kalipso

Novi put u CG za dolazak na more

27 poruka u ovoj temi

Za sve Vas koji iz Srbije ili nekih drugih zemalja

a dolazite preko Srbije za Crnu Goru informacija

da je pre pola godine pusten novi put i to odlican

Zabljak -Niksic -Risan(pored Kotora) gdje se

od Zabljaka do mora stize za 2 sata opustene voznje

 

Prosjena brzina na ovom putu je oko 100km/H,

a na djelu puta Vilusi -Risan moze se

bez problema voziti 130-140 km/h

 

Skracenje je enormno u odnosu

na standardan put preko Bijelog Polja,Kolasina

..Podgorice do mora,..znaci skracenje je cjela

3 sata...ako ne i vise

 

Ono sto mislim da je bitnije je sto se prolazi

kroz Zabljak i taj predeo oko Zabljaka koji je

vjerovatno najljepsi u CG sto se prirode tice.

 

 

Kako doci na ovaj put?

 

Dakle kod Prijepolja se skrene put Pljevalja

a ne ide se Put Brodareva...

Otprilike je ista udaljenost ...

a od Pljevalja do Zabljaka ima oko 30 km

vrlo solidnog puta...

 

 

Nadam se da je ovo koristan savjet za sve

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da je koristan,svaka čast što si ovo napisao!

Nažalost,crnogorski turistički radnici nisu našli za shodno da ovo objave na nekim medijima u Srbiji.Toliko malo imamo informacija o ovoj nama najbližoj(u svakom smislu)zemlji,da mi se nekada čini kao da se nalaze na drugom kraju zemljine kugle!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krajem juna boravili smo u CG na moru,pa je odluka donesena da isprobamo i novi put preko Žabljaka. Ukratko, ovaj put ne bih nikom preporučio,naročito ne porodicama sa malom decom (naš slučaj) jer se prelaze silni planinski prevoji (Jabuka,Durmitor i treći posle Šavnika) što povlači za sobom i silne krivine. Zbog toga je i mnogo brže ići kanjonom Morače gde je put odličan.

Napominjem da se čuvate radara u CG jer se kažnjava i prekoračenje od 1 km.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče je u Blicu bila mapa sa ovim novim putem do mora.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam ovim putem išla na more,i za razliku od @rale61,ovaj put bih svima rado preporučila.Činjenica je da postoje već pomenute deonice sa malo više krivina,ali put je nov,dovoljno širok,tako da ni nama sa malom decom to nije predstavljalo problem.Takođe,prednost je ta što teretnog saobraćaja koji najčešće usporava putovanje takoreći da uopšte nema.Čak sam i kolegi koje se pre neki dan vratio sa mora preporučila taj put iako je on prvobitno planirao da ide preko Bosne.Iskreno,bila sam skeptik da li će biti zadovoljan jer je i on išao sa malim detetom.Njegovi utisci su takođe više nego pozitivni.Moja jedina zamerka na celu deonicu je ta da su na određenim mestima postavljena vrlo nelogična ograničenja brzina,tako da se mora obratiti pažnja da se ne bi napravio prekršaj.Mi smo od onih koji se pridržavaju saobraćajnih propisa i generalno ne besnimo po putevima,ali na nekim ravnim deonicama ograničenja od 40 km/h ili pak 50 km/h deluju stvarno suludo.Sve u svemu,svima koji se odluče da letuju u Boki preporučujem ovaj put.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probacu ovaj put u nedelju 03.07.16.g. pošto idemo u Krašiće , zvuči mi zgodno.

Hvala

@neo,

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je da tako kazem precicom prece naokolo blize.

Put Prijepolje Bijelo Polje Podgorica Budva Krasici je magistralni put i narocito posle izgradnje obilaznice oko Podgorice i kompletne rekonstrukcije puta izmedju Podgorice i Budve realno je mnogo bolja opcija nego da se kod Prijepolja ide na Jabuku pa u Pljevlja onda na Djurdjevica Taru potom Zabljak Niksic pa preko Grahova u Krasice.

Kvalitet puta je jednostavno mnogo bolji-na ovoj drugoj dionici jedino je odradjen kvalitetno  dio od Zabljaka do Savnika i od Niksica do Boke sve drugo je znacajno nekvalitetniji put.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj predhodni post je iz 2011. godine, mislim da tada nije bila izgrađena obilaznica oko PG. Ali bez obzira na to, ja lično uvek biram put preko Jabuke, Žabljka, Nikšića... U pitanju je stvar ukusa, nije uvek prioritet da se što brže stigne na neko mesto. Mi ne volimo gužvu niti vozimo nešto ludački brzo, tako da nam mnogo više odgovara put preko Durmitora. Ukoliko idemo prema Boki od NK idemo na Risan, a ako idemo na jug onda preko PG. Mi i kada idemo u Budvu idemo na put za Risan, pa posle lagano iz Boke uz more do BD. Kao što rekoh, nije svima brzina i magistralni put prioritet :) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taj novi put Zabljak, Niksic, Risan je odlican, jer nema guzve, a i priroda je fenomenalna za one koji vole da staju na vise mesta usput. Jedine krivine koje malo smaraju su one od Savnika prema Niksicu, iako je put normalan. Ovaj put jedino treba da izbegavaju oni sto ukljuce stopericu kad krenu, pa se takmice sami sa sobom da stignu do cilja u sto kracem roku. :biggrin:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, Nice je rekao/la:

 Ovaj put jedino treba da izbegavaju oni sto ukljuce stopericu kad krenu, pa se takmice sami sa sobom da stignu do cilja u sto kracem roku. :biggrin:

Meni godišnji odmor počinje čim se spakujem i sednem u auto, a tada mi ne treba ni sat a kamoli štoperica  :D Zato je bitno što objektivnije predočiti kakav je koji put, pa neka svako bira po sopstvenim afinitetima. Mene u kanjojnu Morače najviše odbija to što kad se u letnjoj sezoni spuštate prema PG, kao da silazite u grotlo vulkana! Ok, radi klima ali opet, napolju je pravi pakao, izađeš napolje da protegneš noge i za 5 minuta izgoriš k'o licna :nesvest: U svakom slučaju, dobro je da postoji alternativa, pa biraj ago gde ti drago ;)

Izmenjeno (@neo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja sestra bi htela da je vodimo od Beograda do Ostroga. Kojim putem se ide do tamo i sta treba da znam od nekih detalja koji su bitni, jel to neprekidno otvoreno ili nije, gde neki smestaj da potrazimo. Vidim ima nesto preko agencije 4000 dinara jednodnevni izlet, jel to mozda jeftinije i pametnije ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Autom...Mislim da ti je najbolje ovako....Srbiju predji kako ti volja, bilo ibarskom ili preko Divcibara, ja vise volim drugu varijantu. Idi na prelaz Jabuka,znaci prati put za Pljevlja.Tu nikada nema guzvi, put je ok, blize je. Onda ides preko Zabljaka, pa Savnika i dolazis do Niksica. Nemoj svracati u grad nego nastavi prateci putokaz za Podgoricu. Ako i svratis u grad nije strasno, imaces opet putokaz za Podgoricu. Od Niksica do Bogetica ima 15-tak km, manja petlja i jasno oznaceno skretanje za manastir. Do tu je magistrala, a onda ima oko 6km do manastira starim uzim putem. Nije strasno, svi lepo voze, guzvi ima samo u danima crkvenih praznika. Postoji i stari put od Niksica do manastira, ali nije ni kraci ni bolji naravno, nema razloga koristiti ga.

Uvek je otvoreno i skoro uvek je moguce videti mosti svetog Vasilija Ostroskog. Ovde se mogu videti ljudi razlicitih vera, kao i turisticki posetioci, jer je ovo i kulturno-istorijski spomenik. Imaj u vidu da postoji donji i gornji manastir. Imaju smestaj za vernike, mislim da je skroz zavrsen, imaju svoj sajt, pogledaj na njemu. Nocenje nude i kuce okolo, ali mislim da nema tu sta toliko da se gleda da bi se nocilo. Osim, ukoliko zelite prisustvovati nekoj liturgiji....

Ako ides nekim autobusom do NK recimo, znam da ne postoji direktan bus do manastira, vec ljudi idu autobusom za PG ili DG, pa izadju na Bogetice, do tu je karta oko 0.5eura. Onda pesace do manastira (ima nekih narodnih verovanja u vezi sa tim pesacenjem... )tih 6km, uzbrdo gde sunce przi....ili te neki od taksista olaksa za 25-30eura !!!!

Ulazak u manastir/crkvu zahteva obavezno  prekrivanje ramena i nogu, ali nemaju oni da ti daju, moras poneti.

Preporuka: S obzirom da ima puno djakona ovde, zapocnite razgovor sa nekim, ispricace vam istoriju ovog manastira - koja je duga i teska; narodna verovanja - koja su u najmanju ruku zanimljiva;  cudotvorna desavanja - odaberite da li cete verovati....ali naucicete nesto sto necete naci na netu.

Preporucila bih vam manastir svetog Petra Cetinjskog na Cetinju, ako ste pri vremenu. Od Bogetica bi isli do DG pa preko Ceva do Cetinja ukoliko je auto malo podignut, jer je predeo fantastican, a put los,  to je oko 70km ....ili od Bogetica do PG pa do Cetinja, to je oko 80 km, put magistralan. U njemu se nalaze mosti svetog Jovana Krstitelja, tacnije desna ruka. Ovde ispred manstira imaju marame kojima se mozes posluziti da se prekrijes.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa preporukom za ceo put sto je napisala clanica Mannana. Smestaj ima u donjem manastiru i cena je neka smesna, tj. simbolicna, pa je najbolje tamo i prenociti. Verovanja su da se treba popeti peske od donjeg do gornjeg manastira, sem u slucaju kada je neko bolestan i tesko se krece. Ja sam bila prosle godine krajem avgusta i izasla mi je dusa na nos dok sam se popela na plus 45 stepeni. Guzve su bile nenormalne u gornjem manastiru, jer "reke" Ruskih turista dolaze svakodnevno u letnjoj sezoni organizovano. Zato je najbolje prenociti u donjem manastiru i poraniti ranom zorom do gornjeg manastira zbog velikih guzvi u sezoni.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce smo se vratili iz Crne Gore putem iz Risna preko Niksica i Zabljaka. Put je fantastican, predeli divni , guzve nema uopste. Iz Crne Gore smo izasli vrlo brzo.Za one koji ne zure i vole da uzivaju u predelima kroz koje prolaze sve preporuke za ovaj put!:rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao neko ko je započeo ovu temu još daleke sad 2011,dakle prošlo je 5 godina

i dosta ljudi je imalo iskustva putujući ovom dionicom. Takodje je u 2 navrata koliko

sam primjetio SAT-ova patrola išla ovim putem i pokazala ga u detaljima.

Svako ima svoje izbore,bitno je da ima izbora,ali ipak ja svima koje znam,cak i ako idu na juzni dio obale( Bar ,Ulcinj) preporučujem ovaj put.

Dva su osnovna razloga: Ovaj put prolazi kroz najljepše planinske predjele CG,

takodje kroz Žabljak,gdje može i da se napravi kvalitetna pauza, koji je jedini pravi

planinski dragulj CG,takodje na potezu od Žabljaka prema NK ima nekoliko fantastičnih 

etno sela,vidikovaca,mjesta za odmor i opuštanje.

Pogled sa mosta Djurdjevića Tare-neprocjenjivo,već godinama unazad stranci

dolaze organizovano na most...

Drugi razlog: prosječna brzina na ovom putu je mnogo,mnogo veća,nego na onom

kroz kanjon morače,..naročito poslednbja dionica Nikšić-Risan gdje se mož komotno

100-120 voziti cijelim putem...

Jedini manji nedostatci na ovom putu su 9.5 km na dionici Šavnik-Nikšić gdje 

postoji taj krivudavi dio puta,koji opet uopšte i nije problematičan ,jer nema 

saobraćaja skoro nimalo,a put je sasvim ok i širine i kvaliteta asfalta i to se brzo prodje

i drugi nedostatak je na dionici Pljevlja -Žabljak(26km) kvalitet asfalta na pojedinim mjestima...

Prošlog ljeta je takodje otvorena nova i moderna zaobilaznica pored Nk,

koja je put skratila za jos nekih 15 km...

Prijatelji koji su istovremeno krenuli iz Bg sa 2(reno senik i audi a4) vozila do budve i išli različitim putevima,...sa istim brojem pauza za odmor i tankanje nafte...ovi koji

su išli ovim putem (reno senik) su stihgli 2 i po sata ranije u budvu 

Najveća po meni prednost ovog puta je što nigdje ,niti u jednom trenutku nije glava u torbi u odnosu na dionicu kroz Kanjoj morače gdje ima 35-40 km čistog puta uz provaliju i gdje moras da budes maximalno koncentrisan.

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka