denim

Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

50 poruka u ovoj temi

pozz ljudi :D

od kada je crna gora zasebna drzava nisam uopste isao tamo na more niti planiram:D

ali moja tetka planira da ide tamo sredinom jula, pa me zanima sta je potrebno od dokumenata za ulazak u crnu goru 

koliko znam za odrasle treba samo licna karta??

a sta sve treba za maloletno dete pasos,izvod iz knjige rodjenih ili sta ?????

hvala vam puno unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

molio bih nekog da mi odg sta sve treba za jedno dete za ulazak u crnu goru

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam siguran u odgovor ali ako je isti režim kao sa BiH onda odrasli samo na ličnu kartu a deca moraju imati ili svoj pasoš ili da su upisani na roditeljski.

Do pre par godina se u BiH ulazilo sa decom na dobar dan. Niko ništa nije tražio za decu.

Nadam se da će ti odgovor dati neko ko je sa decom išao prošle godine.

Poz ,ni ja neću na more u CG al' to nije razlog da se pljujemo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine je moj prijatelj isao sa dvoje svoje dece u CG tj. ima tamo kucu pa idu svake godine i rekao je da nista ne treba za decu a za roditelje samo licna karta. Bar tako je za sada, sad da li ce nesto menjati ne znam, valjda ce da objave u medijima.

A komsija mi je iz Loznice pa cesto prelaze preko kad obu na odmor i on mi isto potvrdio ovu pricu sto si napisao da dete vise ne mozes da preneses preko granice ako nema pasos. Mislim da vise ne mogu deca da se upisuju na roditeljski pasos, mozda na plave jos i moze ali u novima vise nema.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sudeci po ovom linku, za burazera koji ima 10 godina treba pasos

mnogo komplikovani ti crnogorci :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

За млађа малолетна лица потребан је извод из матичне књиге рођених и здравствена књижица . Ja sam shvatila da ne treba

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisu komplikovani ti crnogorci,to sto treba za ulazak deteta u CG treba i za ulazak u Srbiju.

Zavisi kako vam i sa kim dete putuje. Ako putuje samo treba mu zdravstvena knjizica ili izvod,najbolje da ima i jedno i drugo. Ako dete putuje sa jednim roditeljem drugi roditelj mora da da izjavu-saglasnost da je saglasno da dete putuje, ili ako ide sa nekom drugom osobom(baba,deda,tetka....) onda treba potvrda da su oba roditelja saglasna da pustaju dete sa tim nekim.

To je u stvari potvrda da dete nije kindapovano.,a zdravstvena i izvod dode kao identifikacija,pasos nije potreban.

To vam je dovoljno da odete u vasu opstinu i oni ce vam to objasniti.

Bolje da imate sve to, ma da u vecini slucajeva nista od toga ni ne bude potrebno,ali nikada se nezna na kakvog policajca ili carinika mozete naici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

За млађа малолетна лица потребан је извод из матичне књиге рођених и здравствена књижица . Ja sam shvatila da ne treba

Sto su ga zakomplikovali i na kraju ostali nedoreceni, imas mladja punoletna lica i mladja maloletna lica... a gde su starija maloletna lica ? :) ili bolje reci pitanje je sta smatraju pod punoletnim licima, ako je preko 18 godina onda sta ima veze da li putuju sa roditeljima ili sami ako su punoletni... i gde spadaju onda deca od 10 godina. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sudeci po ovom linku, za burazera koji ima 10 godina treba pasos

mnogo komplikovani ti crnogorci :D

Nije to samo kod njih ;) Hrvati traze da dete ima dozvolu za put ako je maloletno ;) izmedju ostalog... Radi zastite dece ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

За млађа малолетна лица потребан је извод из матичне књиге рођених и здравствена књижица . Ja sam shvatila da ne treba

Hmmm tamo pise da je za decu skolskog uzrasta potreban dokument sa slikom, a dete koje ima 10 godina je dete skolskog uzrasta, zato sam shvatio da treba pasos. A koliko ja znam mladja maloletna deca su deca koja ne idu u skolu, znaci do 6-7 godina, ako ne gresim.

Inace to mi je burazer i on ce ici sa mamom i tatom, i sad sam zbunjen, izgleda da ce morati ici u neku agenciju ili nesto tako da provere

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Brat ti ide sa mamom i tatom. Oni imaju svoja dokumenta ko su i sta su. Za brata ce i onako poneti zdravstvenu knjizicu,a samo uz to neka ponesu izvod iz maticne knjige rodenih,dovoljno je.

Moja kuma je pre nekoliko dana bila u CG sa dvoje dece,isla je autobusom.Deca imaju 3 i 9 god. niko joj nista nije trazio. Od jedne prijateljice dete samo putuje avionom ima 12 god i nosi zdravstvenu i izvod.

U sustini ne treba nista sem radi sigurnosti ako naidete na nekog od carinika kojem nije dan kako treba pa vam moze praviti problema,zato je bolje tih par papira poneti jer je logicno da sa necim trebate identifikovati dete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma izvadite deci pasose, sto se kaze nista vas ne kosta ( ali kosta 2300 dinara), sta padne vam na pamet da odete do hrvatskog primorja ili u albaniju? A i nadamo se da nam odobre izlaz u jevropu pa da deca putuju a ne kao 20 generacija ( tu sam i ja) da budu okrenuta u cetiri zida. A sto se tice sezone, pa propala je svugde samo nije u srbiji. Zasto? Pa srbija nema more i ne sekira se mnogo da li ce neko da dodje i daje pare za suncobrane i kur...brane.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine neka zena je bila sa mnom u vozu sa cerkicom do 5 godina, nisu trazili dokumenta za dete. I ja mislim da je to do toga kako cariniku dune npr mog decka kad je ulazio u srbiju su pitali cime se bavi ?!?! a i meni su jednom bili nesto sumnjicavi sto sam dala pasos a ne licnu iako sam imala oboje ali eto pri ruci mi bio pasos...Tako da je moj savet da ponesu taj izvod i zdravstvenu knjizicu, a oni neka daju licne karte kad ih budu pregledali, bice manje nepotrebnih pitanja a i brze ide jer se ne pecatiraju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako će neko na osnovu zdravstvene knjižice ili izvoda iz matične knjige rođenih da je to dete baš Vaše kada ni na jednom od tih dokumenata nema fotografija !?

Za prelazak u Bosnu ili C. Goru građanima Srbije je potrebna lična karta, oni koji je nemaju moraju imati pasoš. Druga je stvar da li će Vas carinik pustiti i bez toga ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka