suki

Parga-smeštaj

2474 poruke u ovoj temi

aaaaaaaaaaa.... pomagajteeeee...

kako je kusadasi za ovu godinu otpao, na red je dosla parga. citajucji postove ovde, i ja i momak smo se zaljubili u ovaj gradicj i plaze i... sve :)

jedino sto jos ne mozemo da se odlucimo za smestaj.

voleli bi smo da je negde na brdascetu, izmedju valtos plaze i grada, da bi nam sve bilo blizu. a preferirali bi smo da se dvokrevetni studiji ne nalaze bas u prizemlju (sto je slucaj sa vilom elpida, za koju skoro da smo se odlucili... dok nismo culi :( ). inace, nije nam bitan neki veliki komfor, samo da bude cisto, da nema bubasvaba, da u kupatilu tus kada ima kabinu ili zavesu, i da imamo terasicu, kakva god da je mala. jel' neko moze nesto da preporuci? :tuga:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovo ti je na brdascetu, koliko vidim :)

Diamanto

Ne znam kakva je, ali predpostavljam, po pogledu, da se nalazi negde kod magistralnog puta. E, sad, to je malo vise na brdascetu, ali ima lep pogled.I bitno ti je da li je na brdascetu iznad Valtos plaze, ili na brdascetu u centru, jer je i centar sav strm. Ja predpostavljam da ti ipak mislis na centar? Ako je tako, nemoj da trazis da je blizu Valtosa, vec Krioneri plaze. Ili daj neki link za nesto sta ti se svidja, pa da vidimo. Sad dosta agencija radi Pargu, pa ima izbora.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne deluje lose ni taj Diamanto. nego... kod magistralnog puta? mislis na onaj obilazni put oko Parge, ili...? nadam se da nije bas tako daleko. ja sam nasla negde da se pominje da se Diamanto nalazi pored vile Dimitrakis, a nasla sam lokaciju za Dimitrakis >

parga.jpg

da li je to to?

takodje, meni se svidja i ovo, Apostolis koji se cini mi se nalazi preko puta Elpide. nasla sam vrlo dobre komentare na netu o njemu. e sad, znam da je ovo sve u brdovitijem delu grada, ali sam mislila da je to dobro mesto da se brzo dodje i do valtos plaze i do grada i gradske plaze, posto (bar na mapi) izgleda isto udaljeno i od jednog i od drugog. :huh:

i jos nesto, ako je neko bio u toj Elpidi... kakvi su studiji u prizemlju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmisljamo se icji u Pargu u neku od vila koje ima u ponudi Luitravel, odnosno najvise sanse ima bas Apostolis. Da li neko ima iskustva sa ovom agencijom generalno, da li su ok, kakvi su im autobusi... i naravno kakav im je smestaj u Pargi?

I suki, hvala puno na pomocji i informacijama :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Ove godine, zahvaljujući mnoštvu korisnih informacija putnika sa ovog foruma izbor je pao na Pargu i vilu Posejdon preko Argusa od 7 jula.

Iščitavajuci komentare shvatila sam da je parking problem u Pargi. To me je malo zabrinulo jer sam htela ići kolima, pre svega da bih obišla što više, pa vas molim da mi objasnite, da li je parkiranje stvarno nemoguće tamo...? :(

Pročitala sam da ispred vile Gioana ima mesta za parking jer je u ravnijem delu, ali smo se ekipa i ja odlučili za Posejdon zbog preporuka sa foruma i zato što je najjeftinija, pa me zanima da li se ispred nje može može parkirati normalno ili u nekoj blizini?! I koliki je stvarno problem parking u Pargi?

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citala sam komntare o smestaju u Pargi, i izgleda su najbolje vile Giohana i Elpida. Cula sam da Giohana ima parking za kola, ali mene interesuje Elpida i DA LI NEKO ZNA IMA LI KAVIH MOGUCNOSTI ZA AUTO DA SE PARKIRA PORED ILI U BLIZINI E L P I D E? Mozda neko ko je vec bio u njoj?? U ponudi je i neka nova kuca TOULIPOUS, pa bih bila zahvalna na komentaru ako je neko cuo nesto o njoj ili mozda cak bio u istoj? Sutra idem da rezervisem smestaj, pa bih zamolila za misljenja... unapred hvala!

Izmenjeno (marili_mp)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svima preporucujem vilu Pappas, pogotovo sobu broj tri, jer ima veliku terasu. Kod sobe broj jedan, to nije slucaj, jer je cajna kuhinja u zajednickom hodniku, verovali, ili ne! Tople vode ima uvek i u izobilju, a tenda na velikoj terasi u trojci, daje maximalni uzitak i privatnost... Vila je u mirnoj ulici, da bolje pozeleti ne mozete! A sve je nadohvat ruke. Obisli smo sve moguce plaze, cak i one dosta izvan Parge, ipak, ja i supruga smo bili stalni gosti plaze Waltos, koja je neprevazidjena... Bar za nas... ;)

Ta soba je stvarno super, ja sam bila tamo!! i Pappas je sasvim ok, bas pravi odmor, klima nije ni potrebna za tu sobu! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da vam malo pojasnim to u vezi parkinga...1 slika=1000 reci :)

Stari deo Parge, tj. centar je brdovit. Nase agencije tu imaju najveci broj smestaja, upravo zbog lokacije (i jer valjda racunaju da cete koristiti njihov prevoz) jer u principu, to je i najbolji polozaj. Sve 3 plaze su vam skoro podjednako daleko. I to izgleda ovako:

DSCN1608.jpg

DSCN1628.jpg

DSCN1633.jpg

DSCN1510-1.jpg

Sokaci, male ulicice, vidite i sami da nije bas moguce tu komotno parkirati, ako vam zapadne takav smestaj. Koliko se secam vila Babis je u tako nekoj ulicici. Elpida je u sokaku, u koji se ulazi iz jedne sire ulice, a sad da li tu moze da se parkira, ne znam. Taj deo, oko crkvice, gornji deo, ka magistralnom putu, je siri. A tu u okolini tih smestaja i crkvice, ima sirih ulica i mislim da tu moze da se parkira. Nece vas ubiti ako malo prosetate.

A ako bas zelite kola ispred samog apartmana, onda birajte smestaj u delu gde je Giohana, taj novi, ravni deo Parge, oko Piso Krioneri plaze, jer je sirok, kuce uglavnom imaju mesta za parking, a i ako nemaju, ima mesta na ulici.

Giohana

DSCN1597.jpg

DSCN1494.jpg

Oko Piso Krioneri plaze

DSCN1868.jpg

Ili birajte smestaj oko Valtosa i oko magistralnog puta, jer tu isto ima mesta

Valtos

DSCN1616.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam na slikovitom odgovoru Suki! :)

Znam da je Gioana dobar izbor kad se ide kolima, ali je i 45 eura skuplji od Poseidona u periodu kad mi želimo ići. Nama (studentarija) znaci svaki dinar, i pre bih bila u lošijem smeštaju, pa da za tih 45 eura odem da vidim jos nešto, jer planiram svaki euro potrošiti da sto više obiđem! :D

Vidim na google earthu gde je Posejdon, valjda je to tačno. Nalazi se u blizini Valtosa, i tu gde je oznacen na mapi, sira je ulica, tako da... Posejdon pa kud puklo da puklo! :lol:

I hvala Vam jos jednom Suki!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, to i kazem! Studenti valjda mogu da prosetaju i do poprecne ulice, ako tamo parkiraju ;)

Inace, Posejdon ima sasvim ok kritike, pogotovu za mladju populaciju.

Ne brini, bice vam lepo, Pargica je slatka, a i okolina :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Ima par dana kako pratim ovu temu. Odlučila sam da letujem u Pargi ove godine. Na osnovu onog što sam pročitala izbor je pao na vilu Giohana preko Argusa, jer ćemo koristiti sopstveni prevoz, a koliko sam razumela ova vila je u tom slučaju dobar izbor. E sad, teško je uklopiti godišnje odmore, tako da još uvek ne znam kada ću moći da letujem. Najverovatnije će to biti jul, ali još uvek nisam sigurna. Plašim se da će se rasprodati sva slobodna mesta u ovoj vili do ja ne budem znala koji termin da zakupim. Prošle godine sam uplatila aranžman krajem juna, ali to je bio Tasos koji radi veći broj agencija nego Pargu...

Zanima me kada ste vi prošle godine rezervisali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Divna

evo ja da te malo utesim, ako mogu. Giohana - to su 2 kuce (bar je tako pre bilo), samim tim ima najvise kapaciteta, najskuplja je, a termin koji gledas je top sezona, tako da u takvim situacijama najvise ostane mesta.

Prvo se rasprodaju najjeftinije kuce i termini.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NItravel umesto Argusa, ipak je jedno nocenje vise! 5.jul , vila Billis, deluje pristojno!

To je ustvari Giohana! Nekad su bile 3 kuce, koje su se vodile pod Giohanu. Bilis je prva i najstarija kuca, sasvim ok, a onda su gradili ove dve, koje su na sajtu Nitravela. Sad se te dve, ustvari vode kao Giohane, preko Argusa (za nijansu su lepse opremljene od Bilis) a prava Bilis izgleda ustvari ovako Bilis

Ali, cisto da znas da si ustvari to uplatila, pa ono sto vazi za Giohanu, vazi i za nju, gde se nalazi i sl.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam Suki za info još jedared! :)

Sad mi je sve jasno, i gde je, a i parking sam prebrodila ! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@tatatatira,

takodje ove godine nameravam s devojkom u Pargu, a Posejdon se prvenstveno zbog cifre namece kao prva opcija... Vidim na jednoj od slika da na terasi imaju dva stola. Da li to znaci da se terasa deli sa susednim apartmanom? Takodje me interesuje da li je moguce parkirati bilo gde blizu vile. Pod "blizu" mislim na red velicine 50-100 metara, ne patim od toga da mi auto stoji bukvalno ispod terase, ali bas da se ni ne "otelim" do istog...

Uopste, pitanje za sve ostale koji su bili: Koliko je taj parking zaista problematican? Devojka koja radi u Argusu mi je rekla preko telefona da "u sustini i nije problem, ima mesta, konsultujes se sa predstavnikom agencije oko toga...", ali me zanima konkretno iskustvo nekoga ko je bio kolima. Dakle, ponavljam, ne mora parking tik uz vilu.

Da ne mislite da nisam citao temu pre pitanja :), video sam na ranijim stranicama da je Giohanna najbolja sto se tice parkinga, ali stoji da je ujedno i najskuplja vila, a voleo bih da znam iskustva ljudi koji su odsedali u npr. Posejdonu, Gabrielu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka