Rajka

HANIOTI

2074 poruke u ovoj temi

Moju drugaricu i mene je zadesila dupla nesreća jer smo išli Argusom koji je neorganizovan, turistički vodiči (čitaj manekenke) pojma nemaju gde se nalaze, kao pale s Marsa, tako da od njih ama baš nikakve koristi nema...

A vila Achileas i čuvena spremačica Eleni... xexexexexe, kad se samo setim...

Bile smo na II spratu i naša terasa je bila tačno iznad čuvenih "karaoke takmičara"- znači nema spavanja do 1h, soba je prljava, kuhinja neupotrebljiva, kao i sudovi koje dobijete (a mi kao da smo znale, nosile smo svoje šolje, deterdžent, sunđere, trulex krpe, peškire i sl.), s tim da je Eleni, 5-i dan kada je menjala posteljinu, uzela i naše peškire ne ostavivši nam više nijedan. U pokušaju da ih dobijemo nazad, odvela nas je u prostoriju u kojoj se nalaze samo peškiri (miloni peškira!!!) i rekla nam da uzmemo naše, što je bilo nemoguće uraditi.

Obzirom da je u kupatilu slivnik za vodu bez rešetke, voda ne samo da ulazi u sobu iz kupatila, već iz istog slivnika noću izlaze bube-mutanti, a ako neko želi da vidi o čemu pričam, naknadno ću nakačiti i slike.

Šporetić koji dobijete, praktično ne radi, vodu za kafu kuvate u proseku pola sata, ne daj bože da kuvate nešto drugo... Sijalice uglavnom ne rade, a čekate po par dana da ih zamene, sudopera je bila zapušena, a majstor je nakon par dana kao popravio... dok smo bile tamo, nije se više zapušavala... Ne znam kako je bilo ekipi koja je bila u toj sobi posle nas :(

E da, prvi dan smo ostavile klimu upaljenu u sobi, da se rashladi, dok smo bile u prodavnici... Vratile smo se, klima je bila ugašena, a daljinskog nije bilo nigde... Nakon dobre svađe, dobili smo je od vlasnika vile uz napomenu da moramo da je gasimo i kada na 5 min. napuštamo sobu!!!

Poslednja 3 dana nam je padala kiša, i bilo je oko 15 stepeni... jezivo hladno!

Kafići i koktel barovi su cool, Grci ljubazni, cene pristupačne, plaža onako, more super!!

OD IZLETA:

*Ne propustite Solun, ako idete u julu/avgustu jer smo mi tamo nakupovale brdo jeftinih krpica u Zari (koja je kod nas precenjena), a i tamo je najukusniji giros na svetu.

*Krstarenje nije ništa posebno, osim ako ne volite da se pržite na +40 na gornjoj palubi ili budete sa gomilom dečurlije na natkrivenoj donjoj palubi...

* Aqvapark treba videti i doživeti, nije loš, samo vodite računa da ne pregorite kao neki... mackajte se stalno!

U svakom slučaju, nama je vila bila bezveze, kokteli su extra, more i plaža OK...

Nije za provod, parove i neko veće teenage društvo, ali je za porodice sa decom super!!!

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po prvi put idemo u grcku i to u hanioti , u agenciji su nam preprucili apartmane Grigorios&Jorgos ,dupleks 4+1,jer im je to jedina ponuda u terminu koji nam odgovara . Zamolio bih ako neko ima slike tog apartmana ili da mi da opis ,kao i kakav je smestaj i kakvi su vlasnici tog objekta. Hvala !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragane, sve pohvale za apartmane Grigorios i Jorgos u Haniotiju, odlicni su dobro opremljeni sa dve klime itd. jedina mana sto su oko 500m od mora ali nije neki problem jer je sve ravno i puno kafica i prodavnica do plaze pa vam nece biti dosadno da dodjete do nje. Pozdrav i lep provod u lepom Haniotiju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam rezervisala Grigorios i Jorgos u Haniotiju za ovu godinu i drago mi je sto ima pozitivnih utisaka...

Zanima me samo kakvi su oni donji apartmani ako neko zna (4+1 ali u prizemlju)...?

Sto se tice Argusa i Pagidasa, tamo sam isla prosle godine i sa studiom sam prilicno razocarana, veoma prljavo, u kuhinji nista ne radi i ako bi krenula da pisem redom to bi potrajalo, sve u svemu Pagidas izbegavati u sirokom krugu... Ono sto se na slikama ne vidi je prljavstina i lose odrzavanje...

Sa Argusom smo sestra i ja putovale u Tursku, Bugarsku, Bratislavu, Prag i uvek smo bile jako zadovoljne, pa smo bile prilicno iznenadjene sa ovim krahom od Grcke... Put na tamo je bio ok, ali nazad u premalom busu sa premalo mesta medju sedistima, i stvarno potpuno razocarenje...

Hanioti je predivan, ja sam isla sa sestrom i super nam je bilo, more je divno, u obliznjim marketima mozete da pazarite sa pristojne novce i za to sve pohvale... Sve u svemu sa mestom sam odusevljena... Na plazama svuda ima mesta koja se ne placaju, tj. donja polovina plaze je sa lezaljkama i suncobranima a u gornjoj mozete da stavite svoje lezaljke, suncobrane i to niko nece da vam naplati... Uvece je guzva na sve strane i mislim da se mogu provesti dobro i mladi i porodice sa decom...

Jos jedna stvar na koju trebate da obratite paznju je agencija sa kojom bi trebalo da idete na ekskurzije... Argus saradjuje sa nekim Hanioti tursom koji je potpuni krah od agencije... Naravno problem je do osoblja... Na nasu nesrecu na oba krstarenja smo isli sa nekom zenom koja je dilpomirani nesto sto joj je dalo opravdanje da vredja sve putnike po ceo dan... Goreg vodica u zivotu nisam imala, iako sam do sada imala super iskustva... Tako da ako krenete na ekskurzije Hanioti turs vam ne preporucujem...

Sve u svemu Hanioti vam svima toplo preporucujem, ali Pagidas i Hanioti turs za ovu destinaciju nikako...

Zelim svima lepo letovanje ove godine...

Pozdrav...

Izmenjeno (Vishnja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jedino vredno u Haniotiju je restoran Talassa.....sve ostalo je kao u kosjericu koji ima more :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi idemo 1.juna preko Perle u Hotel Aleksandar Veliki, na ulazu u Hanioti(od Polihrona) na samoj plazi.Koliko sam videla slike deluje ok ali videcu tek kad udjem u apartman. Ako je neko bio tamo neka napise kakva je kuhinja, sta ima od posudja-u kakvom je stanju...

prosle godine smo bili u Polihronu ali smo skoro svako vece dolazili u Hanioti jer ima vise sadrzaja. Ima parkice za decu, kafice za nas velike, brdo radnjica, veliki supermarket u kome su svi proizvodi jeftiniji nego u malim radnjama. Sve u svemu za porodicu s malom decom to je odlican izbor.

ako idete kolima nikako nemojte da propustite da odete na plazu Ksenija. Raj na zemlji: pesak, cisto more, hladovina...prava uzivancija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dali je neko vec bio u apartmanima Giorgos&Jorgas .I ako je u mogucnosti da mi opise detaljnije o ovom smestaju ( a ako ima i slike bilo bi veoma lepo ) .unapred HVALA .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dali moze neko da mi preporuci neke od dobrih plaza u okolini Haniotia ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatili smo letovanje u Haniotiju i posto idemo kolima planiramo da svratimo u Lidl kod Kalithe-e.Da li znate cene dugotrajnog mleka ,vode sokova ,piva i voca u Lidlu i koja je razlika u odnosu na Hanioti?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatili smo letovanje u Haniotiju i posto idemo kolima planiramo da svratimo u Lidl kod Kalithe-e.Da li znate cene dugotrajnog mleka ,vode sokova ,piva i voca u Lidlu i koja je razlika u odnosu na Hanioti?

dugotrajno mleko smo proslog leta kupovali po vrlo pristupacnih 0.78 evra ili oko 65 dinara litar.mislim da je to jeftinije od nase kravice.ali ga nije bilo uvek u rafovima i naravno ima i skupljih mleka.ovo je bila najniza cena.voda je od 1,05 do 1,80 evra pakovanje 6x1,5 l.,pivo je jeftinije poprilicno ali nema onih "firmiranih" piva.voce je tu negde slicna cena kao u letovalistima kod grka na kamioncetu koji seta uz plazu.

pisali smo na temi o lidlu dosta o tome da se isplati otici jednom ili eventualno dva puta u toku letovanja i nakupovati namirnice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Haniotiju u avgustu 2007. i mogu reci da sam prezadovoljna i da je to jedno od mojih najlepsih letovanja. Putovala sam dosta po Grckoj, ali ni jedno mesto nije ostavilo tako dobar utisak kao ovo predivno mestasce. Podjednako je dobro i za porodice sa decom, kao i za mlade ljude koji zele opusteni odmor, sa umerenom zabavom, ne ludovanjem po celu noc. Za to vise preporucijem Pefkohori. Tamo se nalazi club-bar Sushi u kome je jako dobra muzika i provod do zore. Nalazi se na setalistu, odmah uz plazu.

Sto se tice samog Haniotija...i ove godine planiram da tamo letujem, sto dovoljno govori o utiscima o ovom mestu :D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Putovala sam dosta po Grckoj, ali ni jedno mesto nije ostavilo tako dobar utisak kao ovo predivno mestasce.

Mozete li napisati gde ste to dosta putovali....kako bi znali i napravili neko poredjenje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozete li napisati gde ste to dosta putovali....kako bi znali i napravili neko poredjenje?

Prvih svojih putovanja u Grcku se i ne secam, jer su me roditelji vodili jos kao dete. Kasnije sam naravno tu tradiciju letovanja u ovoj zemlji nastavila. Moja putovanja su uglavnom bila u kontinentalnom delu, osim jednog letovanja na Tasosu, tako da sto se tice ostrva tu ne mogu mnogo reci. Osim vec gore pomenutog Haniotija bila sam takodje u Leptokariji, Paraliji, Asprovalti, Stavrosu. Prilikom posete istih obisla sam i mnoga letovalista u njihovoj blizini. Solun sam posecivala u vise navrata. Jedno od mojih putovanja je obuhvatilo i cuvene Meteore, ali o njima nekom drugom prilikom.

Evo u nekoliko recenica zasto je Hanioti, kao i celo poluostrvo Kasandra ostavilo najbolji utisak na mene. Ja inace nisam ljubitelj odmora koji podrazumevaju spavanja do popodnevnih casova, ludovanja nocu itd. Za Paraliju mogu reci da je upravo takvo mesto. Ne mogu da poreknem da nije bilo porodica sa decom, ali mesto obiluje nocnim klubovima, koji rade po celu noc sa veoma glasnom muzikom, pa ko voli...samo napred. Plaza..hm, za moj ukus previse uzana i na odredjenim delovima vec oko 17h nema sunca, jer ga zaklanjaju kafici koji se nalaze tik uz plazu. Nesto bolja situacija je obiznjem Olimpik bicu, koji ima siroku, pescanu plazu. U Paraliji sam poslednji put bila 2001. god i zaista ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da je jos uvek sve tako kako sam napisala.

Asprovalta...lepa dugacka pescana plaza koja povezuje ovo mestasce sa Nea Vrasnom. More cisto, cesto sa velikim talasima. Postoji setaliste koje je uz samu plazu i uglavnom je sve "bitno" smesteno bas u ovoj ulici, par kafica, restorana i igraonica za decu. Mesto za moj ukus previse mirno i idealno za porodice sa decom ili straije osobe...

Ne bih sada sirila pisanje o ostalim mestima, ali ono sto zelim da napomenem je to da za svih svojih 15-ak letovanja koliko sam imala u ovoj zemlji nisam dozivela ni jednu neprijatnost, niti imam neko lose iskustvo. To sto favorizujem Hanioti je iz razloga sto poseduje po meni jako dobar spoj odmora i zabave, bas od oba u onolikoj meri koliko to meni odgovara. Ne kazem da je neko mesto lose jer je previse mirno, verovatno ce doci godine kada ce mi upravo to prijati ;)

Sve ovo je subjektivno misljenje i pretpostavljam da ce biti i onih koji se nece sloziti samnom, jer ipak svako od nas dozivljava razne destinacije na sebi svojstven nacin.

Ukoliko mogu nekome da pomognem sa bilo kojim detaljem o nekom od pomenutih mesta, na raspolaganju sam :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko išao u Hanioti preko Delfin travel.Konkretno me interesuje vila Vergina njena pozicija ,kakav je smeštaj,bilo koja informacija.Slike vaša iskustva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dali moze neko da mi preporuci neke od dobrih plaza u okolini Haniotia ?

nikako nemoj da propustiš da odeš na plažu KSENIJA ili kako je neki zovu Chrouso plaža (jer se nalazi u blizini Chrouso Willage-naselja). Pesak, kafići na plaži sa ležaljkama- puno mesta, plićak za klince, hladovina od borova.... ma prava uživancija.

Kada jednom odeš na ovu plažu zaboravićeš da ostale postoje. :cool: :cvetic:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.