Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Restorani na Halkidikiju

15 odgovora na temu

#1 tvoja plivacica kristina

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 23. Apr 2010 - 12:50

Pozdrav svima! Pohvale za sajt i sve ljude dobre volje koji su odvojili malo svog vremena i potrudili se da podele sa drugima svoja iskustva sa odmora.

Molim one koji su upućeni da mi preporuče neki restoran u Haniotiu ili okolini, gde može da se ruča uz pristojne cene. Kad kažem pristojne, mislim -jeftino Postavljena slika

Obzirom da ove godine planiramo da letujemo u Haniotiu, u apartmanskom smeštaju, nadam se da ću biti te sreće da ne kuvam bar koji dan i da ćemo (nas četvoro, dvoje dece, muž i ja) priuštiti sebi po koji izlazak u restoran.

Ukoliko smatrate da su restorani u Pefkohoriju jeftiniji, ne bi bio problem da skoknemo i do tamo, obzirom da idemo kolima. btw, šta biste još preporučili da posetimo dok smo tamo, sem Soluna tu smo već bili Postavljena slika

Hvala unapred na odgovorim!Postavljena slika

#2 tvoja plivacica kristina

backpacker

• Član

Napisano: 23. Apr 2010 - 15:18

Da ne bi neko pomislio da sam lenja i da ne čitam forum, Postavljena slikaveć bih sve na gotovo, reći ću da sam pročitala nekoliko tema vezanih za hanioti.

u njima sam pronašla preporuke za restorane kostas, zorbas, talassa, roma i u pefkohoriju picerija kapri.

obzirom da sam samo jednom bila u haniotiu i to pre mnogo godina, volela bih da neko opiše malo restorane i odnose cena-kvalitet.

takođe molim vaše utiske i preporuke kada su plaže u pitanju. pri tom mislim na neki optimalan odnos cene i kvaliteta kada je iznajmljivanje suncobrana u pitanju na onim plažama van haniotia.

što se samog mesta tiče tu su opisi više nego jasni, a i obzirom da sam već bila znam odprilike o čemu se radi

#3 VlaMar

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:232
  • muški

Napisano: 23. Apr 2010 - 19:41

Prethodne tri godine bili smo na letovanju u Hanioti-u pa se nadam da mogu da ti pomognem.
Moja prva preporuka ti je ipak Capri u Pefkohoriju koja je picerija i ima samo italijansku kuhinju. Ogromna pica (ali ogromna i kada smo prvi put išli konobarica nam je savetovala da je ne uzimamo samo za nas dvoje i hvala joj na tome) košta 12E, a velika 9E, lazanje 6E (takođe za dvoje), špegeti i tortelini su 7,5E i sl. Za večeru možete da probate "Šef salatu" (grašak, šargarepa, patlidžan, pečurke, feta, kačkavalj, šunka i svašta još).
Roma u Hanioti-u je takođe picerija i sasvim je ok, ali za istu cenu uvek bi išao u Capri.
Zorbas je riblji restoran koji se nalazi u delu Hanioti-a preko "kanala" i moram da priznam da smo ga izbegavali prve godine jer je uvek "mirisalo" na prženo maslinovo ulje. Međutim bilo nam je sumnjivo što je uvek puno uveče pa smo odlučili da rizikujemo. Riba je sveža i fenomenalna, jeli smo i lignje i hobotnicu i sve je ok. Kompletna večera sa salatom i 1 čašom vina nas je koštala oko 40E. Videli smo da za ručak imaju i foru pripremljenog menija koja je 20-25E za dvoje. Inače mi često za ručak koristimo taj način ishrane.
Talassa je veoma lepo sređen restoran odmah iznad parka, bili smo jednom i mislim da je skupo, ali uveče deluje veoma romantično pa ...
Mi idemo i u neku vrstu fast food restorana koji se nalazi u prvoj ulici desno iznad Hermesa (u kome se nalazi predstavništvo Bros travela) i tu se služi pečeno pile i pečena jagnjetina sa prilozima, a možeš i da ti spakuju pa da poneseš i celo pečeno pile sa pomfritom i pirinčom kao prilogom košta 10E, a porcija na licu mesta je oko 5-6E.
U supermarketu Masutis svakog dana (istina između 12 i 15h) ima nekoliko vrsta kuvanih jela, cene su 3-4,5 po porciji i super je da ne kuvaš, dodaš supu iz kesice.
Što se tiče plaža u samom Hanioti-u definitivno Molos.
Mi volimo da idemo na plažu Xenia odnosno na jedan njen deo (kada skreneš sa glavnog puta na zemljani Xenia je levo, a mi idemo desno ka Paljuriju). Uz piće (ice kafa, limenka soka 4E) dobiješ korišćenje suncobrana i ležaljki ceo dan. Preporučujem jer je plaža od najsistnijeg peska, plićak je 30m i ima puno klinaca.
Za izlet moja preporuka mesto Afitos.

#4 eskontic

svetski putnik

• Član
  • Poruka:789
  • ženski

Napisano: 24. Apr 2010 - 09:43

Ja u Pefkohoriju najvise volim restoran Herkules cene su kao i svuda a ambijent neobican
radim,na poslu sam mk

#5 tvoja plivacica kristina

backpacker

• Član

Napisano: 24. Apr 2010 - 17:49

Hvala puno obojici!!!

VlaMar, post je veoma detaljan i koristan. Zahvaljujem zaista na vremenu i trudu.
Danas smo dobili predlog da se odvezemo malo i do Sitonije. Naši poznanici su takođe išli kolima i takođe u junu, pa se nekoliko puta vozili do Sitonije, sa puta posmatrali plaže i tako birali na kojoj će da se kupaju. Eto, možda i to probamo.

Nadam se dobrom vremenu, obzirom da putujemo početko juna.Postavljena slika

#6 navolim

putnik

• Član
  • Poruka:163

Napisano: 06. May 2010 - 11:14

tvoja plivacica kristina @ 23. Apr 2010 - 12:50

Pozdrav svima! Pohvale za sajt i sve ljude dobre volje koji su odvojili malo svog vremena i potrudili se da podele sa drugima svoja iskustva sa odmora.

Molim one koji su upućeni da mi preporuče neki restoran u Haniotiu ili okolini, gde može da se ruča uz pristojne cene. Kad kažem pristojne, mislim -jeftino Postavljena slika

Obzirom da ove godine planiramo da letujemo u Haniotiu, u apartmanskom smeštaju, nadam se da ću biti te sreće da ne kuvam bar koji dan i da ćemo (nas četvoro, dvoje dece, muž i ja) priuštiti sebi po koji izlazak u restoran.

Ukoliko smatrate da su restorani u Pefkohoriju jeftiniji, ne bi bio problem da skoknemo i do tamo, obzirom da idemo kolima. btw, šta biste još preporučili da posetimo dok smo tamo, sem Soluna tu smo već bili Postavljena slika

Hvala unapred na odgovorim!Postavljena slika

Neko ti je vec preporucio picerije Capri i Roma - i ja ti ih mogu preporuciti ... a htio bih da preporucim i jedan restoran sa grckim specijalitetima (ne mogu da se sjetim imena): u glavnoj je ulici, sa lijeve strane (u smjeru prema Haniotiju, sa iste strane gdje je Roma, pa od Rome jos naprijed, da tako kazem, prema Haniotiju) ... imaju iskljucivo grcke specijalitete, nekoliko stolova i stolica na samom, da tako kazem, trotoaru ... restoran je zapazila supruga, tako sto je uocila da tamo jedu uglavnom Grci ... ako volite jagnjetinu , to vam je pravo mjesto ... mi smo se 'davili' grckim jelom koje se zove: kokoreci, a predstavlja jagnjece iznutrice, obmotane crijevima, i pecene na zaru ... uh, jos mi ide voda na usta ... cijene: vecera za dvoje odraslih i dvoje djece (cetiri porcije jela, tri salate, dva soka, 2 litra recine = 45E) ... mozete i da trazite da vam spakuju, pa nosite u vas smjestaj, kupite vino u marketu i uzivate (dodje vas jeftinije) ... muz i zena (koja ne zna ni rijec engleskoga ili ruskoga) vode restoran ...

Toliko od mene ... zelim vam uspjeha u otkrivanju gastronomskih cari Pefkohorija ... i zapamtite: gledajte gdje jedu lokalci ...

Pozdrav

#7 vukisic

putnik

• Član
  • Poruka:123
  • ženski

Napisano: 06. May 2010 - 12:12

navolim @ 06. May 2010 - 11:14

... i zapamtite: gledajte gdje jedu lokalci ...

Pozdrav

hi,hi,i moj muz tako kazePostavljena slika a i odmah registrujei takve kafanePostavljena slika

#8 tvojaplivacica kristina

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 06. May 2010 - 17:54

Извињење због нејављања Postavljena slika ... Људи, ми били да проверимо пре неки дан, а оно... море мириши, 27 степени напољу, Рускиње и Грци се већ купају... милинаPostavljena slika А тек почетак маја! Јупи! Ваљда ће тако бити и у јуну.

Елем, пошто смо били у друштву, па нисмо могли баш да бирамо ресторане, већ смо ишли по препоруци домаћина, у ресторан Гери или тако некако у центру Ханиотиа. наручили смо 3 сувлакија, 1 порцију ћевапа и флашу воде. Храна са прилозима и ова велика вода (пошто смо журили, хтели смо само да клопамо на брзину) је коштала 28 евра. Ја сам се прејела, а и мушко друштво је деловало као да се најело Postavljena slika . Значи без салата (нешто мало се добије као прилог+помфрит), без супица итд... за клопу на брзину, уз кориштење прибора за јело Postavljena slika ... па, није страшно чини ми се. Власник (или му то беше син) помало набада српски, па се и споразумети лакше.

Сем маркета Лидл, неких 20-так км пре Ханиотиа, ови остали су ми се учинили скупљи у удносу на нашеPostavljena slika . Тако да ћу понети што више клопе одавде. Мислим, оно што може да стоји.

Посластичарница од главног трга полу лево, не знам како боље да опишем локацију, има њами колаче... чини ми се да су четири била око 12 евра. није баш јефтино обзиром да је то ипак један колач, ал мени било доста. Видела сам и ову препоручену пекару "Лемони". Она је на самој магистрали у ханиотију, па је ове моје мрзело да иду до горе. Њу ћу самостално да испробам Postavljena slika

Ваше препоруке ћу свакако уважити Postavljena slika очекујем нове и захваљујем се на досадашњим!

#9 bokica p.

backpacker

• Član
  • Poruka:11

Napisano: 31. May 2010 - 14:00

bas sam htela da otovrim temu uvezi restorana u haniotiu,mi idemo 24 juna.i
zanima me gde ima menia sa porodicnim ruckom tipa supa glavno jelo i td...
prvi put mi idemo pa nisam bas upucena moja svekrva je isla prosle god.ali nisu se
nesto hranili po restoranima,meni je veoma bitno da bude i kvalitetno zbog dece.

#10 VlaMar

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 01. Jun 2010 - 16:24

bokica p. @ 31. May 2010 - 14:00

bas sam htela da otovrim temu uvezi restorana u haniotiu,mi idemo 24 juna.i
zanima me gde ima menia sa porodicnim ruckom tipa supa glavno jelo i td...
prvi put mi idemo pa nisam bas upucena moja svekrva je isla prosle god.ali nisu se
nesto hranili po restoranima,meni je veoma bitno da bude i kvalitetno zbog dece.

Ponuđeni dnevni meni imaš u skoro svakoj taverni. Obično su tipa jelo+salata+voće ili jedno piće. Veoma često je meni za dve osobe. Cene su između 6 i 8 E za jednu osobu, a količina je sasvim ok. S obzirom da ideš preko Atlantica možeš da vidiš sa predstavnicima Bros travela koji opslužuju njihove putnike da ti preporuče neki proveren restoran, ipak oni provedu pola godine tamo.

#11 bokica p.

backpacker

• Član
  • Poruka:11

Napisano: 02. Jun 2010 - 13:38

vlamar kako se zove taj fast food sto ima piletine i jagnjetine za poneti?
hvala!

#12 VlaMar

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 02. Jun 2010 - 17:22

Jao, zaista ne znam ime. Pokušaću da ti opišem: prva ulica desno iznad Hermesa, pa na sredini te ulice sa desne strane. Ima nekoliko stolova na terasi, a videćeš unutra roštilje na kojima se okreću pilići. Deluje mi čisto i uredno. Kao što sam u prethodnom postu napisao celo pile kada ga nosiš košta 10E, a ako jedeš tamo izabereš parče i izmere ga, dobiješ malo pomfrita i "kuglu" pirinča, na meru su i ostali prilozi tipa grilovano povrće, razne salate i sl. Ima pečenog pileta i u supermarketu, ali nam se ovde dopalo što dobiješ vruće.
S obzirom da ja idem tek u drugoj polovini avgusta nadam se da ćeš podeliti utiske sa nama kada se vratiš.

#13 cilegole

turista

• Član
  • Poruka:98
  • muški

Napisano: 14. Jun 2010 - 17:18

U Haniotiju ima stvarno puno restorana sa različitim izborom hrane. Već su ovde spomenuli gde su najbolje pizze. Od restorana grčke brze hrane (ko voli) najbolji je sigurno "Kostas" koji se nalazi u ulici koja od trga ide preme Polihronu nedaleko od Bros-travela. Giros u piti ( odličan i bogat- ima ubedljivo više mesa nego pomfrita i paradajiza) košta 2e, a flaša Amstela od o,5l je 1e! Osoblje je vrlo ljubazno i brzo. Interesantno je da su ove cene nepromenjene već 4 ( četiri ) godine !?! Naravno da je u večernjim satima uvek puno. Ali vredi sačekati malo.

#14 natasha-ivy

backpacker

• Član
  • Poruka:4
  • ženski

Napisano: 02. Jul 2010 - 11:27

picerija ROMA je samo ok i ništa više od toga, ja sam na osnovu preporuka sa ovog foruma svratila tamo i osećala se prilično prevareno jer je pizza jako mala (i to ona veća iz menija) a preskupa, za te pare možeš da pojedeš dve pizze u bilo kojoj drugoj piceriji. možda ranije nije bilo tako ali ove godine je PRESKUPA i prazna...

#15 Spanta

backpacker

• Član
  • Poruka:25

Napisano: 12. Jul 2011 - 20:13

Neki generalni odgovori na ovu temu postoje, ali hajde da konkretizujemo malo. Interesuje me gde je nabolje hraniti se u Haniotiju? Zelim da postedim suprugu kuvanja, ali i da postedim novcanik koliko je to moguce.
Bicemo smesteni u vili Morfeus, a vidim da nase agencije pominju mogucnost doplate za polupansion u tavernama Spiros i Elinikon. Da li se neko od vas hranio tamo i je li zadovoljan? Da li ova ponuda obuhvata svedski sto (narocito za dorucak - ovo bi mi sjajno leglo zbog dvogodisnjeg klinca koji voli sve po malo da gricne) ili se bira od par ponudjenih jela?
U kojim restoranima se moze rucati ili vecerati, a da hrana bude pristojna za umerenu cenu? Nacuo sam da su im porcije poprilicne, a da ima neki restoran gde se moze naruciti pola porcije, upola cene. Ne zelim da gladujem, ali ne moram se bas ni ugojiti na moru :)

Voleo bih da cujem vasa iskustva. Sta preporucujete i sta treba izbegavati?

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)