Sta obicno nosite od lekova

438 poruka u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

Sta obicno nosite od lekova na putovanje?

Mislim na ono tipa protiv bolova, ujeda raznih insekata, meduza itd...

Pozdrav

Izmenjeno (nesa)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno

Uuuh, ja obicno kupim pola apoteke :D . Tu se nadju: pentraxil, andol, kafetin, jekoderm, orosal, probiotik, nesto protiv proliva, ako probiotik zataji, zavoji, hanzaplast, alkohol, hidrogen, febricet, kalcijum... Bude tu jos po nesto, sto mi uvali vesta apotekarka. Srecom, do sada smo sve vracali netaknuto.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

I kod mene trenutna inspracija kao i inspiracija apotekarke ume da utice na izbor :) , ali uvek:

Andol, brufen,pentreksil,loperamid/npr/,shushu vitamine...i to je otprilike ono:pod obavezno"

Ali posto ove godine idem u drustvu medicinara, ne sumnjam da ce tu biti svega i svacega.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Pozdrav!

Evo kako izgleda pokretna apoteka grupe medicinara :)

Podrucje povreda pokrivamo sa: hansaplastom, sterilnom gazom, zavojima, hidrogenom, jodom, alkoholom...

Temperatura i razne vrste bolova: aspirin, febricet, brufen, paracetamol, diklofenak...

Dobro je imati pri ruci i neki antibiotik: cefaleksin, ampicilin, bactrim, dovicin... ali ako bas morate da ih uzimate obratite paznju na uputstvo za upotrebu jer kod uzimanja nekih antibiotika nije dobro izlagati se suncu.

Ko ima problema sa alergijama, svakako, nosi svoju standardnu terapiju, a nije lose uzimati i pre puta sumeci kalcijum i C vitamin. Za ubode insekata pomaze fenergan, sinoderm i sl. a ekstremisti kao mi nose i ampule urbasona, sinopena, adrenalina... samo zbog nekih koji su alergicni na ose pa da sve bude pod kontrolom :D .

Septolete, strepsils, fitosept se podrazumevaju protiv grlobolje.

Stomacne tegobe zeznite sa linexom i loperamidom, proliv, a klometolom mucninu. Za mucninu u putu tu su dramamine.

Ako vas sunce predje pa izgorite pomaze jomelop e, jekoderm ili sanaderm, a najbolje su obloge od jogurta i piti puno, puno tecnosti.

Posto put podrazumeva 15-20h sedenja evo jedne "poslastice" za kraj, pocastite svoje vene jednim andolom od 100mg ili namazite noge hepatrombin gelom.

Kako smo mi krenule sa pakovanjem apoteke, sledece godine cemo sigurno smisliti kako da spakujemo neki mini set za sitne intervencije na terenu (skalpel, konac, igle...) :D:D :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Свака вам част...нема да нема ;)

Обично ни не размишљам у том правцу и искрено не носим ништа, понесем витамине и упсарин и Бог да ме види B)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

"drugarice", nisi spomenula ko nosi toliku apoteku, predpostavljam da imas uz toliku kolicinu i nosaca... ;)

salim se, ja sam ove godine obisao za mesec dana bliski istok (liban, sirija, jordan) i nije mi se desilo da negde ne mogu da nadjem apoteku i sve sto mi zatreba, zato mislim da za mesec dana dovoljna kutija linexa, andola, paracetamola i par hanzaplasta... cisto ako se zadesite negde na nekom izletu sa problemom, inace - opusteno...

pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Probrati po nesto sa drugaricine liste i to je to ;)

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Pozdrav,

Kljucna recenica mog "kratkog" izlaganja je da je gore navedeno sadrzaj pokretne apoteke GRUPE MEDICINARA pa nemojte uzeti za zlo malo preterivanje :D:D:D .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Sa slicnim"Kratkim" izlaganjem sam sinoc bila usmeno upoznata, od jednog od clanova, nase male grupe koja nestrpljivo ceka pocetak naseg letovanja.Nabrajao je sve sta ce poneti, a ja sam samo ponavljala:"AHA, vazi, sta god to bilo"

Na srecu, do sada mi na putovanjima nije trebalo bas nista, al kad` vec nose apoteku, da se ja opustim. ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Bubo a gde idete?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ne treba preterivati. Svugde gde sam isao postoje odlicno snabdevene apoteke (pa cak i u Tunisu) sa lekovima koji ce vam pomoci vise nego neki nasi lekovi koji nisu primenljivi u drugim zemljama ili kontinentima (razlicite bakterije, virusi i sl.).

Ja ponesem samo nesto za temperaturu (Eferalgan ili febricet), protiv bolova (recimo Kafetin), razne hanzaplaste sa gazom, nesto protiv mucnine u toku puta i Probiotik i onavezno Hipergel ili nesto slicno protiv infekcija/zarenja. To je 3-4 kutijice s lekovima i ti hanzaplasti/gaza. Ostali lekovi za razne bakterije i stomacne tegobe ne deluju bas dobro na drugim destinacijama te je bolje kupiti ih tamo, a nigde nisam video da su preterano skupi. A i najbolje je da vas apotekar/lekar tamo savetuje sta i kako, ne preporucujem samolecenje. A tablete za temperaturu i bol, kao i one protiv mucnice su, naravno, osnova svakog putovanja.

Ax, da ponesem i neke sumece vitamine/cedevitu.

Svejedno i ako nosite sve i svasta od lekova, ne vredi vam nista bez lekarske pomoci ako, ne daj boze, neko se ozbiljnije razboli ili slicno.

Kolima kad se ide je zgodno isto posto imate set za prvu pomoc, ako bas zatreba.

Izmenjeno (cozmo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

LETNJA APOTEKA

za ne daj Bože....naročito za DECU

1. kutija aspirina , za povraćanje paziti na datum da ne istekne
  2. protiv bolova PANADOL
  3. protiv zubobolje kofetin
  4. za grip advili
  5. za grlo antibiotik - PANTUM VERDE
  6. OROSAL kao infuzija kod tečnosti
  7. PROBIOTIK za floru creva
  8. hanzaplast vodeni
  9. AUTAN za komarce
  10. RIAD tablete za sobu za komarce
  11. krema protiv opekotina...jekoderm - zamena solecoseryl
  12. krema za sunčanje faktor 25 pa naviše
  13. biljna rosa za ujede od insekata
  14. za rane malo alkohola - hidrogen - jod
  15. toplomer
  16. oktinosep - infekcija rana
  17. temperatura FEBRICET, BRUFEN
  18. alergija: LORATADIN
  19. multivitaminski: propolis, pikovit
  20. dečije kapi za nos - OPERIL
  21. sprej morska so MARISOL
  22. DIGIMAL da spavaju deca i za povraćanje
  23. Upsarin
  24. FERVEKS za imunitet
  25. za kašalj FLUMICIN
  26. za nogu - uganuće BOROVE TABLETE
  27. za Otoke - Hepatrombin
Sa krstarice:

1. Efferalgan sirup sa temperaturu i bolove,
  2. Otol H za ne daj boze upalu uha,
  3. Presing sirup i Phenergan krem protiv alergija,
  4. Orosal, Lyobif ili Linex protiv proliva,
  5. caj od belog sleza protiv suvog kaslja,<LI>neki antibiotski sirup koji je dete vec pilo recimo Paltrex(ima siroki spektar-upala uha, grla, urinarne infekcije) ali naravno ne rastvoren.

• Rastvoris ga po potrebi sa flasiranom prokuvanom i prohladjenom vodom -sve pise na pakovanju i naravno sesir i kremu sa visokim zastitnim faktorom(preporuka CHICCO spf 40)

dopunite....

Izmenjeno (Bokins)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Свака вам част...нема да нема wink.gif

Обично ни не размишљам у том правцу и искрено не носим ништа, понесем витамине и упсарин и Бог да ме види cool.gif

Zasto vitamine?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ja uvek ponesem Clarytin(Loratadin) ili Pressing(za alergije), neki gel za mazuckanje protiv svrabova od insekata i alergije, Upsarin šumeći,Eritromicin i naravo Olynth kapi za nos! To je uglavnom dovoljno za moje falinke koje mogu da me uhvate na odmoru! :)

Uvek još ponesem raid ili autan spray protiv ujeda! Pre koju godinu sam poneo i za sobu tablete protiv insekata,ali nisam ih koristio,pa više ne nosim!

Izmenjeno (Roli)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Znam da ce zvucati sujeverno, ali kad god ponesem brdo lekova, krema, zavoja, hanzaplasta...nista od toga mi ne zatreba, a kad ne ponesem nista ostavim silne pare u apoteci i bolnici, te zato nosim sve i uredno sve vratim kuci.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Naši članovi

50110
    Ukupno članova
    1059
    Najviše članova online
    Novi članovi
    turista123
    Pridružio/la se
  • Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

21042
    Ukupno tema
    626361
    Ukupno poruka