kruskica

Kolima kroz Bugarsku

539 poruka u ovoj temi

Ja, sa porodicom, autom, putujem 3. avgusta u Pomorje, pa ako neko želi društvo na putu i odgovara mu termin možemo da se dogovorimo.

Nisam od onih koji stisnu gas i cepaj... Pogotovu u Bugarskoj treba poštovati pravila.

Umerena vožnja sa pauzama. Prošle godine Pančevo-Pomorje, stao u Pirotu i 2 puta u Bugarskoj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi idemo (sa 2 auta) 11. avgusta uveče, pa ako nekome treba društvo "za usput" tu smo.

Da li je neko od Vas koristio navigaciju u Bugarskoj ? Čuo sam da nije baš najbolje pokrivena mapama.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

200 na sat, ja putujem 10 uvece, odnosno na granici sam 11 ujutru, steta, za 1 dan, mogli smo zajedno...Ako neko ima ko putuje 10. nek se javi, ja putujem prema varni

Sto se tice pokrivenosti mapa, bas danas am citav dan jurio mape bugarske i uspe o da nadjem odlicnu mapu, koristim software garmin za mobilni telefon...treba jos da kupim bluetooth risiver i imacu navigaciju u kolima...

Danas sam bio u bugarskom konzulatu i tamo mi je bugarin rekao da je potreban vaucer i kopija rezervacije, ukoliko tamo letujete u nekom hostelu kao ja

A ukoliko idete u privatan smestaj potrebno je pozivno pismo koje moze da se nabavi u bilo kojoj bugarskoj opstini

Ako ima neko vise detalja, neka pise

Toliko od mene :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma Kakav vaucer i bakraci,ja sam bio prosle nedelje kao u fazonu treba ti vaucer ili pozivno pismoali to je samo za javnost.Kome treba viza ode lepo u konzulat i preda paire i gotova stvar,velika pogodnost ko ima sengensku vizu onda te i nista ne pitaju.

Ja sam predao prosle nedelje bez toga i Kad je videla sengen ona se jos izvinjavala sto ne mogu da mi urade pre 14.jula,a meni je sve jedno jer ja inace idem oko 5.avgusta.

Ako neko ima dobru kombinaciju za smestaj tipa apartman ili soba sa dva lezaja ali da ima svoje kupatilo u starom delu Pomorja neka mi javi.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni treba informacija, do sad smo isli u Albenu preko Sofije, sinoc smo gledali i google nas vodi nekim putem paralelno sa rumunskom granicom. Prelaz posle Zajecara. Zna li neko kakv je put, da li ima neki autoput preko Rumunije pa da se negde ubacimo u Bugarsku, posto nam je opet ista destinacije, malo konkretnih saveta, nije na odmet

takodje ako neko zna da li postoji opcija auto voza u letnjoj sezoni, bila bih zahvalna

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bugarska policija...

link

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dali je neko ove godine išao kolima u Bugarsku?Imam par pitanja pa bi bilo lepo ako neko ima neke informacije.Poslednji put sam bio U Bugarskoj 2009 .

Dali je kompletno završen put do Burgasa?

Koliko košta putarina ?

Koja je cena goriva ?

Jel ima nekih problema na putu ?

Dali ima puno sobraćajne kontrole ?

Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno niko nije isao kolima jer sezona nije jos pocela tamo tj hladno je.Ja sam isao prosle godine pa mogu da ti prenesem iskustva sa tog putovanja :cool:

1.Autoput nije gotov falilo im je prosle godine nekih 120km,nadam se da su odradili jos dvadesetak km dosad.Bice to za par godina,cuo sam da zele da se iz Sofije stize u Burgas za 3 sata :ph34r:

2.Putarina je nedeljno 10lv.Znaci predjes granicu i na Petrol pumpi koja je 10-15km od granice kupis vinjetku,ona vazi 7 dana i kad istekne za povratak negde na pumpama oko Burgasa kupis jos jednu za 10lv da bi se vratio.To je obavezno ne pokusavaj da ustedis na tome jer ce te odrati cim te zaustave ;)

3.Lukoil.bg(odi na sajt imas cene) Pumpa je na ulazu u Sofiju tj kod metroa,trenutno je bezolovni oko 120 din na 7 dana menjaju cene stim sto kod njih zadnjih mesec dana cena pada a kod nas raste :angry2:

E sad lepo bi bilo kad bi imao levove pa da platis benzin u levovima jer na pumpi ako menjas nece ti biti bas povoljan kurs.Tu kod pumpe je metro gde ti je kurs 1.94 tj 100e=194lv.Metro radi cele noci ali menjacnica negde do 8ili 9 po bugarskom.

4.Na autoputu mozes da zazmuris i pustis volan i nece biti nikakavih problema ako ne prelazis 120km\h

5.ispred Sofije imas par punktova gde je 50 ogranicenje ma bez brige i gledaj znakove...

jos nesto?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno! Putujem 30.07.2011 pa ako nekom treba neka infomacija posle toga neka pita.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može li mi neko reći koliko je rent a car u Bugarskoj, konkretno u Sunčevom bregu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se vratila pre pet dana iz Kitena, isli smo autom. Sve je potpuno isto kao sto je napisao sljivko. Nismo imali nikakvih problema u putu, jedino sto Bugari voze kao ludi, preticu i ulecu u makaze, nije ni cudo sto je na svakom cosku crna tacka. Vreme je bilo lepo, nije uopste hladno, mozda vece bude malo svezije ali preko dana je bilo zaista toplo, more 22 C. Srecan put!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aj sad i ja da pitam dali vam je neko trazio medjunarodnu dozvolu?

Ja cuo da nije potrebna

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Opstoj diskusiji i Grckoj je dosta pisano o tome. Da, medjunarodna dozvola je jos uvek zakonski potrebna a da li ce vam traziti je drugo pitanje. U 99% slucaja nece.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok i meni niko nije trazio ni u grckoj ni u bugarskoj nego kad je gdja ili gdjica vec bila rekoh da pitam.Ne bacaju mi se dve hiljade

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je situacija sa auto-gasom u Bugarskoj? Gde mogu naći na netu neku mapu sa pumpama za LPG (TNG)? Našao sam za CNG (metan) ali ne i za LPG.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka