Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

Viza za Svajcarsku

37 odgovora na temu

#1 bodzus

backpacker

• Član
  • Poruka:40

Napisano: 19. Sep 2006 - 14:59

Zanima me da li je neko skoro vadio individualnu vizu za Svajcarsku? U pitanju je poseta... Sta mi je sve potrebno? Kakva je procedura? Koliko se ceka na vizu? Ako moze malo detaljniji opis... HVALA!!!

#2 lazerbrain

backpacker

• Član
  • Poruka:16

Napisano: 20. Sep 2006 - 07:08

Za svajcarsku vizu je osim dokumenata o radnom odnosu, studiranju itd., potrebno dobro garantno pismo ili vaucer hotela. Ukoliko prvi put ides u Svajcarsku verovatno ce prvo biti procedura provere tvojih podataka u Bernu koja moze da potraje i do 6 meseci.

#3 bodzus

backpacker

• Član

Napisano: 20. Sep 2006 - 13:29

Ajao... A jel to mora tako dugo da traje?

#4 Inspektor Blaža

svetski putnik

• Član
  • Poruka:721
  • muški

Napisano: 20. Sep 2006 - 13:52

bodzus @ 19. Sep 2006. 15:59

Zanima me da li je neko skoro vadio individualnu vizu za Svajcarsku? U pitanju je poseta... Sta mi je sve potrebno? Kakva je procedura? Koliko se ceka na vizu? Ako moze malo detaljniji opis... HVALA!!!
Još ti se nije boja skinula od Marmarasa a ti bi već u Švajcarsku.
Pozdrav! :D

#5 bodzus

backpacker

• Član

Napisano: 22. Sep 2006 - 16:43

He, he, he kolega putnik...
Ma ne bi jos... Polako sve u svoje vreme!!! Nego da se blago vremeno raspitam... ajde ako tinesto cujes javi...
Tebi je ipak blize ambasada!!!

#6 javier4

backpacker

• Član
  • Poruka:7

Napisano: 25. Oct 2006 - 17:38

joj i mene isto plasi to tesko vadjenje vize.. a preko turistickih agencija jos nisam nasao neki organizovan boravak u Bernu na nekih 7 dana...
posto da sam odem, bice veoma tesko za vizu,garantno pismo itd... oni su bas smaraci za te vize... cuo sam barem da je tako...
jel moze neko da mi predlozi neku agenciju ili tako nesto da odem u bern bez da se cimam za vizu??

#7 bodzus

backpacker

• Član

Napisano: 31. Oct 2006 - 07:46

To nigde neces naci... Veruj!!!
Ne isplati se agencijama Svica...
Ako i nadjes, javi!!!

#8 Skorpijica

putnik

• Član
  • Poruka:131

Napisano: 01. Nov 2006 - 00:16

Preko agencije Travel House ima ponuda za Svajcarsku, ali za Cirih, Zenevu i Lucern, ako vam sta znaci...

#9 bodzus

backpacker

• Član

Napisano: 07. Nov 2006 - 21:01

Da, videla samo sada za te ponude... samo mi nije jasno... kako da dodjem do vize??? Jel se onda preko njih vadi viza???
NAJVECI PROBLEM MI JE VIZA...

#10 Jecaa

backpacker

• Član
  • Poruka:5

Napisano: 08. Nov 2006 - 14:31

Svajcarsku vizu nije toliko tesko dobiti ako imas nekog tamo da ti posalje garantno pismo. Ako nemas, mislim da moze sa rezervacijom hotela. Ali raspitaj se u ambasadi najbolje. I jos nesto, ako ides u posetu, tj neko ti salje gar. pismo, mozda neces morati ovde da uplatis osiguranje, ja sam uplatila, pa sad trazim da mi vrate novac :). I moras sama da seinteresujes da li si dobila vizu ili ne, nece te zvati iz abasade da ti jave.

Sad pitanje: Posto sam dobila vizu sta je bitno obici tamo? Meni se ide u Linhestajn, interesantno mi zvuci, zna li neko nesto vise o drzavici? I volela bih da posetim ono cuveno skijaliste. Sve sugestije su dobrodosle.:D

#11 beshtija

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 24. Nov 2006 - 10:01

Pozdrav svima!
Trebalo bi da putujem avionom za Italiju, ali sa promenom leta u Svajcarskoj. Da li neko zna jel mi je onda potrebna viza i za Svajcarsku (samo za njihov aerodrom)?

#12 Dragan

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1216

Napisano: 01. Dec 2006 - 11:49

Putovao sam i ja prosle godine za Brsiel, preko Ciriha, i nikakava dodatna tranzitna svajcarska viza nije bila potrebna. Verujem da je tako i sada, za svaki slucaj proveri kod agencije preko koje uzimas kartu.

#13 MilosOdSrbije

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 21. Apr 2008 - 18:24

Postovani,
Uskoro avionom putujem iz Beograda za Hamburg, sa presedanjem u Cirihu...Interesuje me da li je potrebna tranzitna viza kroz Svajcarsku u ovom slučaju (prelazak iz aviona u avion)...Imam Schengensku vizu za jedan ulazak u Schengensku zonu...
Hvala...

#14 zarzuela

backpacker

• Član
  • Poruka:46

Napisano: 21. Apr 2008 - 19:16

Ne treba.
To jest, valjda ne treba. Ja idem za Brisel preko Ciriha i nisam ni razmišljala o tranzitnoj vizi.
Pa i ne ulazim u Švajcarsku! Nema logike da je potrebna viza.

Put će pokazati da li sam bila u pravu, naravno pošto još sačekam da prvo dobijem Šengen!

Pozdrav

#15 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 21. Apr 2008 - 20:24

Ne bi trebalo. To jest - bez njihove vize te ne bi ni pustili da izadješ sa terminala na aerodromu i zakoračiš u Švajcarsku.

Kao Tom Henks na filmu.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)