zirk

Kipar duzi boravak , zivot i rad na Kipru

45 poruka u ovoj temi

Hvala Srbko na odgovoru, ali ja sam planirao na duze od 90 dana da ostanem na Kipru i sad ne znam da li mi je potrebna boravisna viza??!! A jel radnu vizu dobijamo od strane poslodavca ili od ambasade Kipra ovde u Beogradu?? Ako budem dobio boravisnu vizu da li cu moci onda da budem duze od 90 dana na Kipru, kao i kad budem dosao u Srbiju na 15 ili mesec dana da se bez problema ponovo vratim tamo?? Mene zanima Limasol, ne znam da li znas kako je tamo za poso, stan...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Прочитао сам твоја питања и у првом наврату. Питања су смислена, али заиста ми је жао што ја на њих не знам одговор, јер се нисам бавио тим темама, мада бих и ја сутра отишао на Кипар са породицом заувек.

Истина на нека од њих си већ добио одговор од учесника форума.

Остаје ти да се надаш да ће се јавити неко ко живи и ради на Кипру (открио сам топлу воду) osmeh1.gif

На та питања би на Кипру добио одговор у кратком року јер има наших људи (истина не у броју као Бугара, Румуна... што је већ писао учесник форума), али...

Ја могу само да ти напишем да је Лимасол на мене оставио леп утисак, да има пуно Руса, па ако знаш језик то је олакшавајућа околност, уз обавезан енглески.

Својевремено сам се као што се може наслутити упустио у авантуру тражења посла на сличан начин (истина у питању је била Грчка) и нисам се покајао.

Осим што сам се вратио овде. Сад било му га.

Конкуренција за посао је чини ми се мања него у Грчкој што се тиче страних радника, а разлог се да наслутити (нећу га овде износити). Остављам резерву да је ово мој субјективни утисак.

Толико.

Пробај да даље истражујеш, а можда се и неко огласи са правим информацијама.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi moji ja sam stupio u kontakt juce sa jednom poznanicom koja je zivela u Grckoj od 1997 do jula 2011..Preselila se u Limasol u avgustu.. :blink2: ...Rekla je da ce mi pomoci kada budem dosao oko smestaja..Eto jedna briga manje...Idem 1 novembra tamo...Ja se iskreno nadam da cu naci neki posao tamo.. :blink2:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a kako mislis da se zadrziz duze od 90 dana? Jel imas vizu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mene, jako mi se dopala vasa diskusija o Kipru. Ja sam neko ko ovde zivi, ne bas dugo ali htela bih da pomognem svima kojima trebaju neke informacije, ako znam odgovor, naravno.

Sto se posla tice, situacija nije bas najbolja. Najvise zbog Bugara i Rumuna koji su preplavili ostrvo jer im nisu potrebni nikakvi papiri, vize, dozvole... I sve to, naravo olaksava situaciju poslodavcu. Drugi razlog zbog kog ovde trenutno 'ne cvetaju ruze' je kriza koja se od skoro i ovde oseca, smanjeni obim posla, otpustanje radnika, itd... Ove godine je samo turizam dobro radio, sve ostalo slabo. A sezona se blizi kraju.

Inace je ostrvo lepo. mentalitet slican, bezbedno i opusteno za zivot... More FENOMENALNO, klima nije losa (kazem to zbog jula i avgusta koji su previse topli), leto i dalje traje i nema ni naznaka da ce doci zima (osim po prodavnicama koje su pune novih zimskih kolekcija).

Nisam mogla da citam sve unazad, ali neko je postavio pitanje vize nakon 90 dana. ako posao nadjes i ako gazda hoce da ti napravi papire, nema problema za to... to se sredi.

Toliko od mene za sada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti puno Friend11!!!:) Mene interesuje konkretno Limasol jer tamo sam bio 1998 godine, proveo sam ceo letnji raspust i bas mi se svidelo. Doduse tad sam bio dete, a sada bih da odem da radim. Znam sve o Kipru, da je lepo, fenomenalno itd. Pre neki dan sam zvao kiparsku ambasadu ovde u BG, ali zena koja radi tamo mi je rekla da je sada drugacije sto se tice odlaska jer imaju pravo na carini da me pitaju gde idem tj. da im dam tacnu adresu itd. jer ukoliko posumnjaju da idem tamo da radim onda mogu da me vrate, jer da bih to izbegao mora neko od tamo da mi posalje pozivno pismo, neko kog znam (ali ja neznam nikog:tuga:), i da su stanovi skupi (500-600eura) a da je tolika i plata i da ne mogu tako lako da odem tamo, jel to istina? Sto se tice ekonomske krize, mozda se oseca malo i tamo, ali u Srbiji je UVEK od kako znam za sebe!!! Tako da ne verujem da je gore, nego u Srbiji!!!

Ja bih da radim neki posao u turizmu (npr u restoranu ili hotelu), ili u nekoj prodavnici, trafici, butiku..., pa me interesuje da li je lako naci ovakve poslove ili nesto slicno (znam da se sezona zavrsava, ali mislim na sledecu) i kolika bi bila plata tih poslova (naravno mesecna) ?? I kolika je mesecna kirija jednosobnog stana?!!

Pozdrav :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se posla tice, situacija nije bas najbolja. Najvise zbog Bugara i Rumuna koji su preplavili ostrvo jer im nisu potrebni nikakvi papiri, vize, dozvole... I sve to, naravo olaksava situaciju poslodavcu. Drugi razlog zbog kog ovde trenutno 'ne cvetaju ruze' je kriza koja se od skoro i ovde oseca, smanjeni obim posla, otpustanje radnika, itd... Ove godine je samo turizam dobro radio, sve ostalo slabo. A sezona se blizi kraju

Isto sam ovo htela da napisem

Neko je napisao da nije tako skupo, da je Kipar slican kao Grcka, ne bih se slozila, razlike u ceni su i te kako primetne, narocito u hrani

Sto se posla tice, pricala sam sa nekim Kipranima i zalili su se na manjak turista ove godine, cak i sami kazu da je skupo u odnosu na druga turisticka ostrva, moje misljenje je kako god da je bolje je nego u Srbiji

Za dvoje da iznajmljuju stan i zive nista preterano, normalno, potrebno je oko 2000evra

Bugara, Kineza i slicnih ima sve vise i nije vise tako opusteno i bezbrizno kao nekada

Da li si planirao gde bi radio?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li nekog na Kipru da zivi, ili da makar dobro poznaje situaciju?

Kakve su sanse za posao na crno?

Jel najbolje otici u Limassol i tamo pokusati?

U kojem mesecu je najbolje otici?

Pretpostavljam da vec u Martu, Aprilu moze da se krene polako.

Cuo sam da ranijih godina nije bio problem naci neki posao u turizmu, ali sad tu mozda prave guzvu Rumuni, Bugari i Poljaci koji rade legalno a "jeftini su" kao i mi.

Svaka pomoc je dobrodosla.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, ovako...Ja zivim na Kipru pa me slobodno mozete pitati sta vas zanima. Inace, grad u kome zivim je Larnaka, pa ako ima nekog mojih godina (znaci 20ak :D ) slobodno me kontaktirajte. :D

Ne znam kako stoje stvari sa poslom na crno, posto je nezaposlenost porasla (sada je oko 9%) a imaju puno Bugara i Rumuna koji legalno mogu da rade, a u poslednje vreme sam primetila da dolaze i Grci - primeti se po akcentu odakle su. Ne znam bas kako bi vam se isplatio dolazak zbog rada po kaficima i slicno, sve i da nadjete posao. Minimalna plata ne postoji (osim za odredjena zanimanja za koja je nekih 800-900e), ali racunajte da za poslove po restoranima i kaficima placaju 3.5-4.5e na sat. A troskovi su dosta visoki. Za pocetak, karta od Beograda je 300e. Sad cu da govorim o mom gradu, jer ne znam za cene smestaja u drugim (osim za Nikoziju-tamo je generalno najskuplje). Na gradski prevoz mozete da zaboravite. <_< Bukvalno je nepostojeci, imaju busevi koji voze do Aja Nape, Limasola, Pafosa, Nikozije itd, ali nisu bas pouzdani. I primeticete da se njima voze iskljucivo stranci i kiparska deca, koja idu u skolu. Kiprani sa 17-18 pocinju da voze kola (sa 17 valjda imaju neku probnu dozvolu) i cudno te gledaju ako kazes da nemas kola. Dakle,po gradu cete se kretati peske, eventualno biciklom :D Mada sumnjam. Tako da treba da iznajmite stan od koga mozete peske do posla. Posla ima najvise u centru, a tu su stanovi skuplji, naravno. Recimo da od nekih 300e krecu cene najmanjih. Plus racuni, koji su VEOMA visoki za srpske uslove. Internet plus pretplata za telefon je mozda 100e mesecno. Grejanje je SKUUUUPO, najskuplje u Evropi. Bas je bilo u novinama pre neki dan, za jednostobne stanove bude nekoliko 200 i vise evra mesecno. Nemojte da vas zavara sto je Kipar topao leti i sto su i zimi maksimalne temperature uglavnom 17-18 stepeni. Stanovi su hladni, drugacije se grade, i tesko ih je zagrejati. Jako, jako je neophodno grejanje. Hrana je skuplja dosta nego u Beogradu, osim nekih stvari koje su u Bg luksuz :lol: kao Ferrero Rocher i slicno. To je ovde jeftinije. Ali voce, povrce, meso-skupo. Ako nekog zanima, mogu konkretno da kazem cene namirnica, ali recimo da je u proseku duplo skuplje nego u Bg, ako ne i vise. Po marketima cesto imaju 'akcije' (odnosno snizenja), i tad je manje, ali tesko da cete moci peske da obilazite te markete, nema ih u uzem centru.

Odeca je u rangu Beograda, ne znam otkud ljudima ideja da je jeftinije? :) Ove prodavnice poput Zare, Bershke itd, imaju potpuno iste cene, samo u evrima. Obuca je nekvalitetna, boze sacuvaj. Ali odecu cete lako naci.

Sto se tice cena po kaficima i restoranima, otprilike kao u restoranu slicne klase u Bg, puta 2.5. Znaci rucak za dvoje u malo boljem restoranu u Bg neka je 20e, ovde ce biti 50.

Zemlja je lepa, ljudi su opusteni, videcete kako ne sviraju uopste ako zastanete par sekundi duze na crvenom :D Sto je meni veoma neobicno nakon Beograda. Mada cujem od Kiprana da je u Nikoziji drugacije. Pesaci su vrlo retki i samim tim niko ni ne vodi racuna o njima, nista neobicno da kola stanu na pesacki prelaz kad im je crveno. Toliko je malo pesaka (i to uglavnom stranci) da im ne padne na pamet da bi to nekom moglo da smeta. Inace su jako ljubazni na poslu, cak i ovi sto rade na pr. u posti. Jedino me nerviraju matori Kiprani koji su seljacine, ponekad kao da sam u arapskoj zemlji ili u nekom bugarskom selu :P - trube na ulici kad vide zensko, pa neka je i do grla zakopcana, i to ne neke kamiondzije nego ljudi koji verovatno rade u nekoj banci ili slicnoj organizaciji. Verovatno zato sto Kipranke i ne idu peske nigde (to sam vec pomenula jedno 3 puta :D ) nego uglavnom stranci i strankinje, pa ih boli uvo.

Dosta njih ima po kucama sluzavke iz Azije, koje zive sa njima i koje su mizerno placene, ali ta mizerija im znaci jer salju porodicama koje zive na Filipinima, Sri Lanki itd...Bas tuzne price.

Zive uglavnom u kucama, van grada ili na periferiji. U stanovima zive stranci ili mladi bracni parovi koji tek treba da kupe kucu.

Stvarno ne znam sto je Kipar toliko zanimljiva destinacija, verovatno zbog klime. Leti je stvarno toplo i divno. :D More je prelepo, kao i pesak. Cele godine pticice cvrkucu. :D U sustini, celo ostrvo jeste lepo, kisa pada samo zimi, skoro cele godine moze da se bavi sportovima na otvorenom, na primer da se vozi bicikl, itd. Fina destinacija za odmor, mada dosta skuplja od Grcke.

Ah da, ne mogu da pricam o Kipru a da ne pomenem hranu. :lol: To je ubedljivo najpozitivniji utisak. :lol: Jeste da su cene visoke, ali stvarno imaju odlicnu hranu. Vidim da su ljudi pominjali halumi, sir koji kosta od 10e za kg, pa navise. Jede se i sirov i pecen-meni je najlepsi kada blago poresi u tiganju. Inace prilicno vole da jedu meso, suvlaki, giros, kleftiko (jagnjetina), ma svega ima i sve je dobro. Po marketima uvoze dosta hrane iz Nemacke, Britanije itd. Lidl je slican kao u Nemackoj. Moze da se kupi dosta polugotove hrane, recimo chicken nuggets, pileca krila u raznim marinadama, razne vrste krompira (recimo ima neki sto lici na pomfrit, ali je supalj :D ), sireva koliko hoces vrsta, ma sve sve sto je lepo. Osim tipicno srpskih specijaliteta. Mada mi se cini da sam videla cevapcice u Lidlu... :D

Eto, toliko od mene, znam da sam malo oduzila :D Ako ima neko pitanja, slobodno posaljite privatnu poruku, ili pitajte ovde. :)

EDIT: Neko je pitao za Limasol... Iskreno, meni je taj grad ruzan, ima dosta bogatih Rusa i gradi se puno, ali je kic. Jedino lepo je setaliste pored mora, ali kad sam bila poslednji put tamo, unistili su ga, i tu je sad na velikom delu neko gradiliste.

A sto se sezone tice, vec sad ima pomalo turista, ali od aprila-maja (cak vise maja) krece sezona, koja se zavrsava krajem oktobra. :)

Izmenjeno (marshmallow)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti puno na odgovoru.

Posto realno ne znam sta bi drugo mogao da radim osim u kaficu i sl, vidim da nekog potencijala za zaradu bas i nema, kada se u obzir uzmu troskovi.

Najiskrenije, meni zarada nije toliko ni bitna. Mislim jeste, ali tek toliko da "opstanem" tamo, dok sam tamo. Nije da ja imam para pa mi kao ne trebaju, naprotiv, bas nemam i trebaju mi, ali meni pre svega sad treba neka promena, sve me je pomalo smorilo, pa cak i izlasci za koje sam mislio da mi nece za zivota dosaditi. :D

Dalje, bicu prinudjen da vezbam engleski, jer drugacije necu moci da se sporazumevam. :D

Nikad nisam bio na Kipru, tako da cu imati prilike da vidim novu zemlju, steknem neko novo iskustvo, klimu da ne pominjem. A i kako sada stvari stoje kad je moja materijalna situacija u pitanju, ako ostanem ovde, more cu ovog leta da gledam samo na slikama. :P

Inace imam 24 (na leto 25) godine, imam 10 godina iskustva po klubovima i kaficima, ali sa pogresne strane sanka :P sto znaci nista. :o Radio sam potpuno drugacije poslove do sada, hebiga. Engleski nivo, pa neki Intermediate.

Ajde iskreno, sta bi me ti posavetovala, vredi li otici iz mog ugla?

Koliko je realna sansa da nadjem neki posao ako se bas potrudim da ga nadjem?

Inace sto se tice avio karte, onaj Malev je bankrotirao, pa je Wiz Air odlucio da uvede nove letove od Aprila (vec mogu da se kupe karte na sajtu) a izmedju ostalog leti i do Laranke.

Ima povratna za oko 200 evra. Mislim da je meni ta varijanta iz budimpeste najjeftinija, pogotovo sto sam iz NS-a.

I da, sto se tice Limasola, cuo sam da su tamo mozda najvece sanse za posao, inace meni je svejedno, moze i Laranka, a moze i Nikozija. :)

Izmenjeno (ocu-na-mars)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znas kako, kad je u pitanju Larnaka, vidim s vremena na vreme oglase za rad u baru-Help wanted, Girl wanted for the bar, itd... Znaci bas kao sto sam napisala, od tih sto vidim 50% trazi devojku za rad. Kad dodje sezona, verovatno ce im trebati sve vise ljudi za rad. Ja nisam radila takve poslove,ali ako odlucis da dodjes, preporucujem da obidjes kafice u centru i da priupitas da li im treba neko. Leti nemas ni velike troskove za struju, pa bi mozda za nekih 250e mogao da platis stan i racune. Ali opet treba da poneses sigurno nekoliko stotina evra za pocetak. Taj let iz Budimpeste zvuci super, glupi Jat u sezoni naplacuje preko 300, a ti si ionako iz NS.

Sto se tice engleskog, oni ga svi pricaju, mada je to pomalo tarzanski engleski :cool: Ako i ti pricas slican, mislim da to nije problem.

Sto se tice posla, kazu-Limasol i Nikozija. Mada meni je logicno da je Nikozija za razne kancelarijske poslove i slicno, a da je leti Larnaka atraktivnija, kao i Limasol. Ako dodjes videces, oko Larnake ima manjih mesta (od centra do njih ide autobus, kao i do velikih hotela koji se nalaze van grada). Tu pretpostaljam da mozes da nadjes nesto.

Ali moram da ti ponovim-stvarno ne znam kako je traziti posao na crno, zelim ti svu srecu ali nemam licnog iskustva.

Ono sto je sigurno je da je Kipar jako lep leti, jeste da su jul i avgust prevruci, ali dozivljaj je u svakom slucaju. :)

Pozzz :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znas kako, kad je u pitanju Larnaka, vidim s vremena na vreme oglase za rad u baru-Help wanted, Girl wanted for the bar, itd... Znaci bas kao sto sam napisala, od tih sto vidim 50% trazi devojku za rad. Kad dodje sezona, verovatno ce im trebati sve vise ljudi za rad. Ja nisam radila takve poslove,ali ako odlucis da dodjes, preporucujem da obidjes kafice u centru i da priupitas da li im treba neko. Leti nemas ni velike troskove za struju, pa bi mozda za nekih 250e mogao da platis stan i racune. Ali opet treba da poneses sigurno nekoliko stotina evra za pocetak. Taj let iz Budimpeste zvuci super, glupi Jat u sezoni naplacuje preko 300, a ti si ionako iz NS.

Sto se tice engleskog, oni ga svi pricaju, mada je to pomalo tarzanski engleski :cool: Ako i ti pricas slican, mislim da to nije problem.

Sto se tice posla, kazu-Limasol i Nikozija. Mada meni je logicno da je Nikozija za razne kancelarijske poslove i slicno, a da je leti Larnaka atraktivnija, kao i Limasol. Ako dodjes videces, oko Larnake ima manjih mesta (od centra do njih ide autobus, kao i do velikih hotela koji se nalaze van grada). Tu pretpostaljam da mozes da nadjes nesto.

Ali moram da ti ponovim-stvarno ne znam kako je traziti posao na crno, zelim ti svu srecu ali nemam licnog iskustva.

Ono sto je sigurno je da je Kipar jako lep leti, jeste da su jul i avgust prevruci, ali dozivljaj je u svakom slucaju. :)

Pozzz :D

Nek je vruce, samo kad nije hladno. :D

Ako sve bude po planu stizem ja tamo za jedno 2-3 meseca, mozda se i vidimo. :)

Hvala ti jos jednom.

Inace ako jos neko oce samnom da ide, nek me cimne na pp.

Pozz

Izmenjeno (ocu-na-mars)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nek je vruce, samo kad nije hladno. :D

Ako sve bude po planu stizem ja tamo za jedno 2-3 meseca, mozda se i vidimo. :)

Hvala ti jos jednom.

Inace ako jos neko oce samnom da ide, nek me cimne na pp.

Pozz

Posle 2000-te, pogotovo posle 2004 kada je Kipar postao clanica EU, jako je tesko za nas integrisati se u ovo drustvo, ukoliko nisi vlasnik off-shore firme ili nemas sredjen boravak (pink sleep ili nisi kojim slucajem vlasnik EU pasosa ili licne karte). Ukoliko zelis da radis obicne sezonske poslove (konobar, sanker...) naici ces na veci problem zbog bugarsko-rumunske konkurencije, jer ce se gazda (ukoliko nemas debelu vezu) pre angazovati njih da ne bi imao problema sa imigracionim odeljenjem. Generalno za nas "na belo" je tesko naci posao bilo gde u EU, a tek kada dodjete u neku razvijenu zemlju shvatite koliko je losa politika nase zemlje, jer svi kada cuju da ste vlasnik srpskog pasosa prvrcu ocima...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas sam u pogresno vreme rodjen. :tuga:

Nekad su ljudi masovno isli da rade u Austriju, Nemacku, pa i Ameriku, a sad je situacija takva da iako nam ne treba viza za ulazak u EU zemlje posao na crno je izuzetno tesko naci. S druge strane u Americi se i dalje dosta lako nalazi posao na crno, ali je i dobijanje turisticke vize vrlo tesko ako ne ispunjavas uslove. Tuga...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacno tako. Samo sto nekada je 90% Jugoslovena zivelo solidno, da ne kazem odlicno. I onda su retki ljudi, uglavnom iz manjih mesta, zeljni izazova i nekog veceg napretka od "komunistickog nivoa tadasnje Jugoslavije" isli uglavnom 70tih godina na zapad, sto je bilo za ovu sadasnju generaciju odlican potez jer su rodjeni u vrlo razvijenim zemljama. Znaci vecina tadasnjeg stanovnistva Juge nije zelela da ide jer je bila sasvim zadovoljna standardom.

Sada je situacija obrnuta. Ljudi bi izasli iz zemlje Srbije zbog teske ekonomski-politicke situacije a o moralnim vrednostima i da ne govorim, koji osetite odmah bilo gde da odete u EU... A po meni je to dovoljan razlog da izadjete iz zemlje kako god znate i imute, radite po 12h dnevno, ali kada zgazite na pesacki prelaz auto ce vam stati. Da ne kazem da ce vas retko ko gledati mrko u nekom kaficu ili gurati nos u vas posao koji radite. Dok se drzis pravila zemlje gde god da zivis, neces imati problema. Neverovatna je i cinjenica da se nas covek pre snadje u stranoj zemlji nego u svojoj...

Kipar je idealna zemlja za zivot jedne porodice. Skup je, ali ono sto tamo dobijate vredi sve te pare. Klima je neverovatna i kada se naviknete na nju, postace vam normalno da u Decembru setate u dukserici a u krajem Aprila plivate u moru do Oktobra. Ljudi su generalno pozitivni gde god odete. Pricljivi komunikativni i zele da pomognu (pricam licno iskustvo). Pogotovu ako ste turista. Kipar je prilicno bezbedna zemlja, i ako je stopa kriminala nesto porasla dolaskom Bugarsko-Rumunsko sljakersko-lopovskog klana. Mislim da su Cesi i Poljaci i ostali ljudi koji zive na ostrvu dosta kulturniji i civilizovaniji. Znaci zemlja sa visokim standardom, koju trenutno pocinje da drma kriza ali se dobro drzi u odnosu na ostatak Evrope (o Srbiji da ne govorim), mesto na kojem ce te se prijatno osecati kada platite kafu od 3e na plazi u kaficu ili nekom drugom lepom restoranu jer ce vam prijatan topao vetar nositi kosu a pogled ce vam biti ka visokim palmama i ljudima pozitivne energije sto je mnogo bolje nego da sedim sa namrstenim umisljenim polusvetom koji zeli da parkira svoj auto od 25.000eura u kafic u ulici S.Bana....

Samo moje razmisljanje i utisci...

Pisem ponovo cim budem mogao!

Pozdrav svima

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka