aleksandra_

PLATAMON

1144 poruke u ovoj temi

Cula sam da se platamon zaista dosta promenio i sve je vise poseceniji poslednjih godina, pa resih da cu da ga posetim. Kako iz Leptokarije do Plattamona , ima li autobusa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da sam pisala o tome prosle godine. Ima autobus, oko 2 eura u jednom pravcu, i krece sa stajalista u centru Leptokarije, preko puta policijske stanice. Nema cesto, koliko se secam sest-sedam puta u toku dana, i ne znam kada je uvece zadnji, ima tamo negde na kiosku zalepljen red voznje... Ima nekih autobusa koji staju i na raskrsnici na prilazu Leptokariji iz pravca Platamona...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja idem u Platamon za dvadesetak dana i jedva cekam nikad nisam bila u ovom delu Grcke i za predsezonu nadam se da ce biti ok klap.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Platamon je slatko mestasce sa nizom malih plazica...jeste se promenio poslednjih godina....evo slikice od prosle godine pa nekom ce mozda znaciti....

29082009005.jpg

29082009006.jpg

lep kafic, pogotovo uvece...

29082009011.jpg

Dobra hrana u ovom restorancicu...

29082009003.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kakav je smestaj vila Fani u Platamonu.Idem tamo u junu sa troje male dece,

pa mi je svaka informacija bitna.

Unapred hvala svima.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bixi hvala na informacijama naravno da sam procitala celu temo kao i MFT da vidim sve sto me zanima o Platamonu meni je ovo mesto u predsezoni pusto skroz jedino za vikend je bilo puno Grka svi restorani i kafici su bili puni u ponedeljak vec nije bilo nigde nikoga na ulicama bukvalno kao da smo mi bili jedini turisti u mestu al dobro posluzilo nas je vreme sto se tice svih izleta koje smo imali a i kasnije tako da je bilo i kupanja i suncanja iako su nas zaplasili da tesko da cemo se okupati u ovo vreme zvizduk.gif

img2520d.jpg

jedna od plazica u Platamonu odmah pored crkve

img3093p.jpg

pogled na Platamon sa tvrdjave

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, vazno da si se ti lepo odmorila i provela, a tebi inace, bolje legnu, cini mi se, septembarske ture, tako da, moraces da ponovis ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

suki nego sta cu nego da ponovim imas jos izvestaja u temi

da ne ponavljam isto i ovde zvizduk.gif

a ubacila sam i par MFT al jos nisu objavljene slike uvek govore vise od reci srce.jpg

Izmenjeno (jedna mala)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Platamonas je malo mestašce koje ne nudi ništa više od jedne jedine ulice uz more sa načičkanim prodavnicama i kafićima. Na kraju te ulice je još nekakav mali deo, uličica bez saobraćaja sa prodavnicama.

To je sve.

Nije za mlađe ljude koji bi malo više akcije. Nema tu ludila i velike zabave, više mi Platamonas liči kao mesto za porodice sa mlađom decom ili starije ljude, željne mira i odmora.

Posećujem Platamonas svake godine barem jednom, jer su mi prijatelji vlasnici hotela Dion u samom centru kod crkve, ako ništa da ih pozdravim ako ne i da prenoćim.

Ne bih se složio da se Platamonas zadnjih godina promenio. Upravo bih rekao obrnuto, ništa bitno se nije promenilo već više godina, znam to jer sam svake godine tamo, i u sezoni i/ili van sezone. Ne vidim promene sem poneko renoviranje i to je sve.

Osim toga, drangulije koje se nude na ulici su skuplje nego recimo u Paraliji i mislim da Platamonas je nešto skuplje vanpansionske potrošnje od okolnih mesta.

Računa se kao neko "fensi" mesto od strane Grka.

Ja volim Platamonas jer imam tamo prijatelje i jer je mirno a to tražim kad idem da se opustim ili kad poslovno prolazim tuda. Imaju lepe male plažice i kafiće na plaži i to je to, ali ništa spektakularno. Mirno je i nekako ušuškano pa to i volim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mene su ranijih godina plasili kao ostrva su mnogo skupa medjutim cene na Zakintosu, Lefkadi i Skiatosu nisu nista vise od ovih u Platamonu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imali smo nameru da na povratku sa Lefkade budemo par dana u Platamonasu gde smo letovali pre dvadesetak godina na pred i post bračnom putovanju.

Dočekalo nas je teško razočaranje! Osmog juna u popodnevnim satima mogli ste na prste izbrojati ljude(uglavnom naši zemljaci)na plaži ili u lokalima - nestvarno pusto.. I Codemarker je potpuno u pravu - malo toga se od onda promenilo, najupadljivije putevi i pomeranje pruge koja je tada prolazila kroz mesto.

Kako su nam i sve sentimentalne lokacije bile zatvorene ili puste, smeštaj smo našli u Leptokariji. Ona je toliko "uznapredovala" za ovo vreme da uopšte ne liči na ono selo od pre 20 godina. Puna je turista (naših opet najviše)a ima čak i Lidl!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U julu idem sa porodicom prvi put u Platamon i to u vilu Fani pa i mene zanima da li je neko bio vec,svaka informacija je dobrodosla.Hvala puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam vec pitao ali se niko ne javlja. Ja krecem 21.06. pa cu ti reci utiske.

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala,ja sam uplatila preko SUPERNOVA TRAVEL dva cetvorokrevetna studija koja su u prizemlju,nadamo se da ce nam biti super.Nestrpljivo cekam Vase utiske.

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kakvo je mesto Neos Panteleimon

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka