badenac

Krstarenja Nilom

123 poruke u ovoj temi

nema sanse da su bile uracunate ulaznice za sve ovo nabrojano..

U pravu si, bila je doplata za Abu Simbel 85 eur! :nesvest: Sad sam pogledala program.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Brod je sjajan! To je brod 5* i imali smo pun pansion.

Kao što sam vam već rekla, ima tri sprata. Na gornja dva sprata su sobe, a na donjem spratu su restoran, bar na otvorenom i noćni bar sa podijumom za pretstave i igru, i veliki prostor za dnevnu zabavu i odmor. Na gornjoj palubi je bar, bazen i djakuzi, stolovi, stolice i ležaljke.

Vlasnici i radnici na brodu su bili kopti ( hrišćani-pravoslavci ).

Enterijer je bio napravljen sa puno ukusa i od najkvalitetnijih materijala. Svuda su bili debeli tepisi osim na ulazu gde je mermer. Tapete su bile od somota. Udobne garniture za sedenje su bile rasporedjene duž zidova, a na sredini su bili kristalni lusteri. Drvene statue egipatskih božanstava sa pozlatom i poludragim kamenjem izradjene u tehnici hrizelefantina stajale su veće na podu, a manje uz stone lampe po uglovima...

Celo veče je na klaviru izvodjena evergreen muzika.

Stepenište je bilo vrlo dekorativno.

img20141014031051.jpg

Odmorište izmedju spratova...

img20141014031619.jpg

Prvo bismo otišli na jedno "kratko" piće...

img20141014031010.jpg

...a, zatim na večeru. Kuvari su bili dobri, a hrana odlična. Švedski sto. Obzirom da nas je na celom brodu bilo tridesetak, naša grupa i mala grupa španaca, često su nas pitali šta da nam spreme za sledeći obrok.

img20141014031351.jpg

Pošto se u to vreme već uveliko isplovio, jedina večernja zabava se odvijala na brodu. Odlazili smo da pogledamo program u noćnom baru. Standardno su prvo nastupale trbušne plesačice.

img20141014025445.jpg

Zatim su se do besvesti vrteli derviši.

img20141014025250.jpg

I na kraju nas je zabavio duhoviti Sudanac.

img20141014025610.jpg

Pili smo koktele-long drink, ili malo vina ili piva. Niko se nije napijao, jer je i sutradan trebalo "trčati" za vodičem.

Živa muzika je svirala muziku za igru. Mi, "malo stariji" smo se prihvatili igranja, dok su mladi jedva držali otvorene oči! Španci su bili genijalni! Oni su se obukli kao egipćani i našminkali a la faraoni i Nefretiti!

img20141014030027.jpg

Izašli bismo malo na palubu i uživali u vedroj noći ...i onda spavanje.

Navili smo sat da nas probudi u 6 ujutru. Popeli smo se na palubu da popijemo kafu i imali smo šta da vidimo. Mnoštvo usidrenih brodova se ljuljuška i tu i tamo zaškripi. Veliki grad Asuan počinje da se budi. Medjutim, u daljini smo ugledali ogroman oblak crveno-žutog peska, koji je polako prekrivao grad! Mi smo se uspaničili, dok se barmen samo sveškao. Kaže to je često! Peščana oluja!

img20141014031928.jpg

Brzo se sve smirilo i odmah su spremači došli sa usisivačima i za čas doveli brod u prvobitno stanje. Da nismo rano ustali ne bismo ni znali da je bila oluja. To je ono što ja često pričam! Mi kažemo da su oni prljav narod, medjutim oni stalno čiste i peru a vetar im vraća pesak nazad.

Sledeći hram koji smo posetili je Fila. Kad je gradjena Asuanska brana, trebalo je da budu potopljeni hramovi Fila i Abu Simbel. Ceo svet je učestvovao u finansiranju izmeštanja ta dva hrama. Naša Jugoslavija je dala značajan iznos i pomoć. S mi sad dobacuje, da je premešteno 60.000 komada kamena hrama Fila.

img20141014022522.jpg

Opet smo sa zanimanjem slušali šta nam Milica-vodič priča i sada već jako umorno "trčali" za njom. Definitivno, za ovakva razgledanja treba mnooogo više vremena.

img20141014022339.jpg

Već sam vam pričala o tome da je svaki faraon dao da se otklešu znamenja i likovi prethodnog faraona i stave njegova. E, hrišćani-kopti su uklesavali krst.

img20141218010307.jpg

Da biste mogli da sagledate lepotu i neobičnost Asuana, pozajmila sam ovu fotografiju sa interneta.

U prvom planu je čuveni hotel Old Katarakt u kom je boravila Agata Kristi i napisala čuvenu knjigu "Smrt na Nilu" po kojoj je snimljen film. Film su snimali baš u tom hotelu, u starom brodu kojim su plovili Nilom, i u Karnaku medju onim ooogromnim stubovima.

Sa leve strane, na fotografiji, su feluke koje saobraćaju izmedju kopna i mnogobrojnih ostrvaca na Nilu. Pravo je sam grad, a duž cele obale se bele usidreni brodovi koji čekaju turiste.

img20150123120156.jpg

Mi smo se, direktno iz broda ukrcali u jednu feluku. S je odmah uzeo kormilo u ruke što se jako dopalu Nubijcu koji je stao iza njega, za svaki slučaj.

img20141014024329.jpg

Ja sam uživala na pramcu.

img20141014043608.jpg

Skoro ceo sat smo krivudali od ostrva do ostrva ploveći na jedra.

img20141014024038.jpg

U jednom trnutku, na sred reke, pored feluke su se stvorila dva dečaka od dvanaestak godina u drvenom koritu sa improvizovanim veslima. Pevali su na sav glas i tražili bakiš! Posle toga je jedan od radnika na feluci izvadio parče platna i rasprostro šarene, ručno nizane i rezbarene ogrlice i narukvice od kosti od antilope i drugih životinja koje love za ishranu. Nakupovala sam puno. Trebaće mi za pokloniće.

img20150123152050.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja procitah sa uzivanjem...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

super.. :thankyou:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada & ako budete išli na ovo krstarenje - DOBRO pročitajte ugovore koje vam nude, naročito u pogledu cena fakultativnih izleta (bez kojih ovo krstarenje i nije baš "u fulu").

Nedavno mi je za oko zapela jedna ponuda koja je neverovano nebulozna, ali ljudi koji idu prvi put na krstarenje nemaju ideju šta je realna cena, pa plaćaju pljačkaške iznose. Samo par izvoda izcenovnika "tih fakultativnih izleta":

1. Istočna obala u Luskoru (hamovi Luksor & Karnak) 45€ vs cena ulaznica: 17,1€ (60 le + 80le)

2.Zapadna obala u Luksoru: 45€ vs. cena ulaznica 18,3€

/Dolina Kraljeva (3 grobnice; 100 le + Hram Hatšepsut 50 le + Kolosi Memnona (free)/

3.Kom Ombo I Edfu hramovi - 35€ vs. 12,2€ (40 le + 60 le )

4 Hram File - 25€ vs 7,32€ (60le)

Naravno, neko može reći da je razlika u ceni iznos za "priču vodiča + prevoz. Prevoz lako nađete i sami (ako neće da vas prevezu do lokaliteta); "priča" nije ni potrebna - uzmite Wikipediji - sasvim dovoljno za prvu posetu. Opustite se & uživajte - ne jurite za "pričom".

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:nesvest:Mal' nisam pala u nesvest kad sam videla da se ova tema aktivirala!

Ponuda nije loša, mada bi broj dana na brodu mogao da bude malo veći jer ima puno toga da se vidi. Cena mi se čini ok.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovako, danas sam vidio da su agencije publikovale cjenovnike-krstarenje Nilom i odmor u Hurgadi kao i krstarenje Nilom-Kairo i Hurgada. Peva opcija je 522€ 15 dana plus takse, napojnice i viza. Druga opcija je 735€ 15 dana termini do maja takodje plus taksa, viza i napojnice. Je li to previse novca? Realno za taj novac se moze otici na Tajland ili neku slicnu daleku destinaciju. Sta mislite hoce li spustati cijene ili ne?  

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Je li to previse novca? Realno za taj novac se moze otici na Tajland ili neku slicnu daleku destinaciju. Sta mislite hoce li spustati cijene ili ne?  

Pregledao sam pažljivo obe objave – i mislim da je previše para za mnogo, mnogo malo muzike!.

Obrati pažnju -  nigde nema cena za „fakultativne izlete“ – e tu ima da oderu ljude!

Cene spuštati neće... neka logika koju mi ne kapiramo..

Naravno, ko nije bio na Nilu – teško može da kaže da je bio u Egiptu.... ali to je neka savim treća priča...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Čika Zmaj Jova

Ova prva opcija Hurgada+krstarenje(10+3noci) tu su ukljuceni izleti na brodu Luksor, Edfu i Kom Ombo(522€ + viza i taksa).

Ova druga opcija takodje ukljucuje izlete osim Aleksandrije i Koptske i islamske cetvrti, viseca crkva, saladinova tvrdjava... u Kairu i Abu Simbela iz Asuana. 

Izmenjeno (Astorcic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Astorcic

Volela bih ako mogu da te nagovorim da odeš na turu Krstarenje Nilom, naravno u slucaju da ti mogucnosti dozvoljavaju, pa dobro razmotri budžet :D. Neces se pokajati šta ces sve videti i  sigurno ces dugo pamtiti taj doživljaj.  

Bila sam davne 2006 godine, posle smo obišli  dosta sveta,ali to krstarenje  bi sigurno ponovili  jer je bilo jedno od tri najlepsa putovanja do sada. Radi ilustracije u vezi cena, aranzman od 12 dana, koštao je tada  700 eur po osobi sa ukljucenm taksama i obaveznom tada napojnicom od 15 eur. Ukljucena 3 nocenja u Hurgadi sa zletima busom do Luksora, Karnaka, doline Kraljeva ( platili tada samo niske cene ulaznica)  4 nocenja na brodu, voz od Asuna do Kaira tj 1 noc, i 2 nocenja u Kairu. U cenu su ulazili   i izleti sa broda koje si i ti naveo. Odlazak u Abu Simbel je bio fakultativa sa cenom od 55 eur po osobi sto ako se nudi, bez obzira na sadašnu cenu, nikako ne propuštaj, pod uslovom da je bezbednost  adekvatna. 

Razgledanje u Kairu nismo plaćali,dok su ,fakultativni izleti za, Aleksandriu  bili 35 eur a za Sakaru  25 eur, 

Što se tice poredjenja sa cenom  za Tajland, bila sam i tamo, dosta smo ga obišli, bili smo zadovoljni, ali je krstarenje Nilom ostavilo dublji utisak. Navijam za  tvoju odluku, i ne očekuj snizenje cena, osim ako ne bude nekog popusta na sajmu turizma.   

EDIT : proveri  i prati dobro napomenu Čika Zmaj Jove vezi pojave deng goznice u Hurgadi, na temi Hurgada aktuelnosti.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ljerka hvala puno na savjetima. Cekam da izadju cijene za ljeto, ne smeta mi/nam vrucina tako da su mi jun i jul ok za ovu varijantu a sve i da mi smeta ne mogu ici na odmor prije jula(puno faktora je u pitanju). Naravno da cu napisati ovdje sta sam odlucio a ako Bog da i neki putopis sa Nila. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pratim već duže vreme njihovu ponudu, cene su im otprilike iste kao i ranijih godina, a ponudu imaju samo u periodu  kraj jeseni- kraj proleća, leti nemaju aranžman zbog visokih temperatura.(može i tada, ali je maltretiranje). Povoljniji su od ostalih,  polako sakupljam novac. Mislim da se može očekivati sniženje cna tokom Sajma turizma za 5% i početkom marta kad im je rođendan.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili u maju i u Asuanu je bila temperatura +52°C. Pili smo "litar vode na sat" !!!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26166
    Ukupno tema
    872530
    Ukupno poruka