dejzi99

Makadi Bay...

84 poruke u ovoj temi

Primetila sam da nedostaje tema koja bi objedinila sve utiske forumaša koji su letovali u Makadi bay-u. Nikada nisam letovala u Egiptu, ali ove godine izgleda da će to biti naša destinacija izbora. Negde sam pronašla da je Makadi bay izabran za najlepšu svetsku hotelsku plažu, ali nemam nikakve predstave o kompleksu hotela koji su tu smešteni (izuzev rasporeda hotela na Wikimapii). Šta je sa prodavnicima, kafićima, restoranima? Ima li gde da se prošeta uveče, kako ne bi zavladala monotonija (mislim da nećemo biti raspoloženi za uzimanje taksija i obilazak Hurgade, možda jednom)?

O hotelu Tia Heights Makadi (ex La Meridien)našla sam pozitivne utiske gostiju zabeležene baš na ovom forumu, mada ništa nije sistematizovano. Sa druge strane, na Trip Advisoru, on je rangiran vrlo nisko, čak na 12 poziciji od 13 hotela. To me dovodi u nedoumicu, jer mu je cena jako povoljna i bila sam blizu toga da ga rezervišem.

Medjutim, hotel Sunrise Royal Makadi je vrlo dobro rangiran na Trip Advisoru, prodaje ga Big Blue po jako pristupačnoj ceni,ali nisam pronašla nijedno iskustvo na forumu sa ovim hotelom. Prosto mi je neverovatno da niko od forumaša nije tamo letovao, ili nije osetio potrebu da svoje utiske podeli sa ostalima?

Iberotel Makadi Beach se nalazi u katalogu agencije Follow me za 2010., ali cene još nisu izbačene. Pretpostavljam da će biti fantastično visoke (ili nama nedostupne), jer je ubedljivo prvi na listi hotela sa preko 70% onih koji su ga ocenili sa "excelent".

I da ne nabrajam dalje, još je deset hotela smešteno u istom zalivu, neki imaju direktan izlaz na more, a neki ne. Koliko sam gledala sva 3 nabrojana hotela imaju sopstvene plaže, a interesantno pitanje je - čija je plaža najlepša? Znam da su kriterijumi različiti, ali da bude obična peščana plaža, znači ne: suviše plitka ili sa krupnijim kamenjem u vodi, odnosno koralima koji otežavaju ulazak?

Nadam se da ćete se javljati sa svojim iskustvima, predlozima i sugestijama...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a to je bogu iz kicme. nema nista samo hoteli. i tu ti nema "samo da se prosetam do grada"...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, nemam želju da "šetam do grada", zamislila sam odmor kao relaksaciju od svega.... Znam da je Makadi bay udaljen oko 30 km od Hurgade, jedino me zanima da li ima gde da se "protegnu noge" posle večere. Uvek nosimo i gomilu knjiga na letovanje, verujem da mi neće biti dosadno... A noćni život sam pomenula zbog sina, valjda ima diskoteka u kompleksu tih hotela - Trivago pokazuje da ih ima 25 ukupno, malo li je wink.gif ...

Dobrodošla su iskustva onih koji su letovali u nekom od tih hotela biggrin.gif ...

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veliki pozdrav Dejzismajl.jpg Evo i ja planiram da uplatim Tia Makadi sledece nedelje..trebalo bih da uplatim od 30.06 do 11.07..11nocenja..( nadam se da cu uplatiti u tom terminu..sve zavisi od odmora moje druge polovinebiggrin.jpg) Vec danima trazim nesto vezano za ovaj hotel i celu ovu oblast Makadi bay...i svi komentari za ovaj hotel su fenomenalnibiggrin.jpg ..ali izvan hotela..smorilo.jpg kazu tuga..nema nista! Ali ja se nebrinem..umesto tonu garderobe..ponecu knjigeplezko.jpg Sta ce nam vise..pesak, more, lezaljka, suncobran, all inclusiveplezko.jpg (ajde moze uz to i draga osobastidljivko.jpg )Samo se nadam da u hotelu necemo biti jedini iz Srbije..nadam se da ce biti jos nasih..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tidži, videla sam tvoje utiske iz hotela Tia Heights Makadi i drago mi je da su u tolikoj meri pozitivni. Mi smo se vratili pre otprilike nedelju dana iz Steigenberger Al Dau Beach-a i utisci su takodje fenomenalni. Jedini nedostatak je baš loša plaža, jednostavno, za nas koji smo poslednjih godina navikli na grčka ostrva, baš neupotrebljiva. Ali, zato se u životu nisam toliko isplivala na bazenima, što je predstavljalo iznenadjujuće prijatnu promenu. Ni sama ne bih verovala da i takav odmor može biti vrlo aktivan i ni u jednom trenutku dosadan. Naravno, poneli smo i mnogo, mnogo knjiga, i sve je proteklo savršeno. Konačno, svi članovi porodice su bili zadovoljni i usmereni na aktivnosti koje ih inače najviše zaokupljaju.... Vateropolo, teretana, staza za džogiranje ispred samog hotela duga 2,5km, water gym, relaksacija na ležaljkama i u barovima uz uslužno osoblje... Dan prodje začas,a odmor na sveopšte žaljenje - dok lupiš dlanom o dlan...

Razrešila sam jednu dilemu - sa vrlo visokom verovatnoćom se odlučujemo iduće godine za Makadi bay, kako bi kompenzovali ovogodišnji "nedostatak" sa plažom. Više me ne muči udaljenost od Hurgade, jer u njoj jednostavno nema šta da se vidi, sem sveopšteg meteža po ulicama, neregulisanog saobraćaja, nametljivih prodavaca svega i svačega, prljavštine u pobočnim ulicama Sakale i propalih investicija na periferiji. Medjutim, pre svega izuzetno prijatna klima čak i u vrelim letnjim mesecima, i sadržaji koji nude resorti po povoljnim cenama, opredeliće nas verovatno i iduće godine za ovaj vid odmora...

Jedno što i dalje ostaje dilema izmedju Tia Heights Makadi i Sunrise Makadi Royal hotela...O ovom drugom ima zaista malo utisaka, kao da baš malo ljudi letuje u njemu? Na strani vašeg hotela su ogromne vodene površine u okviru hotelskog kompleksa i tako lepa plaža koju smo mi ove godine preskočili...

Videćemo...

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao Dejzi..drago mi je sto si se lepo provela.Makadi bay ti je kao neko malo naselje od par hotela..Mozes slobodno da se setas i obidjes sve hotele, koji su fakticki spojeni. Postoji i Makadi bay centar koji ima malo setaliste i oko 20-tak prodavnica.Imas mali vozic koji besplatno vozi u obilazak Makadija. Obisli smo skoro sve hotele u Makadiju i cini mi se da je Sunrise Makadi bay jako dobar (nalazi se tacno pored Tia hotela..fakticki su spojeni)E sad kakve su sobe neznam..ali je jako lep na oko. Sve je u njemu tako lepo sredjeno..ma sve pod konac..ali je i dosta skuplji od Tia Makadija. Ja sam licno prezadovoljna Makadijem..mislila sam da je nedodjija i da ce nam biti dosadno...naravno pogresila sam..Ako budes sledece godine otisla neces pogresiti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da je malo izolovan u odnosu na kompleks ostalih hotela, ukoliko mapa verno odražava "stanje na terenu"?

http://wikimapia.org...68&z=14&l=0&m=b

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao N.N..Serenity (kao sto kaze Dejzi) je malo dalje od ovog kompleksa hotela..Nazalost nismo ga obisli..Znam samo..da mu plaza nije bas nesto..Kad smo kretali kuci..u nas hotel je stigla neka porodica sa malom decom iz Srbije..pa su nam oni rekli..kako su prvo zeleli da uplate Serenity..pa su im u agenciji rekli da nema lepu plazu..To je sve sto znam o njemu. Ako nesto saznam..javljam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na trudu.Info iz prve ruke je najpouzdaniji, i mene brine kakva je plaza u Serenity, da li je cela kamenita?

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li neko bio u hotelu Harmony Makadi bay ili u Serenity Makady bay . koji hotel ima bolju plazu . razlika u ceni je

40 eura /serenity/ . sta mislite .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mozda ne bi bilo lose da malo proucite Tripadvisor u vezi ova 2 hotela,procitate sta ljudi kazu,ima i slika,pa na osnovu toga odlucite..jer malo je ljudi ovde,koliko vidimo,bilo u makadiju pa otud i malo utisaka i komentara.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Makadi bay je turisticko naselje udaljeno 35km juznije od Hurgade! Ima dugacku plazu oko 4km..duz koje se nalazi mnogo fantasticnih hotela! Vecina hotela je spojena..tako da mozes slobodno uvece setati od jednog do drugog..i razgledati! Postoji mali centar Makadi bay-a..gde ima dosta prodavnica suvenira i jedna ili dve prehranbene prodavnice!U svakom od hotela je uvece dosta zivo...svako vece se cuje neka muzika..ili se organizuju tematske veceri! Sve u svemu..ja sam odusevljena Makadijem...i naravno morem u zalivu (nema onog kilometarskog plicaka)! Ko se odluci za Makadi..sigurna sam da nece pogresiti...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

TIDZI

Ja sam izabrao sunrise royal makadi, idem sa cerkama od 13 i 16 god. , da li ovaj hotel dobar izbor. sta mislis da li royal ili

sunrise select garden bolji

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Relax..neces verovati ali Sunrice royal je tacno pored hotela Tia (bivsi hotel La Meridian) u kome sam ja odsela prosle godine! Sunrice je fantastican (barem spolja..unutra nismo mogli uci)..izgleda fantasticno! Bukvalno je spojen sa Tia hotelom...mozes slobodno setati i razgledati oba hotela! Sto se tice devojaka..imaju i u jednom i drugom hotelu diskoteke (cesto organizuju neki pena parti na plazi)..tako da im uvece nece biti dosadno! Veruj mi...od svega je najlepsa plaza i more...nesto fantasticno! Sto se tice onog drugog hotela...stvarno neznam..verovatno je i on tu negde u blizini! Za ovaj Sunrice royal...samo reci hvale (opet kazem..neznam kakve su sobe i hrana..) ali spolja izgleda fantasticno..kao i plaza!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka