badenac

Krstarenja Nilom

123 poruke u ovoj temi

Dragi forumasi,

debitujem na ovom forumu te oprostite ako je tema krstarenja na Nilu vec bila obradjena ranije.

Zudim za Egiptom od decackih dana i sada se stvorila sansa da ga posetim,zahvaljujuci povoljnim cenama,pre svega agencije Argus.Ova agencija je pored klasicnog odmora ponudila i dva paketa-KRUZNA TURA - Krstarenje sa Kairom i,samo, KRUZNA TURA.Prvi program sadrzi let za Hurgadu,odakle pocinje program krstarenja,koji obuhvata i obilazak Kaira.Drugi program je slican ali umesto Kira nudi tri dana odmora u Hurgadi i manje je naporan ali i manje bogat sadrzajima od prvog.Vidim da i na sajtu Spirita pripremaju slicne ture.

Znajuci od ranije ali i citajuci na ovom forumu o temperaturi za vreme leta u Egiptu,u nedoumici sam te bih voleo da mi pomognete svojim savetima.

Da uprostim-imama par pitanja:

- Da li je pametno ici na krstarenje Nilom u letnjim mesecima?

- Da li je ono sto se nudi u programu slicno onom sto se dobije?

- Ukratko,kako se treba pripremiti za krstarenja(pretpostavljam da ona ne lice na klasicni odmor)?

Unapred zahvalan na odgovorima!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila na krstarenju Nilom krajem septembra i tada je bilo toplo i u Kairu a naročito u Luksoru odakle počinje krstarenje odn. za neke se tu završava ukoliko su krenuli od Asuana .Mogu ti reći da jeste bilo toplo i tada naročito u Luksoru. Moj ti je savet da se na temperaturu ne obazireš jer je to Egipat i Afrika i naravno da je tolo. Moja prijateljica isto tako jedne godine nije htela da ide u letnjem peridu u Egipat pa je otišla u Tirsku , pre polaska Srbiju je zahvatio jako topli talas i temperatura je bila blizu 40c i na takvu temperaturu je otišla u Tursku. Pa sam je pitala kako to da joj tako visoka temperatura ne smeta kod nas i u Turskoj a plaši se u Egiptu. Hoću da ti kažem da je svakako vruće ali su svi busevi klimatizovani sobe i brod su klimatizovani na brodu je bazen sa hladnom vodom. Moj ti je savet ako imaš vremena samo u letnjem peridu da ideš na krstarenje onda idi i videćeš kolko je ovo lepo iskustvo . Nosićeš sa sobom uvek flašu vode i obavezno šešir i laka garderoba . Ukoliko se brineš da ne izgoriš moj ti je savet da nosiš neku tanku košulju sa dugim rukavima i da koristiš sredstva za sunčanje , što se podrazumeva. Nisam gladala programe koje spominješ , ali su mi poznati . Moja zamerka je se negde malo zadržavaš i dosta ti vremena ode slušajući vodiča. Ja sam se pre polaska prilično pripremila pa nisam mnogo vremena provodila sa vodičem i grupom koji su stajali na jednom mestu već sam sama cunjala okolo i vrebala mesta na kojima nema mnogo turista. Moj program je počinjao u Kairu dva dana , obilazak piramida , Koptske četvrti i crkava , jedne džamije odlazak u Memfis , Džoserova piramida , muzej u Kairu i slobodno vreme na trgu Han el Halili. Večernja vožnja vozom do Luksora , jutarnje ukrcavanje na brod hotel. Dva dana u Luksoru da se obiđu grobnice , tri grobnice i Tutan Kamonova po izboru, Hatšepsut stepenasti hram, vožnja felukom po Nilu, Karnak i Amun mut hram. Isplovljavanje ti je super i najbolji deo je samo krstarenje i posmatranje obale Nila. Uživanje sa društvom. Obišli smu usput Horusov hram u Edfuu i u Komo Ombu sve po jedan dan i stigli u Asuan na dva dana . Obišli Izidin hram na ostrvu File, kamenolom , išla sam u hotel Old Katarakt i uživala na terasi hotela . Odatle smo išli na izlet u Abu Simbel, Egipatsko veče zabava. Iz Asuana smo se busem vratili do luksora pa sa drugim busevima krenuli u Hurgadu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi forumasi,

debitujem na ovom forumu te oprostite ako je tema krstarenja na Nilu vec bila obradjena ranije.

Dobro dosao, nadam se da cu ti pomoci svojim odgovorom. Tacno je da je vec dosta pisano o krstarenju, preporuka je da pronadjes i procitas jer ces uvek naci nesto za tebe zanimljivo. Drugo, imas temu Egipat na WEB-u sa puno korisnih linkova. Pogledaj i to. Inace nase krstarenje se odvijalo na sledeci nacin. Postojala su dva aranzmana i zvala su se "VELIKA KRUZNA TURA". U prvom je odmor zapocinjao u Kairu a zavrsavao u Hurgadi a u drugom obrnuto. Mi smo imali prvo tri dana Hurgade sa fakultativnim izletom na Rajsko ostrvo - obavezno uplati. Iz Hurgade smo autobusom otisli do Luksora ukrcali se na brod i krenuli ka Asuanu. Usput naravno pristajemo i obilazimo sve po programu. U Asuanu ponovo imamo fakultativne izlete i na kraju slag na torti. Posto je grupa bila mala, samo nas 12 a od toga dvoje dece ipak se organizuje izlet u Abu Simbel. Ide se autobusom oko 300-350 km na jug skoro do same granice. Tu je temperatura u septembru bila 40 stepeni ali zbog vise puta pominjanog suvog vazduha, izdrzljivo. Zatim sledi povratak u Asuan, po meni sto se tice prirode najlepse mesto u Egiptu. Iz Asuana vozom idemo do Kaira i tu provodimo 4 dana. Naravno obilazak piramida, muzeja, saamog Kaira ali i izlet do Aleksandrije.

Znaci, ono sto se nudilo u programu smo i dobili. Jedino nismo imali vremena za fakultativni izlet "ostrvo File".

Nisam siguran sta ti znaci "klasican odmor" ako mislis na izlezavanje na plazi onda je odgovor pozitivan. Ovo je nesto sasvim drugo. Dosta si u pokretu ali sto se tice boravka na brodu tu je razlika u principu mala. Naravno da su u pitanju kabine a ne sobe, da je bazen manji ali je hrana na brodu bolja.

Ici na krstarenje u letnjim mesecima? Ja licno bi uvek to ostavio za kraj leta.

Sto se tice nekih posebnih priprema za krstarenje nema osim preporuke da se unapred upoznas sa Egipatskom istorijom starog veka.

Samo da ti kazem da je krstarenja Nilom letovanje kakvo bi rado ponovili.

Evo i Oljica ti je odgovorila pa mislim da smo ispunili tvoja ocekivanja. Znaci K r e n i

Izmenjeno (ljerka)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nisam sigurna, ali mislim da preko leta agencije i ne rade Krstarenje...u svakom slucaju ja, s obzirom da ne podnosim vrucine, se na tako nesto ne bi usudila...iskreno ne zelim ni da zamislim npr. Dolinu kraljeva na 40+ stepeni

mi smo bili u januaru (tacnije za novogodisnje praznike)

isli smo preko Kon Tikija i program je ispostovan u celosti, pri tom smo imali i sjajnog vodica koji je dao zaista posebnu notu putovanju

nas program je sadrzao let do Luksora, krstarenje na relaciji Luksor Asuan, odlazak u Hurgadu (dva ili tri dana ne secam se) i poslednja 4 dana u Kairu...putovanje je bilo fenomenalno, ali to nije klasican odmor tj. program je prilicno dinamican (u Abu Simbel smo npr. krenuli zorom u 3 ujutru)...u svakom slucaju jedno od nezaboravnih putovanja

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Što se tiče ove dve ponude oko kojih se dvoumiš, moraš sam da odlučiš da li te više zanimaju egipatske znamenitosti ili si više za plaže i letovanje. Mene lično su Kairo, piramide i sl. neuporedivi sa sunčanjem i izležavanjem na plaži. Mene je Hurgada smorila. Sastoji se od novog dela koji je krcat luksuznim hotelima i koji je totalno bez ikakvog šmeka i starog dela koji je obična kasaba, takođe nezanimljiva. Što se tiče krstarenja sa Kairom obrati pažnju da u nekim polascima nema obilaska Abu Simbela, a to ne bi trebao da propustiš. Naravno lepše je ići na ovaj put kad nisu vrućine, ali ako si sa odmorom vezan za letnji period, po meni to nije razlog da se odustane od Egipta. Ukoliko si dobrog zdravlja i kondicije, leti ćeš samo da potrošiš više para na pivo. Napomenuo bi ti da su stomačne tegobe veoma česte kod ljudi koji odu u Egipat. Imaš na ovom forumu preporuke koji lek je najdelotvornij kod tih problema. Iz mog iskustva, pošto sam se dosta muvao po Bliskom Istoku, treba izbegavati sveže voće, salate i mlečne proizvode. Ne znam koji još savet da ti dam, mislim da će ti tamo vodiči sve lepo i na vreme reći. Na kraju ako baš nisi čvrsto rešio da ideš ovom Argusovom turom, ja bi ti predložio da pregledaš još neke ponude. Meni se ne sviđa što se ne obilazi ostrvo Fila na kojem se nalazi fantastično očuvan hram iz Ptolomejskog perioda, koji je na to ostrvo prenešen sa obližnjeg ostrva koje je potopljeno prilikom gradnje brane. Takođe se obilazak lokaliteta Sakara ( Dzoserova piramida - najstarija piramida koju je izgradio Imhotep, Unasova piramida, nekoliko mastaba), Memfis, Koptska četvrt itd stavlja pod varijantu ako bude bilo vremena, a kako su zgustili raspored, ili neće biti vremena ili će ga skarabudziti. Ja sam pre par godina išao sa Kontikijem i bilo je odlično. Obišli smo sve što je i u tvojoj turi + Filu, Sakaru, Memfis, Esnu, Koptsku četvrt, Saladinovu tvrđavu, Aleksandriju. Tako da pogledaj i po drugim agencijama, valjda nisu velike razlike u ceni.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada ste rekli da treba izbegavati sveže voće, salate i mlečne proizvode da li ste mislili i na hotele odnosno brod ili samo na slobodnu prodaju?

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi nismo imali nikakvih losih iskustava u celoj grupi sto se tice hrane. Jeli smo samo u hotelu i na brodu. Za vreme samog krstarenja i nemas bas puno vremena da bi jeo negde van broda. Jos jednom ponavljam da je nama na brodu bila bolja hrana nego u hotelima kako u Hurgadi tako i u Kairu. Na brodu su vecinom bili Nubijci iz Asuana a tamo se nalazi njihova najbolja skola turizma.

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada ste rekli da treba izbegavati sveže voće, salate i mlečne proizvode da li ste mislili i na hotele odnosno brod ili samo na slobodnu prodaju?

Mislim i na hotele i na brod. Barem trećina grupe je imala manje ili veće probleme. Inače hrana je bila vrhunska i na brodu i u hotelima. Ovo što sam ti rekao za voće i povrće uzmi sa rezervom, to je samo zaključak do koga je došlo puno ljudi koji su bili na Bliskom istoku. Navodno je razlog voda kojom peru to voće i povrće, e sad da li je tako nisam siguran. Ja sam u Egiptu imao tih problema, na svu sreću zadnjeg dana, a jeo sam salate. Sledeće godine u Siriji nisam imao nikakvih problema, a nisam konzumirao voće i povrće. Posle toga u Jordanu sam takođe izbegavao zeleniš, ali sam ipak imao manju frku sa stomakom. Tako da ko će ga znati. U svakom slučaju to su ipak mali problemčići, koji ti u celini neće mnogo pokvariti ovo lepo putovanje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam se ''otrovala'' neki 8 dan, pretpostavljam od klope koju smo jeli u beduinskom selu, blizu Hurgade...nije bilo prijatno, ali se dalo podneti...mene je to uhvatilo nocu, sutradan ujutru je muz otiso do apoteke i tu su mu dali neke lekove od kojih mi je ubrzo bilo bolje...to vece sam najnormalnije izasla u grad...hocu da kazem da i ako se desi nije bas toliko strasno i sto je najvaznije uz te lekove brzo prodje..i jos jedan detalj muz je jeo apsolutno isto sto i ja i nije imao nikakvih problema...

inace klopa na brodu je bila vrhunska i u hotelima i u Hurgadi i Kairu je bila dobra, ali je brod neprevazidjen i u tom smislu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi forumasi!Citam vasa iskustva sa krstarenja Nilom i vidim da su sva razlicita,ali podjednako lepa!Ispricacu vam moja iskustva.Mislim da je krstarenje Nilom jedno od najlpsih putovanja na kome sam bila.Prvo i najvaznije sto je bilo zimi, tj. za docek Nove godine, trajalo je 11dana i pocinjalo je sa docekom u Luksoru gde smo bili tri dana u hotelu sa 5 *, i obisli sve spomenike koji su forumasi vec opisali.Posle smo se ukrcali na brod isto za5*i krenuli ka Asuanu.Na brodu smo bili pet dana i usput obilazili sve spomenike, naravno i Abu Simbel.U Asuanu smo se ukrcali u voz gde smo imali spavaca kola sa vecerom i doruckom i ujutro stigli u Kairo gde smo ostali tri dana, opet u hotelu sa 5*.Obisli smo sve u Kairu i isli jedan dan u Aleksandriju.Ne pisem o svim spomenicima jer su vec opisana!Htela sam da kazem da je ovaj program koji je pravio Kon Tiki izuzetan.Temperatura u januau je oko 23st. pa je idealno za obilazak,a i za suncanje i kupanje u bazenu na brodu.Hoteli i brod su vrhunski.Nema mnogo pakovanja i raspakivanja,jer se sve obilazi dok brod plovi, a voznja vozom je pravi dozivljaj.Videli smo sve najlepse spomenike a da nijednog trenutka nismo bili umorni.Imali smo svako vece zabavu na brodu, tako da je i to bilo nezaboravno.Nas vodic je bio Dimitrije Nastic, gospodin izuzetne kulture i znanja koji je napisao mnogo knjiga o Egiptu,Rimu,Efesu...Sve u svemu putovanje koje moj muz i ja pamtimo i cesto gledamo kao nas najlepsi putopis!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svima na korisnim savetima i lepim opisima.Uverili ste me da je krstarenje Nilom moje ovoletnje odrediste :)

Za sada mi je najprvlacnija Argusova ponuda za kraj juna ili pocetak septembra,mada mi u njoj nije jasan program boravka u Kairu.ako je neko krstario Nilom preko Argusa,zamolio bih ga da mi malo razjasni taj deo ture.Kon Tiki jeste dobar ali izgleda da jos uvek radi sa JAT-om te je skuplji a i u njegovom aranzmanu se spavaca kola u vozu posebno naplacuju(kod Argusa to ulazi u cenu puta).Cekam da Spirt izbaci programe Velika faraonska tura i Krstarenje Nilom pa cu se odluciti,no verujem da ce odluka pasti tokom ovog meseca.Naravno,ako je neko krstario preko Spirita ili neke nepomenute agencije, njegovo iskustvo je dobrodoslo da se procita:)

P.S. (molba za administratore)Videh da vec postoji tema iz 2008.-e godine ,"Egipat 2008 - Krstarenje Nilom - Priča iz prve ruke :)",sa izuzetnim opisom forumasa CDR-a.Ako bi mogli da je spojite sa mojom ali i slicnim,da se na jednom mestu objedine sva iskustva sa krstarenja Nilom i pripadjucih obilazaka,mislim da bi to bilo korisno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iskusne putnike na ovom forumu molim za pomoc.

Iskopiracu dva programa Argusa koji nude krstarenje Nilom.

EGIPAT

VELIKA TURA

Kairo, Aleksandrija, Asuan, Abu Simbel, krstarenje Nilom, Luksor, Hurgada

11/12 dana

Polazak: 12.OKTOBAR I 22.OKTOBAR 2009.

1. DAN:PUTOVANJEBEOGRAD-KAIRO:Sastanak putnika na aerodromu Nikola Tesla kod šaltera Argust Tours-a.Let za Egipat. NOĆENJE

2. DAN: KAIRO : DORUČAK. Razgledanje: plato Giza : Keopsova, Kefrenova i Mikerinova piramida, dolinski hram kralja Kefrena sa velikom Sfingom, Nacionalni arheološki muzej sa Tutankamonovim blagom, jedan od najvećih bazara Kan Al Kalili, panoramsko razgledanje Grada mrtvih, Saladinove citadele..,kao i poseta i prezentacija u centrima za proizvodnju parfema...Povratak u hotel. Slobodno vreme ili fakultativno: vožnja brodom Nilom uz večeru i nacionalni program. NOĆENJE.

3. DAN: KAIRO-ALEKSANDRIJA: DORUČAK.. Slobodno vreme za individualne aktivnosti. Fakultativni izlet za Aleksandriju sa panoramskim razgledanjem tvrđave Kait Bej na mestu svetionika Faros, Abu El Abas džamije, aleksandrijske biblioteke, Montaze vrtova – u kojoj se nalaze letnje rezidencije poslednjih egipatskih kraljeva,...Povratak u hotel. NOĆENJE.

4. DAN: KAIRO-SAKARA: DORUČAK. Fakultativni izlet i poseta Koptskoj četvrti,crkvi Abu Sergio,obilazak lokaliteta Sakara gde se nalazi stepenasta piramida kralja Džosera, Tetijeva piramida i mastaba Mereruke. U večernjim satima transfer do železničke stanice. Noćna vožnja vozom. Preporučujemo spavaća kola.

5. DAN: ASUAN : Dolazak voza u prepodnevnim satima. Poludnevi obilazak: Velika Asuanska brana, kamenolom sa nedovršenim džinovskim obeliskom.... Transfer do luke. Ukrcavanje na brod. VEČERA.NOĆENJE.

6. DAN: ABU SIMBEL - KRSTARENJE NILOM : DORUČAK. Fakultativan izlet i obilazak jedinstvenog i grandioznog Abu Simbel hrama, lokaliteta starog preko 3000 godina, pod zastitom UNESCO-a. RUČAK. Vožnja felukama po Nilu oko Elefant i Kičenerevog ostrva, koje je poznato po botaničkoj bašti sa egzotičnim rastinjem koje uspeva u tom podneblju. Usluga: pun pansion. NOĆENJE.

7. DAN: KRSTARENJE – KOMOMBO – ESNA – EDFU : DORUČAK. Krstarenje do Komomba. Poseta i obilazak dvojnom Horusovom i Sobekovom hramu iz Ptolomejskog perioda. Krstarenje do Edfu-a. Obilazak hrama posvećenom bogu Horusu. Nastavak krstarenja do Luksora. Usluga: pun pansion. NOĆENJE.

8. DAN: LUKSOR- KARNAK-DOLINA KRALJEVA : DORUČAK. Dolazak u Luksor, poseta zapadnoj obali gde su Memnonovi kolosi, grobnice egipatskih farona u Dolini kraljeva kao i pogrebni hram kraljice Hatšepsut. Obilazak istočne obale gde su hramovi Luksor i Karnak Odlazak autobusom doHurgade, najpoznatijeg letovališta na Crvenom moru. Smeštaj. VEČERA. NOĆENJE.

9. – 10. DAN:HURGADA:DORUČAK. Slobodan dan za odmor i rekreaciju. Mogućnost brojnih fakultativnih izleta: razgledanje podvodnog sveta Crvenog mora podmornicom, ronjenje u predivnom ambijentu, koralno ostrvo, safari...VEČERA. NOĆENJE.

11. DAN:PUTOVANJEHURGADA-BEOGRAD : DORUČAK. Slobodno vreme. Transfer do aerodroma. Dolazak u Beograd.

i

EGIPAT

KRUŽNA TURA - Krstarenje sa Kairom

Hurgada, Asuan, Abu Simbel, krstarenje Nilom, Luksor, Kairo

Polasci (petak): 21.05., 11.06., 25.06., 03.09., 17.09., 24.09.,08.10. i 15.10.2010.

Hurgada, Luksor, krstarenje Nilom, Asuan, Abu Simbel, Kairo, Hurgada

1. DAN:BEOGRAD–HURGADA: Sastanak putnika na aerodromu «Nikola Tesla» kod šaltera Argus Tours-a, dva sata pred predviđeno poletanje aviona.Predvidjeno poletanje aviona za Hurgadu letom KBR 4243 u 03.25h. Obrok u avionu. Predvidjeno sletanje u Hurgadu (po lokalnom vremenu) oko 07.40h. Transfer do hotela. Slobodno vreme. Smeštaj u hotel. VEČERA. NOĆENJE.

2. DAN: HURGADA – LUKSOR - DOLINA KRALJEVA: DORUČAK. Odlazak autobusom za Luksor . Ukrcavanje na brod. RUČAK. Poseta zapadnoj obali gde su Memnonovi kolosi, grobnice egipatskih farona u Dolini kraljeva, pogrebni hram kraljice Hatšepsut..VEČERA. NOĆENJE.

3. DAN : KRSTARENJE NILOM – ESNA: DORUČAK. Obilazak istočne obale gde je hram Karnak. Povratak na brod. RUČAK. Krstarenje do Esne.Usluga: pun pansion. NOĆENJE.

4. DAN: KRSTARENJE NILOM – EDFU – KOM OMBO – ASUAN: DORUČAK. Nastavak krstarenja do Edfu-a. Obilazak hrama posvećenom bogu Horusu. RUČAK. Krstarenje do Kom Omba. Poseta i obilazak dvojnom Horusovom i Sobekovom hramu iz Ptolomejskog perioda. Nastavak krstarenja do Asuana. Usluga: pun pansion. NOĆENJE

5. DAN: ASUAN–ABU SIMBEL: DORUČAK.Fakultativan izlet i obilazak jedinstvenog i grandioznog Abu Simbel hrama, lokaliteta starog preko 3000 godina, koji je pod zastitom UNESCO-a.. U popodnevnim satima Vožnja felukama po Nilu oko Elefant i Kičenerevog ostrva, koje je poznato po botaničkoj bašti sa egzotičnim rastinjem koje uspeva u tom podneblju. Usluga: pun pansion. NOĆENJE.

6. DAN: ASUAN–KAIRO: DORUČAK. Iskrcavanje sa broda.Razgledanje: Velika Asuanska brana...U popodnevnim satima transfer do železničke stanice. Noćna vožnja vozom do Kaira spavaćim kolima na bazi polupansiona (na raspolaganju su samo ½ kabine u vozu).

7. -8. DAN: KAIRO: DORUČAK. Dolazak voza u prepodnevnim satima. Transfer od železničke stanice do hotela. Smeštaj u hotel. Razgledanje: plato Giza : Keopsova, Kefrenova i Mikerinova piramida, dolinski hram kralja Kefrena sa velikom Sfingom, Nacionalni arheološki muzej sa Tutankamonovim blagom, jedan od najvećih bazara Kan Al Kalili, panoramsko razgledanje pored Grada mrtvih, Saladinove citadele, poseta i prezentacija u centrima za proizvodnju parfema..Smeštaj u hotel. NOĆENJE.

9. DAN: KAIRO-HURGADA: DORUČAK. U zavisnosti od raspoloživog vremena mogućnost fakultativna posete Koptskoj četvrti, crkvi Abu Sergio, obilazak lokaliteta Sakara gde se nalazi stepenasta piramida kralja Džosera, Tetijeva piramida i mastaba Mererurke. Transfer do Hurgade, najpoznatijeg letovališta na Crvenom moru. Smeštaj u hotel.VEČERA. NOĆENJE.

10. DAN: HURGADA: Boravak u hotelu na bazi odabrane usluge. Mogućnost brojnih fakultativnih izleta NOĆENJE.

11. DAN: HURGADA-BEOGRAD:DORUČAK.Napuštanje hotela u navedeno vreme u odnosu na informaciju našeg predstavnika. Transfer do aerodroma. Let za Beograd. Predvidjeno poletanje za Beograd (po lokalnom vremenu) letom KBR 1242 u 18.00h. Obrok u avionu. Sletanje u Beograd predvidjeno oko 20.45 h. Kraj programa.

Obratite paznju na deo arnazmanu koji ubuhvata Kairo.U prvom,iz prosle godine jsnao je naveden plan boravka.U drugom,ovogodisnjem,makar meni ostaje nejasan deo koji obuhvata sedmi i osmi dan,uglavnom zbog toga sto se program razgledanja za ta dva dana gotovo poklapa sa programom predvidjenim za jedan dan u starom programu.meni nije jasno(i posle posete agenciji) sta je predvidjeno za osmi dan.Kao da on ostaje prazan za neki nenavedeni fakultativni izlet ili mozda gresim?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav SVIMA!!!! Razmišljam da u oktobru odem na krstarenje Nilom, pa bih zamolio sve koji su vec bili na ovoj turi da ostave neki savet ili komentar. Recimo preko koje agencije su isli i koju turu.... HVALA UNAPRED!!!!:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,

Ja već duže vreme pretražujem forum i pokupila sam odlične savete i preporuke divnih ljudi koji svoja iskustva dele sa nama. Evo ti link, videćeš na koju turu se odnosi i ja sam oduševljenja opisom. Već sam rešila da idem preko 'Spirit-a' u oktobru (naravno po preporukama forumaša), a 'Kontiki' neće objavljivati oktobarske aranžmane do 20. septembra (tako su mi rekli).

http://www.putovanja...ca-iz-prve-ruke

Izmenjeno (tetka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pretrazujem ponude agencija pa ne mogu naci krstarenje VELIKU TURU koja bi ukljucila Kairo i voz do Luksora,krstarenje pa par dana odmora u Hurgadi.Bila je neka ponuda u proljece ali za jesen nema nista .Pa ako neko zna nesto molim pomoc.Hvala

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26044
    Ukupno tema
    869090
    Ukupno poruka