zirk

Kipar duzi boravak , zivot i rad na Kipru

45 poruka u ovoj temi

E, ovako...Ja zivim na Kipru pa me slobodno mozete pitati sta vas zanima. Inace, grad u kome zivim je Larnaka, pa ako ima nekog mojih godina (znaci 20ak :D ) slobodno me kontaktirajte. :D

...

Zdravo Marshmallow! :)

Interesuje me da li je lako naci poso u nekoj prodavnici prehrambenih proizvoda npr., ili u nekom hotelu kao recepcioner, zabavnom parku, restoranu, kiosku... s obzirom da imam srpski pasos?? Zatim, kolika je mesecna plata ovih poslova? Da li je lako naci stan i kolika je mesecna kirija jednosobnog stana?? I ukoliko bih se zaposlio da li bi mi gazda "sredio" papire tj. obezbedio radnu dozvolu i boravisnu vizu??

Pozdrav! :)

Izmenjeno (mikap)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima zelju da ide uskoro na Kipar da radi? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko ima zelju da ide uskoro na Kipar da radi? :)

ja bih teo da idem, ali da li ima posla? Jel ti znaš možda kako se kreću cene stanova (mesečna kirija) i kolike su plate...? Jesi li možda informisan o tome?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iscitaj malo forum. Pisalo se naveliko i nasiroko (cene stanova, radnog sata, vize, radnici iz Bugarske, Rumunije) a imaš i na forumu ana.rs

Izmenjeno (DraganV)
nepotrebno citiranje
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja bih teo da idem, ali da li ima posla? Jel ti znaš možda kako se kreću cene stanova (mesečna kirija) i kolike su plate...? Jesi li možda informisan o tome?

To se ne zna dok ne odes...Poslao sam ti pp :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hey ,planiram da idem sa deckom krajem juna na Kipar i mislili smo da ostanemo mesec dana, pokusamo da nadjemo neki posao...ako ne pakujemo kofere i idemo dalje :)

Videla sam da se na forumu pisalo o smestaju ali mene konkretno zanima da li neko zna nekog ko iznajmljuje stan,sobu,apartman....ili tako nesto???

Mislim da se stanovi krecu oko 300eur-500eur mesecno zavisi u kom delu....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,molila bih za informaciju kakva je mogucnost zaposlenja na Kipru ? Dosla bih sa deckom na tri meseca pred pocetak sezone ,kraj aprila najjkasnije,pa me zanima koliko je moguce naci bilo koji posao kao pocetnu varijantu ',npr.hoteli,restorani,kafici,servisi za ciscenje ...unapred zahvaljujem svima koji mogu ikakvu informaciju da mi pruze

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko moze da mi kaze, racunaju li se dani provedeni na kipru racunaju u sengen dane tj onih 90 dana koje imamo pravo da provedemo u zemljama EU. Posto sam vec putovala pa se plasim da ne predjem dane na koje imam pravo a procitala sam da Kipar nije u sengenu iako je clanica EU. Molim vas d ami neko da odgovor ukoliko zna!

Hvala punoOOO!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ko zeli da radi na Kipru moze slobodno. U sezoni se lako nadje posao, mnogo lokala trazi radnike.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim sve koji rade i zive na kipru, za informacije sto se tice rada u restoranima...? Za sva iskustva vezana za boravak i posao..?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

http://www.b92.net/putovanja/moj_put.php?nav_id=634345

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Otvorila sam gornji link i iznenadila se sto je u temi Kipar, covek postavio link o sezonskom radu, ali u drugom delu teksta mi je bilo jasno-Rad u restoranima u Grckoj, sto je verovatno ekvivalent radu na Kipru

Procitajte tekst obavezno-ODLICAN I POUCAN

Izmenjeno (Pauna)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postovanje svima,

Planiram ove godine vec aprila, maja zaista sam jako zainteresovan da odem na Kipar, naravno u vezi posla pa bih vam bio zahvalan ako neko moze da me uputi malo bolje u to. Interesuje me da li je tesko doci do posla od kog grada je najbolje poceti sa potragom.Inace sam pretezno zainteresovan za ugostiteljstvo ( konobari, barmeni, helperi) bilo sta, da li se traze radnici na plazi nesto kao pool boy zatim gradjevina, security, sales persons, cleaneri znaci ne biram radio bih bilo sta za pocetak. Koje su cene stanova, hrane? I kolika je satnica za vec pomenute poslove? Vidim da je slicna situacija kao na Malti oko papira i drugih stvari gde sam inace boravio vise od 7 meseca samo sto je ostrvo dosta vece od Malte samim tim pretpostavljam vise mogucnosti za pronalazenje posla. Nadam se da cu uspeti da dobijem neki adekvatan odgovar :)

Hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo, pratim ovaj forum jer me zanima zivot na Kipru, ranije je bilo reci o tome,  pa bih molila da mi neko odgovori kakve su cene  boravka u vrticima  i skolama , nisam to uspela da saznam, kao i  zakupa  manjih stanova, i ako neko zna sa radnom dozvolom supruga,da li se sticu neka prava ... postoji mogucnost odlaska, pa nam trebaju te vazne informacije... ...hvala  Vam unapred~~

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim vas da mi neko odgovori,preselila  bih se  sa porodicom na Kipar, da li moze da se zivi sa jednom platom radnika obezbedjenja, i sa koliko novca moze normalno da se zivi˙, (imamo i dvoje male dece),kao i koliko su sada iznajmljeni stanovi sa jednom do dve spavace sobe, i ukoliko neko zna, da li se mogu tamo prodavati rucno izradjeni predmeti,  ima li takvih mesta:neznam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26155
    Ukupno tema
    872235
    Ukupno poruka