drabin

Kolima do Zakintosa

351 poruka u ovoj temi

Otvaram ovu temu jer su do sada uglavnom u temi "kolima u grcku" opisivane blize destinacije.

Hteo bih da clanovi koji su vec putovali kolima do zakintosa opisu malo i pomognu nama koji nismo isli tim putem,da cujemo savete i uputstva u vezi puta,gasnih stanica,gde prenociti itd.

Nadam se da ce tema biti od koristi,jer ne verujem da sam jedini koji putuje ove godine kolima do zakintosa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja i moj decko smo resili isto da idemo na Zakintos kolima.

Takodje razmisljamo gde bi bilo najbolje prenociti .

Da li zna neko kada je najbolje ici na Zakintos (juli ,avgust)?

Kada je toplo more a da nema pozara?!?!:)

Kad smo vec kod pozara i to moze biti problem kad se ide kolima jer su nekad neki putevi zatvoreni...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja i moj decko smo resili isto da idemo na Zakintos kolima.

Takodje razmisljamo gde bi bilo najbolje prenociti .

Da li zna neko kada je najbolje ici na Zakintos (juli ,avgust)?

Kada je toplo more a da nema pozara?!?!:)

Kad smo vec kod pozara i to moze biti problem kad se ide kolima jer su nekad neki putevi zatvoreni...

Ja sam otprilike ovako isplanirao put(za sada)

Uplatio sam od 12.07-22.07 u Argasiju hotel Papillon(imam dvoje dece)krenuo bih 11.07 ranije ujutru,da bi do popodne stigao negde oko Leptokarije,gde bi odmorili i malo se brckali.

Onda bi se spustili prema Pelopenezu npr.do Amfise gde bi prenocili,pa sutradan lagano preko Rio-antario mosta do Kilinija gde bi uhvatili trajekt oko 13h taman da stignemo u hotel posle 14h.

To je za sada neka varijanta puta,ali ima jos dosta vremena pa cemo videti sta kazu forumasi koji su vec putovali kakvo je njihovo iskustvo i preporuke.

Sto se tice pozara to je sve lutrija,ja sam se pre tri godine vratio iz Pefkohorija i samo sto sam usao u kucu na vestima su objavili da je izbio pozar u tom regionu?

Zakintos je bas na jugu jonskog mora neces se smrznuti kad god da odes,prosle godine sam bio na Krfu na pocetku sezone i bilo je ok.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za koliko novca moze da se nadje prenociste u nekom usputnom gradu? jel moze da se prodje sa 20-30 evra po osobi? Jel bi vi nocili i u povratku?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da, takodje sam procitala negde na forumu da je potrebno rezervisati kartu za trajekt kako ne bi cekali 4-5 sati.Da li zna neko gde to moze da se rezervise?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da, takodje sam procitala negde na forumu da je potrebno rezervisati kartu za trajekt kako ne bi cekali 4-5 sati.Da li zna neko gde to moze da se rezervise?

Prosle godine sam prenocio u Metsovu na putu za Krf,stigli smo oko 2 ujutru platili smo 50 eu za sobu sa tri lezaja i jedan pomocni.pretpostavljam da u mestima koja nisu na moru(Amfisa,Lamia..) moze da se nadje smestaj za slicne pare.

U povratku ne planiram da nocim jer bi trebalo da ako podjem prvim trajektom stignem makar do ponoci kuci.

Sto se tice trajekta nesto sam nacuo da moze da se rezervise karta odavde,mislim da na sajtu zakintosa ima raspored polazaka i verovatno tu i moze da se rezervise.

U agenciji su mi rekli da ima sve vise prevoznika(trajektom)kojih nema u zvanicnoj ponudi na internetu,tako je bilo i prosle godine na Krfu pa su i cene bile nize.

Ove godine nebi trebalo da je za auto vise od 30 eu i 5-6 eu po osobi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prosle godine bio kolima na Zakintos. Sve sto te interesuje pitaj imam i cd snimljen sa celim tokom puta.???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prosle godine bio kolima na Zakintos. Sve sto te interesuje pitaj imam i cd snimljen sa celim tokom puta.???

Pozdrav"zixxon"bas me zanima sve o putu do zakintosa.ostavi mi neki kontakt da se cujemo,imas u mom profilu msn adresu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle godine smo putovali kolima na Zakontos 18. juna. U odlasku smo išli putem koji se od Lamie odvaja desno i vodi preko neke planine do mesta Itea gde smo prenocili. Hotel u Itea-i smo slucajno odabrali. Nalizi se uz obalu mora na glavnom šetalištu. Ima tri zvezdice i super je sređen a koštao je 55evra za dve osobe jedna noć (http://www.galini-itea.gr/main.htm). Most kojim se prelazi na Peloponez kod Patre kostao je oko 11 evra. Trajkt nismo rezervisali unapred nego smo na licu mesta kupili karte za prvi sledeci. Nije bila velika guzva. Trajekt je koštao oko 50 evra za dve osobe i auto.

U povratku smo isli preko Atine gde smo se zadrzali nekoliko dana. Put od Zakintosa do Atine je odličan i vodi preko Korintskog kanala...

Da ne bih sad pisala svašta, koga interesuju detalji neka pita...

Izmenjeno (Pelagija)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam otprilike ovako isplanirao put(za sada)

Uplatio sam od 12.07-22.07 u Argasiju hotel Papillon(imam dvoje dece)krenuo bih 11.07 ranije ujutru,da bi do popodne stigao negde oko Leptokarije,gde bi odmorili i malo se brckali.

Onda bi se spustili prema Pelopenezu npr.do Amfise gde bi prenocili,pa sutradan lagano preko Rio-antario mosta do Kilinija gde bi uhvatili trajekt oko 13h taman da stignemo u hotel posle 14h.

Put od Lamie do Korintskog zaliva preko Amfise je jako naporan. Ima puno krivina a meni je delovalo da je još gori od Kanjona Morače, tako da ne bih prepuručila noćnu ili večernju vožnju tim delom. Mi smo krenuli ujutru oko 5-6 iz Vrnjačke Banje, granicu smo prešli odmah bez zadržavanja, pravili pauzu u Paraliji pa smo u Iteu stigli oko 17h.

Iz Itee smo krenuli ujutru ranije i u prepodnevnim satima smo bili kod trajekta koji smo čekali nekih 45 minuta.

Međutim, mi smo putovali 18. juna tako da nije bilo guzve ni na granicama ni na trajektu. Nisam baš sigurna da je tajming koji ste planirali moguće postići u jeku turističke sezone.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put od Lamie do Korintskog zaliva preko Amfise je jako naporan. Ima puno krivina a meni je delovalo da je još gori od Kanjona Morače, tako da ne bih prepuručila noćnu ili večernju vožnju tim delom. Mi smo krenuli ujutru oko 5-6 iz Vrnjačke Banje, granicu smo prešli odmah bez zadržavanja, pravili pauzu u Paraliji pa smo u Iteu stigli oko 17h.

Iz Itee smo krenuli ujutru ranije i u prepodnevnim satima smo bili kod trajekta koji smo čekali nekih 45 minuta.

Međutim, mi smo putovali 18. juna tako da nije bilo guzve ni na granicama ni na trajektu. Nisam baš sigurna da je tajming koji ste planirali moguće postići u jeku turističke sezone.

Naravno sto se tice tajminga videcemo kako cemo proci granicu pa cemo se prema tome i upravljati.

Koliko mi je otprilike vremena potrebno od paralije do Itee gde bi i ja prespavao.A koliko odatle treba do Kilinija.

Kakav je put od mosta pa do trajekta.

Jel znate kakva je situacija sa gasom za kola,dali ga uopste ima od Soluna na dole.

Malo sam dosadan ali me zanimaju komentari ljudi koji su putovali,bas budu od pomoci.Pozdrav-hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno sto se tice tajminga videcemo kako cemo proci granicu pa cemo se prema tome i upravljati.

Koliko mi je otprilike vremena potrebno od paralije do Itee gde bi i ja prespavao.A koliko odatle treba do Kilinija.

Kakav je put od mosta pa do trajekta.

Jel znate kakva je situacija sa gasom za kola,dali ga uopste ima od Soluna na dole.

Malo sam dosadan ali me zanimaju komentari ljudi koji su putovali,bas budu od pomoci.Pozdrav-hvala!

Od Paralije do Itee je nama trebalo oko 4-5 sati. Autoput je do ispod Lamie gde se put odvaja i ide se preko planine. Na tom delu autoputa mi se čini da je jako malo pumpi i prostora za stajanje pa smo mi benzin sipali pre nego što smo krenuli u planinu. Međutim, gore ima Eko pumpi, na nekoliko mesta između Lamie i Itee ali ne znam da li imaju gas. Osim toga, u Itei ima Shellova pumpa kojih posle ima i na putu za Zakintos i na samom ostrvu.

Mi smo na putu do trajekta pravili jednu dugu pauzu u Patri. Put je uzak i krivudav uz more sve do mosta ali je od Patre do trajekta ok. Nije autoput ali ima tri trake i brzo se stigne. Mislim da se čitava tura pređe za oko 2 sata.

Nije mi dosadno da odgovaram jer znam koliko su nama prošle godine bile potrebne razne informacije. Lična iskustva baš dosta pomognu.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima!

Vec danima pokusavam da nadjem bas ovu temu i ne mozete da zamislite koliko me je obradovalo sto je neko vec postavio :kez:

Naime, ove godine po prvi put smo decko i ja resili da putujemo kolima i resili smo da to bude Zakintos,Laganas.Pronasli smo apartmane Stathis preko Perle i najverovatnije cemo tamo i ici u terminu od 13.07.

Imam par pitanja:

Kad bi trebalo da zakazemo razgovor za vizu i dali su Grci po tom pitanju problematicni posto ja studiram ali imajuci u vidu da decko radi?Da li daju vizu barem 3 dana duzu s obzirom na to da idemo kolima pa za ne daj Boze?

Da li je ona okvirna cena trajekta od 40e za jedan pravac ili za oba?

I koliko bi nam vremena okvirno trebalo od Bg-a do Zakintosa posto smo planirali da krenemo vece pred pocetak aranzmana,oko 20h?

Pozdrav svima i hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima!

Vec danima pokusavam da nadjem bas ovu temu i ne mozete da zamislite koliko me je obradovalo sto je neko vec postavio :kez:

Naime, ove godine po prvi put smo decko i ja resili da putujemo kolima i resili smo da to bude Zakintos,Laganas.Pronasli smo apartmane Stathis preko Perle i najverovatnije cemo tamo i ici u terminu od 13.07.

Imam par pitanja:

Kad bi trebalo da zakazemo razgovor za vizu i dali su Grci po tom pitanju problematicni posto ja studiram ali imajuci u vidu da decko radi?Da li daju vizu barem 3 dana duzu s obzirom na to da idemo kolima pa za ne daj Boze?

Da li je ona okvirna cena trajekta od 40e za jedan pravac ili za oba?

I koliko bi nam vremena okvirno trebalo od Bg-a do Zakintosa posto smo planirali da krenemo vece pred pocetak aranzmana,oko 20h?

Pozdrav svima i hvala!

Sto se tice vize zovite ambasadu pocetkom maja da bi vam zakazali makar do kraja maja ili pocetkom jula termin za predaju dokumenata.Natrpajte im sto vise dokumenata i nece biti problema(jos nisam cuo da su nekog odbili ko ide turisticki)

U agenciji naglasite da vam daju garantno pismo sa onoliko dana pre i kasnije koliko vam odgovara i tako cete i dobiti vizu.Podrazumeva se da i osiguranje uplatite za sve te dane jer je to najbitnije.

Koliko sam ja upoznat ove godine cena trjekta za dve osobe+auto ne bi smela da bude veca(u zavisnosti koji trajekt uhvatite,uvek je najjeftiniji prvi i poslednji)od 40-50eu u jednom pravcu.

Ako krecete vece pred termin pod uslovom da ne spavate nigde usput,stizete mozda i za prvi trajekt.Samo mislim da je pametnije poci ranije pa negde prespavati(oko 50eu)pa stici odmoran i iskoristiti prvi dan u potpunosti,a i bezbednije je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Paralije do Itee je nama trebalo oko 4-5 sati. Autoput je do ispod Lamie gde se put odvaja i ide se preko planine. Na tom delu autoputa mi se čini da je jako malo pumpi i prostora za stajanje pa smo mi benzin sipali pre nego što smo krenuli u planinu. Međutim, gore ima Eko pumpi, na nekoliko mesta između Lamie i Itee ali ne znam da li imaju gas. Osim toga, u Itei ima Shellova pumpa kojih posle ima i na putu za Zakintos i na samom ostrvu.

Mi smo na putu do trajekta pravili jednu dugu pauzu u Patri. Put je uzak i krivudav uz more sve do mosta ali je od Patre do trajekta ok. Nije autoput ali ima tri trake i brzo se stigne. Mislim da se čitava tura pređe za oko 2 sata.

Nije mi dosadno da odgovaram jer znam koliko su nama prošle godine bile potrebne razne informacije. Lična iskustva baš dosta pomognu.

Pozdrav!

Hvala na pomoci bice ovo od koristi mnogima koji putuju na Zakintos.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka