Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

- - - - -

CENE u Kusadasiju

118 odgovora na temu

#1 Gost nenad_*

• Gost

Napisano: 02. Jun 2005 - 16:14

ove godine bih hteo da idem na letvanje u kusadasi, pa me zanima kakve su cene tamo (pice u kaficima, klopa u restoranu cene u prodavnicama...)

#2 Gost Guest_*

• Gost

Napisano: 03. Jun 2005 - 10:55

Cene slicne beogradskim. Na plazi 2lezaljke+suncobran(ceo dan)=5.2EUR. Minibus dolmush=0.85-1.15EUR(u zavisnosti od daljine plaze). Pice u kaficu 1.5-2EUR.

Posebno obrati paznju na klopu. Kusadasi je grad sa ekstremno vecim brojem srpskih turista u odnosu na druge turske gradove, pa postoje popusti iskljucivo za Srbe. Popusti su vidljivi na dva nacina. Prvi nacin: na tabli ispred restorana su na cirilici ispisana jela sa nizim cenama za Srbe (za isto jelo cene na engleskom jeziku na istoj tabli su vece). Drugi nacin: restorani imaju cenovnike u razlicitim bojama za Srbe u odnosu na npr. Engleze ili Holandjane. Da bi ostvario popust kao Srbin jednostavno kad udjes u restoran pozdravi konobara na srpskom Dobar dan ili dobro vece. Od tog momenta si ''identifikovan'' i nemas problema.

#3 sasa1973

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 24. Jun 2005 - 21:47

Moze li neko da mi kaze nesto o hotelu "Corner" u Kusadasiju posto nisam nista nasao na Internetu. Kakve su cene u restoranima i kaficima ? Kakve su cene u prodavnicama (garderobe, tehnike...) ?
Pozdrav i unapred hvala svima.

#4 Gost Lily_*

• Gost

Napisano: 25. Jul 2005 - 16:49

"Corner" nisam videla,nista ne mogu da ti kazem o njemu,sem da je vrlo bitno na kojoj se plazi nalazi!Ipak ides na more!!!
Sto se cena tice,zavise od toga u kom kraju grada se nalazis!Kod nas na Ladies beach-u je bilo nesto skuplje i i Bar street-u,kao i u restoranima u okviru hotela sa 4 i 5 zvezdica.Pivo nije skupo,Efes njihovo domace ,od 3lire-2evra(u bar st,i u ,kaficima u samom centru),pa navise do Hajnikena 8lira.Svaki alkohol,margarita,dzin tonik i sl je isto 8lira-5.3e...Sladoled (4 kugle) u samom centru ili Ladies b.-u,veliko parce torte,frape od sladoleda i voca je isto 5lira(1,55lira ti je jedan evro pa racunaj...),kupovi od 7lira pa navise...Klopa moze biti jeftina od 2,5lire za giros ili obrok u nekom skromnijem restorancicu,ili 4 do 6 lira za laganiji obrok na Ladies b.-u pa do 20lira za morske specijalitete i dobro vino na extra mestu...U svakom slucaju koliko god da imas novca imaces dovoljno da se dobro provedes,jer ima mesta za svaciji dzep!
Garderoba za muskarce...e ja sam imala problem oko kupovine poklona,koza je fenomenalna,sve zavisi od tvog ukusa i sposobnosti cenkanja,ima strava muskih cipela na par mesta u gradu,dobrih kaiseva,pazi ima i brdo kica,ostalo je krs-za mene,pamucne majice to ti je isto ko kod nas,treba da odes u Beneton,i radnje u ulici gde se on nalazi,kod marine u samom centru,kod Caravan Serai i kupis sebi dobru za oko 15 evra ili vise...Lepsih krpica ima za devojke..
Da ne duzim vise,ako hoces jos koju info,javi mi,mozemo i da se cujemo...Pozdrav...I dobar provod ti zelim...
P.S. Tehnika,hm,ne secam se da sam nesto interesantno videla sem foto aparata,digitalnih i kamera,mada stranci,muskarci,kupuju firmirane satove ko ludi...

#5 Gost dgbfcxjnm_*

• Gost

Napisano: 24. Aug 2005 - 15:32

Je su li obavezne lezaljke?

#6 nikolam

backpacker

• Član
  • Poruka:20

Napisano: 21. Jun 2006 - 15:37

Ja sam išao na nekoliko plaža u Kušadasiju i ni na jednoj nije bilo obavezno da se uzme ležaljka. Opušteno uđeš na plažu, imaš deo bez ležaljki i to je to...raširiš peškir, legneš i uživaš...

#7 Ja_

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:452
  • muški

Napisano: 21. Jul 2006 - 17:07

Primecujem da se mnogi "zale" na nesto vise cene u Kusadasiju nego prethodnih godina.Molio bih one koji su se nedavno vratili da napisu nesto vise o tome,uporede ranije godine, i naravno navedu konkretno neke stvari (cene pica,klope po restoranima,shoping....).Uskoro palimo pa su mi vasi odgovori vrlo bitni, u smislu koliko para poneti...
Hvala

#8 Moli

backpacker

• Član
  • Poruka:11

Napisano: 24. Jul 2006 - 07:35

Ako sam dobro zapazila Branko se skoro vratio iz Kusadasija. pa bi mozda on mogao da nam kaze nesto o ovogodisnjim cenama cenama. A ako ima jos nekog neka se javi.

#9 Ja_

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 24. Jul 2006 - 11:10

Stvarno ne znam gde su se izgubili oni silni ljudi koji su pricali o ovogodisnjem letovanju.
Ajmo ljudi,malo pomoci!

#10 Branko

turista

• Član
  • Poruka:53

Napisano: 24. Jul 2006 - 13:15

Moli @ 24. Jul 2006. 08:35

Ako sam dobro zapazila Branko se skoro vratio iz Kusadasija. pa bi mozda on mogao da nam kaze nesto o ovogodisnjim cenama cenama. A ako ima jos nekog neka se javi.
Vrlo rado bih pomogao, ali ja sam ove godine prvi put tamo tako da zaista ne mogu da uporedim cene sa onim od ranije. Evo nečega što se sećam: na bazaru nude 4 majice za 10€, farmerice relativno dobrog kvaliteta neće dati za manje od 25€, pivo i coca cola je po kafićima od 1,5-3€, cene izleta sam davao u drugim temama, potražite malo..

#11 Ja_

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 24. Jul 2006 - 14:01

Svaka informacija je korisna,bez obzira na uporedjivanje proslogodisnjih i ovogodisnjih cena (ali neka se i takvi jave).
Hvala.
Ako se setis jos necega, a vec nije navedeno,pisi

#12 Moli

backpacker

• Član
  • Poruka:11

Napisano: 24. Jul 2006 - 15:01

Hvala Branko,
meni su vaznije sadasnje cene, cisto da znam sta me ceka, da ne odem nepripremljena.Kao sve jeftino, a kad odes - druga prica. A cene su nesto sto se najbrze zaboravi, bar je tako kod mene, pa dok si svez ispricaj nam sve, garderoba manje-vise, vise me interesuju cene po restoranima, prodavnicama...Sta jesti - gde jesti i koliko je to para.

#13 Branko

turista

• Član
  • Poruka:53

Napisano: 27. Jul 2006 - 10:09

Moli ja sam bio na All Inclusive (hotel Onura) tako da nisam imao išao po restoranima na klopu, pa ne mogu ti reći tačne cene. Primetio sam iz cenovnika na ulici da su u pristojnim restoranima cene za kompletan ručak negde oko 5-8€, ako se dobro sećam. :rolleyes:
Nas je vodič odveo do jednog restorana koji Argus preporučuje našim turistima, ali nisam video da je on išta bolji od susednih restorana. (Ime sam mu zaboravio). Dakle imaš širok izbor, restorani su sasvim Ok.

#14 ivank1407986

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 27. Jul 2006 - 10:45

evo sta sam ja skinuo sa www.kusadasifans.com( ovde mozete naci sve sto vas interesuje o kusadasiju)

Efes Pilsen 6 Lira = 3 Euro
Coctails 8 Lira = 4 Euro

Miller
Budwiser
Heineken 7 Lira = 3.5 Euro
Carlsberg
Foster
Cider
Red Bull

Local Vodka 6 Lira = 3 Euro
Turkish Raki 6 Lira = 3 Euro

Bacardi
Baileys
Archers 8 Lira = 4 Euro
Tia Maria
Malibu
Irish Whiskey
Scotch Whiskey

Jack Daniels 10 Lira=5.10 Euro

Green Fairy Absinthe ( Shot) 30 Lira = 15 Euro
at 111 mg of Thujone, Zele AbsintheX is the most potent absinthe in the world at 75.5% alcohol

Ja idem prvi put ove godine( 5-og avgusta) deluje mi malo skupo, ali opet nista posebno skuplje od CG!!! ( hajniken u CG je 5 evra!!!)
Ako neko ima neke nove i tacnije informacije neka kaci to sto pre!!! See ya in Kusadasi

#15 misha2007

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 27. Jul 2006 - 22:13

ivank1407986 @ 27. Jul 2006. 11:45

evo sta sam ja skinuo sa www.kusadasifans.com( ovde mozete naci sve sto vas interesuje o kusadasiju)

Upravo sam stigao iz Kusadasija, pre pola sata sam dosao. Cene su manje vise uglavnom te koje su napisane. Zanimljivo je da Efes i Red bull isto kostaju, mozda je red i cak jeftiniji......mnogo cene svoje pivo. U marketima je jeftino(normalno) a u diskotekama normalno da je skuplje. Sve u svemu ja nisam stedeo pare a potrosio sam 190eura, i 120 vratio kuci. Sto sigurno ne bi bilo tako u crnoj gori.Pozdrav i super je provod tamo, necete se pokajati....

Ovu poruku je izmenio Infoputnik: 20. Mar 2011 - 01:33
citat preveli, dajte procitajte pravilnik foruma pre pisanja :)

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)