aleksandra_

PLATAMON

1144 poruke u ovoj temi

bila sam u platamonu posle 6 godina iznenadila sam se kako je sredjeno,plaze restorani kafici, ma super je asto se tice nerza bundi

kznih jakni i zlata za jeftin novac da kupite,samo ako znate

da se pogadjate sa njima;)))

odusevljena sam predivno je,dali je jos ko isao sada u septembru?

interesujeme kako je vreme,i koliko ima stepeni sada?

pozdrav svima clanovima.. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja idem tamo za 10 dana, pa cu ti sve kazati :)

Svake godine sam barem dva puta u prolazu za Atinu, u hotelu Diaz, Platamonas prenocim ili ostanem dan-dva.

Ove sam godine bio u february, bas kad je bio onaj najgori kijamet. Nisam mogao kolima da nastavim, mogaqo sam da stignem posle Katerini taman do Platamonasa, 200 metara dalje panduri sve vracaju. Skrenem tamo i ostanem 3 dana dok nisu rascistili. :)

Meni se najvise i svidja posle sezone, malo, tiho, mirno i lepo mestasce! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze da mi kaze nesto o Platamonu i vilama Magda i Tziolis ? Da li je dobro za porodicu sa trogodisnjim detetom, kakve su plaze (pesak ili sljunak)? U kojoj vili je bolji smestaj?

Hvala unapred !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Predpostavljam da je to preko Spirita ili Fudeksa, nesto mi je ta Magda poznata. Moji su bili prosle godine u Nei poriju i tamo je mozda lepsa plaza, ako idete sa detetom, ali i ovo je ok. to je ustvari blizu, nesto kao Herceg Novi-Igalo. Znam npr. da je Vasilis u Nei Poriju na samoj plazi, ako vam nesto znaci zbog deteta, ali i ostale kuce su blizu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Platamonu pre nekih 15ak godina i sigurno se puno toga promenilo ali je plaza garant ostala ista.

Lep sitan pesak, dugacak plicak, plaza dugacka kilometrima. Plazom se moze stici do Nei Porija, sve je spojeno. Posto idete s detetom sigurno ne trazite ludi provod, ali samo da znate da ga ima. I u ono vreme je bilo gomila kafica i diskoteka tako da je dosta zivahno.

Izmenjeno (gudajoka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aj nek neko ko je skoro bio u platomonu ili u nei pori malo opise. jel to seljana ili ima sta da se vidi?

da li tresti muzika nocu kao u budvi ili je ipak mesto za odmor,uzivanje,mir,kakve su cene....da li ima nekih malih plazica zavucenih i kakve su....jel guzva na glavnoj plazi...

trebali smo krajem jula kolima na ostrvo evia/pefki,ali nesto se razmisljamo sada i o nei pori/platomon. makar fotke preko googla prikazuju da je lepsi nei-pori nego pefki.

pefki deluje malo soc kada gledam neke fotografije, mozda gresim...

hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kakav je smestaj vila Fani u Platamonu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Huh bice ovo dug post...Moram prvo da kazem da se meni Grcka kao Grcka ne svidja (makar taj deo oko Olimpa), ali nadam se da cu dati jedan objektivan opis Platamona.

.................

...................

...................

Ko zeli da vidi slike svih navedenih mesta moze da ih pogleda na www.myspace.com/zlonzemlji, a slike smestaja ako bas zeli da vidi neka mi vice na myspace-u.

Ovo mi se sviđa kako opisuješ..Samo malo slikica i koja mapica do savršenstva...

Svaka čast

Dodao bih >

Platamon (grčki: Πλαταμώνας), kao i Platamonas, je grad i more-naselje u južnoj strani Pieria Prefecture

180px-Platamonas-Greece.jpg

Dvorac Platamon Platamon se smatra jednim od najznačajnijih turističkih destinacija

Po predaji njeno ime potiče ili iz platan stabala ili iz široke peščane plaže,

Grad ima brojne restorane, cafee, hotele i kamping naselja,

U blizini je Mount Olympus.

Platamon je povezan sa gradovima i Katerin 38km i Larissa 54 km : autobus i voz

  • Nei Poro, južno
  • Neos Panteleimonas, severno
  • Palios Panteleimons, zapadno

platamon.jpg

Izmenjeno (Bokins)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hitno mi treba preporuka za platamon, uplatio sam paraliju ali vidim da je svi pljuju. reci mi iskreno za platamon molim te

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najkraće:

Ako ideš sa decom, to je baš za tebe.

Ako želiš provod i letnju frku - nije za tebe, mada imaš oko 40km do Paralije da se istutnjiš..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najkraće:

Ako ideš sa decom, to je baš za tebe.

Ako želiš provod i letnju frku - nije za tebe, mada imaš oko 40km do Paralije da se istutnjiš..

malo mesto dve ulice i nista vise posebno ali je bar plaza i voda za kupanje neuporedivo bolja nego u paraliji.kao sto rece codemaker ako zalis kupanje i odmor to i nije lose ali za provod nema nista.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

malo mesto dve ulice i nista vise posebno ali je bar plaza i voda za kupanje neuporedivo bolja nego u paraliji.kao sto rece codemaker ako zalis kupanje i odmor to i nije lose ali za provod nema nista.

I mi smo zadovaljni letovanjem u Platamonu, sa dvoje dece nismo bas od onih kojima treba provod, vec plaza i kupanjac. Plaza je Ok, tj moze se naci dobro mesto za igranje dece, u delu gde smo mi bili lezaljke ne naplacuju, vec treba da narucis pice sto je za 2 lezaljke 7 EUR. Jedino sto je ovog juna duvao vetar (ne znam da li je to generalno tako), a i svako posle podne je padala kisa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto su nam komentari na forumima dosta pomogli, da pomognemo i mi nekom opisom mesta u kome smo letovali sredinom jula 2009. godine – Platamon (Olimpijska regija, Grčka).

AGENCIJA:

Halo turs nije članica Jute, ali su korektna agencija. Sve što su rekli, ispunili su. Sem vodiča koji je stacioniran u Grčkoj (pomalo nadmen i bez neke pomoći), nemamo većih zamerki.

Za nas dvoje u 3-krevetnom apartmanu (2-krevetni rasprodati) za 12 noći sa prevozom, sa vizom, zdravstvenim osiguranjem kao i otkaznom zaštitom, aranžman je koštao oko 450€ (sa popustom od 5%), što je u odnosu na ostale agencije, sredinom jula dosta jevtinije.

Rade tri vile: Dora (100m od plaže, odmah iznad pruge, doplata za klimu 5evra po danu), Nataša (200m, bez televizora) i Mihalis (450m od plaže).

PUT:

Stigli smo za oko 15 sati, s tim što smo na izlazu iz Srbije ostali oko 2,5h, iz ko zna kog razloga. Put nije naporan. Pravili smo i previše pauza: jednu pre Niša, u Nišu (veće prikupljanje putnika), Predejane, pre obilaznice za Solun (gde su putnici za Asprovaltu napustili autobus) kao i na svakoj od granica (a ima ih 4). Po povratku, iste pauze, s tim što smo isto nagrabusili na ulazu u Makedoniju i naravno na ulazu u Srbiju, mada je put bio kraći za oko 1h.

Free-shop na grčko-makedonskoj granici dosta skup. Jedino je jevtinije: uzo od 0,75l - 5evra i metaxa od 0,75l - 10evra. U hotelu Predejane kafa i sok jevtiniji nego u Beogradu.

PLATAMON:

Po komentarima sa foruma jedno ekskluzivnije mesto u odnosu na tzv. Olimpijsku regiju (Nei Pori, Paralija, itd.). U to smo se i sami uverili (skuplji oko 20%). Lepo mesto, sa svojom marinom, mada je voda neverovatno čista i bistra, bez ijedne travke. Jedna jedina meduza (plava bezopasna) koju smo videli, bila je čak kod bova (dosta udaljena od obale).

Plaže su uglavnom skoncentrisane levo od crkve. Ima šljunkovitih kao i peskovitih i dosta uže u odnosu na plaže u Nei Pori-u. Ulaz u vodu šljunkovit a na 1÷2m od obale pesak. Nema plićaka, posle 2m ulazi se u dubinu. Plaži kod hotela Kronos (ispod marketa Larisa) je peskovita ali je ulaz u vodu sa krupnim kamenjem, što nam i nije odgovaralo. Prvih par dana smo menjali plaže dok nismo završili na plaži kafića Teachers. Uz piće dobijate suncobran i dve ležaljke kao i male stolice za sunčanje za ceo dan (o cenama kasnije). S tim što smo mi u pomenutom kafiću uz piće dobijali i sendviče, grickalice, keksiće, čak i slane palačinke (kao stalni gosti verovatno).

Šetalište se pruža od marketa Larisa do Crkve uz obalu praktično, levo od Crkve uz obalu do jednog fensy kafića i ima jedan deo, skroz levo od Crkve malčice uvučen gde takođe postoji jedna ulica-šetalište.

Nije prevelik gradić ali ima mesta za šetnju kao i za kupovinu (od skupljih butika sa kopijama firmirane robe pa do jevtinijih sa kineskim stvarima – u nekima moguće cenkanje).

Pekare su im u sklopu poslastičarnica ili obrnuto. Pomenućemo dve: jedna preko puta marketa Larisa a druga desno ukoso od kafića Cristal.

Ima nekoliko marketa s tim što smo uglavnom kupovali u marketu Larisa kao i marketu odmah iznad pruge s leve strane. Solidno opremljeni, pogotovo Larisa koja je najveća u Platamonu. Ima i par radnji koje su isključivo opremljene voćem i povrćem (iznad kafića Cristal).

Levo od crkve ima dosta kafića. Vikendom (petkom i subotom uveče) su jako velike gužve i muzika trešti na sve strane. S jure se Grci iz okolnih mesta i bude prevelike gužve. U hotelu Dias vikendom je živa muzika, počne se stranom a završava grčkom. S leve strane od crkve bila je i živa svirka rok benda. U taverni u ulici koja vodi do vile Mihalis (iznad kafića Cristal pa ulicoma koja se nastavlja iznad pruge 100-nak m od pruge) subotom uveče je pevao neki Grk sa pratnjom na klavijaturama isključivo grčku muziku i sem nas ostali su svi bili Grci (osrednje – ništa posebno, bez razbijanja tanjira).

Na šetalištu ima dosta kafića, bašti hotela, taverni, određenih restorana, poslastičarnica kao i butika naravno. Nismo jurili diskoteke i ostajali do jutra (uglavnom do oko 1h posle ponoći).

Nije bilo gužve sem vikendom (zbog Grka). Inače osećaj kao da se letovalo van sezone što nam je baš i odgovaralo. Jako malo naših ljudi (mnogo više u Nei Pori-u). Mada i sami Grci kažu da im je sezona dosta pukla, što se baš ne primećuje po cenama. Mada generalno jako malo agencija radi Platamon, tako da se i bukvalno osećate strancem (naravno ako to i želite na letovanju).

Osim dugačkom plažom Platamon spoja sa Nei Pori-em i vozić. Cena u jednom pravcu 3€.

Pantalemon - manje mesto u blizini Platamona čuveno po zamku (nešto slično Kalemegdanu ali dosta manji). Vidi se naravno i iz Platamona. Ako nađete vremena, prošetajte (oko 40min laganog hoda, mada pri samom zamku veći uspon ali ide se putem). Vredi, barem zbog prelepog pogleda na Platamon, Nei Pori itd (to se ne plaća  ). Inače ulaz u zamak je 2€.. Između Platamona i Pantalemona se nalazi jedna taverna na samoj obali u kojoj smo probali fenomenalne girice i pomfrit. Za nas dvoje ceh, po dve porcije uz dva piva i sa grčkom salatom, oko 20tak evra.

SMEŠTAJ:

Prvi put u vili Mihalis, a po rečima saputnika iz autobusa koji su letovali u sve tri vile, najbolja od svih. Dobili smo trokrevetni apartman, jako prostran za nas dvoje. Jako čist. Mali je francuski ležaj, mada je takav standard svuda u Grčkoj. Solidno kupatilo - deo za tuširanje dosta mali. Kuhinja dobro opremljena sa frižiderom, malim šporetom sa dve ringle bez rerne, sudoperom i priborom za tri osobe (od tanjira, šerpi, staklenih čaša, pa do džezve sa šoljicama za kafu). Terasa dosta prostrana sa velikim stolom i stolicama. Navodno su trokrevetni apartmani na prvom i drugom spratu. Jedina mana što je apartman okrenut ka ulici – na istok, mada ima tendu koja koliko toliko ujutru štiti od Sunca. Noću ima dosta motorista, posebno vikendom, koji divljački voze pa ume da bude i bučno. Ali ima i apartmana koji su okrenuti ka dvorištu gde bi trebalo biti mirnije. Svaki apartman ima klimu. Jedina mana je ako dobijete apartman u prizemlju, tada ste gotovo s terasom na samoj ulici. Za te pare smeštaj i bolji nego što smo očekivali.

Hranili smo se kombinovano, po restoranima i tzv. kioscima a i u apartmanu.

NEI PORI:

Oko 2÷3km od Platamona. Ima dosta širokih peskovitih plaža sa velikim plićacima. Dosta manji od Platamona. Kako je noću ne znam ali deluje da je manje življe mesto – više za porodice sa sitnom decom. Restorani su odmah pored plaže gde je i šetalište. Jevtinije u odnosu na Platamon za oko 20%. Treba izdvojiti barem jedan dan i za Nei Pori. Blizu je i treba ga obići. Nama se mnogo više dopao Platamon.

Kroz Nei Pori prolazi i voz ka Atini i Solunu. Železnička stanica je na samom ulazu iz pravca Platamona. Ali mi smo se ipak odlučili za jedan manji gradić.

IZLETI:

Naš vodič je organizovao sledeće izlete:

- Solun 15€

- Meteori 15 ili 20€

- grčko veče 15€.

- Nei Pori 1€ (inače taksijem oko 5€)

Jedna agencija u Platamonu je organizovala nešto slično malom krstarenju - 20€ - polazak oko 8h povratak oko 16h – kupanje sa klopom (girice) i neograničeno vino na brodiću. Hteli smo ići ali predzadnji dan kada smo i planirali, ujutru je duvao jak vetar (posle se smirio) i bila je zabranjena plovidba.

Mi i nismo bili baš nešto aktivni po pitanju izleta. U sopstvenoj režiji otišli smo jedno pre podne do Katarine, oko 30km od Platamona, autobusom i vratili se na plažu do 16h. Svi autobusi staju kod crkve a polasci i dolasci su istaknuti po banderama.

Katarini, lepo mesto za šoping. Ima dosta šetačkih zona sa dosta butika (od firmiranih pa do kineskih). Bilo je sniženja i finih stvarčica, mada je za nas generalno sve skupo. Karta u jednom pravcu je oko 3,5€ i vredi otići. Centar je udaljen oko 15tak minuta od autobuske stanice u Katarini. Rade dvokratno.

Larisa je na oko 60km od Platamona. Tamo se valjda nalazi Nato baza (po rečima vodiča). Ima autobusa mada smo se mi odlučili za Katarini i nismo pogrešili.

CENE:

- pekare-poslastičarnice

hleb (nije loš) - 0,75€

peciva (lošija nego kod nas i skuplja) – neki kao đevrek kifla 0,4 ÷ 0,6€

peciva sa sirom i sl. –7 ÷ 9€ za kg

kolači za poneti oko 1,5€ mada je bilo i jevtinijih (sasvim dobri)

- marketi:

Sokovi: Coca-cola 2x1,5l – oko 3€, Pepsi i Sprite 1,5l – oko 1€,

Pivo: Amstel, Haineken, Kaiser, Mithos limenka od 0,5l 1,0 ÷ 1,5€ , Helas 0,5l ÷ 0,5€,

Heininger 0,5l ÷ 0,6€

Flaširana voda od 1,5l - 0,2€ pa naviše

Kiselo mleko – Danone (odlično) 4x150ml oko 2€

Jogurt (lošiji nego kod nas) od 0,5l oko 0,8€

Kačkavalj za 1kg od 8€ pa naviše

Parizer za 1kg od 9€ pa naviše

Suhomesnati proizvodi lošiji nego kod nas, mlečni skuplji nego u Beogradu.

Pileći file za 1kg oko 10€

Breskve oko 1,5€

Lubenice oko 0,17€ za kg

Paradajz 0,5 ÷ 2€

Krastavac oko 1€ po kom

- tzv. kiosci:

Giros, sulvaki, pileći file, hamburger, kobasica 2,3€ (ko voli giros i sulvaki – odlični)

- restorani:

Giros, sulvaki – porcija oko 6€

Pica velika (za dvoje) oko 8€, mala oko 6€

Lignje oko 9€

Girice oko 7€

Pileći file oko 7€

Pivo Amstel, Haineken, Kaiser oko 3€ pa naviše

Salate su im dosta skupe - oko 3,5€ pa naviše – grčka čak i oko 5€

- kafići na plaži (OK je naručiti dva pića ili kafe za korišćenje ležaljki):

Pivo Mithos, Amstel, Caiser - točeno ili malo u flaši oko 5€

coca-cola, fanta flašica oko 3€

frape oko 3,5€

Grčka je istina skuplja u odnosu na Crnu goru a pogotovo u odnosu na Bugarsku. Ali more je stvarno čisto i bistro. Zadovoljni smo Platamonom ali volimo i da menjamo mesta u kojima letujemo (naravno koliko para toliko i muzike). Tako da sledeće godine, uz pomoć komentara sa foruma, daće Bog ići ćemo ili na “tri prsta“ ili na neko ostrvo. Izvinjavamo se na preopširnosti, a ako imate još neka pitanja slobodno pucajte .

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Godinama sam bila turista koji pazljivo iscitava o mestima, upoznaje se sa najsitnijim detaljima i tek onda se odlucuje za letovanje. Medjutim, nastupile su neke neizvesne godine i nasla sam se u situaciji da nemam mnogo, zapravo gotovo nikakvog izbora. Prosle godine sam se razmisljala i preracunavala i na kraju nigde nisam ni otputovala, a sada sam saznala da ce mi ove godine, zbog posla, jedini slobodan termin za letovanje biti 7. jun. Od jutros prevrcem po agencijama i kao za inat skoro nijedna agencija ne nudi putovanje toga datuma, onih nekoliko koje idu toga dana su rasprodale aranzmane, i jedino sto sam pronasla je Platamon, preko Halo tursa, i to neki budzet program, tacnije nece se znati u kojoj vili ce turisti biti smesteni do pred sam polazak. Prvo uopste nisam htela da uzmem u obzir tu varijantu, a sada citam komentare i utiske na forumu i ne izgleda tako lose... Da li je, mozda, neko cuo nesto (dobro ili lose), iskustva turista ranijih godina?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka