Marea

Smestaj na Sitoniji bez agencije

1152 poruke u ovoj temi

Sjajno, Jbyn4e.

Hvala puno na korisnim informacijama i ...dobro nam dosao na forum.  :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje za iskusnije od mene.

Gazdarica u Nikitiju insistira da joj depozit uplatimo preko Western Union-a. Na nasu molbu da nam da podatke o svom bankovnom racunu jer takvom uplatom su nase provizije manje, pricu okrece na neke post-checkove, bla, bla.

Da li je ovo jos nekome sumnjivo? Iskreno, ne interesuje me puno sta gazdarica time dobija (utaja poreza?), da li mi mozemo da imamo neke stete od cele price?

Da li Western Union izdaje potvrdu o svrsi placanja sa svim podacima o posiljaocu i primaocu?

Znam da je najjednostavnije da se o tome raspitam u posti, ali mozda nekood forumasa moze da mi da poudane informacije.

Hvala unapred na odgovoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni to deluje dosta sumnjivo - svi sa kojima sam komunicirao nisu mi nista rekli za placanje (a nisam ni pitao u tom prvom naletu), a kad smo se odlucili da nam se Hatzis svidja, covek je rekao da obicno trazi 10-20% depozita, ali da u nasem slucaju nece traziti nista dok ne dodjemo, osim ukoliko nam je neophodno zbog vize (imamo stare pasose). Odamh je po dobitku nasih podataka napravio pozivno pismo, pecatirao, skenirao i poslao mailom.

Meni to sa western unionom deluje ipak sumnjivo.

Ako nije tajna, "gazdarica" je iz koje "kuce"?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, gospodja iz hotela Nikos. Dopisujemo se vec nedelju dana i samo se vrtimo u krug.

Trazim racun u banci, ona kaze - Western Union. Ja, opet - dajte da vam uplatim na racun u banci, ona ce - ok, moze post-check(om) u posti.  :D

I tako...

Trazim nesto drugo, a vremena i strpljenja, na obe strane, sve manje.  :ljutko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kkoliko vidim, trazis nesto blizu centra - razmisli o filliani koja je malo dalje, a delovala mi je ok bar sto se tice maila, a i na njihovoj stranici sve lepo izgleda, plus je izgradjeno 2007-me. Usto jos ima i jako slican polozaj kao taj Nikos, samo par ulica dalje. Imas sve podatke u excell fajlu koji sam ostavio.

Citiracu mail koji sam dobio od njih, cisto da imas u vidu sta su mi napisali:

Firstly I give you a description of our apartments.

These have a bedroom and a living room with a kitchen fully equipped there also is a sofa which opens and your child can sleep there.

You can also use the balcony which has a table with chairs where you can enjoy the beautiful afternoons with the view of our yard with grass where your child can enjoy the outside playing.

The apartments also provide A.C. and T.V.

The sandy beach is really near (about 2 minutes on foot), the sea is shallow and appropriate for children.

Restaurant and pizza are about 100m far and a mini market 300m.

We clean the apartments, we provide and we change towels and bed linen every 5 days.

If the date of arrival is 21.08 the price is 55 € per night.

If you get 30.08 the price is 40 € per night.

Yes, there a place for parking and because the house is new does not appear in Google. Our position is 40*12΄38.82΄΄ Ν 23*40΄31.44΄΄ Ε

Izmenjeno (Jbyn4e)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, gospodja iz hotela Nikos. Dopisujemo se vec nedelju dana i samo se vrtimo u krug.

Trazim racun u banci, ona kaze - Western Union. Ja, opet - dajte da vam uplatim na racun u banci, ona ce - ok, moze post-check(om) u posti. :D

I tako...

Trazim nesto drugo, a vremena i strpljenja, na obe strane, sve manje. :ljutko:

Mislim da u toj varijanti ona dobija novac na ruke i izbegava porez sto vas bas briga,ali je za vas problem to sto vam za slanje novca preko Western Uniona uzimaju veliku proviziju,uopste nije zanemarljiva cifra,sto nije slucaj kada placate preko banke.Mozda da probate da nadjete smestaj kod nekog malo kooperativnijeg,ja sam uradila rezervaciju jos u februaru,istina za potpuno drugi kraj Grcke,nista mi nisu trazili da uplatim unapred i jos sam dobila nedavno mejl sa potvrdom rezervacije,bas nas ocekuju,raduju se da nas upoznaju i tako to....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh, Filliana je fenomenalna, ali ako joj je cena takva za kraj avgusta, sta onda mogu da ocekujem u spicu sezone?

Jasno je i meni da bi Nikos da izbegne porez, ali...ima nesto i u samoj komunikaciji sto mi se ne dopada. Plus, nemaju fotke kupatila na sajtu.  

Vel, Nikos, mejbi sam adr tajm. :D

Hvala vam na misljenjima i sugestijama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kiki, kontaktirala sam baš dosta vila i hotela na Sitoniji i dve lokalne turističke agencije (Sithon travel i Taousanis tours). Kao prvo, svi su u drugom, trećem... mail-u pristajali da spuste prvobitno iskazanu cenu. Kao drugo, ili nisu tražili plaćanje unapred ili su zahtevali uplatu depozita 30% ili 50% na njihov račun u banci, ostavljajući mi pritom odmah sve podatke potrebne za takvo plaćanje.

Što se hotela tiče, izgleda da je najjednostavnija varijanta rezervisati ih preko Oktopod travel-a, jer jedini ne traže onaj čuveni dinarski deo (harač) za putnike koji ne koriste njihov prevoz, a datum polaska i odlaska sama biraš.

I još nešto, NBG banka, kako čujem, za uplatu depozita za rezervaciju smeštaja ne uzima proviziju, koja se kod drugih banaka kreće od 0,6 do 1% (minimun od 400 din. u Intesi do 10 evra kod ostalih banaka), već naplaćuje samo 400 dinara na ime otvaranja računa.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Miro. 

Ok, da li NBG banka posluje pri Vojvodjanskoj banci?

U Kikindi nemamo posebnu filijalu NBG banke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kiki, nista te ne kosta da posaljes mail filliani i pitas za cenu. Mada koliko sam gledao, cena do 25-tog. avgusta je uglavnom i cena od 1. jula nadalje, tj za period 01.07. do 25.08.

A mozes da probas i sa Hatzis-om, pa kad se vratis da mi ispricas da li smo pogresili odabiranjem njega :)

Izmenjeno (Jbyn4e)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Miro. 

Ok, da li NBG banka posluje pri Vojvodjanskoj banci?

U Kikindi nemamo posebnu filijalu NBG banke.

Ma da, NBG grupacija je kupila Vojvođansku banku. Evo vidi OVDE.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kiki, nista te ne kosta da posaljes mail filliani i pitas za cenu. Mada koliko sam gledao, cena do 25-tog. avgusta je uglavnom i cena od 1. jula nadalje, tj za period 01.07. do 25.08.

A mozes da probas i sa Hatzis-om, pa kad se vratis da mi ispricas da li smo pogresili odabiranjem njega :)

Mislim da je odluka pala.

Idemo u http://www.halkidikisummerstudios.com/home_se.html

Javljam utiske krajem jula.

Miro, hvala za link i za pp.  :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A, Summer House. Svidelo mi se sto su odgovorili na srpskom :) ali mi se nije svideo polozaj - nekako sam ja shvatio da su bolje plaze na drugoj strani Nikitija, sto opet nije mnogo bitno jer treba posetiti sve te prelepe plaze ka Neos Marmarasu (Agios Ioannis, Koviou, Kalogria, Lagomandra... pa cak i Elia koju niko ne hvali toliko).

Jeste se vec dogovorili sa njima? Da li je bilo nekih nedoumica/problema?

Eh ,da , odmah pored je Torroneos hotel ili tako nesto, pa bi bilo dobro i da proverite kakav je on pa da cujemo utiske.

Jedva cekam da procitam utiske kad se vratite :)

Izmenjeno (Jbyn4e)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirarbi, vidim da si iskusan pregovarač ;) ! Kako funkcionise to cenkanje, za koliko na primer da tražim umanjenje zvanične cene sa sajta za početak? Stvarno nisam nešto uvežbana u ovome... Molim te za pomoć!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ljudi jel moze i meni mala pomoc !?

Dok cekam odgovor iz kampa Talata zanima me ako imate da nam preporucite neki studio za dvoje, treba nam nesto skromno, dakle sa sto nizom cenom. Cisto da uporedimo cene i odlucimo gde ce mo. Nije bitno da li je u novijem ili starom delu Sartija, niti koliko je udaljena od plaze, mladi smo pa mozemo malo i pesaka :bez-zuba: idemo naravno svojim kolima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka