CEJLON

Magneti za frizider kao suvenir

2633 poruke u ovoj temi

A Timos, ti za kaznu sada što si htela to da nam prećutiš - sada kaži nešto drugo novo. Što još uvek ne znamo.

Priznaj.

:)

Evo, evo, saterana sam u cose :-P

Uvek kupim i karte sa motivima mesta gde sam, obavezno knjigu, cesto podmetace za case opet sa slicicama destinacije, jedno vreme sam kupovala i one setove za kuhinju, rukavica i podmetac (rukvice kojim se vadi iz rerne vruce posudje)...A da, kupovala sam i peskire, ali sam prestala zbog loseg kvaliteta...

Kada Pef spomenu majice, moj brat zna unapred kada odem negde sta ce da dobije :D . Po njegovim majicama mogu da se prate moja putovanja. Steta sto nema lepih turistickih zenskih majcica :tuzni: .

Eto, sve sam priznala, mislim da je bolje bilo i da me nista pitali, sustina je skupljam sve :stidljivko: . E da, jedino ne kupujem kugle, ne svidjaju mi se uopste, ali njih uzima decko :) .

Ja do solja jos nisam stigla,iskreno imam jednu iz Kemera od prosle godine koju smo namenili za poklon(a igrom slucaja je ostala kod nas).Sta sad to treba da znaci,jer to mozda neki znak da krenem i to da skupljam?Samo prvo treba da nadjem dobrovoljca za brisanje prasine:-P

Nema brisanja prasine, odmah ih ubacis u upotrebu :D

Ja sam ih prvo donosila, ali nisam koristila i smucilo mi se da ih samo perem bezveze, a izmedju dva pranja ih ni ne vidim, sada koristim sve. Sto bi ih cuvala? Bas mi lepo kada zimi pijem caj iz neke morske, pa se vratim u letnje raspolozenje :D .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram da priznam da samo tasoske solje cuvam tako sto ih "sklonim" kad nisam kod kuce! Cuvam ih kao relikvije, a nisu nista narocito...ali, "odande" su i sve razlicite...i obozavam ih!:zaljubiska:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I jos zaboravih da dodam da sam nekada skupljala i one male kugle sa snegicom u kojima je neki od simbola grada(sad su spakovane u neku od kutija i cekaju svoje mesto)

Što to ume da bude jezivo skupooo!!! Kad su ono od pravog stakla, velike i masivne...ne oni plastikanci mali.

Ja se bas frapirao nekoliko puta...na raznim mestima i svuda visoka cena...

Uvek kupim i karte sa motivima mesta gde sambi ih cuvala?

Bas mi lepo kada zimi pijem caj iz neke morske, pa se vratim u letnje raspolozenje :D .

Isto. Super osećaj, konstantno podsećanje.

Nikakvo čuvanje i gledanje.

A karte ću i ja da počnem da skupljam :D Isto kao Pef - ostao mi jedan špil viška, za poklon...i sad mi je super što ga imam.

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro je da nisam jedini ludak koji bi sve kupio :) , prija mi vase drustvo :D .

Citam i zakljucih da ovde definitivno ima materijala za izlozbu uspomena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim te...nemoj sada da se vraćamo na te stvari.

Složili smo se da je sa nama savršeno sve u redu a da ovaj svet okolo nije normalan.

:bez-zuba:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja do sada nisam imala ideje da pocnem da kupujem karte, podmetace i solje,ali plasim se da ce me ova tema skupo kostati kad odem negde.I ovako mi stalno prigovaraju da kupujem sve i svasta.Ipak cu se ja kontrolisati(valjda):-P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim te...nemoj sada da se vraćamo na te stvari.

Složili smo se da je sa nama savršeno sve u redu a da ovaj svet okolo nije normalan.

:bez-zuba:

Ne znam sto li se setih one sto puta ponovljena laz postaje istina... :bez-zuba:

Ja do sada nisam imala ideje da pocnem da kupujem karte, podmetace i solje,ali plasim se da ce me ova tema skupo kostati kad odem negde.I ovako mi stalno prigovaraju da kupujem sve i svasta.Ipak cu se ja kontrolisati(valjda):-P

Ma probaj jednom, pa ako ti se ne svidi ti odustani :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram i ja da se ispovedim biggrin.jpg . Dakle, ne vracamo se bez knjige o zemlji u kojoj smo bili, mape, magneta za frizider, i obavezno kupimo suvenir koji je karakteristican za tu zemlju ili grad / menora iz Jerusalema, maneken Pis iz Brisela, piramida iz Egipta i sl/. A cuvam i ulaznice..... plezko.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:)

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da , naravno kupujemo i knjige gradova ili zemalja koje posetimo, osim ako te knjige tj. neke slične već nemamo kući. Sad mi je bilo zanimljivo kako je u Veneciji sve skuplje, ali nije tako strašno kako sam očekivala, ali knjiga o Veneciji je bila prilično jeftina kad se uporedi sa cenama drugih suvenira.

Naravno obavezno kupujemo mape zemalja, gradova, koje posle čuvam. Takodje znam da čuvam ulaznice, iz Egipta ih imam sve ali to mi nije pod moranje.

A da se pita moj dragi, on bi sve kupovao, sve je njemu super, puna nam kuća suvenira koje već par godina stoje upakovana, kao kad smo ih kupili, znači nismo ih ni otpakovali :bez-zuba: Naravno takodje ima puno izloženih suvenira.

Jao imamo neke iz Egipta. Znate već , koje bio u Egiptu, kad se ide na izlet do Luksora, pa kad se stane kod Memnonovih kolosa, tu ima dosta prodavaca suvenira koji onako spopadaju turiste . Tu se moj dragi iscenjka dobro i stvarno za jako malo para kupi neke 3 figurice (moralo je tako u kompletu), Tutankamon, mačka i Nefertiti (valjda), ona što je važila za najlepšu ženu, sa tim što je naša neverovatno ružna. Ti suveniri su tako loše uradjeni, da ih prosto obožavamo baš zato što su totalno bezveze :bez-zuba:

Izmenjeno (mikap)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da..i neverovatno ruzni su ipak LEPI, jer su uspomena na nesto...bojim se da smo "prosto prosirili" temu...ali, to nam se uvek desava!:D Sto se tice ulaznica, racuna, stranih jezika...:bolje-da-cutim:...da ne sirimo jos!:plesko: (hvata me misao o slikanju svega pomalo!:o :lol:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baš to Pefkari, i kad nisu lepi su lepa uspomena na nešto i zato ih i skupljamo:)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takodje znam da čuvam ulaznice, iz Egipta ih imam sve ali to mi nije pod moranje.

Ulaznice pod OBAVEZNO.

Posle svakog puta, pored svega ostalog - pojavi se i jedna fascikla. U njoj je SVE papirno, počev od uplate za aranžman, plana puta ako sam organizujem...spiskova, podsetnika, TO DO lista (to obavezno, sa sve štikliranjem šta je uradjeno, često i u dve kolone - dnevna i noćna varijanta), planovi gradova, mape metroa...i te karte, ulaznice, prospekte, flajere, reklame, vizit-karte restorana, prodavnica, sve, sve, sve, sve, sve.

Ništa se ne baca!

:D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I za koju godinu pozoves papir servis,zaradis neku paricu i eto tebi opet neko putovanjce:-P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa,da,ko ce da skuplja slonovacu ako nece Infobiggrin.jpg

ha ha...ovde sam zamislila sebe kako vucem one velike kljove....ali, kao ljubitelj zivotinja, ipak se zadrzavam samo na figuricama :bez-zuba::D:zaljubiska:...kad popunis svoj frizider ti uzmi babin :-P  

Još jedno 100 šolja pa onda...

:D

jao, skoro sam podelila neke solje

I jos zaboravih da dodam da sam nekada skupljala i one male kugle sa snegicom u kojima je neki od simbola grada(sad su spakovane u neku od kutija i cekaju svoje mesto)

one su lepe i skupe jako...staklene

 Ti suveniri su tako loše uradjeni, da ih prosto obožavamo baš zato što su totalno bezveze :bez-zuba:

ovo kao da sam ja pisala :D

 planovi gradova, mape metroa...i te karte, ulaznice, prospekte, flajere, reklame, vizit-karte restorana, prodavnica, sve, sve, sve, sve, sve.

Ništa se ne baca!

:D

pa gde to drzis Nikola...joj, koliko toga moze da se nakupi :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka