Branko73

Smeštaj Beč

556 poruka u ovoj temi

Ja nameravam, preko Argusa da idem u Bec za Uskrs, pa me zanima, ako neko moze da pomogne sa info. u vezi ovog drugog hotela koji im je u ponudi-AT EVENT HOTEL PYRAMIDE 4*. Nije mi vazan izgled hotela, sadrzaji....itd, vec lokacija, da li je pristojno povezan sa gradom i sl....da ne budem smestena negde odakle ce mi trebati pola dana da dodjem do grada...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

trokrevetna soba-30 evra po osobo dnevno=90 evra puta tri dana= 270 evra.

ako se ne varam

Ok sada vidim i ja, hvala. Drugar mi je dosao pre neki dan i placao je samo nocenje u dvokrevetnoj sobi 50 eur. Pitacu ga koji je hotel u pitanju pa cu napisati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

U 5.3.2010. at 11:41, Lana* je rekao/la:

Ja nameravam, preko Argusa da idem u Bec za Uskrs, pa me zanima, ako neko moze da pomogne sa info. u vezi ovog drugog hotela koji im je u ponudi-AT EVENT HOTEL PYRAMIDE 4*. Nije mi vazan izgled hotela, sadrzaji....itd, vec lokacija, da li je pristojno povezan sa gradom i sl....da ne budem smestena negde odakle ce mi trebati pola dana da dodjem do grada...

 

 

 

Ja sam bila u tom hotelu. Treba ti karta za dve zone ili da se svercujes jednu stanicu. To mozes kada ides do grada jer je to kraj druge i pocetak prve zone pa niko ne kontrolise, ali kad se vracas nemoj ni slucajno jer cike sa O:W znakom vrebaju a kazna je 70 evra. Inace imas direktno od hotela do Opere neki voz iz Badena, kojim ides do centra, vozis se oko 45 min, 22 stanice ukupno. Pored hotela je soping centar jug...ako ides radi sopinga...ja nisam bila tako da ne znam kakav je..

ovo je sajt hotela http://www.austria-trend.at/eventhotel-pyramide/en/

mapa metroa je http://homepage.univie.ac.at/horst.prillinger/metro/m/largemap-s.html voz kojim ides je jednim delom crn i ide sa karlskirche a onda je kasnije tamno teget, hotel se nalazi na stanici Vosendorf - SCS to je 8 stanica kad je linija postala teget, odnosno od Karlskirche 17 stanica, mada se meni cini da je ubaceno jos nekoliko jer sam ja prebrojala u vozu 22...u svakom slucaju imas direktan prevoz do centra, poslednji od Opere ide u 23:40. Klackas se 45 min...

 

Sto se komentara da za 99evra ne moze bolje to je totalna glupost, ja sam nasla hostel (koji je kao hotel sa 3*) u centru Beca, u dvokrevetnoj sobi sa kupatilom, i doruckom, za 22evra po coveku....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se komentara da za 99evra ne moze bolje to je totalna glupost, ja sam nasla hostel (koji je kao hotel sa 3*) u centru Beca, u dvokrevetnoj sobi sa kupatilom, i doruckom, za 22evra po coveku....

Marija imao bih jednu molbu za Vas.

Zena me kolje vec par godina da idemo u Bec, a eto ove godine nam se ukazala prilika, najvise zbog slobodnih dana (godisnjeg).

Nasla je ovu Argusovu ponudu za 99 evra, a ja nekako sve racunice guram na temu da odemo kolima (to je nekih 530-540 km iz Novog Sada ako ViaMichelin ne laze) pa da kolima, metroom i drugim gradskim prevozom provedemo par dana u obilasku bez agencijskih turiranja.

Mozete li mi dati link tog hostela sto ste ga nasli za 22 evra?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila u ovom http://www.hostelwor...ls/Vienna/20787 e sad vidim da je smestaj 26.5 u dvokrevetnoj, ali ja sam bila 2007. moguce da je poskupelo. Imate na tom satu gomilu hostela pa vidite sta vam najvise odgovara. Iz ovog ima direktan prevoz za 10 min do centa smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se odgovor odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam na pomoci!

Recite mi samo jos dve stvari, ako znate.

Da li ovaj hotel ima svoj parking i da li se posebno placa?

Imam Maestro karticu otvorenu u "Erste Banci", a kada sam hteo da izvrsim buking sajt mi daje opciju "Maestro UK"!?!

Jel to isto ili nije? Da li da ih prvo mejliram i proverim ovo za karticu ili da ih cisto pitam kako da im uplatim depozit uz napomenu koju imam karticu? Sta predlazete?

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se odgovor odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima parking mesta na ulici koja se, koliko se secam, ne placaju. morate da izvdite master ili obicnu vizu. ne elektron. i ne morate da mi persirate :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Marija, mnogo ti hvala na svim informacijama, uplatila sam pre par dana ovaj At event hotel Pyramide 4* preko Argusa...

Volela bih da je na boljoj lokaciji, ali nemaju neki izbor (samo ova 2 u ponudi) tako da nisam imala oko cega da se premisljam. Znam da je najbolja varijanta sam naci smestaj i sam sebi organizovati sve, ali nemam mnogo dana na raspolaganju, tako da je moralo ovako.

Jos jednom, mnogo ti hvala za info. Verovatno cu imati jos nekih dodatnih pitanja, ali o tom potom!:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam nov ovde pa da podelim sa vama svoju situaciju - idem za Uskrs sa Argusom u Bec, uplatio sam taj hotel Pyramida i ako je zaista onakav kako je prikazan na sajtu (http://www.austria-trend.at/eventhotel-pyramide/en/gallery.asp) nece mi smetati udaljenost... Za 119 evra ne zelim da spavam po hostelima i da razmisljam o parkingu a i matematika je prosta 26.5 evra za hostel po osobi puta 2 noci je 53 evra. Plus gorivo, putarine, parking... jos ako nije dorucak uracunat u cenu hostela...

A ako sam dobro shvatio na sajtu hotela pise da gosti spa centar ne placaju dodatno :D

Program putovanja sam proucio dobro a za sve ostalo postoji mapa, google earth, putovanja.info ... :)

Ako ima neko da je bio na takvoj turi za Bec a da se dobro proveo bio bih zahvalan da podeli utiske sa nama jer blizi se datum putovanja a citam samo negativne stvari :smorilo:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idemo svojim kolima, smestaj smo nasli preko sajta booking.com. Hotel je Lenas Donau sa 3*.Rezervisali smo trokrevetnu sobu za 3 noci/4 dana, sa uracunatim doruckom i besplatnim parkingom, za 270 evra (30 evra po osobi po danu).Na bookingu ima stvarno veliki izbor i u zavisnosti od datuma (da li je neki praznik ili ne) moze da se nadje i jeftiniji smestaj.

Nema vise jeftinijih nista u ponudi, navala je nevidjena i hoteli na internetu nestaju što se tice Beča neverovatnom brzinom. Inace i mi smo uzeli isti hotel na dve noci 06 i 07.04. i placamo 70 eur/noć za dvokrevetnu. Situacija slicna i sa Bratislavom i tamo hoteli polako nestaju pa cu se time pozabaviti veceras jer mi trebaju i tamo dve noći, a 05.04 noć sam bukirao hotel u Parndorfu. Kada vi idete ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Matematika je prosta samo sto je ti bas ne poznajes najbolje!

Za 119 evra si smesten Bogu iza nogu, a ako malo "zaglavis u centru" ceka te taxi olaksavanje za 35-50 evra, putujes nocu, a danju te vodici turiraju i tretiraju kao gerontloski centar (uzgred vodici pojma nemaju sa zivotom a ne sa Becom),....

Ima toga jos, samo si prevideo da ces i ti uz tih 199 evra imati jos po koji trosak, recimo klope i prevoza pa kad sve saberes i oduzmes znas koja ce biti razlika izmedju "hostela i tvog Holiday INN 5*"?

Ti ces biti tamo dva dana, a ja cetiri!?! I to za iste parice plus minus par evrica...

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se odgovor odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro, nisam ja rekao da ti ne smes da ides u hostel! Idi gde god hoces!

Ja necu da delim wc sa jos 20 ljudi, hocu da imam svoju tus kabinu jer me sramota da sa zenom se kupam u zajdenickom kupatilu. I to nema cenu! Za 50 evra vise imacu svoju sobu i svoje kupatilo! Ako vec idem na put ici cu kao covek a ne kao bagpacker. Pozdrav i lep provod.

A ja cu preneti utiske sa puta cim se vratim. Zzz

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Ilija Cvorovic

Ja ne podnosim zajednicko kupatilo, i smestaj u hostelima ne podrazumeva uvek n-to krevetnu sobu sa zajednickim kupatilom.

Posto ste ocigledno neupuceni u smestaj po hostelima, u njima postoji vise kategorija: dormi private.

Dorm sobe su sobe u kojima ne rezeyviste kompletnu sobu vec samo odredjen broj kreveta, i mogu da vam ubace koga bilo u tu sobu. Dorm sobe postoje u tri kategorije male, female i mix, koje su, kako im i ime kaze podeljene po polovima, tj mogu da budu "pakovane" samo muskarcima, samo zenama ili miksovano. Ove sobe su najeftinije i krevet kosta do 10 evra.

Private sobe su sobe koje kompletne rezerviste, sto znaci da ako soba ima 10 kreveta, a vas je 6 placate svih 10 kreveta. Ove sobe su naravno skuplje, i to sto je manji broj kreveta, skuplje su, pa su dvokrevetne do 30ak evra po coveku, jednokrevetne do 50. Naravno postoje i hosteli cije su sobe i do 100evra jer su opremljene kao u hotelu.

Obe kategorije soba, i dorm i private, mogu biti ensuite (sa kupatilom i wc-om u svojoj sobi) ili shared bathroom. Naravno ensuite sobe su najskuplje, ali ova ponuda od 26.5 evra u Becu je bila double bed private ensuite soba (da twin je dva kreveta, a double je bracni).

Zato ako je Vama i Vasoj zeni stalo do komfora i idete u Bec da biste uzivali u carima luskuznog hotela onda to mozete i u svom rodnom gradu da nadjete. Ako pak idete u Bec da biste videli grad onda cete u sobi biti toliko da prespavate i da se istusirate i mislim da Vam je onda bolje da nadjete neku varijantu koja je bliza centru i jeftinija. Ali to je moje misljenje, ne misle svi isto. Moj je savet bio dobronameran, a Vi uvek mozete da pronadjete luksuzni hotel, ne verujem da je prevelika navala na isti.

Izmenjeno (Marija Malnar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam nov ovde pa da podelim sa vama svoju situaciju - idem za Uskrs sa Argusom u Bec, uplatio sam taj hotel Pyramida

Sam hotel je odlican, ponesite kupace kostime jer imate besplatno koriscenje spa centra. Na 100m do hotela je shoping centar jug pa mozete da sopingujete do mile volje. AKo idete kolima onda pokusajte da stignete ranije jer ako je aranzman subota/ponedeljak, subotom trzni centar radi do 18h a nedeljom ne radi. Ja ne znam kako izgleda ni spa ni trzni centar jer nisam zalazila u iste. U hotelu ima kafic, internet u holu, dorucak je odlican, sobe imaju tv i frizider, ogromno kupatilo sa ogromnom kadom. Moj savet je da ne uzimate fakultateivne izlete za Senbrun i Grinzling jer mozete jeftinije i bolje da obidjete Senbrun sami (nadjite na sajtu Senbruna informacije), a vecera u Grizlingu je potpuno glupa. Ima flajera u hotelu za restoran koji je blizu Stefanplaza koji je na slicnu foru kao Grizling pa boje idite tamo. Ili uplatite Operu i uzivajte...eto pozitivnih stvari putovanja preko Argusa. Samo nemojte da idete sa njima na fakultativne izlete, vec ih aranzirajte sami. biggrin.jpg

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima sa foruma. Moj prvi post ovde.

Planiram put u Beč na par dana (produženi vikend) sa devojkom, kolima, pa me zanima iskustvo ljudi koji su to već prošli...saveti, korisne informacije i sl...

Hvala svima unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka