predrag

Zakup kuce/vile u Grckoj

40 poruka u ovoj temi

videh davno slican topic negde, pa pokusah da ga pronadjem ovde, ali izgleda da nije medj' nama...

dakle, kao sto naziv teme kaze: kako stoje stvari sa zakupom kuca u Grckoj (eventualno Turskoj)? Da li neko ima iskustva?

4/6/8 osoba uzmu flexipass, individualne vize i pravac Grcka, ne zvuci lose

naravno da bi pre toga sredili za smestaj

lepo sebi isplaniram putovanje i ne zavisim od nikoga, niti mi ko drugi moze biti kriv

dosta je velika, pa i dobra ponuda villa sirom Grcke (a pogotovo Turske), pa me zanima da li je neko radio sta slicno? vecinom su u pitanju britanske agencije, gde je placanje nekim cekovima i tako to... ali verujem da se moze naci i nesto od samih Grka, jer sam vidjao dosta ponuda po sajtovima raznih gradova/opstina/oblasti Grcke , i kod raznih okruznih turistickih organizacija;

Nasao sam i vilu na Kipru, cija cena je sasvim prihvatljiva u odnosu na ono sto nudi, i prihvata placanje putem kartica, medjutim, 6 povratnih avio-karata je nesto malo vise od 2k EUR, a za te pare mnogo toga pametnijeg se da uraditi na odmoru , a bogami i u zivotu :rolleyes:

eto, to je to ukratko B)

anyone? :D

Izmenjeno (predrag)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam to radila ali ja zivim u Grckoj ;) Eventualno mogu da ti pomognem da nadjes nesto povoljno ukoliko mi kazes blize sta te zanima i do koje cene

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam to radila ali ja zivim u Grckoj ;) Eventualno mogu da ti pomognem da nadjes nesto povoljno ukoliko mi kazes blize sta te zanima i do koje cene

Mozda cu ja biti zainteresovan za nekakav zakup kuce na Skopelosu/Alonisosu, ali sve zavisi od broja ljudi iz ekipe spremnih da odrese kesu. Drugi uslov je da svi imaju muti sengen (par cura ima pasose drzava EU, Kanade ...).

Koliko sam video prosle godine se cena zakupa kuce za 4-6 osoba u tom regionu za period jun/jul bila od 900 do 1100 eur nedeljno (dakle od 150-180 eur po osobi), pitanje je da li moze jeftinije od toga a da nije krs?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Raspitacu se i odgovoriti ti ovih dana - ne znam tacno kad posto sam u fazi selidbe a posle ne znam kolko ce mi trebati da ponovo uspostavim net... Ali sigurno cu se raspitati!

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam to radila ali ja zivim u Grckoj ;) Eventualno mogu da ti pomognem da nadjes nesto povoljno ukoliko mi kazes blize sta te zanima i do koje cene

jupiiii! :D

dakle, zanima me zakup cele kuce za 6/8 osoba (obavezno 3/4 spavace sobe, bez spavanja u dnevnoj sobi,hodniku, na terasi i slicno)

po mogucnosti da je sama u dvoristu (nije obavezno, ali da je bar poseban ulaz u kucu, ne tipa apartmani u kuci , vec cela kuca)

rostilj, bazencic i tako to je korisno, ali ne pod obavezno

Lepo dvoriste je pozeljno, pogled na more nije za baciti

Klima, TV,bar 2 kupatila+odvojeni WC (ili 3kupatila) su pod obavezno, PlayStation , satelit i razne druge zanimacije su svakako plus

i bitno je da je CISTO i da se redovno odrzava

LOkacija: moze i oko soluna,lakse mi je da stignem sa voza (direktno iz BGDa);

samo da moze busom/vozom iz Soluna da se stigne u neko dogledno vreme; i da je relativno mirno, da moze covek stvarno da se odmori

Cena: u sezoni max do nekih 900eur nedeljno po kuci, van sezone do 600-700

najbolje bi bilo oko 100eur po osobi/nedeljno u sezoni

Placanje: karticom depozit, ostalo u gotovini po dolasku; moze i sve gotovinom u dolasku i tako...

zanima me samo okvirno, pa ako uspem da organizujem ljude i isti dobiju vize . . .

ako ne dobiju vize-> Turska...

Hvala unapred, pa kad stignes da napises ponesto... ;)

bitno mi je pre svega da znam kako bih mogao da izvedem placanje, tj. kako su Grci raspolozeni po tom pitanju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Predraze ja bih ti preporucila na osnovu onoga sto si napisao Gerakini

http://www.gerakini.gr/gerakini-el.htm pogledaj sajt. Mozda bih mogla da se raspitam za smestaj tamo al mislim da je skuplje nego sto si napisao .. pogotovu u sezoni.. Al dobro videcemo..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Predraze ja bih ti preporucila na osnovu onoga sto si napisao Gerakini

http://www.gerakini.gr/gerakini-el.htm pogledaj sajt. Mozda bih mogla da se raspitam za smestaj tamo al mislim da je skuplje nego sto si napisao .. pogotovu u sezoni.. Al dobro videcemo..

zanimljivo, ali ne videh da neko izdaje kucu

ukratko, treba mi kuca u takvom stanju da bi u njoj moglo da se zivi (ne samo letuje), znaci da ima sve za normalan zivot i da je cista, ostalo je manje/vise bitno

hvala za trud, pa ako saznas nesto, ti napisi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Geranini sam rekla kao predlog za mesto.. imam neke poznanike tamo pa bi eventualno mogla da pitam da se raspitaju..

Pogledaj ovo http://www.halkidiki.com/ mozda nadjes nesto.

Iskreno mislim da ces tesko da nadjes to sto trazis za te pare al dobro ajd da probamo..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Geranini sam rekla kao predlog za mesto.. imam neke poznanike tamo pa bi eventualno mogla da pitam da se raspitaju..

Pogledaj ovo http://www.halkidiki.com/ mozda nadjes nesto.

Iskreno mislim da ces tesko da nadjes to sto trazis za te pare al dobro ajd da probamo..

nisam siguran da smo se razumeli,

ne trazim ja nesto extra lux, vec prijatan ,relativno komforan prostor

a ne ono tipa, dosao sam na odmor spacvacu i na podu

svejedno, hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zanima me zakup cele kuce za 6/8 osoba (obavezno 3/4 spavace sobe, bez spavanja u dnevnoj sobi,hodniku, na terasi i slicno)

po mogucnosti da je sama u dvoristu (nije obavezno, ali da je bar poseban ulaz u kucu, ne tipa apartmani u kuci , vec cela kuca)

rostilj, bazencic i tako to je korisno, ali ne pod obavezno

Lepo dvoriste je pozeljno, pogled na more nije za baciti

Klima, TV,bar 2 kupatila+odvojeni WC (ili 3kupatila) su pod obavezno, PlayStation , satelit i razne druge zanimacije su svakako plus

Hm... meni to sve i nije nešto da nije lux. Prilično zvuči tako.. 3 kupatila, satelit, pogled na more, 4 sobe.... Ali dobro, srećno ti bilo.

Izmenjeno (sonja_bg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm... meni to sve i nije nešto da nije lux. Prilično zvuči tako.. 3 kupatila, satelit, pogled na more, 4 sobe.... Ali dobro, srećno ti bilo.

Pa to sam i ja mislila Sanja nego ajde.. razliciti ljudi razlicit vide razlicite stvari :huh: U al sam ga zakomlikovala.. Htedoh reci da se slazem sa tobom ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm... meni to sve i nije nešto da nije lux. Prilično zvuči tako.. 3 kupatila, satelit, pogled na more, 4 sobe.... Ali dobro, srećno ti bilo.

znao sam da se nisam dobro izrazio :rolleyes:

ne mora kuca da bude nekog extra lukzuza ako ima vise od jednog kupatila i 2 spavace sobe, zar ne?

poenta je da ti apartmani (u kojima nas narod letuje) nisu bas neko olicenje komfora , pre svega u vidu velicine/cistoce/opremljenosti osnovnim sredstvima za zivot [cast izuzecima]

zato bi bilo lepo da se pronadje kuca, u kojoj ce po prihvatljivoj ceni moci da se smesti drustvo (da nema "trecih" osoba), a da pritom svako (svaki par) ima svoju sobu, i da postoji vise od jednog kupatila, jer gde ima vise ljudi medju kojima su i zene ->> postojanje samo jednog kupatila bi verovatno okoncalo odmor vec posle 2 dana :D

zanci 6ljudi/sobe, ili 8/4 i vise od jednog kupatila, zar je to nesto neobicno?

Pored toga, kompletna kuhinja (ne prirucni reso, mini friz i tako to) , trpezarija sa priborom, takodje nije nekakav poseban zahtev? I pre svega da je cista i odrzavana kuca.

u 21. smo veku, te je TV podrazumevana stavka, a kabl/satelit nije neka extra ponuda, cak ni u Srbiji. mada nije obavezan, kao ni taj pogled na more, koji sam naveo kao dodatnu pogodnost.

sve preko toga jeste neki luksuz, koji i nije preterano obavezan, ali nije ni za baciti, ukoliko se ukaze prilika za tako necim za razumnu svotu novca.

Turska je dosta povoljnija od Grcke, sto se ovakvih zakupa tice, a i vizu ce bar svi dobiti; a ovde sam se javio da vidim ima li ko kakvih iskustava - dobrih/losih - niko se naucen nije rodio

i hvala, trebace mi sreca ;)

p.s. zanemarimo cene, zanima me sta moze da se nadje, i za koliko novca

Izmenjeno (predrag)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo si primetio Predraze da je ovde u apartmanima najcesce malo prostora.. ali to je zato sto svako gleda da zaradi sto vise i da izda i spajz kao apartman.. No, na temu.. Ja do sada nisam cula da je neka tako izdao celu kucu i sa svim pokucstvom "strancima" - u smislu reci nepoznatima.. Mislim da se ovde vise i ne radi o ceni.. Zasto ne probas bungalove .. to vec lakse moze da se nadje i ima ih za svaciji dzep.. Npr. sprat u kuci sa nekoliko spavacih soba bi mozda i mogao lakse da se nadje.. al gazde uvek vole da se "muvaju" tu negde.. Eto..

A da .. i apartmani su uvek super opremljeni na pocetku sezone a onda pocinju polako polako da "misteriozno" nestaju stvari..

I da .. kablovska tv ovde jeste luksuz... al ne bih da davim mesecnim cenama pretplate i uopste prikljucka.. satelitsku vec lakse mozes da nadjes..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Dragana - ja ovim privatnim kanalima nisam mogla nista da ti nadjem ... :( Sorry.. ostaje ti internet.. :unsure:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ovako moj otac iznajmljuje vile na lefkadi, ali da napomenem da je ovo luxuzno.

vila prima 8 ljudi i ima sledece stvari:

Microwave yes

Full cooker yes

Dishwasher yes

Washing machine yes

Air-con yes

TV/DVD yes

CD/Radio system yes

Hairdryer yes

B.B.Q. yes

Bedrooms 4

Bathrooms 4

Pool 12 x 5 m

and 1,5 m deep with steps.

inace nalazi se blizu nidrija. evo par slika te vile. gledaj ovo je luxuzno i nije za bas divljanje.

u svakom slucaju tu netreba ici bez kola jer si odvojen malo, a ides na ostrvo tako da moras da imas kola da ga obidjes celo i vidis sve plaze. iznajmljivanje na nedelju dana bi ispalo otprilike 300€ po osobi za 8 ljudi tj. 2400€. nisam pitao caleta ali tako nesto otprilike, zavisi od perioda.

evangelia_lounge_b.jpg

evangelia_kitchen_b.jpg

evagelia_poros_pool.jpg

evagelia_pool.jpg

evagelia_bedroom.jpg

evagelia_bathroom.jpg

slobodno pitaj ako te nesto zanima ali ako trazis nesto za 100€ po osobi tesko ces naci, bar u grckoj.

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905056
    Ukupno poruka