kekica

Prevoz do Beča iz Srbije

93 poruke u ovoj temi

Evo i mojih utisaka posle povratka. Isla sam Avalom dva puta, prvi put od NS-a do Budimpeste, drugi put nakon nekoliko dana od Budimpeste do Beca. Oba puta je voz kasnio, cim je krenuo iz BG-a kasnio je oko pola sata, a u Budimpesti je bio jedini voz od svih koji je kasnio, i kasnio je 50 minuta. Dobra vest je da je klimatizovan (naravno klima radi samo kada je u pokretu) ali ponekad se iz otvora za klimu siri bas neprijatan miris. Sto se tice cuvenog "drustva" u vozu, sa nama su uglavnom putovali samo stranci, videla sam samo dvoje nasih ljudi - bilo ih je lako prepoznati jer su vec na pocetku izvadili cajnu kobasicu, domaci sir i kuvana jaja da jedu. Od ns-a do Budimpeste vagon nije bio sa kupeima, nego po 4 sedista u redu, 2 levo 2 desno (kao u busu ili avionu), od Budimpeste do Beca su bili standardni kupei. Sad kad smo se vracali, nismo isli avalom, vec nekim vozom koji ima kola i za rumuniju i bugarsku. Tu treba biti oprezan da se ne udje u pogresan vagon, jer se oni posle razdvajaju (secam se kako je neki putnik vristao kad je shvatio da je greskom usao u srbiju:) ). Uglavnom, ako putujete nocu kao sto smo mi, obavezno je uzeti kuset jer nema mesta za sedenje, i lezaj kosta oko 16 evra. Kondukteri prilicno dobro govore engleski, tako da necete imati problema sa njima, i ljubazni su.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima od novog člana ovog foruma.

Ovako. :)

Ja takođe planiram za Beč (u goste) i mislim da je voz definitivno bolja opcija od autobusa ali me zanima da li je moguće izvesti neku varijantu da obiđem i Budimpeštu bar na par sati i onda nastavim putovanje za Beč?

Znači, kao prvo:

- Da li karta Wien Special (70EUR) važi za oba voza iz Beograda (tj. mogu sa tom kartom u bilo koji od ta dva)? Jedan je taj extra dnevni "Avala" a drugi noćni "Beograd"?

-Da li je moguće otputovati "Avalom" a vratiti se "Beogradom"?

-Da li je moguće kupiti kartu sa prekidima? Znači, u Budimpešti izađem? Npr. iz "Beograda", obiđem malo grad pa sednem u "Avalu" i nastavljam za Beč? (Ovo mi, iskreno, izgleda kao potpuno nemoguće ali eto, kad bi bilo, bilo bi baš super...?

-Ili da kupim povratnu kartu od Beograda samo do Budimpešte, mislim da i nije skupa, samo 26 evra. Ako je tačno...!

Pa da onda odatle sednem u neki za Beč. Molim vas zna li neko kako se kreću cene na relaciji Pešta-Beč-Pešta? Na ovim mađarskim sajtovima sve je na mađarskom! :(

Po svoj prilici biće da je ova poslednja opcija najrealnija, ali me zanimaju vaša mišljenja. Sve u svemu, možda sam malo konfuzno sve ovo napisao ali suština je kako na putovanju od Beograda do Vijene uspeti i obići Peštu bar na kratko. Prosto mi užasno da samo prođem vozom a da ne izađem bar do ispred stanice. :-)

Unapred zahvalan.

Pozdravlja vas veeeliki ljubitelj putovanja!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa kupi kartu do Budimpeste, a iz Budimpeste uzmi autobus za Bec (jeftinije, a putuje samo 20 min duze nego voz). Online rezervacije:

http://www.volanbusz.hu/en/

http://www.orangeways.com

Na kraju te sve izadje manje nego tih 70 eur sto bi dao za Wien Special.

Izmenjeno (vukad)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je l zna neko GDE TACNO se u Becu nalayi glavna autobuska stanica?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima od novog člana ovog foruma.

Ovako. smajl.jpg

Ja takođe planiram za Beč (u goste) i mislim da je voz definitivno bolja opcija od autobusa ali me zanima da li je moguće izvesti neku varijantu da obiđem i Budimpeštu bar na par sati i onda nastavim putovanje za Beč?

....

Do Budimpeste je povratna 22,30 e iz NS, tako da moguce da je iz BG 26. Koliko ostajes u Becu?Razmisli o ovome - extra je karta - u Budimpesti se kupuje, Becsi kirandulojegy , povratna karta do Beca je 29e, plus sto imas neogranicen gradski prevoz u Becu! Jedini problem je sto vazi samo 4 dana.

Isto tako, vodi racuna ako kupujes kartu u Budimpesti - sistem im je totalno haotican..Moras prvo da uzmes broj, pa da cekas u redu dok dodje tvoj broj, samo 1 ili 2 saltera rade, oko sat-dva se ceka na kartu.

Ipak, ako mozes, obidji Budimpestu, neces zazaliti, predivna je!

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je l zna neko GDE TACNO se u Becu nalayi glavna autobuska stanica?

Vienna International Busterminal

Erdbergstrasse 200A

1030 Wien

Tu je i U3 stanica Erdberg.

Evo ti i mesto odakle mozes pogledati red voznje

http://www.wien.gv.at/bh-hr-sr/index/infor...redu-voznje.htm

Os skoro i Fudeks vozi za Bec, cet,pet,sub i ned polazak je jutarnji 8 ili 9h i stignete u normalno vreme a ne kao onaj pozarevacki sto krece u 16h i tamo ste u 2,3h ujutru, ceo dan propadne za put.

A i cena je mnogo povoljnija, jedan pravac 30e, povratna 50e.

Putuje se kombijem ili autobusom, zavisno od broja prijavljenih.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko ja znam,do Beca ima oko 600km,prijatelji koji su isli su putovali autobusom oko 7 sati (od toga su skoro sat vremena cekali na granici),a kazu da se kolima stize za maximum 6 sati....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko ja znam,do Beca ima oko 600km, prijatelji koji su isli su putovali autobusom oko 7 sati (od toga su skoro sat vremena cekali na granici),a kazu da se kolima stize za maximum 6 sati....

Tako je, sve zavisi od granice. 6 sati je idealno. Ludom vožnjom stiže se i za manje. A u avgustu, kao ja poslednji put... presedanje u NS + gužva na granici + gužva oko budimpešte + radovi na putu u mađarskoj na dva mesta i na jednom u austriji + pauze = 11 sati :\

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da obradujem i sa dosta povoljnijim cenama avio karata za Bec, koje su do pre par meseci bile od 30hilj pa navise (i to kad se nadje je dobro:-)

Ja sam prosle nedelje isla za 14hilj, sto bas i nije strasno, jeste da je JAT-ov ATR (sa sve onim propelerima), ali to je povoljnije neg do Crne Gore...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi! :)

Stvari stoje ovako - treba uskoro da putujem iz Beograda za Bec na nekih 10tak dana. Imam smestaj, jedino treba da vidim kako cu da stignem do tamo.

Isao bih autobusom, pa me zanima samo gde mogu najjeftinije da prodjem, a da put bude podnosljiv? Samo jos da naglasim da sam student, cuo sam da kod nekih prevoznika postoje i popusti za studente, ali nigde nista konkretno nisam uspeo da nadjem. :(

Pomogao bi mi bilo kakav link, broj telefona ili bilo sta slicno, gde mogu da dodjem do detaljnijih informacija oko kupovine karte.

Hvala unapred na odgovorima! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas npr. Fudeks, pogledaj njihov sajt, cena povratne karte je 50 evra.

Ja sam isla do Budimpeste vozom, 26 evra je povratna, pa zatim autobusom Orangeways koji je izuzetno udoban iako je low cost i to me sve kostalo nepunih 40 evra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na brzom odgovoru!:)

Nego, pregledao sam Fudeksov sajt, i primetio da su polasci i iz BGa i iz Beca samo tri puta nedeljno, i to u terminima koji mi nikako ne odgovaraju. :(

Jel postoji neki prevoznik koji organizuje ture svakog dana u nedelji, makar i morao skuplje da platim?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo probaj ovde

nis expres

***

znam da imaju studentski popust sigurno. Pozovi i pitaj, ovde su cene iz Nisa, ali svakako ode preko Beograda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proveri prevoznika Feniks G&Z, mislim da vozi svaki dan...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Luki reisen

***

pogledaj ovde :smajl:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka