dadolina

Paksos

117 poruka u ovoj temi

:biggrin: И ево ме...

Копам по фолдеру и све неке фотке с особама које не би било у реду да јавно приказујем...зато следи сајт о ПАКСОСУ

КЛИКНИ ОВДЕ

затим о месту Гаиос које сам споменула и већ поставила фотку, ал ево и шта кажу други...

КЛИКНИ ОВДЕ

Антипаксос острво уз Паксос, али које нема становника, јер је острво без воде и струје.

Прелепо острвце, са дречаво тиркизном водом и прелепим плажама, а посебно оним малим на које туристички брод не свраћа, са познатом пећином (онако баш може да уђе и пар бродића) и где смо имали поласатно купање. Интересантно је (бар ја памтим из младости као фотомонтажу или већ набуџене боје) АЛИ овде сам потврдила да онај тиркиз из филма Плава Лагуна- ипак постоји.

Ево шта каже онај сајт о Антипаксосу

КЛИКНИ ОВДЕ

Додајем ево још информација о Паксосу, преко позиције, доласка на острво и градићима на острву, времену у току године...

КЛИКНИ ОВДЕ

Све ми се чини да Паксос заслужује посебну тему, а да подсетим Антипаксос и Паксос имају обележје Посејдоновог трозубца ( седам обележја која су додељена Јонским острвима када су дефинитивно припала Грчкој) , јер митолигија каже да је трозубцем откинуо јужни део Крфа и себи направио рај.

;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dadolina, mogu ti reći da smo se mi zagrejali za Paxos za sledeću godinu....lepe su ti fotografije....ako imaš još neku sa Paxosa ti je stavi...

Da li znaš kako se uopšte dolazi do Paxosa?Odakle je najbolje ići trajektom i da li u Pargi postoji neki trajekt, kojim mozeš doći do Paxosa?Nismo se raspitali za to...

I da li prilikom dobijanja individualne vize, moraš da imaš vaučer od agencije ili privatnog smeštaja, koji bi recimo našla na netu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Нисам нашла нашу агенцију да ради Паксос.

Долази се преко Игуменице-трајектом, а наравно, може и преко Парге, али то ти дође даљи пут.

има свашта на нету, ако тржиш води рачуна, да се острво Paxos спомиње и под називом Paxi.

ајде да поновим линк о Паксосу за више информација

PAXI

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li znaš kako se uopšte dolazi do Paxosa?Odakle je najbolje ići trajektom i da li u Pargi postoji neki trajekt, kojim mozeš doći do Paxosa?Nismo se raspitali za to...

I da li prilikom dobijanja individualne vize, moraš da imaš vaučer od agencije ili privatnog smeštaja, koji bi recimo našla na netu?

На нека питања сам ти већ делимично и одговорила

На Паксос можеш преко Игуменице, Парге или Крфа, зависи чиме идеш...

По мени најбоља варијанта, ако си колима, је преко Игуменице. Такође, као и ти, нисам упућена у трајект из Парге.

Индивидуалну визу можеш добити ако имаш уплаћен аранжман, односно ваучер- да ли од агенције или неких тамо хотела...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko letovao na ovom malom ostrvu? Kakvi su utisci, kakve su plaze,smestaj,kakav je gradic Gaios,kako stici do njega? Iz kojih luka idu trajekti za Paxos?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam ti bas od pomoci sto se tice nekih konkretnih informacija. Ali, moram da kazem da sam se ja toliko odusevila sa ovim ostrvom onako, na blic, da sam sebi pod obavezno zacrtala da prvom prilikom kada budemo isli bez agencije (sledece godine, nadam se), bukiracu nesto na Paxosu. Da sam bila ozbiljna, dokaz je i sto sam pokupila kataloge iz neke njihove agencije za izdavanje apartmana, pa evo sajt www.planos-holidays.gr

Inace, ja sam se odusevila mestom Lakka. Meni je to bilo pravo malo, primorsko mestasce, onako mir, opustencija, kafici skoro "u moru", bas za neku lenju varijantu odmora. Ovde sam samo videla plazicu u blizini kafica gde smo sedeli.

DSCN2398.jpg

DSCN2402.jpg

DSCN2404.jpg

DSCN2413.jpg

DSCN2414.jpg

DSCN2445.jpg-plazica

A Gaios je malo vece mestasce, malo zivlje, ima vise ljudi, dosta onih sa jahtama i sl. To se recimo, dopalo mom muzu. I videli smo plazicu u mestu. Ali imam utisak da na Paxosu ima jos lepih plazica, pogledaj malo i na Google Earth-u, vidi se.

DSCN2617.jpg

DSCN2614.jpg

DSCN2620.jpg

DSCN2621.jpg

DSCN2623.jpg

DSCN2638.jpg

DSCN2639.jpg

DSCN2652.jpg

DSCN2649.jpg-plazica koju smo videli u mestu

Mozda u samim mestima ima jos plaza, ali mi tad nismo imali vremena za detaljan obilazak. Jos neke slike pogledaj u MFT Paxos i Antipaxos (imas u mom potpisu).

Nadam se da sam ti bar malo pomogla :)

Izmenjeno (suki)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pomogla si mi puno,slicice su ti prelepe. Mi se dugo dvoumimo izmedju nekih ostrva i bas smo se zagrejali za Paxsos. Ostrvo je jako malo, i plasila sam se da nema bas nikakvih desavanja,ali sada vidim da nije tako. Mi i volimo onako mala mestasca sa uvalicama, ali i da uvece prosetam, pa makar videla samo pet prodavnica sa suvenirima i raznim glupostima;). Gledala sam na Google Earth-u i vidim kao i ti da su lepse plaze, bar mi se tako cini u mestu Lakka. Medjutim ne znam ima li tu gde da se uvece proseta,ima li taverni? Posrto je ostrvo tako malo mislim da nije nikakav problem biti smesten U Gaiosu,preko dana plaze kolima, a onda opet uvece imas gde ako zelis da setas. Da li znas mozda iz koje luke idu trajekti za Paxos? Da li je to Igumenica, ili mozda ima i iz Parge? Drago mi je da se jos nekom jako dopalo ostrvo:), ako imas jos koju informaciju, pisi. Ja sam nasla neki smestaj 45 eura za dvoje pocetak jula, ali sad odoh da pogledam sajt koji si mi predlozila.Hvalaaaaaaaaaaa!!!!!1

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, pa drago mi je da ti je ovo bar nesto znacilo. U Lakki ima par taverni, ali nema neko setaliste,u Gaiosu imas i setaliste i mnogo taverni. Takodje, imas i puno prodavnicica sa raznim dziza-bidzama,proizvodima od maslina i sl, ma i on mi je skroz sladak. Mi smo bili u avgustu, pa je mozda bila malo veca guzva. Letovala sam u Pargi, i koliko znam odatle nema trajekta, idu samo turisticki brodici. Ali, iz Igumenice bi mogli da idu... Ako se setim jos necega, napisacu, a ti obavezno javi za sta si se odlucila :)

P.S. Uf, izvini, mislila sam da pogledas MFT Paxos i Atipaxos, a ne Izlet na Jonska ostrva, lapsus, tek sam sada videla, pa sam ispravila.

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni se Paxos isto jako dopao...ja sam bila nasla preko britanskog Thomson holidays fantasticne ponude za ostrvo...hmm...cini mi se i na nekom specijalizovanom gey sajtu za turizam...samo da znate...(to svakao nije moja orijentacija,da se zna!-mada me to niko nije pitao...) :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto je Suki rekla,iz Parge nemas trajekt ali zato iz Igumenice imas redovne linije trajekta do luke u samoj blizini Gaios-a koja uopste nije mala i gde redovno pristizu manji i veci brodovi i trajekti sa raznih strana. Slazem se da je Gaios prelep. Postavicu i ja neku slicicu cim ugrabim malo vremena. Pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Paxos, rajsko ostrvo.Biserno more, borovina, mirisi i zvuci prirode.

Za ljubitelje prirode i mirnog odmora, prava destinacijabiggrin.jpg.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ljudi, dajte neki link, gde trazite smestaj na paxosu

Ja sam nasao nesto malo, ali mi je to preskupo, ja trazim nesto 40-50eur dnevno za studio, kraj avgusta i pocetak septembra

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima!

Ove godine isao bih autom na Paksos i zanimaju me iskustva drugih forumasa. Ako neko zna bilo sta u vezi trajekta, cene i ostalog, neka napise. Ukoliko ovakva tema vec postoji rado cu se prebaciti, mada sam trazio i nisam uspeo da nadjem nista slicno..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naleteo sam na netu, ne znam koliko je ažurno.

From Igoumenitsa

Ferry boat "Ano Hora" daily departure at 13:00

Tel.: +30 26650 21527

Ferry boat "Agia Theodora" Monday & Friday departure at 10:35

From Corfu

Ferry boat "Ano Hora" daily departure at 11:00

Tel.: +30 26610 30190

Ferry boat "Agia Theodora" Monday & Friday departure at 08:45

Tel.: +30 26610 23874

Seaplane, daily,

Tel. +30 26610 49800,

+30 26620 32227

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, pokusacu nesto da iskopam.. Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka