petar kv

Put na more preko Novog Pazara

30 poruka u ovoj temi

POZDRAV.Ja sam iz Kraljeva i uvek idem na more ovIm putem preko Raske,Pazara,GP Mehov krs,Rozaja,Berana posle kog se izlazi u Ribarevinu.Ovim putem obicno idu ljudi iz Nisa,Leskovca,Kraljeva,Jagodine,Vranja,Pirota,Smedereva.......Put je zaista odlican . Mislim da bi ove godine ovaj pravac bio najbolji i za one koji idu na more iz BG,NS,CA,SU...zbog saniranja tri tunela kod GP Gostun.Tamo obustave od po 3 sata, a alternativni pravac u dobroj meri produzava put.A i manja je guzva preko Pazara

Izmenjeno (petar kv)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče sam se vratio iz CG preko Novog Pazara...

Osim jednog mosta u blizini Rožaja gde vozila zbog radova idu samo jednom trakom (semaforski regulisano na 2 minuta), ostatak puta je prohodan i solidan, nije bilo ni gužve...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo išli kroz kanjon Morače a u povratku na put Risan-Žabljak.Ukoliko se tempira termin kada put nije zatvoren sve je ok,nema gužve.U povratku je takođe sve prošlo u najboljem mogućem redu.Svima koji su za destinaciju odabrali neko mesto u Boki preporučujem novi put Žabljak-Risan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce sam se vratila iz Crne Gore. Putovanje automobilom jeste mnogo duze, ponekad i zamornije, jer nestrpljenje ucini svoje :huh: ali ima i svojih prednosti. Pre svega putovala sam od Beograda auto putem, silazak sa auto puta kod Kragujevca, pa Kraljevo, Novi Pazar, Rozaje, Podgorica, zatim kroz tunel Sozine, i izadje se taman kod Sutomora, sto mi je i odgovaralo jer je to bilo moje odrediste.

Sve u svemu, kada u google mapi zelite da isplanirate put do Crne Gore, jedna opcija je preko Zlatibora a druga je ova koju sam pomenula. U kilomterazi je ova druga marsuta duza za oko 100ak kilometara, a po vremenu putovanja je skoro ista. Sto znaci, da je ovaj put mnogo laksi, nema guzve, a put je presvucen novim asfaltom na deonicama gde je ranije bio ostecen.

Na zalost nema nige zlatiborskog kajmaka i cevapcica, ali zato ukoliko ste ljubitelj texasa Novi Pazar je idealno mesto da se u povrtaku ponovite ponekim komadom garderobe.

Sve u svemu toplo preporucujem ovaj put.

Izmenjeno (Nedeljka)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Пут преко Новог Пазара уопште не мора бити дужи 100 км. Ако се иде преко Малог Пожаревца, Младеновца, Тополе, а затим са на Руднику укључи на Ибарску магистралу и онда поред Краљева, преко Рашке, Новог Пазара, Рожаја, Берана, Рибарића, Мојковца и Колашина до Подгорице, а потом и до приморја - пут је дужи 40-ак километара од оног преко Златибора. Узимајући у обзир обуставе саобраћаја, веће гужве на путу преко Златибора, као и веће гужве на граници, брже се стиже преко Рашке, Новог Пазара и Берана, него преко Златибора.

П.С. Ко живи у деловима Београда који су ближи Ибарској магистрали, може ићи и њом до Рудника, а даље као што сам горе навео. Километража је слична.

Na zalost nema nige zlatiborskog kajmaka i cevapcica,

Зато има ћевапа у Новом Пазару, који су укуснији.

Izmenjeno (MINJA011)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mantije klap.gif

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sad jedno malo glupo i smesno pitanje.....ako se ide tim putem da li se mimoidje kanjon Morace,ili se kanjonom svakako ide......

nemam kartu ispred sebe pa mi to bas nije jasno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

И овим путем се иде кроз кањон Мораче.

Код Рибарића се овај пут спаја са оним преко Златибора и, као што сам написао, преко Мојковца и Колашина (па кроз кањон Мораче) до Подгорице.

Постоји могућност да се обиђе кањон Мораче, али је пут лош и неодржаван.

Међутим, ко има времена, околина је предивна.

Ево како:

Код Берана се скрене лево за Андријевицу, пред Андријевицу десно за Трешњевик, затим кроз Матешево, Лијеву Ријеку и Биоче до Подгорице.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U nedelju ide satova patrola od Kraljeva do Budve.Pa vidi da li ti se svidja put.Ja ti ovaj put svakako preporucujem.

Izmenjeno (petar kv)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sad jedno malo glupo i smesno pitanje.....ako se ide tim putem da li se mimoidje kanjon Morace,ili se kanjonom svakako ide......

nemam kartu ispred sebe pa mi to bas nije jasno

Trasom preko Pazara ne izbjegavas kanjon Morace (famozne Platije). Ali, izbjegnes: kanjon Lima (Prijepolje-Brodarevo-Bijelo Polje) i, ako ides autoputem do Batocine, dio Ibarske magistrale oko Beograda (recimo, deonicu do Ljiga). Kroz Platije treba prilagoditi brzinu, ne preticati slepere i kamione (dok ne dodjete do duze, preglednije, dionice), odmoriti se, malo, na Crkvinama (prije ulaska u kanjon Morace), i to je to ... ovom trasom mozes, u mjestu Usce, skrenuti desno i posjetiti manastir Studenicu ... jasno, kao sto napisase prije mene, mozes da svratis u Pazar i probas fenomenalne cevape (recimo, kod Jonuza) i mantije :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

POZDRAV.Ja sam iz Kraljeva i uvek idem na more ovIm putem preko Raske,Pazara,GP Mehov krs,Rozaja,Berana posle kog se izlazi u Ribarevinu.

Мехов Крш није гранични прелаз. У њему је раније био пункт полиције, а од отцепљења Црне Горе привремени прелаз.

Прошле године је отворен прави гранични прелаз који се зове Шпиљани. Он је на самој граници Србија - ЦГ, за разлику од пункта Мехов Крш, који је био дубље у територији Србије.

На Меховом Кршу више нема ничега.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pravu si ti i ja znam to ali navika

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ма наравно, свима се деси. Петнаестак година је тамо био пункт, па је људима прешло у навику.

Хтео сам само да напишем тачан податак, да не би збуњивало људе који први пут иду.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratih se ovim putem juce i bilo je ovako;Standardno je bilo guzve od Skadarskog jezera do PG,kroz kanjon Morace sve do Ribarevine(Bjelo Polje),dalje na GP Spiljani smo cekali 10 minuta(za razliku od gostuna gde se nekad ceka i do 3 sata),dalje put nije mnogo opterecen i mislim da je bolji i brzi put za more od onog preko Uzica i preko Zabljaka za sve bilo iz kog kraja zemlje da su.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Зато има ћевапа у Новом Пазару, који су укуснији.

Potvrdjujem i preporučujem Jonuzove:

img1665eq.jpg

Izmenjeno (vladarr)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka