MartinTrajkovic

Medjunarodna vozacka dozvola

603 poruke u ovoj temi

Letovao sam dva puta u Grčkoj i niko mi nije tražio međunarodnu vozačku na graničnim prelazima,a sada čujem od rođaka koji se informisao u auto moto savezu da je obavezno moramo imati sa sobom. Naravno,pomenuti dokumenat izdaje AMS i naplaćuje 2000din.,pa nešto i ne verujem u tu njihovu tvrdnju. Kakva su vaša iskustva i saznanja na ovu temu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suprug i ja se spemamo da krenemo za Grčku za 2 nedelje, i mislili smo da izbegnemo barem taj papir, pored zelenog kartona i osiguranja koje je neophodno izvaditi, ali smo se informisali i saznali da je zaista neophodno i da traže na granici. Još jedan izdatak, ali šta da se radi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me odakle ta informacija?

Pitao sam i saobraćajnog policajca i on tvrdi da nema potrebe da se vadi međunarodna vozačka ukoliko lice ne ide na privremeni rad u inostranstvo. Da li vam je to potvrdio neko ko je bio nedavno dole?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Međunarodna vozačka dozvola (MVD) izdaje se na osnovu Međunarodne konvencije o saobraćaju na putevima (Beč, 1968), a u skladu sa odredbama Zakona o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima i Zakona o poveravanju javnih ovlašćenja AMSJ (Službeni list SRJ broj 26/95).

Tacno je da postoje zemlje za koje ne treba medjunarodna dozvola (BiH, Crna Gora, Slovenija). Za Cesku ne treba do 90 dana a za Hrvatsku vam treba ako koristite vozilo sa HR tablicama :lud:

Sto se tice Makedonije i Grcke po propisima medjunarodna dozvola je obavezna e sad da li ce vas policija zaustaviti i traziti istu to je druga prica.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec sam pisao na slicnoj temi, ali cu i ovde ponoviti svoje iskustvo koje govori u prilog tezi da treba imati medjunarodnu vozacku. Putovah dosta u poslednje vreme van zemlje i niko i nigde je nije trazio, medjutim, kad se najmanje nadah, na izlazu iz Makedonije ka Grckoj (Bogorodica, april 2011), policajac koji lupa pecate u pasose je trazio da vidi vec pomenutu knjizicu :lud:.

Nacin na koji se obratio trazeci dozvolu ukazuje da nije bas bio dobrog raspolozenja :djavolko: i da ne bi bilo veselo da je nisam imao :D.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e ovo me asocira kada su bile vize.

A sto moram ovaj papir, a sto ne ovaj..........

Ako je takav zakon, onda ga treba postovati. Valjda :shokiran:

Razumela bi ovoliku polemiku oko vozackih da je toliko komplikovano da se izvade!!!!

Ko nece ne mora, ali da li je 2000din vredno strecanja i nerviranja na putu, a de ne pominjem kazne koje su poprilicne ako vas uhvate bez iste!

Izmenjeno (Oleg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo vi nemojte da vadite međunarodnu, pa ako greškom napravite prekršaj van ili vas zaustavi policija pa traži taj glupi dokument, biće kazna mnogo veća od 2000 dinara... Verovatnoća da će vam tražiti dozvolu je vrlo mala, ali ako je traže onda naravno bolje da je imate nego da je nemate. Odgovori da ne treba jer nekom nikad nisu tražili su bzvz i mogu se poistovetiti sa tzv bezbedonosnim paketom (prva pomoć, trougao, sijalice, osigurači, itd). Meni to ni u Srbiji nikad nijedan saobraćajac nije tražio, pa jel to znači da ne treba da ih imam u autu? Gluposti...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni je u prethodne 2 godine trazena medjunarodna zajedno sa zelenim kartonom na svakom prelazu Makedonije i Grcke...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Apsolutno nema prostora priči na ovoj temi, treba i kraj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko vas je bilo u situaciji da naleti na makedonskog

ili grčkog policajca i da vam trži aparat za gašenje?

Većina nas ima (ako ima) aparat S-1 (1 kg), a zakon

i u Grčkoj i u Makedoniji traži posedovanje S-2 (2 kg).

Ako vas policajac ne zaustavi, onda vam ne treba

međunarodna dozvola. Ako vas zaustavi ili učesvujete

u saobraćajki onda... lud.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo sam zvala AMSS zbog izdavanja medjunarodne ako imate novu vozacku dozvolu. Zvanicna informacija je da nije potrebna nikakva potvrda od policije da imate ili ne zabranu. To je bilo na snazi zimus i trajalo je samo mesec dana. Na formularu postoji da pod punom krivicnom i materijalnom odgovornoscu izjavljujete da nemate zabranu ....... i ide samo vas potpis

:klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima taj formular da ga okaci ovde, cisto da ne gubimo vreme popunjavajuci u AMSS?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je obavezno vezivanje pojasa pozadi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je obavezno vezivanje pojasa pozadi?

U Srbiji da a predpostavljam i u ostalim zemljama.

Закон о безбедности саобраћаја на путевима

Члан 30.

Возач и путници у моторном возилу у коме су уграђени, односно постоје

места за уградњу сигурносних појасева, дужни су да у саобраћају на путу

користе сигурносни појас на начин који је предвидео произвођач возила.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako neke drzave brzo rese problem svojih gradjana

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/261318/Vozacima-iz-Austrije-vise-ne-treba-medjunarodna-dozvola-u-Srbiji

A sta je sa reciprocitetom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka