Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Banja Morahalom

Morahalom Eržebet Segedin Madjarska hotel apartman

313 odgovora na temu

#166 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • Poruka:9982
  • ženski

Napisano: 15. Jan 2013 - 14:41

Morahalom je Gradski bazen sa termalnom vodom.

Zavisi šta i koga interesuje - neko je već u 11. godini uveliko po diskotekama, neko tamo nikada nije bio.

Tako i za ovaj bazen važi. Treba se dooobro raspitati, pre nego što se nekuda krene.

Neko od Beča vidi Parndorf, neko vidi i Beč. :)

* * * M F T * * *

Postavljena slika *** Postavljena slika*** Postavljena slika

#167 Bica 969

turista

• Član
  • Poruka:97
  • ženski

Napisano: 15. Jan 2013 - 15:01

Naravno da smo se dobro raspitali i to bas ovde procitali sve uzduz i popreko :thankyou: pa zato nije bilo iznenadjenja.A kad ides sa decom spreman si na razne situacije pa i takve da se smore posle 2 sata i zure naravno u Arkad koji se zatvara u 20 h.To smo i ocekivali i bilo je ok.Pozz :cvetic:

#168 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • ženski

Napisano: 16. Jan 2013 - 09:10

Ma dobro. Deca nas ponekad iznenade i u samoj kući, a kamoli negde na putu. Sve u svemu dobro je bilo šta videti i obići. I ja evo jedva čekam proleće da krenem u pajanje ponovo. :hahaha: :dance: :hahaha:

* * * M F T * * *

#169 Milo75

backpacker

• Član
  • Poruka:1
  • muški

Napisano: 26. Jan 2013 - 16:14

Svaka ti cast kako si sve lepo objasnila.Odusevilo me sto si slikala cenovnike.Mnogi dodju na forum da letuju i zimuju iz fotelje...nije ni to problem,tesko je vreme,ali sto daju lazne informacije onima kojima treba pomoc?

#170 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • ženski

Napisano: 26. Jan 2013 - 16:40

Trudim se da na svojim putovanjima slikam sve ono što bi i mene zanimalo da znam - pa je otuda to tako !!!

* * * M F T * * *

#171 micaobr

backpacker

• Član
  • Poruka:19
  • muški

Napisano: 02. Feb 2013 - 17:52

madjari jos trebaju da uce marketing,nervira me sto su njihovi sajtovi iskljucivo na madjarskom,ne trazim ja da budu na srpskom(mada zasto i ne na srpskom,ipak mi tamo ostavljamo dosta novca),bar kada bi bili i na engleskom to bi mi bilo sasvim dovoljno.inace sam se zainteresovao za ovu banju bas sad u zimskom periodu,cisto da prekratim vreme do leta,ako nadjem jos nekog zainteresovanog idem pa javljam kao je bilo

#172 Niny

backpacker

• Član
  • Poruka:5
  • ženski

Napisano: 04. Feb 2013 - 13:40

Ćao svima, planiramo porodično za neki vikend da idemo u banju, pa me zanima koliko je sada cena ulaznice, da li može da se plati u eur ili mora u forintama?
Vidim da postoji popust za studente i penzionere? Jel to važi još uvek?
Hvala unapred na odgovorima :)

#173 putnica03

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 17. Feb 2013 - 23:50

Niny, cena ulaznice za banju je 1900Ft i mora da se plati u Ft. Za popust ne znam. Za kupanje u bazenu je neophodna kapa (to je bazen za plivanje, ostalo su manji bazeni sa toplom vodom). Za ostale bazene nije obavezna. može se poneti hrana i piće mada nije ni tamo skupo. Ja sam bila u subotu i bila je mnogo velika gužva. Došlo je mnogo autobusa iz Srbije, ne znam da li zbog praznika ili je uvek tako. Meni lično je mnogo bolji akvapark u Segedinu, ima mnogo tobogana i manja je gužva.

#174 bstambolija

backpacker

• Član
  • Poruka:24
  • muški

Napisano: 18. Feb 2013 - 11:58

micaobr @ 02. Feb 2013 - 17:52

madjari jos trebaju da uce marketing,nervira me sto su njihovi sajtovi iskljucivo na madjarskom,ne trazim ja da budu na srpskom(mada zasto i ne na srpskom,ipak mi tamo ostavljamo dosta novca),bar kada bi bili i na engleskom to bi mi bilo sasvim dovoljno.inace sam se zainteresovao za ovu banju bas sad u zimskom periodu,cisto da prekratim vreme do leta,ako nadjem jos nekog zainteresovanog idem pa javljam kao je bilo

Koristite google chrome, u vrhu strane imate opciju would you like to translate, sasvim je zadovoljavajuci prevod kad se malo naviknete...

#175 Sladja

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:484
  • ženski

Napisano: 04. Mar 2013 - 20:01

Bili smo u subotu, nije bilo guzve. Kapa za bazen kosta 60 forinti na recepciji. To je kao ona sto se dobija sa farbom za kosu. :)

#176 banem

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:310
  • muški

Napisano: 04. Apr 2013 - 09:28

micaobr @ 02. Feb 2013 - 17:52

madjari jos trebaju da uce marketing,nervira me sto su njihovi sajtovi iskljucivo na madjarskom,ne trazim ja da budu na srpskom(mada zasto i ne na srpskom,ipak mi tamo ostavljamo dosta novca),bar kada bi bili i na engleskom

Stavi link u Google Translate, levo Hungarian desno English, pa Translate. Dosta korektno prevede.

#177 pefkari

tasoslijka, kaficanka, putofil

• Član
  • Poruka:24816
  • ženski

Napisano: 06. Apr 2013 - 22:21

Ne znam koliko je aktuelno pitanje cene ulaznice za banju...trenutno smo ovde...ulaznica kosta okruglo 1900 forinti po coveku...placa se samo u forintama...

#178 pefkari

• Član
  • ženski

Napisano: 06. Apr 2013 - 23:09

papucicamaca @ 28. Aug 2011 - 17:38

U odnosu na Morohalom je...iha/haj.Blizu je Pecuj koji je jako lep grad,

Slazem se sa ovom konstatacijom...kao i za Pecuj, i meni se dopao!

Mikac @ 01. Nov 2011 - 00:51

Sa obzirom da bih otišao na dve noći za vikend sa devojkom da se odmorimo, ipak mi treba smeštaj :)

Preko "booking.com" nasli smestaj u pansionu "Amina", udaljenom stotinak metara od ulaza u banjski kompleks, izdaje se kao apartman, u stvari je trokrevetni studio i platili smo ga 38 €....vlasnik je veoma simpaticni Robert, koji govori srpski, vrlo je ljubazan, parking u dvoristu nam je na raspolaganju...imamo aparat za kafu, toster, sporet na plin, kompletno posudje za 3 osobe, susilicu za ves, termo pec gruva samo tako....cisto je, mada skromno, ponesto u kupatilu treba da se prisrafi, ali, sve u svemu- nista mi ne smeta! :)

andrassyut @ 17. Nov 2011 - 10:41

Kao i nas prijatelj koji nam je i preporucio Morahalom, prenosim dalje odusevljenje hranom u cardi Varga, u koju mozete uci i dok se u kupalistu i "od spolja", cene su zaista pristupacne, cak sam nekoliko puta proveravala da li ja dobro racunam, a to sta smo mi jele je bas bilo po mom ukusu, ja inace i volim madjarsku hranu.

Pridruzujem se pohvalama ove carde, a jeli smo u njihovom restoranu unutar banjskog kompleksa...hrana po nasem ukusu (mislim na supruga i sebe), obilna, kao i uvek i svuda gde smo u Madjarskoj jeli (a jesmo na mnogo mesta!), kompletan rucak (od koga je, samo zbog kolicine, meni pola glavnog jela ostalo), kostao je....napisacu sutra tacnu cenu, sad mi nesto ne radi mozak, ali cini mi se oko 17 €...da, da, oko 5000 ft...2 supe (cini mi se da je po litar bio u svakoj ciniji!), 2 porcije curecih prsa sa rostilja, 2 porcije pomfrita, cvekla i kupus salata, pivo i fanta...uvek, ali uvek se u Madjarskoj predjemo i narucimo mnogo vise nego sto nam treba, ali zato kad mi pomenete madjarsku hranu-osmeh se razlije! :)

leprsava @ 16. Feb 2012 - 13:16

Boze ogladnela sam od ove silne price :)

E, sad nesto na ovu temu! :)
Danas je 6.04. , subota...misleci da je njima "sezona" cele godine, kao i da tako posecena banja ima bar neko mesto koje radi bar do ponoci, oko 21.45 h krenuli smo da potrazimo nesto za klopu...nismo hteli da "probiramo", ideja je bila da nesto "calabrcnemo", cisto da ne skapamo od gladi! :) Ali, desilo se to da u samom centru mesta (sela) u 22 h je fajront kod svih....tako smo se gladni vratili u smestaj...mozda dobro za dijetu, ali ne i za zivce! :) Sreca, nasao se tu poneki "bake rolls" ponet od kuce! Cak smo videli macku, koja je nosila poveci "ulov", a meni ostaje samo da i dalje pevusim Budjav lebaaaac..!"

Da dodam jos nesto...procitah sve prethodno napisano, pa da napisem ono sto smo registrovali nas dvoje...kada udjete u banjski kompleks (ulaz sa glavne ulice), tu kupite na biletarnici karte...rekoh vec, cena 1900 ft za odrasle...onda sa "karticama", koje ubacite na odredjenom mestu prodjete, pa idete odmah desno na "salter" na kome dobijete kljuceve od kaseta za stvari i kapice od providne plastike (kao one za tusiranje)...svlacionice i ulazak u kompleks su pravo od tog saltera...levo-muske, desno-zenske...opremljene pristojno, besprekorno ciste (za moj pojam cistog!)...u kasetu sve moze da stane, i jakna/kaput...u kompleks unosite sta hocete....fenova, bar koliko mi danas videsmo, ima dovoljno, mada ja to uvek nosim svoje...uprkos unosenju hrane iz restorana, bifea....pica...toga sto ima dosta naseg sveta...ovo kazem, jer cesto sebe kudimo....higijena je bila savrsena...nigde smeca van kante, nigde brljotine, a zene redovno ciste pod...u toaletima ima papira, sapuna, tople vode...bilo je dosta ljudi, ali ako vam kazem da sam se za 5 sati isplivala kao nikad u zivotu (a volim bas da plivam, ne da se brckam) i idem po bgdskim bazenima, bas sam zadovoljna sto nije bilo guzve...videcemo kako ce biti sutra! Prednost toga sto ima dosta naseg sveta je sto imate koga da pitate gde je sta, dok se ne snadjete, jer Madjari ili ne znaju ili ne govore engleski...poneko od njih razume srpski, i zna da govori...npr. izuzetno simpaticna kasirka u nekoj varijanti express restorana u okviru "Carde Varda"....sistem je da odete na kasu, porucite, platite i onda cekate da se pojavi vas broj (kao u opstini kad cekate za dokumenta)...onda sa pulta sami uzmete tacne sa hranom...i posle ih odlozite na za to odredjeno mesto... :) ...mozda previse detaljisem, ali mozda ce nekome znaciti!

Bazeni su razlicitih dimenzija, temperatura i namena...samo da dodam-ne postoji ni jedan olimpijski bazen, najveci, spoljni, dimenzija je 33 X 21 m....zaista je samo za jedan unutrasnji neophodna kapa (pise na zidu)...inace, gotovo za sve imate i natpise na srpskom, jelovnik u cardi je i na nasem jeziku, samo mi je to na ulazu bilo malkice komplikovano, dok se nismo snasli i za ponesto priupitali nase ljude...

Na granici smo se zadrzali 40-ak minuta...iz Beograda krenuli oko 9.30, a posle smestanja i pripreme za banju, oko 13.30 h se vec potopili u vodu...proveli lepo ovaj prvi dan, obisli kompleks, ustanovili da uvece treba naci zanimaciju,bar u ovo doba godine, jer vec u 21.45 h ovde je bio "mrkli mrak"...tek pokoji prolaznik ili biciklista...

#179 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • ženski

Napisano: 07. Apr 2013 - 00:46

pefkari @ 06. Apr 2013 - 23:09

Pridruzujem se pohvalama ove carde, a jeli smo u njihovom restoranu unutar banjskog kompleksa...hrana po nasem ukusu (mislim na supruga i sebe), obilna, kao i uvek i svuda gde smo u Madjarskoj jeli (a jesmo na mnogo mesta!), kompletan rucak (od koga je, samo zbog kolicine, meni pola glavnog jela ostalo), kostao je....napisacu sutra tacnu cenu, sad mi nesto ne radi mozak, ali cini mi se oko 17 €...da, da, oko 5000 ft...2 supe (cini mi se da je po litar bio u svakoj ciniji!), 2 porcije curecih prsa sa rostilja, 2 porcije pomfrita, cvekla i kupus salata, pivo i fanta...uvek, ali uvek se u Madjarskoj predjemo i narucimo mnogo vise nego sto nam treba, ali zato kad mi pomenete madjarsku hranu-osmeh se razlije! :)

Evo pomoć teta Pef kako da se ne mučiš: :dance: :dance: :cmok: :cmok:

uđeš lepo na sajtić i odradi sam sve !!!

KONVERTOR VALUTA

5000 HUF --- 16.57329 EUR

Ja iskreno i ne znam kako se naručuju te njihove porcije... mi smo prošle nedelje u Segedinu naručili 1 riblju čorbu i 2 gulaša i dobili gooomilu, po 2-3 puta smo sipali i isto toliko je ostalo. :neznam: :neznam: :neznam:

Pazi šta je bila 1 riblja čorba:

Postavljena slika

Pun kotlić !!!

* * * M F T * * *

#180 pefkari

• Član
  • ženski

Napisano: 07. Apr 2013 - 08:16

Pa dobro, Biki, ne mora sve u forintu da bude precizno! :) Rekla sam oko 5000 ft! :)
Misam se "mucila" sa preracunavanjem, nego sa prisecanjem koliko je iznosio racun...pisala sam kasno nocu, pa malo zablokirala! Iz istog razloga se potkrala greska- "VARGA CARDA" je u pitanju, a meni se nocas rimovalo, pa je prekrstih u "Varda"! :)

Broj korisnika koji čitaju temu: 3

Članovi: 0, gosti: 3, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)