MartinTrajkovic

Medjunarodna vozacka dozvola

603 poruke u ovoj temi

Pozdrav,

Mi smo se vratili 26.juna ove godine iz Grčke sa putešestija od 3200 km, nismo vadili niti jedan medjunarodni dukument vezan za kola ali nije nam se ništa desilo tako da smo imali sreće kad je tako nešto u pitanju.Imali smo samo zeleni karton.

Puno sreće na putu!

E ova prica mene zivo interesuje.

Sta da se ipak nesto "dogodilo"?

I sta bi bilo da Vam ipak neko zatrazi medjunarodnu vozacku dozvolu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec sam napisala , voziti bez medjunarodne v.dozvole, kao da kod nas vozite bez dozvole. Sta da se desilo da vas je neko zaustavio?

Ne bi rizikovala. Medunarodna je oko 2000din, i vazi tri godine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Generalno trazi se samo z.karton, ali na vise tema se pisalo o tome, treba imati sve za ne daj boze.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne traže ali bi bilo poželjno imati je jer ako se nešto desi automobilu daješ mogućnost agenciji od koje si iznajmio auto da slobodno proceni štetu...a to je..............

Mislim da je pametnije da se osiguraš za 1000 din nego da brineš šta ako :)

kakve veze imaju medjunarodna dozvola ,osiguranje i steta?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav

Vožnja u inostranstvu bez medjunarodne dozvole je prekršaj i verovatno postoji neka kazna za tako nešto. Ako se desi nešto neželjeno verovatno se i takav prekršaj stavlja na gomilu.Nadam se da nikakve veze nemaju medjunarodna dozvola sa regulisanjem neke štete koja bi trebalo da se vezuje za zeleni karton.

Moje kolege na poslu su bar jednom mesečno u Evropi po 2000 km putničkim autom i nijednom ih nisam čuo da pominju medjunarodnu dozvolu niti potvrdu da voze tudj auto. Jedino što kad registrujemo automobile odmah izvadimo za svaki i zelene kartone i ne razmišljamo o papirologiji.

Drugarica mi živi na kritu od 94 i u nekom razgovoru o kolima i sličnim temama reče da je trebalo da izvadim medjunarodnu dozvolu.

Izmenjeno (nikolic.dr)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa šta mislite čemu služi međunarodna vozačka dozvola ako ne treba da se vadi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

<br /><font face="Comic Sans MS"><font size="3">Pozdrav<br /><br />Vožnja u inostranstvu bez medjunarodne dozvole je prekršaj i verovatno postoji neka kazna za tako nešto. Ako se desi nešto neželjeno verovatno se i takav prekršaj stavlja na gomilu.Nadam se da nikakve veze nemaju medjunarodna dozvola sa regulisanjem neke štete koja bi trebalo da se vezuje za zeleni karton.<br /><br />Moje kolege na poslu su bar jednom mesečno u Evropi po 2000 km putničkim autom i nijednom ih nisam čuo da pominju medjunarodnu dozvolu niti potvrdu da voze tudj auto. Jedino što kad registrujemo automobile odmah izvadimo za svaki i zelene kartone i ne razmišljamo o papirologiji.<br />Drugarica mi živi na kritu od 94 i u nekom razgovoru o kolima i sličnim temama reče da je trebalo da izvadim medjunarodnu dozvolu.<br /></font></font><br />
<br /><br /><br />

Za svako vozilo koje nije na vase ime TREBA da se ima ovlascenje, pogotovo kada je u pitanju firma ovlascenje izdaje ista ili ako je na lizing onda lizing kuca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama su Makedonci na ulazu (sa obe strane) tražili međunarodnu dozvolu, a zeleni karton, standardno, i Grci i Makedonci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo konkretnog primera sa odgovorom cemu sluzi medjunarodna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam toliko putai[ao preko graniceza GR pricam i to sam

NIKAD mi nisu potrazili ,a i nikad nisam imao medzunarodnu dozvolu

od 83 mi je vozacka nikad nisam imao medzunarodnu,jbga

to je moje iskustvo

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi,

Presao sam Evropu za nekoliko godina do Malmea (Svedska) i do Lisabona (Portugal) i to kolima koja su kompanijska i to kupljena na lizing, sa srpskim tablicama! Imao lakse udese dva puta. Vozio i po Grckoj...

Jedino i samo sto vam je potrebno je ZELENI KARTON i NISTA VISE!!! Kontrolisali su mi dozvolu i saobracajnu na ulasku u CRO, SLO, H, prilikom izlaska iz SLO, po Nemackoj su me presretali "interceptori" zbog redovne kontrole kao i zbog brze voznje...

Fora o medjunarodnoj dozvoli i medjunarodnom ovlascenju je izmisljena od porodice Alvirovic (emisija i casopis SAT) kako bi nabacili posao AMSS-u!!! Verujte.

Za to su culi makedonski i retki grcki granicni policajci (ne carinici) i traze to samo zbog izivljavanja, zezanja.

Da li ste primetili da na dozvoli pise i na francuskom?

Pozdrav sa juga, iz Nisa!!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Međunarodna dozvola je korišćena i mnogo pre no su Alvirovići postali aktuelni. To prvo.

Drugo, ne vidim realnog razloga da se njima pridaje takva važnost pa sad pola evrope zna za njih i zezaju nas za međunarodnu dozvolu. Kao, policajci nikad u EU ne bi ni znali za međunarodnu vozačku dozvolu da im Alvirko nije rekao?

Jadni bi mi bili da nam Alvirovići određuju šta i kako...

Međunarodna vozačka dozvola je potrebna u velikoj većini (ako ne i u svim) zemljama EU. To što se dešava veoma često da je policija ne traži, nikako ne znači da ne treba!

Meni se desilo baš ovog leta posle mnogo godina putovanja EU bez da mi je traže, da mi u Grčkoj granična policija za vreme rutinske kontrole traži i međunarodnu vozačku dozvolu.

Nemojte imati dilemu da li treba ili ne - treba, ako ne želite sebi da natovarite na vrat nekoga ko će na njoj insistirati i da vam poremeti sve putne planove ako je nemate.

Ne vidim čemu posebno naglašavanje i jezika na kom piše na međunarodnoj saobraćajnoj dozvoli. Pa francuski je između ostalog diplomatski jezik i verovatno postoji međunarodna konvencija da se taj jezik koristi i na nekim, međunarodno važećim dokumentima.

Izmenjeno (codemaker)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Međunarodna dozvola je korišćena i mnogo pre no su Alvirovići postali aktuelni. To prvo.

Drugo, ne vidim realnog razloga da se njima pridaje takva važnost pa sad pola evrope zna za njih i zezaju nas za međunarodnu dozvolu. Kao, policajci nikad u EU ne bi ni znali za međunarodnu vozačku dozvolu da im Alvirko nije rekao?

Jadni bi mi bili da nam Alvirovići određuju šta i kako...

Međunarodna vozačka dozvola je potrebna u velikoj većini (ako ne i u svim) zemljama EU. To što se dešava veoma često da je policija ne traži, nikako ne znači da ne treba!

Meni se desilo baš ovog leta posle mnogo godina putovanja EU bez da mi je traže, da mi u Grčkoj granična policija za vreme rutinske kontrole traži i međunarodnu vozačku dozvolu.

Nemojte imati dilemu da li treba ili ne - treba, ako ne želite sebi da natovarite na vrat nekoga ko će na njoj insistirati i da vam poremeti sve putne planove ako je nemate.

Ne vidim čemu posebno naglašavanje i jezika na kom piše na međunarodnoj saobraćajnoj dozvoli. Pa francuski je između ostalog diplomatski jezik i verovatno postoji međunarodna konvencija da se taj jezik koristi i na nekim, međunarodno važećim dokumentima.

Zvucis kao da sm te uvredio, tj da iza nick-a "codemaker" stoji licno Mirko Alvirovic.

Molim te izvini ako sam te uvredio, nije mi bila namera.

Da, medjuarodna dozvola i ovlascenje je postojalo pre Alvirovica ali je AMSSu lose isla prodaja toga pa su dogovorili "pomoc" od strane medija.

Vidim da se slazes samnom da je to trazila Grcka graniicna policija, jer su culi da tako nesto opstoji u Srbiji.

Budi siguran da nasa policija to (medjunarodnu vozacku) nece traziti nijednom evropskom vozacu koji vozi u Srbiji jer to u EU ne postoji.

Ko sto i sam kazes: "francuski je između ostalog diplomatski jezik i verovatno postoji međunarodna konvencija da se taj jezik koristi i na nekim, međunarodno važećim dokumentima."... nasa domaca dozvola je medjunarodno vazeca, te ti druga nije potrebna.

Pozdrav i jos jednom izvini.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zvucis kao da sm te uvredio, tj da iza nick-a "codemaker" stoji licno Mirko Alvirovic.

Da, medjuarodna dozvola i ovlascenje je postojalo pre Alvirovica ali je AMSSu lose isla prodaja toga pa su dogovorili "pomoc" od strane medija.

Vidim da se slazes samnom da je to trazila Grcka graniicna policija, jer su culi da tako nesto opstoji u Srbiji.

nije se uvredio code vec samo govori iz ugla nekog ko je sve ove godine spartao po evropi kolima.........a veruj mi znam iz pouzdanih izvora da se iza tog nick-a ne krije lik Mirka :D

a sto se tice ovlascenja i medjunarodne dozvole, to je postojalo svih ovih godina i nema to veze sa losom prodajom u AMSS, nego sto svih ovih viznih godina najveci broj ljudi se oslanjao na agencije da im sve organizuju i prevezu i nema tih cimanja....verovatno i strah je tu bio prisutan.......onaj ko je van te price i ko je imao razne vidove sengena i slobodan prolaz, znao je i morao da ima ovlascenja i dozvole...........tako da nista Mirko tu nije izmislio niti kome pospesio prodaju samo je osetio momenat da pocne da prica o tome kad je postalo ocigledno da u zadnje vreme polako ljudi se okrecu sopstvenoj organizaciji i prevozu do zeljenih destinacija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zvucis kao da sm te uvredio, tj da iza nick-a "codemaker" stoji licno Mirko Alvirovic.

Molim te izvini ako sam te uvredio, nije mi bila namera.

Nisi ti mene uvredio već iznosiš niz smešnih tvrdnji na koje sam reagovao. Iza mog nicka nema ni "A" od Alvirovića tako da to nije razlog mog odgovora

Da, medjuarodna dozvola i ovlascenje je postojalo pre Alvirovica ali je AMSSu lose isla prodaja toga pa su dogovorili "pomoc" od strane medija.

Očigledno mnogo voliš da se baviš teorijama zavera...

Vidim da se slazes samnom da je to trazila Grcka graniicna policija, jer su culi da tako nesto opstoji u Srbiji.

Budi siguran da nasa policija to (medjunarodnu vozacku) nece traziti nijednom evropskom vozacu koji vozi u Srbiji jer to u EU ne postoji.

Kako si samo ovo iskonstruisao?

Međunarodna vozačka dozvola postoji u svim zemljama EU i većini zemalja sveta, samo ti za to ne znaš.

Ja nisam rekao da se slažem sa tobom da su mi Grci tražili jer su čuli da tako nešto postoji u Srbiji. To si izmislio. Rekao sam da su mi samo jednom u 8 godina tražili tu dozvolu i da to što je ne traže, ne znači da nije potrebna.

A tvrdnja da su kao Grci "čuli" da tako nešto postoji u Srbiji je jako zanimljiva obzirom da međunarodna vozačka važi od 1977 godine (vidi dole) A pogotovo od kad je Alvirko postao auto zvezda na nebu EU naravno da sad svi znaju da mi jadni Srbi jedini vadimo međunarodne dozvole panam se ostali smeju...

Ko sto i sam kazes: "francuski je između ostalog diplomatski jezik i verovatno postoji međunarodna konvencija da se taj jezik koristi i na nekim, međunarodno važećim dokumentima."... nasa domaca dozvola je medjunarodno vazeca, te ti druga nije potrebna.

Da si se malo interesovao sazano bi sledeće pa ne bi pisao o nečemu o čemu ne znaš dovoljno ( a trebao bi, jer ti ne želim neprijatnosti na putu ako ti neko traži nešto što po tebi nije potrebno)

Bečkom konvencijom o saobraćaju na putevima od 1968 predviđena je upotreba međunarodne vozačke dozvole. Lista zemalja koje su potpisale ovu konvenciju obihvata sve evropske zemlje, uključujući Englesku a takođe i USA i mnoge azijske zemlje, ukratko, velika većina zemalja na planeti Zemlji.

Konvencija je stupila na snagu 1977.

U nekim zemljama se izdaje na godinu dana (USA, Engleska) a u mnogima pa i kod nas, na 3 godine.

Tvoja tvrdnja da je dovoljna samo naša vozačka je samo pokazatelj da ne poznaješ materiju ali je to tvoj problem jer se plašim da ćeš na malo neprijatniji način saznati da nisi u preavu. Kad ti na primer nadrndani Mađarski pandur bude tražio u sred noći ili negde u bespućima Slovenije ili Nemačke.

Osim toga, na primer, ne možeš iznajmiti auto na primer u USA a da nemaš međunarodnu vozačku ... Itd..

Da rezimiramo:

- Nisam se uvredio naravno

- Nisam Alvirko (pu,pu - daleko bilo)

- Međunarodna vozačka dozvola je potrebna u većini zemalja

Mislim da smo ovim temu o tome apsolvirali

Izmenjeno (codemaker)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka