petariva

Dobra 3* hotel

38 poruka u ovoj temi

Sarimsakli je fenomenalan za porodicni odmor. Treci put idem sa porodicom. Put nije naporan, mada mi idemo autobusom. Opet idemo u hotel Dobra, koji od srca preporucujem, renoviran je prosle godine. Prosle godine je bilo meduza jer je voda bila jako topla. Bilo ih je tokom avgusta, a vec na samom kraju meseca ih vec nije bilo. Voda je ekstremno cista. Klima je fenomenalna, jako suva, nema sparine, meni i deci je jako prijalo zbog alergija. Vec dve godine smo zaboravili na alergije, kijanja i ostalo. Preporucujem, narocito za porodice, a najbolji period je kraj avgusta pocetak septembra. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo tamo letovali 2003,isli smo busom,najmladje dete je imalo 6 godina i put podnelo bez problema(mada se zadnja 2 sata bas oduze).

Hotel Dobra je i nama bio super i sve je bilo o.k.Isli smo na izlete Pergamon,Izmir,vise puta u Ajvalik(ima minibuseva svaki cas),brodicem po lepim plazama...za porodice bas o.k.Bili smo od 25.juna do 5 jula i prvih dana je voda bila ledena,a zatim se naglo zagrejala(neke struje kazu...)Meduze nismo nigde videli.Bilo je nekoliko disko klubova,veliki luna park...Mnogo se gradilo pa je sve bilo pomalo nedovrseno,ali otada je sve to verovatno zavrseno.Plaza je pekovita i ogromna i u sirinu i u duzinu.

Sve u svemu-veoma solidno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

molim vas napisite mi,da li ste videli hotel Dobra i kakav je, mi smo uplatili sada za septembar arazman? hvala

Izmenjeno (DraganV)
obrisan citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle, ovako: hotel "Dobra" se nalazi na drugoj strani Sarimsaklija u odnosu na "Kalif" i "Sezer", zajedno sa hotelom "Amfora", i ne mogu reci da sam ga bas dobro vidjela jer smo samo jednom tamo prosli, kada smo isli na info-turu, pa smo tamo pokupili neke ljude iz nase grupe. Onoliko koliko sam cula u povratku od nasih ljudi iz autobusa koji su bili tamo smjesteni, bili su zadovoljni, ali stvarno ne znam detalje.

Meduza nije bilo, more je jako cisto, opet kazem malo hladnije, ali nije smetalo mi mom sinu koji ima 4,5 godine. Znam da ima jedna diskoteka u Sarimsakliju; ja nisam isla (razlog: pogledaj prethodnu recenicu :D ), ali je Katarina, vodic, organizovala odlazak u tu diskoteku za zainteresovane; kazem, organizovala jer bas i nije blizu, bar u odnosu na "Kalif".

Sto se tice izleta, bili su u ponudi i izleti za Pergamon i Izmir, kao i uvijek, ali nije bilo dovoljno zainteresovanih.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Diskoteka bukvalno da i nema u SS, jako je lose sto se tice provoda. Ali se tamo zbog toga i ne ide. Ja sam se vratio sinoc is SS-a, putovao sam 20h, bio u hotelu "dobra". Hotel je odlican. Voda je kristalno cista, ali je jako hladna. Sve u svemu bilo je zadovoljavajuce, mada po meni malo dosadno. Ako vas nesto jos interesuje rado cu vam odgovoriti. Inace SS-u je tehnika jako jeftina dok su kafici ako ih tako mogu nazvati papreno skupi. Totalna suprotnost od onoga sto nude. npr 2 soka su kostala 15 lira sto je negde oko 600din... ponekad sam pomisljao da sam na azurnoj obali sto se tice cena pica. Inace su u turskoj alkohol ,cigarete, telefon, benzin cist luksuz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@milan234

Ako ti nije problem napisi malo vise o hotelu Dobra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije nikakav problem... Hotel dobra ti je u prvoj linija mora, i po meni najbolji od svih ostalih u tom rangu. Ima tri zvezdice, ali je jako cist, peskire i posteljinu menjaju svakodnevno, hrana po principu svedskog stola predivna. Cak i moja probirljiva devojka je nasla sta da jede tamo i bila jako zadovoljna. Zavisi sa kim ides? Pitam te zbog toga koju sobu da zatrazis... da li ti treba francuski lezaj ili trokrevetna? U hotelu imas sve sto ti je potrebno...tipa servisa za pranje peglanje... u kupatilu imas fen i moram dodati da su im kupatila odlicna, klima je u svim sobama... Iance hotel je skoro renoviran. A da...nikako nemoj kupovati vodu u hotelu...jer je preskupa..2,5lire. U nekim malo vecim prodavnicama se moze naci za 0,5lira. Inace sve ostalo mozes korisiti od hrane, jer su slicni sa cenama u samom gradu. Osoblje je solidno...mada niko ne govori eng, sem sefa osoblja...koji zna po neku rec. Da svaka soba ima sef, kljuc sama cuvas.A sto se tice privatne plaze tu sam se razocarao...jer su lezaljke na plazi od nekih dasaka iskovane, i jako su primitivne. Na plazi se mogu videti od nekih gorih hotela lepse plasticne lezaljke. Ponekad pred veceru oko pola 20h ponestane tople vode...ali je to kratkog daha... ubrzo se sve vraca u normalu. Sve sobe su sa balkonom. ne znam da li sam nesto propustio..ali ako te jos nesto zanima pitaj... E da basta hotela bi mogla biti uredjenija kao i bar za pica. jako je prost i odudara od svega ostalog. bazen je odlican i relativno cist, u 7dana ociste bazen bar 5 puta, sto je za pohvalu. Inace gazda hotela je srbin koji nikada nije ziveo u Srbiji, govori srpski. Za recepcijom su njegove cerke koje takodje znaju nas jezik ali znatno slabije...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Milane :)

Samo jos jedno pitanjce. Ima li frizider i TV u sobi?

Inace ove godine sam vec bila na moru, pa se cisto raspitujem za sledecu. Trebali smo ove godine ici u Sarimsakli, bas u hotel Dobra, ali smo se u zadnjem momentu predomislili i uplatili Egipat. Ali me eto zanima kakav je hotel, da bi znali za ubuduce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije nikakav problem... Hotel dobra ti je u prvoj linija mora, i po meni najbolji od svih ostalih u tom rangu.

...

malo me plasi to sto ko god dodje iz sarimsaklija kaze da je hladno more! ja idem u septembru i to me uzasava,jer idem na more da bih se kupala u moru! nije valjda bas TOLIKO hladno!!? idem u hotel Dobra. za hotel si me smirio,vidim da imas lepe utiske ali more...

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam se prije odlaska plasila toga sto su svi navodili da je more hladno. Jeste hladnije nego na Jadranu, ali nisam vidjela da je iko odustajao od kupanja (bar sto se tice ljudi iz moje grupe). Djeci, koliko sam vidjela, a posebno mom sinu to nije smetalo. Prvi put je najteze, a onda se naviknes :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

molim vas napisite mi,da li ste videli hotel Dobra i kakav je, mi smo uplatili sada za septembar arazman? hvala

Tri godine smo letovali u tom hotelu, nadam se da je to dovoljna preporuka :).

Hotel je zaista odlican, skoro je renoviran, sobe su izuzetno lepe i sve imaju terasu sa pogledom na more.

Bazen je mali sa malo lezaljki (apsolutno nedovoljno za sve goste), ali lepo odrzavan i cist.

Hrana odlicna.

Sto se mene tice, svaka preporuka. Sledece godine - Dobra hotel, naravno :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala puno na ovom odgovoru! mi idemo u septembru,tacnije 11. 9. nadamse da je tada lepo vreme i more. nikada nisam bila u septembru na moru! pozzz

Izmenjeno (DraganV)
obrisan citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala puno na ovom odgovoru! mi idemo u septembru,tacnije 11. 9. nadamse da je tada lepo vreme i more. nikada nisam bila u septembru na moru! pozzz

Cekamo utiske!

Mislim da ce Vam biti prelepo, jer u to vreme nema guzve, plaze su poluprazne, a vreme bozanstveno. More je toplije nego u junu, a temperature vazduha oko 30 - 32 stepena. Za tri godine koje smo letovali u septembru nijednom nije bilo kise. Prosle godine, kada su u Beogradu pingvini igrali kolo, a u Istanbulu pljustala kisa, mi smo se brckali i suncali. Samo jedne godine je par dana duvao vetar, ali ni on nije bio hladan, mada je digao talase i nije bilo bas za kupanje. Uglavnom, opet bih isla u septembru, bez dileme.

Pozdravite Dobru i uzivajte!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala puno na ovom odgovoru! mi idemo u septembru,tacnije 11. 9. nadamse da je tada lepo vreme i more. nikada nisam bila u septembru na moru! pozzz

Na mojoj foto turi ima dve slike soba u hotelu Dobra, pa pogledajte ako vas zanima. Tura se zove Sarimsakli 2007. To je bio apartman za cetvoroclanu porodicu, ali se sobe ne razlikuju. Pozz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pre par dana se vratih iz SS, hotel Dobra. Hotel jeste cist i uredan, klopa osrednja, sobe odlicne. Jedino sto su gosti iz Srbije dobili sobe na prvom i drugom spratu hotela, na strani koja je suprotno od bazena, te je pogled prosto bozanstven - grozota, zid druge zgrade na par metara i nus prostoje oba hotela izmedju. Kada se nagnes kroz terasu i mozes da pogledas prema moru, ali to nikako nije pogled na more kao sto je neko spomenuo. Druga stvar koja je nezgodna jesu brojni komarci, bez nekog sredstva ili aparata koji se moze kupiti u obliznjoj prodavnici ne moze uvece da se spava. Sobarice uredno ociste fleke od komaraca, ali samo one koje mogu da dohvate.

Voda je krajem avgusta bila hladna, nije da ne moze da se kupa ali nije ni prijatno bas uvek. Besprekorno je cista i bez meduza i slicno. Tri dana je duvao veoma jak vetar koji je nosio pesak po plazi. U zadnjoj nedelji avgusta nazire se kraj sezone. Vec negde oko 27-78 letovaliste se ispraznilo... broj gostiju se prepolovio. Iako Sarimsakli lici na jedan veliki vasar uvece, prosto nedostaju ti ljudi, igra na ulici i slicno. Cak su i neke tradicionalne kafane sa hoklicama i soframa pod vedrim nebom prestale da rade i preko noci umesto njih ostala je samo poljana. Diskoteke prazne. Plaze takodje poluprazne.

U mestu letuju uglavnom Turci, stranaca nema gotovo uopste. Ali atmosfera je veoma prijatna i sve je spontano. Nema spopadanja od strana prodavaca, nema cenjkanja, nema prevara u prodavnicama i slicno. Prilicno posteno.

Ko ide svojim vozilom preporucujem izlet na jug, recimo Bergam, Candarli (ljupko mesto i plazica sa mirnom vodom)... ili jos juznije Izmir i Cesme. Cesme nemaju plazu ali je gradic lep. U blizini je plaza Ilica sa morem tirkiz boje i vodom koja je u odnosu na onu u Sarimsakliju 5-6 stepeni toplija. Super za kupanje, posebno u blizini hotela Sheraton gde je plaza i najurednija. Ajvalik je vecim delom ruina ali je veoma interesantan i lep. Cunda takodje, treba je videti i preko dana i uvece kada vrve od gostiju brojni restorani. Plaze Severnije od Sarimsaklija nisu vredne paznje, Oren je lep ali voda ledena, grozno, Gomec - vise nekih manjih neinteresantnih plaza... Akcaj je vec daleko i bezveze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka