jabadabadu

Plaže na Sitoniji

3734 poruke u ovoj temi

Bilo bi dobro da ovde napišu neku reč o plažama na Sitoniji oni koji su već tamo bili. Koja vam se plaža / plaže svidele, zašto, kako se dolazi do njih itd... Ako neko može da opiše sve plaže, tim bolje.

Mene trenutno konkretno interesuje gde se nalazi plaža Porto Paradiso.

Pretpostavljam da se radi o plazi ispred Crousso Village-a, mada je plaza dosta duza i prostire se i pre skretanja za ovaj hotel, tj. duz cele uvale u kojoj se nalazi. Po meni jedna od najlepsih na prvom prstu.

Plaze na drugom prstu su po mom ukusu mnogo lepse, ali i ruralnije. Najlepsa je Portokali ili Orange Beach, koja se nalazi u blizini Sartija. Obelezena je samo nekom tablom koja vise lici na cenu za paradajz nego turisticku signalizaciju. Do plaze bukvalno vodi kozija staza ali je ambijent extra. Nema ni kafica ni muzike, a zbog loseg prilaza nije za malu decu.

Druga extra plaza je Lagomandra sa gustom borovom sumom. To su u stvari dve plaze. Na jednoj ima civilizacije, kafic i lezaljke, a na drugoj (koja je otvorenija i samim tim vise duva) nicega osim iznajmljivanja opreme za sportove na vodi. Prostrana je i idealna za decu. Sitni sljunak.

Dobra plaza je i Kalogria, sa super kaficem i odbojkom na pesku. Odlicna je i Kaviou (kod Makedonas palace) sa izrazito cistim i prozirnim morem.

Ovo bi bio neki moj najuzi izbor. Na zalost nemam slika bez sitne dece i prijatelja koje bih mogla da prilozim.

Twixy , bas lepo sto si pomenula tu plazu....... :biggrin: ......Gledala sam slike te plaze i odusevila sam se, planirali smo tamo obavezno da odemo...... :smajl: ....Jedino sto me zbunilo je sto sam negde procitala da se do nje moze doci sa mora, a niko to nigde nije spomenuo ranije.Mozes li malo blize reci kako se dolazi do nje,kako je za parkiranje tamo posto bi isli kolima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jabadabadu, predpostavljam da me pitas za Portokali, posto je citiran ceo post.

Plaza se nalazi na nekoliko kilometara od Sartija tj. kad ides od Vurvurua nesto pre Sartija. Kad krenes od Vurvurua prodjes plazu Karidi (koja je pescana, neuredjena i za nju ne postoji putokaz takodje, a na kojoj ne preporucujem parkiranje jer se lako mozes ukopati u pesak) imas dosta klaj klaj kroz sumu po krivudavom putu. Put je ok, ali ima dosta penjanja. Kada prodjes Akti Armanistis posle par km je Portokali i stoji crna tabla na kojoj je rukom napisano Portokali. Mi smo prvo to videli i stvarno nismo skontali da je to natpis za plazu i produzili dalje. Sledeca plaza je Platanitsi. Znaci izmedju te dve plaze. Kad dolazis iz Sartija mislim da se cak ni ta crna tabla ne vidi.

Automobila pored magistrale prakticno nema pa se ni na njih ne mozes osloniti. Parking je uzas jer sa magistrale skreces na zemlju, znaci cak ne ni na zemljani put nego na zemlju, po kojoj se na par mesta utabalo nekoliko "mogucih" puteva. Kolima se spustis jedno 100-ak metara i na maloj zaravni je "parking". Od parkinga se sipci na dole kozijom stazom i kao sto rekoh prilicno je strmo. Trud se isplati.

Na vrhu prsta se nalaze plaze Kriaritsi i Kalamitsi koje takodje vredi posetiti.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto prvi put idem u Grcku, mnogo stvari me zanima......... :D .....Generalno govoreci da li sve te plaze oznacene ili je slucaj kao sa Orange beach(paradajz oznaka.... :lol: ) , koliko je udaljen Sarti od prvog prstena posto cemo mi biti smesteni u Polihronu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mali, vizuelni doprinos temi. :D

Plaze "drugog prsta", Sitonije:

zapadna obala, Koviou beach

xbucht1.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cuvena Lagomandra beach

normal_lagomandra.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jugozapad, Porto Kuofo

pkoufo_6b.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idemo na jugoistok, Kalamici beach

normal_kalamitsi.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos severnije, prema Vurvuruu, naici cete na rajsku

Kavourotrypes beach ( Orange beach )

xkrabben2.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aaaaaaaaaahhh...Karidi beach :P

vourvourvou_karydi_2.jpg

Izmenjeno (Kikisvet)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kikisvet,jos jednom si me podsetila zasto sam se zaljubila u Sitoniju na prvi pogled. :zaljubiska: Mnogo lepe slike :srce::D:srce: Nadam se da ces i ti ovog leta biti na nekoj od ovih carobnih plaza...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I, za kraj ove price, nekoliko plaza na potezu Ormos Panaghia - Pyrgadikia:

Kortiri beach

kortyri_beach.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koukala beach

akti_koukala.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Metagitsi beach

metagitsi_beach2.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kikisvet,jos jednom si me podsetila zasto sam se zaljubila u Sitoniju na prvi pogled. :zaljubiska: Mnogo lepe slike :srce::D:srce: Nadam se da ces i ti ovog leta biti na nekoj od ovih carobnih plaza...

Hvala, taci. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aauuuuu ljudi kakav mi problem pravite :) :P sa ovim predivnim fotkama

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka