mookaja

Put do Atine

199 poruka u ovoj temi

cao svima, slucajno naletela na ovaj forum i rekoh ajd da vas pitam da li je neko vec isao do Atine kolima u sopstvenoj reziji. ja i moj decko bi zeleli da odemo u junu do atine, tacnije od soluna do atine uz usputna zaustavljanja u turistickim mestima zbog razgledanja i osvezavanja na plazi. da li je moguce lako naci neki smestaj bez rezervisanja preko agencije i koji nije skup, znaci po principu banem ti? i da li znate za neki hostel u atini?

hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Do Atine imaš otprilike 1200km. Toliko puta sam već vozio tim putem da mislim da bih mogao zatvorenih očiju da izvezem

Većinom ćeš voziti poi autoputu ali ima i delova koji nisu autput, mada manje. Putarina je bila prošklog oktobra između 2 i 2.5 evra.

 

MOžda da voziš iz dva dela a da prespavate negde oko Platamonasa ili Neoporija ili gde god nađete smštaj u tom delu. Mada, može i u Paralia Katerini odmah pre mosta skreneš i pratiš znakove..

 

Čim pređeš granicu i uđeš u Grčku, osetićeš dve stvari, miris maslina i nekog cveća ali i radost što si tu :)

Od Evzonija imaš oko 80km nekog nedefinisanog puta koji je dosta širok sa dve trake a sa svake strane još po uža traka koja ne služi za vožnju. Međutim u tu traku će te saterivati Grci koji i inače imaju trip da niko, bio to Ferari a oni voze ladu, ne sme biti ispred njih. Preporučujem ti da voziš tim putem tako što ćeš gaziti desnu liniju do pola auta i tako nećeš morati da se sklanjaš "trkačima" sa ultra.giga-mega brzim oronulim ladama..

 

Nakon otprilike 80km sledi ulazak na autoput Solun-Atina.

Tu vozi oko 35km i nailaziš na odmorište "Korinos". Obavezno svrati i popij kaficu ili se zasladi odličnim slatkišima ili jednostavno završi posao u izuzetno uređenim toaletima.

 

U nastavku, nakon 40tak km nailaziš na odvajanje za Katerini a ti nastavljaš prolaskom kroz tunel i dalje prema Larisi. Od tunela imaš još oko 40km do prestanka autoputa. Nailaziš na običan put i sa leve strane ćeš videti prelep dvorac koji dominira na brdu a ispod njega je gradić Platamonas, malo dalje ćeš naići i na odvajanje za često posećivano mesto od strane naših ljudi, Neopori.

Nastavljaš i posle par kilometara ulaziš u klanac Tempi, zaista fascinantno deluje osvetljen noću, okolne stene i ulaziš u prosto nestvarnu okolinu. Jedne zime sam uleteo u užasnu mećavu ulaskom u Grčku ali sam se nadao da će biti bolje kako idem na jug. Bilo je samo gore... Pred Tempi nije se moglo dalje i morao sam se vratiti i prenoćiti u jednom sablasnom hotelu bez grejanja. Sledeći dan sam nekako dogaveljao do Platamonasa i tamo ostao 3 dana dok nisu raščistili...

U samom klancu imaš jedan veliki parking gde se nalazi crkva Sveta Petka (Paraskevi) Obavezno tu stani, siđi dole stepenicama, pređi preko zanimljivog mosta i naićićeš na srkve i restoran ali je meni najlepša bila tišina reke koja mirno teče kroz klanac a grane drveća je natkriljuju. Rado se odmaram uz kaficu na tom mestu. Možeš i kupiti gomilu suvernira.

 

Kad nastaviš, ulaziš na jako dobar autoput prema Larisi, prolaziš Larisu i krećeš prema Lamiji. Taj deo je dosta dugačak, preko 150km. Tim autoputem možeš bez bojazni od policije da voziš 140. Policija nije stroga, mene su zaustavili na 221km/h po radaru ali su me samo debelo izgrdili, i bili su u pravu. Te sam godine tek kupio A6 i hteo sam malo da ga isporobam i nisam odoleo. Inače ne vozim tim brzinama. Pazi opet, Grci voze jako brzo i dosta bezobzirno, bez obzira na auto koji voze, mislim da sam jednom video i motokultivator koji me je obišao sa 140 :)

 

Pre Lamije se put opet pretvara u nešto što liči onome od Evzonija ali je desna traka još uža i nemam pojma čemu služi. Generalno obrati pažnju jer će te ko god može nizbrdo da razvije više od 120km/h pokušati preteći, sve i da pobije vlastitu familiju u velelepnoj eksploziji motora koji je pri tome preforsirao.. Znači laganica i polako (100-110)

 

Prolaziš kroz Lamiju i nakon toga nikako nemoj promašiti odvajanje za spomenik Termopilskoj bici, gde su izginuli Spartanci na čelu sa kraljem Leonidisom u bici sa Perzijancima. Zastani tu slikaj i onda se popni na brdašce sa strane i malom stazicom ćeš stići do jednostavnog groba na kojem je napisano nešto poput “došao sam da služim domovini i dao sam svoj život”, navodno tu je sahranjen Leonidis. To malo ko zna a šteta je propustiti. O toj bici inače govori film “300”

 

Dalje kako se bližiš Atini, nailaziš na jedan deo odličnog autoputa kroz brda, serpentine fenomenalno urađene i bezbedne. Mada se krivine mogu prolaziti sa 130 bezbedno, ograničenje je na 90 pa odluči..

 

U Atinu se ulazi takoreći neopazno. Odjednom se pojavljuje malo više kuća, ništa posebno i neke fabrike i rafinerije, rekao bi čovek ima još da se vozi do Atine.. Ali veći si ušla zapravo jer je Atina veoma “razuđena” i nema mnogo visokih zgrada, širi se horizontalno i zaista zauzima ogromnu površinu. Inače 2/3 Grka živi u Atini i stvarno je gužva.

 

Kad uđeš u Atinu, autoputem koji inače ide kroz ceo grad, siđi sa autoputa i stani na zgodnom mesto. Znam da smo Srbi “najbolji vozači i ljubavnici, da nam ne treba nikakva pomoć, sve ćemo sami i da nema šta da se propitujemo jer imamo prirodan dar snalažljivosti” ali u Atini ta pravila ne važe. Voziti kroz Atinu ti je čisti rulet:

- ili ćeš stići gde si naumio ili nećeš

- ili ćeš greškom ući u jednosmernu ulicu ili nećeš

- ili ćeš satima kružiti na malom prostoru jer su odjednom sve ulice jednosmerne i to u pravcu suprotnom od onog koji tebi treba, ili nećeš (priča se da i dan danas ima turista koji već desetinama godina traže izlaz i kruže, meštani ih snabdevaju hranom i gorivom i prosto su se asimilisali tu. Jedna se čak penzionisao za to vreme a kažu i da je bilo sklopljenih brakova...)

- Ili ćeš se izgubiti (99% verovatnoće) ili nećeš (1% verovatno i zaista neobično)

Moj iskren savet je dakle da staneš, zaustaviš taksi i tražiš da te vodi a ti pratiš do hotela koji si rezervisala. Ako nisi rezervisala hotel, traži da te vodi do nekog javnog parkinga, tamo parkiraj (ZAPAMTI ADRESU!!!) a taksijem nastavi do nekog turističkog servisa gde se raspitaj i dobićeš sve potrebne informacije pa možda i rezervisati negde nešto. Nazad taksijem do parkinga, neka te vodi ponovo do te adrese i kraj priče.

 

Inače u Atini naravno ne propuštaj Partenon. Obiđi i nešto (ako nađeš) o čemu malo ljudi zna a mene je jedne godine odvela kustos jednog od muzeja u Atini. Ispod Partenona ima kružna ulica, sa čije se strane proteže gvozdena ograda a iza nje je brdo u kom su vidljive i male špilje. U jednoj od njih je jedno vreme prebivao Sokrat. Nažalost tada nije obeleženo i to je šteta, ne znam kako je sada.

Obiđi obavezno Plaku ispod Partenona i trg Omoniju i obiđi sve što dohvatiš, takođe i podzemni prolaz

 

Ima toga još, otkrićeš sama i naravno napisati ovde da vidimo kako si se provela.

 

Dalje uživaj sama! :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

inace planiramo tako da za pocetak budemo par dana u nekom mestu  (to cu jos detaljnije da pogledam narednih dana) na obali blizu soluna i da picimo do njega i okolo i onda polako da se spustamo do atine i smestimo se blizu atine i odatle idemo do atine i eventualno pelepnonez itd. 

 

da li mozete otprilike da mi kazete cene vezane za hranu (ako bi se jelo u tavernama, secam se jos sa ekskurzija kako smo jeli al ne mogu da se setim kakve su cene) ili uopste cene hrane pa da mi spremamo u apartmanu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jao hvala vam na odgovirima, sad jedva cekam da krenem....  :D

inace planiramo tako da za pocetak budemo par dana u nekom mestu  (to cu jos detaljnije da pogledam narednih dana) na obali blizu soluna i da picimo do njega i okolo i onda polako da se spustamo do atine i smestimo se blizu atine i odatle idemo do atine i eventualno pelepnonez itd. 

da li mozete otprilike da mi kazete cene vezane za hranu (ako bi se jelo u tavernama, secam se jos sa ekskurzija kako smo jeli al ne mogu da se setim kakve su cene) ili uopste cene hrane pa da mi spremamo u apartmanu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jao hvala vam na odgovirima, sad jedva cekam da krenem.... :D

inace planiramo tako da za pocetak budemo par dana u nekom mestu (to cu jos detaljnije da pogledam narednih dana) na obali blizu soluna i da picimo do njega i okolo i onda polako da se spustamo do atine i smestimo se blizu atine i odatle idemo do atine i eventualno pelepnonez itd.

da li mozete otprilike da mi kazete cene vezane za hranu (ako bi se jelo u tavernama, secam se jos sa ekskurzija kako smo jeli al ne mogu da se setim kakve su cene) ili uopste cene hrane pa da mi spremamo u apartmanu.

Ako planiraš da ostaneš neko vreme u Atini, možda bi bilo dobro da odeš jednom dalje na krajnji jug do mesta Sunio gde se nalazi Posejdonov hram na samim liticama.

sounio.jpg

Odatle je cekao sina da se vrati iz neke bitke i bio je dogovor da lađa ima crna jedra ako je sin mrtav a bela ako nije. Nkon velike pobede i slavlja, zaboravili da promene jedra u bela a otac videvši da je sin mrtav, bacio se sa tih stena u ambis. Hram je fenomenalan.

Takođe, dok si u Atini, provozaj se do Pireja i idi prema jugu uz obalu. Ima bezbroj malih zatona (u proseku dužine obale do 200m) gde je voda kristalno čista i gde se male ribice uopšte ne plaše kupača, plivaju sa decom u jatima.. :)

Ako budeš išla na Peloponez, obavezno kako znaš i umeš da odeš do drevne Olimpije! Ima da se vozi ali je osećaj neopisiv! To se jednostavno mora videti!

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako planiraš da ostaneš neko vreme u Atini, možda bi bilo dobro da odeš jednom dalje na krajnji jug do mesta Sunio gde se nalazi Posejdonov hram na samim liticama.

sounio.jpg

Odatle je cekao sina da se vrati iz neke bitke i bio je dogovor da lađa ima crna jedra ako je sin mrtav a bela ako nije. Nkon velike pobede i slavlja, zaboravili da promene jedra u bela a otac videvši da je sin mrtav, bacio se sa tih stena u ambis. Hram je fenomenalan.

Bravo za Sunio. Jedne godine smo bili tamo i kupali se na plaži ispod hrama. Žena mi je bila trudna, stomak do zuba, ali sam je naterao da na +40 da ispešači do gore. Htela je dušu da ispusti. Ja oduševljen, vreme kao da je stalo, a ona: "dovde si me doveo da gledam ovo kamenje"...

I još bih dodao, ko ide u Atinu trebalo bi da poseti jezero i pećinu Vuljagmeni (ako sam dobro napisao)... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bacio se sa tih stena u ambis.

Zamalo i mi u istom ambisu da završimo, ali zbog vetra, ne svojom voljom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I još bih dodao, ko ide u Atinu trebalo bi da poseti jezero i pećinu Vuljagmeni (ako sam dobro napisao)...

Zapravo piše se "Vouliagmeni" ali jasno je na šta misliš :)

To je isto jedno fenomenalno mesto koje treba posetiti. Zapravo nalazi se kad se od luke Pireja krene uz obalu prema jugu.

Nalazi se prekoputa jedne od najlepših plažica u nizu. Prsot čovek ne zna gde da se dene, na plažu ili kraj jezerceta.

To je malo jezero i predpostavka je da je zapravo bilo unutar pećine. Vremenom se zbog toplih vodopada tavanica pećine urušila i nastalo je to što je sad jezero. Neverovatno je zadovoljstvo sedeti ušuškan među visokim stenama zavaljen u ležaljku sa dobrim pićem na stočiću. Imaju i saune i masaže i tople kupke itd... Postoji i dobar restoran a obezbeđen parking unutar kompleksa

Otvoreno i zimi

Zanimljivo je da je oko pola metra iznad razine mora.

Temperatura vode nikada ne pada ispod 21-22 stepena pa je moguće kupanje i zimi.

Ako nije menjano, trebalo bi da možeš koristiti buseve A2, A3 ili B3 do Glyfade koji su kretali iz i ulice "Panepistimiou Street" da bi se stiglo do tamo ako ne ideš kolima, što je malo nezgodno jer je saobraćaj očajno gust, naročito vikendom leti.

Imam negde slike ali me mrzi da tražim, pogotovo što sam plivajući u jezeru nabio palac pa mi je ruka drhtala od žiganja i slike nisu željenog kvaliteta :)

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

code,samo jedna ispravka ako se ne ljutis,to jeste posejdonov hram na rtu sunio,ali nije se on bacio u more vec kralj egej cekajuci sina teseja da se vrati sa krita gde je otisao da ubije minotaura,kada se vracao zaboravio je da promeni boju jarbola i kralj egej se ubio skocivsi sa rta,po njemu se zove egejsko mora

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, bre. Pa ne bacaju se bogovi tek tako (tj. UOPŠTE se ne bacaju, lol)

A zaboravio je da promeni jarbole jer se napio.

NE PIJTE DOK VOZITE!!!

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala jos jednom svima na odgovore, stvarno ste me odusevili predlozima, narocito ti codemaker, nisam ocekivala ovako detaljne odgovore i predloge gde i kako. s obzirom da planiramo da budemo tamo 20 dana i jos plus kolima, mislim da nece biti problem sve to videti.  :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

code,samo jedna ispravka ako se ne ljutis,to jeste posejdonov hram na rtu sunio,ali nije se on bacio u more vec kralj egej cekajuci sina teseja da se vrati sa krita gde je otisao da ubije minotaura,kada se vracao zaboravio je da promeni boju jarbola i kralj egej se ubio skocivsi sa rta,po njemu se zove egejsko mora

Heh, u pravu si, zamrsio sam priču jer kad god odem tamo obilazim što više mogu, ponekad i više puta isto. Čitam i slušam silne legende i priče i onda se desi da ih malo pomešam. :kez:

Hvala na ispravci :kez:

'el ste sad čuli?

Nemo' posle neko da ne zna i da napravi grešku kao ja! :angry2:

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Codemaker puno hvala i u moje ime za ovaj detaljan opis puta do Atine. Uzivao sam citajuci. Veliki pozzz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:kez:

Sutra putujem do Sparte, pa ću naravno proći kroz Atinu i usput ću napraviti koju fotografiju i staviti ovde, čisto da se podsetite prošlog leta.

Brine me samo jer sam video da grčki seljaci već treći dan zaredom blokiraju autoputeve, pa se može desiti da put do Sparte traje duže nego što sam predvideo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo prvog izveštaja, samo za sada bez ijedne slike iz Grčke! :kez:

Naime kako sam ušao u Grčku, na samoj granici počev od onog kafića sa leve strane čim pređemo granicu, dva miliona traktora, bagera, rovokopača i jedna baba sa motokultivatorm.

Nisam se odmah setio da imaju blokadu puteva i gadno sam se začudio, u momentu sam pomislio da je neki doček meni namenjen. Ali, kad sam video smrknuta lica ljiudi okolo, samo sam dao gas.

Prethodn o sam se sa jednim Grkom na swahily engleskom raspitao šta se dešava i kako će teći cela stvar. Razgovor je bitan pa ga prenosim u najvažnijim delovima:

- Hello, what is going on here? - pravim se ja blesav

- kalispera, six, all night

Šta "all night" mislim se ali ipak pitam i dalje

- Will you block the road today?

- six, all night, stop - proširuje informaciju Grk

- How about the highway to Atina?

- Sex, all night, stop, all - sada je već sasvim jasan PR blokade

- Jebiga brate, tvoj sex me ne zanima,umeš li ti to malo bolje? - prelazim na srpski, ionako se ne razumemo

- Six - sada je već kratak

- Pa šta sad da radim, ako me blokirate, imaću problema.

- Yes please - izjavio je drugar

- Nemoj ti meni please, nego gde bre da spavam sad?

- All night - plačnim je glasom izjavio i ponudio me cigaretom, iz kutije mokre od kiše

- Pa što sediš all night ovde kad ti smeta

- meta avrio - reče kratko i žestoko kinu

Vidim ja nema vajde i provezem desetinu metara i nabasam na pandure. Pitam njih ali se dijalog završio pre nego što je počeo, pandur je sam malaksalo zamanu palicom i poslao me u pravcu Atine, sažaljivo me gledajući.

Nisam ništa pitao nego sam ćutke nagazio gas i zamalo da pregazim neku budalu koja je sa kišobranom potpuno spuštenim da se zaštiti od kiše pretrčavala put bez obzira na sve. Znao sam da je neki naš. Bio je, budala je bio sa leskovačkim naglaskom i u papučama! U ovo doba po kiši..

Ipak sam, nakon što sam mu opsovao majku i on meni, pitao šta se dešava. reče da u 18 sati zatvaraju granicu i blokiraju autput. On sa porodicom namerava da prespava tu na parkingu, ionako mu je svejedno a ima i kafić pa će se naći neko pićence da se ogreje.

heh, pogledam na sat - 16:00 odlično, imam vremena 2 sata da se spičim do Platamonasa barem.. Kad sam osetio zatezanje kože na vratu, znao sam da sam negde pogrešio. I jesam. Kod njih je bilo već 17:00, znači imam 1 sat da stignem negde da sižem sa autoputa, najbliže je KAterini ali do tamo imam preko 120km... a još treba da natočim benzin kod Korinosa...

Zalegnem ja na gas i raspalim 140 onim delom pre penjanja na autoput a autoputem oko 180 ne mareći za patrole koje su se već rasporedile da počnu da preusmeravaju vozače na sporedne puteve... Uhvatio sma levu traku i ne skidam nogu sa gasa.

Stignem do Korinosa i shell pumpe i zamalo da je promašim i ne zakočim jer sam se baš počeo trkati sa nekim Grkom, sad, dal' je on žurio u neki hotel il' je bežao od žene, ne znam ali smo stigli do 200 kad sam video da ide Korinos, jedva sam zakočio, izgubio trku ali sma bar natočio benzin.

Prodavca na pumpi samo što nisam udavio kad je počeo da natenane sipa gorivo, pa mi čisti čoferku pa čačkao nos ... a ja imam još 15 minuta...

Zamalo se nismo potukli kad sam ga požurivao ali sam krenuo punim gasom prema Katerini.

Već su počeli traktori i ostala mehanizacija da se spuštaju prema autoputu, već su panduri mahali "lizalicama" na mene i joč neke da lepo polako,kao ovde skrenemo u jendek pa preko kukuruza negde, ali se nismo dali. Još jače sam nagazio i sa preko 190 stigao do skretanja pre tunela u Katerini. Provukao sam se između jednog bagera i jednog ogromnog traktora, zamalo da ki otkinu retrovizore... Sretno sma im pokazao srednji prst i nastavio prema Paraliji..

Malo me brine što je i meni pokazao brka srednji prst a pogotovo što sam čuo da se blokada pooštrava sutra i prekosutra... Ipak će biti da je brkin srednji prst veći...

Sad sedim na toplom u hotelu sa odličnim wirelessom, kucam poruku i razmišljam kako da s ekroz kukuruze provučem naredinh 800km....

Krećem dalje u nedelju pa ću videti, šta je tu je..

U mežuvremenu evo pokoja slika koju sam napravio kamerom sa telefona pa nisu najbolje a i vreme je bilo očajno danas, celim putem me je pratila kiša i magla...

Fotografija0009.jpg

Ovako je sve počelo, petak ujutro, magla i kiša, bubanj potok. Stao da kupim neke grickalice da se zanimam pa reko ajde da prenesem atmosferu..

---------------------------------------------------------------

Fotografija0010.jpg

Predejane, pusto i tužno bez gužve, turista, Turaka koji sa decom i ženama komuniciraju preko šamara pa se posle izvinjavaju svom bogu klanjajući se predveče, pre nego što navale da prave 34-to dete...

----------------------------------------------------------------

Fotografija0011.jpg

Nisam odoleo da ne snimim naziv firme braće... Kad sam se vratio sa kaficom da nastavim put, videh firmu, jbt, ko da je za izgradnju šatla!

-----------------------------------------------------------------

Fotografija0012.jpg

I Džep u ništa veselijem izdanju, samo me je neki harmonikaš muvao da mi svira. gde mi je čoveče do svirke, vidiš kakvo je vreme! Dadoh mu 5 banki, samo da ne svira i umukne. Tužan snimak, samo moja kola na parkingu a leti parkiraju jedni drugima u gepeku!

----------------------------------------------------------------

Fotografija0013.jpg

Tužan, prazan autoput u makedoniji...

----------------------------------------------------------------

Fotografija0014.jpg

Ulazak u tunel koji ima odmorište, parking u sredini, na vrh mi jezika da mu se setim imena, mrzi me da se mučim, svi znate kjoji je..

U sred srede makedsnoki panduri nišane radarom! Pa gde da me zaustave na ono malo prostora, nemam ja šatl kočnice pa da zakočim.. Srećom pa me nisy zaustavili a i inače ne bih mogao da stanem pa bi me upucali jer bežim sa mesta događaja...

--------------------------------------------------------------------

Fotografija0015.jpg

Nastavljam potpuno pustim autoputem prema grčkoj granici, deluje deprimirajuće ali me grekju sećanja na letnje vesele gužve. Šta je bre slađe mego nakon višesatnog čekanja konačno ući u Grčku.. Kad tome dodamo čekanje pred ambasadom, ugođaj je potpun... Ovako,preko godine deluje suviše lako, nekako mi nije gušt - kao u onoj reklami: užeš, izađeš i - gotovo.. Nije to, to

---------------------------------------------------------------------

Fotografija0016.jpg

Makedonske vrleti dok se samo što nije sručio armagedonski pljusak. Slikano onako, s boka pa nije nešto ali sam hteo da pokažem atmosferu u kojoj sam vozio... A baš u to vreme je neki pevač sa CD.a zaurlavao "What a wondefull world...."

----------------------------------------------------------------------

Fotografija0017.jpg

Jedini svetao trenutak je bio kad sam naišao na putokaz sa malo neugodnim nazivom mesta. Prdejci, hebo ih kum...

----------------------------------------------------------------------

To bi bilo sve za danas, sutra se nadam boljem vremenu pa ću malo procunajti ovde onde i napraviti koju fotku, čisto da vidite da ništa niste propustili. Nikog nema, večeras sam vadio stvari iz kola u glavnoj ulici, hotel panorama gde sam se smestio - 19:00 a nigde žive duše, samo su me tri kera lutalice saletavali nadajući se nekom zalogaju....

Izmenjeno (codemaker)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka