RobertoB

HTL Caribbean World Resort 5* Soma Bay

3127 poruka u ovoj temi

isti kao i iz hurgade samo moze da bude 5 evra skuplje po izletu zbog udaljenosti.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!

A da li neko zna koliko kosta taxi do Hurgade?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima. Evo i ja sam se upravo vratila iz ovog hotela. Detaljan opis kada se malo odmorim ali u globalu smo odusevljeni hotelom i prvenstveno plazom. Za Cvrcu> imas hotelski bus 3 puta dnevno do Hurgade cena povratne karte 8 eur po sedistu.

Sto se tice taxija problem je u tome sto ovi iz hotela ne pustaju nikoga da udje u hotel po putnike. Nama je vodic /uz ocigledno svoju proviziju/nudio za 30 eur da taxi dodje po nas, voza nas po Hurgadi a potom vrati u hotel.Mi smo sa jos dve porodice za te pare uspeli da iznajmimo ceo mini bus za 12 osoba tako da nam to nije izaslo mnogo, ali u oba slucaja u odlasku moras da ides do glavne kapije koja je na jedno 800m od recepcije. U povratku pustaju bus/taxi do recepcije kada vide goste u njemu.

Ovaj mini bus smo ugovorili sa Muhamedom koji u hotelu radi u Aqva centru/prodaje izlete na plazi/ pa mozete kod njega da se raspitate i za taxi ili ako vas je vise za mini bus.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto su i meni puno pomogli saveti iskusnijih, iznecu i ja svoje utiske o ovom hotelu, posto je nov na nasem trzistu/inace ovo mu je treca sezona od otvranja/ Necu da ponavljam neke stvari koje je napisao cevap posto sam i ja apsolutno kao i on dozivela hotel.

RECEPCIJA grandiozna, prelepa,u karipskom stilu. U sklopu nje je i najlepsi, takodje klimatizovan, bar u hotelu gde je najhladnije pice. Tu su jos i desetak prodavnica, apoteka/preskupa, izbegavati sem u slucaju nuzde/, menjacnica,frizer, internet soba/15 min 20 LE, 30 min 30LE, 60 min 50 LE, ceo dan 80 LE/, stoni tenis, i spa centar sa raznim uslugama koje se placaju poput saune, turskog kupatila, raznoraznih masaza....

AMBULANTA radi 24h, na zalost koristila sam njene usluge. Doktor je jedan predivan mladi gospodin koji je u roku od 10 min dosao u sobu na poziv. Omogucio nam je da od njega, sutradan, zovemo osiguravajuce drustvo da prijavimo bolest, pripremio sve podatke i papire i on ce sve refundirati direktno od osiguranja.

GLAVNI RESTORAN u njemu se sluze sva tri obroka a po sat vremena se postavlja i deciji meni za rucak i veceru.Dorucak je od 7 do 10.30, rucak od 12.30 do 14.30, vecera od 19 do 22.30. Vecere su tematske tako da je bilo karipsko vece, egipatsko, italijansko, morska kuhinja, internacionalno....To obicno prati neki program vezan za tu temu ispred restorana kao i dekoracija celokupnog restorana. Sto se tice izbora jela Cevap je to vec pominjao, izbor je stvarno veliki, svako mora da nadje nesto po svom ukusu. jela nisu specificno zacinjena, uvek ima svega, veci je akcenat na salatama i povrcu nego na mesu, ali i njega uvek ima.

Pored ovog postoje jos i BBQ, italijanski, riblji koji moraju da se unapred rezervisu.

OSTALI BAROVI ima ih oko plaze i bazena, uglavnom rade 10 do 18h. Imate sva bezalkoholna poca/gazirana i negazirana, pivo, vino, zestoko, raznih koktela, kao i sve vrste kafe sa automata.

Sladoled se moze uzeti na Gazebo baru i to samo od 15 do 17h tako da smo ga mi deci kupovali. Nestle sladoledi 2 eur na plazi.

SOBE takodje vec sve receno, veliko kupatilo, velike sobe i terase/ako ste na prizemlju nemate ogradjenu terasu vec direktno izlazite na vrt/,sef, mini bar,telefon,fen, LCD TV. Ja bas nisam bila zadovoljna odrzavanjem higijene u mojoj sobi i pored napojnica koje sam ostavljala, ali stvarno nisam mogla da se cimam sa njima i da ih zovem sto puta da mi nesto dodatno ciste. Ostali u hotelu su bili zadovoljni higijenom, mada nisu ni prezali od toga da ih zovu ako nesto nije ok.

BAZENI sve receno, odlicno ih odrzavaju, voda je uvek cista

AQUA PARK mali, ali dovoljan za decu do 10 god, radi po dva sata pre i popodne.

E SAD ONO NAJBITNIJE P L A Z A zbog ovoga je vredelo doci u ovaj hotel. Jedno recju predivno. Sitan pesak, more cisto, prozirno, pretoplo, nema velikog plicaka, odmah ide dubina. Sve dok moze da se stane je ocisceno od korala i trave tako da nikakvih opasnosti po noge nema. Moje malo dete nije izlazilo iz vode a on se retko gde kupa.

PESKIRI uzimaju se na kartice, mogu se menjati vise puta tokom dana ako se zaprljaju.

LEZALJKE I SUNCOBRANI lezaljke drvene sa sundjerima, suncobrani od palminog lisca sa jos nekim dodatnim zaklonima os sunca. Za sve lezaljke na bazenu i prvi red na plazi ste morali dobro da poranite.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OSTALE AKTIVNOSTI

Animacija je odlicna, radi oko 30 animatora sa raznih govornih podrucja/osim srpskog naravno/. Aqva aerobik,step aerobik trbusni ples, disko ples, joga, odbojka, vaterpolo, fudbal, slobodno penjanje, vodena lopta, rvanje u nekim smesnim odelima, ,razne decije animacije, klubovi....

Svako vece deciji disko u velikom amfiteatru, od 22.30 tematski program/kobre, skecevi, trbusni ples, izbor za mis.../, od 24.00 do 3 diskoteka. Ceo dan je ispunjen, tako da ni u jednom trenutku nije dosadno.

Od ostalih aktivnosti, koje se placaju, na plazi imate jahanje konja i kamila, pedaline, jedrenje, ronjenje....Sve izlete mozete i odavde organizovati Rajsko ostrvo, safari... Jedino sa nasim agencijama Kairo i Luxor zbog vodica.

Mozda u ovaj hotel ne zasluzuje 5 zvezdica bas u svakom svom segmentu/bar ne evropskih 5 zvezdica/,ali ako zelite pravi odmor, ako ste sa decom, ako hocete jednu od najlepsih plaza ne zaobilazite ovaj hotel. Toplo ga preporucujem i opet bih letovala u njemu.

Ako zelite aktivniji nocni zivot ovo nije hotel za vas. Hurgada je na sat vremena voznje i ne verujem da bi bilo izvodljivo svako vece ici do nje.

Dosta za sada, ako nekoga jos nesto interesuje neka pita.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ivancice! Drago mi je da si sve ovo podelila sa nama. :cvetic:

Zanima me u vezi higijene sta nije valjalo i sta ti je smetalo? I ja sam malcice osetljiva po tom pitanju. :D

I zanima me sta je na meniju u, recimo, italijanskom restoranu?

Da li ima pomfrita i girosa negde? :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice moje sobe, sobar promeni peskire, malo zategne posteljinu i oriba kupatilo, i otprilike se na tome zavrsi. Danima su bila umazana vrata od terase od decijih rukica, kao i pod i stocic na terasi ali to njemu ocigledno nije upadalo u oci. Kada je peti dan izasao na terasu, oribao je samo tu mrlju od koka kole koja se bas videla, tako da je delovalo jos neurednije. No to su stvarno sitne stvari, ja sam bila na odmoru i stvarno nisam htela da se opterecujem sa takvim stvarima.

U italijanski restoran nisam isla, tako da ne znam.

Pomfrit mora da se juri za vreme obroka,retko kad ga ima. Ima ga na decijem meniju, mi smo uzimali za decu, bilo mi bezveze da uzimam i za nas, ali ga uvek imas na baru kod bazena, gde ces naci hot dog, hamburgere, zamrznutu piletinu, i neki oblik girosa od piletine od 10 do 18.00. Cesto i za veceru imas giros.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ivancice! :cvetic:

Ako se setim jos necega pitacu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos dve bitne informacije.

1.Nemojte da vas vacare u agenciji da ako hocete krevet za dete placate visu cenu kao sto su mene pokusali. Dobili smo pomocni lezaj bez ikakve doplate, iako smo za oba deteta platili samo avio kartu.

2. Poslednjeg dana, iako smo se odjavili oko 10h, nisu nam skidali narukvice, kao sto rade u nekim hotelima, pa smo sve do ponoci, dok nismo krenuli, normalno koristili sve usluge hotela, kao i peskire na plazi, samo smo za njih ostavili depozit.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo,

Hvala svima na iscrpnim opisima puno ste nam pomogli da se odlučimo u ovom smeru..

imamo još par pitanja ako neko može da nam pomogne.

planiramo da putujemo zajedno sa klincem (2,5 godine) i jako nam je bitan detalj vezan za sokove...

kada kazete besplatni sokovi... da li su to sirupi sa vodom (i ako je tako da li je voda sa česme ili flaširana) ili su sokovi cedjeno voće?

Šta znači rezervacija restorana (italijanski, BBq itd). Da li možemo samo jednom da budemo u njima tokom celog odmora, ili je moguće neograničen broj puta ako smo najavili prethodni dan (znači najavim danas za sutra, sutra za prekosutra itd..)

Koliko moramo da poranimo ako zelimo prvi red na plaži (u 6, u 7, u 8 itd)

Voleli bi da nam pomognete sa pojašnjenjem šta znače dečiji obroci... u koje vreme su i gde se služe...

Da li ima još nešto na šta treba da obratimo pažnju kada vodimo klinca...

Unapred zahvalini..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogu da ti pomognem za dva od ova tri.

Sokove imas na automatu juice, ananas i jabuka. To nisu sirupi ali imaju ukus nekih nasijih jeftinijih sokova iz tetrapaka. Cedjene sokove prave pred tobom i kostaju 2 eur. Mozes ih naruciti i u restoranu i na plazi.

Za plazu prvi red moras da ustanes izmedju 6 i 7, ali vec drugi ili treci mozes i posle dorucka, nije neka velika guzva.

Za ove restorane stvarno ne znam, mada u njima nije bila neka guzva, pa mislim da nije problem i vise puta da se ide.

Deciji obroci su po sat vremena u okviru glavnog restorana, svode se na mali svedski sto, i mali zajednicki sto gde deca mogu da sede bez roditelja, ali tvoje dete je malo za to, no naravno vi mozete uzeti hranu sa njega, a sesti svi zajedno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko kosta Internet u hotelu? 59.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cvrco@

Preko koje agencije gledas ovaj hotel ?Nemam bas vremena za pretrage

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledam preko Spirita, za sada nam je to izbor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa Spiritom nećete pogrešiti. Mi idemo dve godine sa njima. A nasi prijatelji četvrtu godinu i prezadovoljni su, kao i mi. :) Srecnoooo! Uzivajte u svakom momentu! :srce:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka