gros

Putopis Grosa kampera

12 poruka u ovoj temi

Kad sam planirao put Grcke Halkidiki puno sam se pomogao temama sa ovog foruma specijalno posebno clancima o plazama na Sitoniji, mudro sam ostampao sve stranice i kasnije koristio jer nisam imao bas svugde pristupa internetu.

Takodje sam koristio informacije gde se nalaze pumpe za gas posto je to primarno gorivo za moje vozilo.

Pripadam kategoriji putnika koji poseduju kamper vozilo, kao takav poprilicno smo organizovani pri forumu Camper Cluba Beograd.Imamo teme sa raznih destinacija pa sam se potrudio da slikom i ponekim komentarom prestavim moje vidjenje Sitonije.

Taj period boravka se odnosi na period od 01. do 11.07.2010.

Pozdrav

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo me kuci proputovah ceo drugi prst - Sitonija Halkidiki.

Na putu prvih dana jula bez mnogo guzve sunce i velike temperature zrace sa asfalta na srecu bez zastoja pa se nije pokazalo kao problem, na granici nikakvih duzih zadrzavanja umereno strpljenje dopunjavate posmatranjem kako guraju bmv-e da ih nepale svaki cas , jedan svaba cak svog jaguara s lepo nad rame i mic mic cudno al eto svakakvih ljudi ima ... Kroz Makedoniju umereno po znakovima sitni evri u mom slucaju 3 x 1.5 evra i ocas ste na granici s Grckom .Zena kupuje cigare koje su u free shopu skuplje nego u Srbiji i polako shvatate odnos prema vrednosti novca Srbija -Grcka.

s5030054.jpg

Srpsko Makedonska granica

Sledece desavanje je vezano za fantasticnu spravu GPS meni tako prija cini me opustenim u putovanju (naravno kuci sam umemorisao u favorite pregrst adesa koje su mi potrebne za ovaj put) prva pomoc GPS-a pala noc putokazi me skoro neinteresuju pratim uputstva do LPG -plin pumpu u Solunu, dovede me neradi, ok prebacim na drugu (za taxi ) radi celu noc naredna 3.5 km kroz ulicice tap pred vece dvoriste punpa + radnici peru taxi auta gledaju u mene ko u sedmo cudo napunim po 0.7e litar i nastavim dalje tako posle ponoci dodjemo do raskrsnice Sitonija istok ili zapad umorni stanemo na kraj jedne benziske pumpe pogasim svetla i bez pardona spavanje do sutra 9h.

s5030058.jpg

Orni ujutro po istocnoj strani prolazimo doprve vredne paznje plaze Talgo zaista lepa plaza ali kad smo mi oko 10-11h stigli jedva da je bilo personala delovala je suncano i avetinski pa smo je nazalost preskocili sa duzom posetom svejedno preporucujem

40.22382,23.749255

tolgo.jpg

Avetinjski prazna plaza-prelepa

Sledece mesto koje smo posetili za taj dan je plaza u mestu Vurvuru (Karidi) lepo parkirani pod sumom blizu kampera plaza koja se polako punila mi izneli nasu opremu, mali auto kantina prodaje hladno pice pprvo kupanje super proveden dan sve do u noc, ustvari pred noc svi se pokupise splaze covece gledamo oko nas ni kuce da prodje spakujemo se i mi polako do neke civilizacije kordinate :40.192905, 23.808349

s5030066j.jpg

Na tri cetri sledeca kilometra naidjemo na 40.187025, 23.817893 tu primetimo dva talianska kampera pod drvecem kao ok i mi ce mo pored i tako prodje noc

s5030004.jpg

pocinje da mi se nesvidja tolika kolicina divljine mrkli mrak,agregati koji su vidimo osvetljavali restoran ugasise se oko nas ta dva kampera i po okolnim brezuljcima satori maali za 1-2 osobe pogledam pa ovi skoro divlji ljudi,prespavamo i resimo da se bolje organizujemo zarad atmosfere koju smo iskreno ocekivali, ali o tome u nastavku...

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravili smo plan koji bi otprilike imao posledicu da preko dana nadjemo male lepe plaze a posto pocnu da se prazne mi takodje pravimo pokret do prvog urbanog mesta a lucna parkiralista su pokazalo se najbolje pozicije za moj primer.

U tim potragama za malim lepim plazama puno puta sam silazio s puta do campova koji su redom (ne racunajuci jedan) bili najslicniji onom na Srebrnom jezeru ,Stalno pozicionirane prikolice sa svom pratecom opremom prvih par redova do plaze puno prirucnih rostilja sva camp mesta su indenticna sem tog jednog koji je takodje prepun ali se kroz njegaprovlaci tehno zurka atmosfera 24h koji sam takodje preskocio i tako doneo odluku da gde pise tabla camp jednostavno preskocim.

Put me je naveo do gradica Sarti 40.093791, 23.979592 pusta plaza zatekao sam jos dva kampera na potpuno pustoj gradskoj plazi , parkiram se i odem da potrazim pekaru za dorucak za koje vazi da su poznate u ovom gradicu i zaista dva "bureka po 250g" i dva jogurta 7e .

s5030010.jpg

s5030013.jpg

Kao sto vidite stanje o broju gostiju na plazama , pa polako napred do sledece pozicije koja biprivukla nasu paznju do spica poluostrava , povedeni tablom o nekoj plazi nadjosmo se usred lavirinta puteva po i oko brdasaca savrseno asfaltiranih sa poduzim mostovima koji se zavrsavaju sa posirim parkiralistem bezsmisleno glupom mestu, toliko je prosarano sa toliko tih parking mesta da potpuno zbunjuje . Kasnije saznamo da se radi o vojnom napusteom americkom poligonu i sve kao natu temu...

s5030026m.jpg

kako u svakom losem ispadne ponesta dobro posle nekog vremena ugledam plazicu koja zasija i oma privuce svu paznju resim da se tu lociram ali je toliko sve tesno da je izgledalo gotovo nemoguce od parkiranih automobila ispred dve kafane koliko i uopste ima , tu stanem pozdravim se sa covekom izgleda vlasnikom jedne taverne i pitam koliko kosta da se parkiram jedan dan ispred njegove kafane ? pogodimo se za 20e i on istera u brdo dva svoja auta da bi stao i tako provedem dva mozda najlepsa dana na ovom poluotoku 40.033718,24.009150

s5030003n.jpg

rajskomesto1.jpg

rajskomesto2.jpg

r13ro.jpg

Da se ne ponavljam da po zalasku sunca i ovo malo mestasce ostane potpuno prazno sem personala naravno ove dve taverne koji rano lezu pa tako oko 22-23h sam bio ko duh s pogledom na more koje bez mesecine tamno tamno tamno...

Nakon dva dana tu provedenih uz pozdrav domacina i usmerenjeiz lavirinta puteva polako nadjosmo izlaz ka magistrali i uputismo se u dalju pretragu obale sve do momenta kad ugledasmo par kampera ucini nam se prijatna pozicija uz samo more svega na 4-5 metara sto je za mene definitivno dozivljaj otvoris prozor a ispred more plaza sljunak a more prozirno napar metara a potom modro plavo i duboko , nema drugih kupaca , malo je jeza al kupanjac pa sta bude ( ako dodje velika ribica gotov sam) 39.968553,23.920804

s5030029.jpg

s5030032.jpg

s5030033.jpg

s5030034.jpg

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opet pokret na svega 10km veliki znakovi nova plaza silazimo , raskrsce camp levo plaza restoran bich bar desno naravno desno prelepa ogromna pescana plaza sa tri kampera i s desne plazni bar na uzvisenju pogledam muzika se prolama pustom plazom ,mislim ogromni kapacitet nema nista ublizini od zabave sigurno je nocu puno, sam bar se nalazi na steni ma fantazija ,ocenim super mesto i eto uzivancije, neke grkinje curice se poskidase gole ma lepo sunce more malo vetra iznesem sto i stolice hladno pice potom kupanje boja posle nesnosnog svraba od pregorelosti koze tonira telo . Pa nakraju i leto je.39.996228,23.875169

s5030019.jpg

s5030037.jpg

s5030025.jpg

s5030029.jpg

Po slikama se vidi posecnost , pada mrak ugasi se muzzika iz bich bara vidim ja pustenjara ajmo polako do civilizacije i tako nasuncani polako do nama Srbima poznat kao Neo marmaris . Parkiram se pored stadiona mala luka sa par camaca jedina tu ravna povrsina plaza uska duga gradska prostire se do cuvenog kompleksa POTPUNO ZATVORENIM ZA SIRE NARODNE MASE u svakom smislu ,obilazak jedino organizovano pogled na desetine parkiranih jahti duzine od 30-50 METARA kakvo respekt -postovanje kad se nadjete ispred takve ladje vezane na samo metar dva ...

Neos Marmaris prepuna Srba najbolje da cutite da vas ne detektuju mesto na tri brda uvece prepuno automobila radnjica koje najvise lice na vasar , vasar i opet vasar , trotoari zauzeti parkiranim kolima sednete da rucate farovi saraj po Vama puno svega onog sto ja nevolim ( da ne ispadne da sam negativan postoje slicna lepo uredjena slicna mesta ali o njima kasnije)

Poenta prespavati pa sutra sto dalje 40.090844,23.790593

s5030054.jpg

s5030067k.jpg

s5030086.jpg

Jutro lep dan kafa i bez dorucka putem nove pozicije na dvadesetak kilometara za sat stizemo na pritajenu plazu gde posecuju i Srbi koji su odseli u neos m . lepa plaza dok sam se parkirao sto je u mom slucaju malo sporiji proces jeda nas zemljak mi podize pritisak u sekundi , OTVORIM PROZOR SKROZZ ONAKO ZA ZAMAH i zamolim ga da nevice jer sam na odmoru pogledasmo se ko ... i nista gledao sam ga skoro ceo dan na plazi fiksiro ga izgleda da su ranije ogladneli pa se posle par sati spakovase i odose , toliko o zemljacima i mene snjima a sad o poziciji stvarno super pored iznajmljuju lezaljke za 7 e , neki englezi se razvikali sitna deca i mlade brizne mame leto atmosfera posmatram , malo se suncam lepo braonim sede mi sve izrazenije tesim se da je Ricard Gir u modi i tako do u noc ili pred noc 40.1768 23.7155

s5030093.jpg

81543367.jpg

s5030090m.jpg

Po smiraju dana pokret putem samo napred uocili smo veci skup Camper vozila ucinilo nam se lepo i tako ispitamo poziciju . Vise kafica na plazi naravno ni jedna kuca zgrada ali dosta campera , malo se udaljim i od njih i nadjem lepo mesto hlad od drveta pored mene makedonac sa konbijem iskusan kamper svasta mi ispricao o halkidikiju naravno njegovo vidjenje slusam sve dok je interesantan malo voli glavne role i u zadnji dan skoro monologe , ipak lepo provedena naredna dva dana i jedna noc 40.1928 23.6956

fotografija0567.jpg

s5030101o.jpg

s5030103.jpg

s5030105.jpg

za ovu poziciju lepa su budjenja s otvorenim prozorom slika u okviru prozora nerealno plavetnilo, da napomenem da svo vreme boravka noci su sveze temperatura nocu oko20 c za cebe ili dva a jutro uz kafu i pogled bez opisa, jedinstveno .

drugi dan predvece potreba za civilizacijom krecemo put Nikite samo par kilometara prelep mali lepo organizovan dal da kazem gradic nije ali svejedno jedino mesto koje je u kaficu imalo internet i waerles konekciju . Smestili smo se na luckoj platformi parking skoro pun pa ipak nadjosmo jos jednog camperistu i polako pored njega stadosmo potom na jedan dobar espreso i ostalo po redu vecera sladoled... 40.2172 23.6651

OVE KORDINATE KOJE SAM NAZNACIO SU POZICIJE NA KOJIMA SAM SE BEZBRIZNO PARKIRAO I NOCIO TAKO DA SAM SIGURAN DA IH I DRUGI MOGU SA SIGURNOSCU KORISTITI

s5030024.jpg

s5030022.jpg

s5030015.jpg

Nakon vecere spavanjac mir tisina slike sa doka ujutro samo par pecarosa . Otprilike smo bili zasiceni sa onim sta smo videli na poluostrvu Sitonija ili drugi prst halkidikija , verovatno ce ljudi misliti da nismo iskoristili sa ove destinacije najbolje, sto je mozda i tacno imao sam odredjene brosure o plazama i pozicije koje su za preporuciti, medjutim po slikama se da videti da su plaze tek 10% posecene dali kriza ili problemi sa komunikacijom Nemaackih turista kojih NEMA slike govore skoro sve , dodacu da mi je poprilicno neugodno biti skoro sam na plazi ili vodi poprilicno je sablasno za moj ukus a civilizacija je cudno koncentrisana ili do granice kica ili retki primeri umerenosti kao sto je mestasce Nikita.

Svakako nismo tako zavrsili nase putovanje krecemo put Atine a na tom putu Katarina i pre toga skretanje za Paraliju koja je taodje svetao primer dobre mere pozicije , sopinga Dobrih setalista , blistavih dobro aranziranih radnji svakako za preporuku.

Slike i opis Paralije nova tema ,sto se ove tice mislim da sam pokazao sta sam mogao ,ako se ima sta dodati svakako je super.

Samo jos da dodam da poluostrvo sve zajedno ima stotinak kilometara puta duz obale tako da to nebi trebao da bude razlog ne obici ga skroz.

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@gros

Zaista je velika privilegija imati ovakvog sagovornika na forumu. Nadam se da je sad svima jasno ko su ljudi dobre volje o kojima sam vec govorio. 

Od mene samo jedno veliko EFHARISTO POLY!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@gros

Zaista je velika privilegija imati ovakvog sagovornika na forumu. Nadam se da je sad svima jasno ko su ljudi dobre volje o kojima sam vec govorio. 

Od mene samo jedno veliko EFHARISTO POLY!

Hvala Vama za Vas tekst sa slikama i opisom plaza Sitonije na dlanu, taj teksta sam ostampao i skoro je imao istu tezinu i vaznost u poseti Sitonije kao i GPS koji je ne zamenjiv i preporucujem ga svakom putniku.

Slika Sitonije nije bas kako sam se nadao ,sigurno zbog datuma koji sam izabrao , pokazao sam to slikama i nesto malo napisao ali NIKAKO nisam odustao od te destinacije koliko vec u utorak moja supruga i Ja se vracamo na jug ovog puta na 1. prst.

Vec smo zakazali susrete sa nasim prijateljima koji uzivaju u suncu juga ovih dana .

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gros, molim te, ako nije problem, napiši ovde ili na posebnoj temi o GPS uređajima, koji uređaj koristiš, koji model i koji je program u njemu (koje karte)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@gros

Slatko sam se ismejala, "sede dodju do izrazaja, Ricard Gir" :):srce:

super je putopis, onako misli kako su dolazile, tako i otkucano, puno duha, super! ?Ja bih sad to lektorisala, sta cu, profesionalna deformacija, ali jako zabavno, ne smeta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja jedva izdržah da pored prebacivanja postova u posebnu temu ne "brknem" malo i po tekstu :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na preporuku nekih taksista kupio sam Roadstar 4.3 inca navigaciju sa kartama istocne kao i zapadne Evrope koje su bile unesene u uredaj. Meni koristi iskljucivo za putovanja nemam druge potrebe za tom spravom . Otprilike jednom ili dva puta mesecno od oktobra prosle godine putujemo sto na zimaovanja,letovanje a neka putovanja su mi vezana za neki clanak koji procitam ili me povede neka znatizelja . Naravno to mi se desava od kako sam u posedu ovog kamper vozila.

Do sad smo imali prilike da posetimo Divcibare ,Zlatibor, Mecavnik,Staru planinu , vise puta zimus Kopaonik,proletos Belu Crkvu pa trajektom do Rama a potom do Kladova. Posle razgledanja brane i naravno malo po Kladovu ostali smo par dana na Srebrnom jezeru . Za leto putesestvije po jugu - Grcka ove godine ,a za jesen planiramo par Evropskih gradova.Sve to naravno pokusam da isplaniram preko Google -earth i jos nekih sajtova , od kojih forum PUTOVANJE svakako meni od velike pomoci. sve to memorisem u moj GPS i krenem. Do sad me je nepogresivo vodio.

Verovatno ima podosta slovnih i jos kojih gresaka u mojim tekstovima , verovatno su zbog slabe vestine tipkanja po tastaturi pa ne zamerite .

s5030060.jpg

s5033829.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam napomenuo gde bi mogli da se snabdete sa namernicama na ovom putovanju. Da kazem da ja nisam bas tip koji ista kuva , uglavnom koristim priliku da probam jela sa geografske pozicije gde se nalazim ( reka ,planina...) a kad nemam izbora onda koristim resurse iz kampera ipak nikad nisam pravio rostilj , najvise sto sam od kulinarstva u kamperu dokucio su par komada kobasice ispecene sa razbijenih par jaja, supa ,salata i dosta podgrejanih gotovih jela. kako su paradaiz i voce namernice za dan ili dva skoro da nije potreban friz , u njemu su skoro samo napici koji vise prijaju hladni.Mleko koristim pakovanja od 1/2l pasterizovano,gotova jela mesni naresci ...inace u rafovima stoje na dnevnoj temperaturi tako i kod mene testenina takodje. Savet da sve to kupite kod nas je iz dobra dva razloga 1. sto ono sto kupim znam koji je kvalitet sastav i na kraju ocekivani ukus(u slucaju da nesta nije uredu)

2. razlog naprimer Grci nemaju nikakve etikete na engleskom tako da su mi reper slicice na omotu pa sam dovoljno zbunjen da ili nista nekupim ili po sistemu uzimaju svi...

Ako ste u situaciji na Sitoniji da kupujete onda svakako odaberite jedan od velikih marketa recimo Lidl (Nemacki market) na Magistralnom putu kraj Nikite pred samu raskrsnicu Istocne i zapadne strane obilaznog puta po poluostrvu. Znate one lancice na ogromnim kolicima iz tih marketa , oni su uredno zakaceni jedna za druga SA 1 eurom ili 50 centi se deaktivira lancic a po zavrsetku kupovine i ponovnom zakljucavanju za druga a parice se vracaju iz malog automata sa njih.(koliko smo razmazeni kod nas to rade drugi za nas)

Ostala nabavka namernica po lokalnim mini piljarama i pekarama eventualno kraj puta napojedinim parkinzima postoji ogromna ponuda svezeg voca i povrca kraj samih plantaza.

Dakle nista specijalno nemam za savet sto i sami ne cinite.

Pozdrav

s5030095.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljivo putesestvije :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka