dejzi99

Makadi Bay...

84 poruke u ovoj temi

Vratismo se i prilično smo zadovoljni!

Plaza jeste mala,ali je ulaz u vodu jako lep,nema korala i pesak je mek i sitan,ulazili smo bez papuca.Voda je cista i savrsena,puna ribica super je za ronjenje,posle par metara ulazi se u dubinu!plaza je uska u odnosu na hotele koji nas okružuju,ali je redovno čišćena,u periodu naseg boravka od 29.07-9.08 bilo je dosta gostiju,pa je ponekad bilo guzve u vodi,ali slobodnih lezaljki je uvek moglo da se nadje,mada ne baš u prvom redu do vode vec u 3 i 4,ali i to je ok!

Bazeni su savrseni,higijena u sobama takodje ok,ali smo ipak castili sobara sa 10 funti,to je evro i po,pa nam je redovno i revnosno menjao peškire,posteljinu i pravio figure od čaršava i peškira(to me je nerviralo jer sam posle morala da razmotavam i rasklanjam ta čudesa)!Klima u svim sobama je postavljena tako da duva prema krevetima pa je nemoguce spavati kad je upaljena jer duva u glavu,ali nije bilo toliko vruće nocu,moglo se spavati i sa ugašenom klimom!

Restoran u hotelu nije bog zna kako lep,vise liči na neku menzu,ali hrana je bila dobra,imali smo all inclusive i to je u ovom hotelu neophodno jer okolo nema prodavnica gde se može kupiti bilo šta!Osudjeni ste da klopate iskljucivo restoranu,ali kao što rekoh hrana je bila dobra,i preko celog dana ima nesto da se gricka!Posle doručka može se jesti na bazenu,giros,hot dog i salate,sladoled samoposluživanje iz frizidera ceo dan,pica na plaži posle ručka itd!

Pića su na točenje iz automata,fanta,cola sprajt,djus i sok od ananasa sve iz automata!U vreme kad smo mi bili automati su bili na nekom remontu,pa smo pili flaširane sokove,colu,fantu i sprajt,ali ukus nije bio drugaciji od onih iz automata!Piva ima njihovog točenog preko celog dana na barovima,koktela takodje,ali su barmeni lenji i neće uvek da ih prave,ili nemaju sastojaka navodno,tako da sam ja za 10 dana 4 puta dobila koktel,ali ni to mi nije preterano smetalo

Sto se tiče vode,na svakom koraku ima aparata sa balonima punim vode koja je uvek hladna i ukusna,(ako se za vodu može reći da je ukusna)U sobama se nalaze frižideri pa možete da natočite u flašu ako preko noći ožednite!Mi nismo imali nikakvih zdravstvenih problema,u smislu stomačnih tegoba itd!Zadovoljni smo onim sto smo dobili za pare koje smo uplatili,a to je 490 evra po osobi sa avionskim prevozom!

Hotel se rangira sa 5 zvezdica,realno je 4 minus,ali za te pare super!Suveniri u hotelu su preskupi,savet je ne kupovati ništa,jer na aerodroimu u Hurgadi u povratku imate brdo prodavnica sa fiksnim cenama koje su mnogo niže od onih za koje mislite da ste se dobro iscenjkali sa prodavcima, a i tu se možete cenjkati i još spustiti cenu!

Bili smo na izletu u Kairo,moj suprug je bio presrećan što je video muzej i piramide,a ja sam riknula od vrućine,peska,nasrtljivih beduina koji vas kod piramida vuku za rukav i nude sve i svašta.Dotuklo me je i šestočasovno klackanje u preterano rashladjenom autobusu čak sam dobila kijavicu na 52 stepena c!O ostalim izletima je na ovim forumima već sve rečeno ja nemam da dodam ništa novo,izuzev da bi svako trebalo bar jednom u životu da poseti Egipat,jer vredi videti!!!

Izmenjeno (ljerka)
odvojeni pasusi radi lakšeg čitanja
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

generalni utisak za makadi bay je skupoca.pritom mislim na usluge i radnje.

ok,svi smo u hotelu na ALL,pa ti ne treba ne znam ni ja sta,ali je skupo.

npr.market abu ashara je skuplji duplo nego u hurgadi,a i inace su cene uzas.mislim,par sitnica,nestane vam dezodorans-nivea je 600din(kad se preracuna u nase pare),pakovanje za kosu loreal ono koje je kod nas 400din je 1200d.dopuna za mob.nema od 10le kao u hrg,vec 25le(i naplate uslugu 5le,pa jos daju manji kurs,pa to jos ispada kao da ste dali 35le) itd.sve za suncanje je jako skupo.majice od 50le(hrg od 30le)i da ne nabrajam vise.ne pisu dzabe i englezi da se nista ne kupuje vec na aerodromu ko hoce,ko nije otisao do hrg.

dalje,usluge tipa masaze,izleti,sve je duplo skuplje.rajsko je 35e,ajde da kazes i da se iscenjkas na 30e,sve je to opet duplo skuplje.ali ne dave mnogo,jer imaju goste koji idu,takva je klijentela pa im se moze..

cigarete-lucky,kent,marlboro 25le,cak i 35le!!najjjeftinije sto mozete uzeti je kleopatra za 15le(200din).

za maske za ronjenje vec sam rekla koliko traze i sve te zafrkancije za plazu..

znaci,ovo nije mesto gde se moze pazariti kao u hrg,te se time rukovodite,da vas ne boli glava:)

ah,da,i baksisi moraju da budu veci..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaista je preskupo,cak i uz cenkanje!Mi smo napravili veliku grešku jer smo kupovali suvenire u hotelu!Prodavac nam je uvalio pokvarenu nargilu(fali joj jedan deo),a za majice sa motivima egipta prodavci su tražili i po 40 evra.Naravno sa cenjkanjem dodjete do cifre od 10 evra,ali smo posle te iste majice videli na aerodromu za 5 i 6 evra.Sladoled u nekom marketu(ne mogu da se setim imena)koštao je 5 evra,a dve limenke pepsi kole 6,5 evra.To je mnogo čak i za svetske standarde,tipa Španija i Italija!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

MAKADI je deo koji se jos uvek gradi ,dalje je od H URGADE,ALI NIKAKVE POTREBE NEMATE DA IDETE DO GRADA ,TAMO NEMA NISTA...mi smo odseli u STELLA MAKADIJU, PREKO BIG BLUA, davno nisam bio u bolje razradjenom hotelu,cena je bila ok,a sve je veoma dobro funkcionisalo,bilo je puno nasih,ali te godine je bilo dzaba za oba deteta...posle toga nisam video da ga neko radi...odlicno je sve u njemu....MANA...vrlo izrazena oseka koja plazu pretvori u ruglo ...pa je neophodan ulazak preko pontona koji je super,s jedne strane ulazis u plicak ,a s druge strane pontona direkt na mesto gde je 6 metara dubok koralni zid,,,,IZUZETNA RONILACKA DESTINACIJE...SVE JE TU...ko ode u Makadi,nece pogresiti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kad se setim..kako lepo bese..:)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

putujem u julu u sunrise royal zanima me kako ste isli do hurgade i koliko je prevoz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

...i sad kad uporedim sa hurgadom-more za medalju-makadi super!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gde bi pre otisli za iste novce u Sunrise Royal Makadi ili Hilton Resort?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa sad,za iste novce-u sunrise!ali mozda zato sto mi je hilton jos svez,a sunrise od prosle god.

pitajte me za koji mesec,hahah

elem,kad bi mogla kombinacija hilton sobe i hrane,a mora i prostora sunrise-a-e,to bi bilo najbolje!

sl.god.bih npr.pre otisla u sunrise,ali to je zato sto smo ove bili u hiltonu.minus sunrise-a su sobe,i to ne za dvoje,vec sad zbog bebe,a ne znam bas da li bih dobila apartman u sunrise.hrana je bolja u hiltonu,ima manje izbora,ali to je onaj pravi,sve ukusno,evropski.higijena i usluga-hilton.

sunrise opet ima svoj smek,kao i svi hotelu u makadiju,uostalom.more je zakon.setnja po makadiju takodje.

kakogod okrenes,oba hotela su bas skupa...videcemo sl.god.sta ce biti sa cenama...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam,ali meni je usluga u SRM bila vrhunska. Sobe jesu sa malo zastarelim namestajem,a i hrana iako ima veliki izbor nekako nije ukusna,ili nije nama sa ovih prostora ukusna.Mnogo mi je ukusnija u Caribbean-u,mada je manji izbor.Mada njihov AI je stvarno nezaboravan,flasice sa vodom na svakom koraku neograniceno,a pice vrhunsko,ne kao u CWR gde sipaju i vino iz automata.

Izmenjeno (na12)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sve tacno,podrzavam sta ste rekli,ne znam zasto ne moze da u jednom hotelu imas sve,ali tako biva..

prvi put sam se ugojila u egiptu,za neverovati,sada u hiltonu.

ali ceo koncept sunrise-a mi se svidja..

kad izadju cene sl.godine,videcemo,moze cak i neki drugi-da se proba,sto da ne..

ali svakako,svima preporucujem hilton,sad ocenjujemo hotel kao hotel(ne ubrajam plazu,more,okolinu)-a i ovo nabrojano je sasvim ok,nije ono da nema mora,da moras da pesacis preko pontona i sl.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Makadi Bay je zaista za svaku preporuku, do grada mozete otici jednom ili dva puta max i to ce vam biti dovoljno.. sve sto vam je potrebno ima u Makadiju. Inace, meni se dopada sto moze slobodno da se seta pored hotele, mozete cak i ulaziti u druge hotele. U Sunrise Royal Makadiju uvece uvek ima nekih desavanja, bas je onako zivahno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

beogradjani, kad ste to bili u Fort arabesqe.?sa malom bebom? Moze utisci? Hvala unapred. Fotke slatke

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pozz

nismo bili u Fortu kao gosti hotela,vec na plazi,a bili smo u hotelu pored Sunrise Royal Makadi.Tada sam bila trudna,a sa bebom smo bili u Hilton resortu ove tj.prosle god.

Fort inace deluje vrlo jednostavno i po izgledu najskromnije od drugih hotela,plaza je jako dugacka,ima 500m sigurno,dosta koralnih grebena i svakakvih riba smo videli,dok na dr.plazama nema bas tako jer su upropasceni korali.najvise ima italijana,pa je i animacija na italij.,culi smo kad smo setali uvece.mnocu je setaliste ispred hotela mracnjikavo,tu su sad neke male manjkavosti,u odnosu na sunrise royal pored.

hotel je klasifikovan sa 4*,ali ima jako dobre komentare na tripu.

moglo je da se kupa na plazi,ali naravno bez lezaljki.mi smo dolazili sa maskama radi ribica i svega,i kad se iskupamo nazad kod nas na plazu.

zanima nas ove godine da idemo tamo ako bude u ponudi.

makadi je inace sjajan i osecaj je drugaciji nego kad ste u hurgadi

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868535
    Ukupno poruka