1333 poruke u ovoj temi

Molim Vas za iskustva iz Vourvourou - Sithonia

Zanima me da li je je moguce kupanje duz celog zaliva, s obzirom na to da je izutno plitko, ili se isklljucivo koriste Karydi i Favas plaze.

Interesuje me da li je vetrovito kao u Sartiju?

I uopste utisci, pisite sve sto mislite da mi moze koristiti.

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim Vas za iskustva iz Vourvourou - Sithonia

Zanima me da li je je moguce kupanje duz celog zaliva, s obzirom na to da je izutno plitko, ili se isklljucivo koriste Karydi i Favas plaze.

Interesuje me da li je vetrovito kao u Sartiju?

I uopste utisci, pisite sve sto mislite da mi moze koristiti.

Hvala

Prosle godine smo bili u Sartiju i naravno isli na izlet obilaska Atosa. U povratku smo svratili u Vourvourou. Mesto je prelepo, vece je od Sartija, i takodje skuplje od Sartija. Ne znam da li postoji jos neka plaza, ali ono sto sam mogla da vidim, na toj glavnoj plazi je usidreno mnogo brodica, jahti... , duz cele plaze su kafici u kojima udaraju po usima. Primera radi, cisto da imas u vidu, popili smo 2 nes kafe, 3 soka i 1 grcku kafu i platili 16,5€. Naravno, to ne mora da znaci da su svuda takve cene, mozda smo mi tako naleteli. Meni licno je Sarti mnogo lepse i mirnije mesto (mirnije iz razloga sto u Vourvourou dolazi mnogo turista u prolazu sa raznih izleta).

Nisam ti dala bas neke informacije, ali se nadam da ce ti i ovo pomoci.

POZDRAV I SRECAN PUT!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li šanse da neka naša agencija nudi smeštaj u ovom predivnom kutku Sitonije, a da nije hotelski jer je prilično skup? :huh:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svratio sam tamo prosle godine. To mesto se sastoji samo od hotela i restorana. Mozda se nadje neka kuca ali ona nije za najam. A i osim par restorana na samoj obali nema nista drugo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je baš ono što tražim, Martine, zato bi mi Vurvuru bio idealno mesto za odmor. Ne očekujem provod po diskotekama, žurke na plaži itd.Plaže su fantastične, more čisto i azurno plavo, miris borovine u vazduhu i tišina. Tako su mi, barem, rekli ljudi koji su prošle godine bili tamo, oduševljeni su, nameravaju u Vurvuru i ovog leta.

Druga opcija je Metamorfosis, imamo rezervisan smeštaj, pa bismo mogli na izlete do Vurvurua, to je nekih dvadesetak kilometara.

Elem, imam informacije da će Astra Travel proširiti ponudu za istok i jug Sitonije, katalog izlazi uskoro, pa ćemo videti. Možda bude i povoljnih aranžmana. Do tada, evo vam nekoliko fotki Vutvurua i okoline. Uživajte.

chalkidikivourvourou2ws7.jpgkaridibeach30jy7.jpg

karidibeach22ax6.jpgdsc01233wf0.jpg

Izmenjeno (Kikisvet)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pazi ovo mi ne lici na plaze Vuruvurua, to su okolne plaze za koje ti trebaju kola ili da malo vise setas.Ja sam inace bio u Sartiju i danima sam kukao da idem do Vuruvurua, al kad sam stigao, video sam da je to samo skup skupih hotela. OK to jeste idealno za odmor, ali posle par dana ti dosadi jer mesto nema setaliste. Inace obala Vuruvurua sluzi za sidrenje glisera i brodica, pa zato ti kazem da su plaze van.

Znaci na Sitoniju se ide obavezno kolima, da mozes svakog dana da ides na drugu plazu i naravno u Solun. More u tom delu Grcke je jednostavno fantasticno, jednostavno ko da se kupas u slanoj flasiranoj vodi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovako pocinje prica o ovom malom zalivu :

Bilo dvoje ljudi srednje generacije zeljno lepog odmora,na lepom mestu i da sve to sami sebi aranziraju.... Posle nekoliko meseci svih mogucih internet pretraga,agencijskih bezobrazobraznih ponuda i pregleda satelitskih snimaka prelepoj polovini pade napamet malo mesto na Halkidikiju zvano VourVourou ....... i nekako dodjose do ovog linka koji opisuje ovo mesto i sve moguce o njemu.Drugi deo koji se bavio istrazivackim radom i bukingom iz ciste radoznalosti posalje na sve linkove sa smestajem na ovom sajtu upit .....i...... za divno cudo i opste zaprepascenje svi odgovorise i dadose veoma povoljne ponude sa popustima na vise dana za apartmane i studia .Nekoliko dana je trajalo vecanje koji izabrati kad su svi odlicni . To su sve studia i apartmani .I odlucismo se ......jedan mali prelep studio ....necu da ga reklamiram ...Prica ide dalje , potvrdjujemo rezervaciju vlasniku,on trazi pare unapred,mi imamo problem sa bankom i slanjem eur-a u inostranstvo ...i covek kaze jednostavno dodjite nema problema i posalje nam pozivno pismo i rezervise taksi od Soluna do njegovog studia ...Neverovatno ( platili smo taxi,vozac je u rangu nasih sa PA ili NP tablama ,bez vredjanja ) ....A sad opsti utisci : sve sto vidite na ovom linku http://www.halkidiki.com/vourvourou/index.htm deluje neverovatno ali je bas sve tako...nema greske...Ja licno preporucujem http://www.halkidiki.com/thalassa/index.htm Hotel Thalassokipos (Sea Garden - Morska Basta ). Jednostvano ako ga ne rezervisete tamo otidjite bar na pice.Jedan deo objekata je uz samo more i fakticki svi imaju privatne plaze bolje ili losije, nece vam biti problem .To ce te lako uociti na fotografijama na pomenutim linkovima i opisima smestaja ,ali ce vam na upit i posteno odgovoriti . U samom mestu ima nekoliko supermarketa,nekoliko restorana ,pizeria,par suvenirnica,dosta stabala sa grozdjem i smokvama i maslinama nekoliko lepih klubova sa bazenima za nocni zivot veoma lepih . Mesto moze da zadovolji sve prohteve ali do 25.08 u sezoni posle toga je mnogo mirnije ,dolaze hladniji dani i temperatura vode pada .No ako odete na kupanje u neki hotel i ako niste gost uzivacete ,plivacete,suncate se , na hotelskom bazenu bez obaveze da platite pice .Ja ne bih verovao da mi je neko pricao ali doziveo sam .Da , ima nekoliko hotela i to odlicnih .Oni koji vole resort varijante ala Turska preporucujem iz sveg srca Hotel Ekies Manor ,bolji je od svakog hotela u Turskoj sa 5* i na najboljem mestu u VouVourou .Neznam tacno njegov sajt.Ako neko zeli neka se malo potrudi ,ja cu vam ostaviti koristan link http://www.ellada.net/ekiesmanorhouse/photos.php Eh da ne zaboravim ,preporucujem da tamo idete autom ,jos ako ima te camac onda imate sve za prelep odmor ,preporuka je da idete bar 15 dana.Sto se tice hrane u restoranima mislim da nema greske.Vrlo blisko nasem ukusu i nasim navikama u ishrani ,Ima jedan odlican riblji restoran na samoj obali zaliva koji vam priprema veliki broj vrsta morske ribe koju domaci ribari preko noci upecaju.Oni koji zele da probaju riblje specijalitete neka malo nauce kako se koje ribe zovu na grckom,pomocice vam mnogo .Evo neki reper u ceni oko 25 Eur-a je bio rucak za dvoje , a to dvoje je moralo posle toga u dugu i laganu setnju da dodje sebi ,rucak se sastojao dve grcke salate ,3 bocice kisele vode ,2 kafe ,pola litre vina,pola litre kisele ,pomfrit dve porcije , i morska ribica orada i prilozi uz nju uz mogucnost izbora komada i velicine i cini mi se da je bila jedna porcija kalamarija ili girica onako usput ...Da ne zaboravim plaze,plaze i mesta za kupanje su jednostavno odlicni , niko nepravi pitanje da se kupate na plazi ispred nekog drugog apartmana , prosetate se i izaberete mesto ako vam se plaza vaseg apartmana ne svidja i uzivate ,niko nece da vam zameri.E sad slag na tortu ...Plaza pod imenom Karidi Beach ce vas ostaviti bez teksta, i ostaviti izuzetan utisak ,sve se vidi na fotografijama na pomenutom linku , a bice i i uskoro moja foto tura ,dok proberem od 600 stotina fotki tridesetak.Stvarno je tezak izbor.Karidi je nesto gde pozelite da ostanete vecno.I stenje i kamenje i pesak ,pesak ,pesak predivan .to je jedna mala uvala u kojoj mozete da pesacite jedno 200 metara kroz vodu i da je dubina negde maksimalno 1.60m i sve vreme je dole predivan pesak , ma bacite pogled na slike i otidjite da uzivate...Ima i dublje ,mnogo dublje,ima mesta i za pazljive skakace.Da, da nezaboravim cene u marketima su u proseku 10% iznad beogradskih,imate sve od opreme za plazu, do hrane ,ma sasvim dovoljno da uzivate i da pravite rostilj u dvoristu svog smestaja ,neke stvari su jeftinije ,neke skuplje ali racunajete 10% vise nego vas komsijski market.,Dvorista su im velika i prostrana .Ko ide autom za grcku na neka vec poznata i izvikana mesta neka se odmah predomisli ...Imace te prilike da cesto vidite najvise vrhove Atosa,Veceri nisu previse tople,pored mora su posebno prijatne,klime vam u toku noci nece verovatno trebati .I ako su svi opremljni klimama. U hotelu Thalasokipos idite obavezno ako imate priliku otidjite da vidite zalazak punog meseca , nesto nezaboravno.Mi smo dosli na sam kraj i videli samo fakticki kraj zalaska po mrklom mraku zato sto 10 dana nismo pomerili vreme za 1h ....!!!!!!!!!!Mi ga nismo bukirali zato sto nismo isli kolima.Cuveni uzi ,njihovo JAKO alkoholno domace pice je slabije od nasih rakijica ,pijte ga sa ledom i po preporuci domacina nesto gricnite .....Cisto da ih ne uvredite,ja sam malcice pogresio posto sam rekao da i nije bas jako.... Nas studio je ispunjavao sve uslove ,cist,precist,sa lepim balkonom i predivnim pogledom na more sto je posebno u vecernjim satima pruzalo neverovatan ugodjaj.Promena peskira,posteljine,ciscenje generalno,usli smo u cistu sobu potpuno.Cak vas cekaju sapuni,tecnosti za sudove, i neke stvari koje nemorate kupovati.Mi smo se cak malo zblizili sa nasim ljubaznim domacinima i cak su nam o svom trosku pravili rostilj, ja se pravio da neznam da neuvredim coveka. Domacin je prava Srbenda u grckom izdanju ,poznaje svetsku politiku,svetski sport i pravi Srpski Maco Men.Engleski dobro koristi i jako inteligentno,slikovito koristeci likove iz poznatih crtanih filmova...Nekoliko anegdota sa njim me tera na smeh i dok kucam ovo ali vam necu pricati o tome.....To vam pricam samo zato da vam docaram koliko su OK.E pa reci ce te da preterujem i da preuvelicavam.Ima mana naravno...Grci nisu preterenao uredni onako generalno.Plaze niko necisti od trave i po malo smeca iako je dosta cisto,svako cisti svoj deo .nema organizovanog ciscenja,nema mehanizacije i sl.. ali jednostavno ,malo su strokavi...To se ne odnosi na smestaj verujte.Vecina objekata je nova ,veliki broj objekata je bio prosle godine u izgradnji sto govori o ekspanziji ovog mesta.Dobro je sto Srba nema previse u svom punom izdanju.Ima naravno ali ne previse i nema naseg folklora.Ovde dosta letuju ovi iz EU ,Nemci,Englezi i sll..ali su ok.Nekoliko dana kontejneri sa smecem ce biti redovno cisceni i prazni , a onda iz nekog razloga ce bit dva dana puni , nece vam smetati , van domasaja su ali jednostavno bode oci koliko im fali malo pa da bude savrseno kad im je vec bog dao prelepu prirodu.Poneko bas zapusteno imanje ...Domacin nije prao auto bar dva meseca(Srbenda) dok je njegova ljupka zenica drzala svoj auto cistim kao sunce,a i nase sobe u besprekornom stanju.A i nasli smo se nas dvojica po svim pitanjima i ako je zenski deo pokusavao da nas razbije.Nije bas ni jeftin zakup ali se za drustvo koje zeli savrsen provod sa autom isplati svaki EUR.Malo su jeftinije smestaji koji nisu na obali mora direktno. Viski se inace pije kao voda ,u ogromnim kolicinama i u svakoj prilici kod domacina.Ma lepo je ......nemogu vise da pisem ako neko zeli neka pita!Fotke uskoro.........!!!!VOURVOUROU :o :o ;):ph34r: :rolleyes:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajan opis! Sigurno ce nekome biti koristan ko se uputi na Sitoniju.

Jedino me zanima kako se krecu cene smestaja direktno tamo, bez posredstva agencije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne mogu ti reci kakve su cene sada,ali na gotovo svim linkovima za smestaj imate cene,npr. http://www.halkidiki.com/vergos/index.htm ,npr hotel Vergos za one koji vole hotele je sasvim dobar ,cak i vise od toga ,no ipak je moja preporuka da za nesto nize cene u okolnim objektima prodjete jeftinije a bolje. na upit ce vam odgovoriti na sva pitanja slobodno birajte i pitajte,ali nas dvoje je bilo u jednom studiju koji ima 7 soba u kojima moze boraviti troje ljudi ,isli smo krajem avgusta do 13 .09. 2006 i kostalo nas je 30 Eur ceo studio za tri osobe po noci,znaci po glavi 15 Eur-a.Mnogi od njih daju popuste tipa na cetiri nocenja jedno je gratis.I nema prevare.I nerade buking preko agencija ,tako tvrde.Culi smo od naseg domacina mnogo dobrih objasnjenja zasto to nerade.Internet koriste maksimalno .Jednostavno svaka kalkulacija i poredjenje sa agencijskim ponudama po svim osnovama je u vasu korist.Nas je malo zeznulo vreme koje je znacajno se pogorsalo od 07.09.2006.To se desilo prosle godine sa celom Grckom u tom periodu, ali smo zato provodili vreme na bazenu hotela REMA, koji je takodje odlican ,bili smo u tom periodu potpuno sami na bazenu koristili lezaljke,bife ,bazen i donosili svoje pice i grickalice iz supermarketa koji je u u blizini.Njima je fakticki dosta slobodnog mesta posle 20.08. u sezoni od 01.09. fakticki zatvaraju polako ,od 15.09. rade samo poneki apartmani.Toplu vodu imate celi dan,voda je tehnicka ,moze da se pije nije problem , ali ipak preporuka je obicna flasirana voda koja je na pakete od po 6 boca od 1.5l dzabe (cca 1Eur u zavisnosti od proizvodjaca).Da koga zanima , predivni hotel Ekies Manor prosle godine radila je agencija Sabra ,ovo nije reklama za njih jer nema nikakva iskustva sa njima.Evo jos jedne preporuke od mene ,http://www.halkidiki.com/manolaki/index.htm , ovo je po meni odlican studio , sa dobrom lokacijom,nije na plazi, deli ga ulica pa sledeci red studia koji gledaju na plazu.Da jos jedan savet.PItajte obavezno koliko su daleko od plaze Karidi Beach ,sto blize to bolje.U toj gornjoj zoni blizu Karidi Beach-a ima mnogo lepih studia.ovaj Manolaki koji sam vam preporucio je sjajan za tu vrstu price,imate blizu plazu ,blizu restorane,picerie,markete i 10 min pesaka do karidi beach.Nama nije tesko bilo da pesacimo 25 min od naseg studia do Karidija ,zadovoljstvo je takvo da zaboravite na sve, na plazi imate par barova improvizanih ali imate sendvice ,pice,sladolede po pristojnim cenama.Ublizini imate dve picerije restorane ,malo dalje kada krecete prema izlazu iz mesta imate dva ili tri fenomenalna dnevno nocna kluba sa bazenima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divan opis i divne fotografije.

Da li ste mozda primetili aparmane Haus Platanos na samoj obali?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da,secam se,on je malo blize centralnom delu,ublizini je i nekoliko restorana i kafe na obali , kao sto se vidi i na slici ulazak u vodu je malo kamenit i travnat,ne mnogo,ne strasno kasnije je pesak i plitko je ,dobar izbor,kod studia i apartmana na obali ne mozete promasiti ,samo je pitanje koliko ste daleko od centralnog dela i karidi beach,mi ga nismo bukirali zato sto nam je bio malo onako urban,malo veci i terase su bocno, a ne direktno sa pogledom na more.Bez obzira sto je u blizini tog centralnog dela,zivlje je na plazi,ima vise ljudi , ali nije velika guzva,onako normalno.Verovatno da je u sezoni celo mesto vrlo zivo.Nama se u sustini ta njihova prica svidja sto sve sto napisu na sajtu i sto odgovore na upit,tako je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

stvarno je vas opis od velike koristi svima koji pozele da odu na halkidiki...ali ja imam veliku zelju d aodem na santorini,dali imate neki sajt gde mogu rezervisati privatan smestaj,eventualno mykonos-skiatos

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

probaj da krenes odavde www.santorini.gr/ , ili www.santorini.com/ ili www.santorini.net ili www.travel-to-santorini.com ili www.greektravel.com/greekislands/santorini/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka