malaBG

Bejrut

46 poruka u ovoj temi

Putujem u Liban u septembru, povratna karta iz Bg sa presedanjem u Istanbulu  je bila 250e, prenecu utiske kad se vratim :)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putujem u Bejrut u septembru.Da li imate preporuku za smestaj i sta videti u 4 dana.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nacionalni muzej, prosetaj se pesackom zonom, pogledaj okolne dzamije/crkve, zanimljivo je videti freske ispisane arapskim slovima. Zatim, Corniche - setaliste pored mora, otidji skroz do kraja do Pigeon stena.

Nocni zivot uvece - Hamra, Achrafie, sky barovi, zavisi sta te zanima, a i od budzeta. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ukratko da prenesem svoje utiske...Bili smo u periodu 03.09.-12.09.2018. Prvo smo bili u Beirutu, smestaj smo nasli preko bookinga u delu grada Hamra, koji je lokacijsiki dobar za obilazak jer se sve moze obici peske. Za prevoz smo koristili Uber koji je kod njih dosta popularan i jeftiniji od taxija, primera radi, taxi od aerodroma do Hamre je 45$ uberom smo istu relaciju platili 15$ (kola za 6 osoba, za 4 osobe je 10$). Obilazak Beiruta: Hamra, Downtown, Zaitunay bay, Raouche rock...

Jedan dan smo napravili izlet do Harisse, gde smo se vozili zicarom do Our lady of Lebanon, a zatim smo produzili do pecina Jeita Grotto, i to je za svaku preporuku.

Jedan dan smo isli do Tyre, voznja busom traje oko sat vremena i prava je avantura :) karta u jednom pravcu je 2$, a busevi staju ispred Kuvajtske ambasade. To je po meni i najlepsa plaza u Libanu.

4 dana smo proveli u Byblosu-Jbeil, koji je divan. Ima prelepih plaza, hotela, restorana, kafica, i stari grad koji je facinantan. Tu smo smestaj nasli preko airbnb. Po meni je ovo grad koji se ne sme zaobici u putovanju Libanom. Jedna od najlepsih plaza na kojoj je ulaz besplatan je Nomad beach. Na brdu iznad grada je kafic The broad  sa pogledom na obalu i ceo grad koji je odlicno mesto da se doceka zalazak sunca.

Sto se tice cena, Liban nije jeftin. Odnos kursa je 1$-1500 LBP.

U kaficima su cene sokova, piva su oko 7000 LBP, kafa je od 5000-7000.

Hrana u restoranu je od 17000 LBP pa navise. U fast foodu falafel sendvic je od 3000-5000 LBP,  chicken shawarma 5000-7000LBP. U prodavnici je voda 500LBP, pivo 1000-1500 LBP, sokovi 500-1000LBP.

Ono sto nas je najvise odusevilo u Libanu su ljudi, neverovatni, ljubazni, gostoljubivi, uvek spremni da pomognu, objasne, podele hranu sa vama i retki koji o Srbiji i nasoj istoriji dosta znaju.

Posebna napomena, za Liban nije potrebna viza po ulasku se odmah dobije na boravak na 30 dana i to je besplatno, ali ne smete imati pecat Izraela u pasosu.

Ukoliko bilo koga zanima nesto dodatno moze me kontaktirati...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljerka još 2014 si se raspitivala o Bejrutu. I ja sam kolima planirao tada do Bejruta ali rat u Siriji je sve stopirao. Liban mi je i dalje destinacija za obilazak pa te molim za opis kad budeš mogla. Koliko se sećam i ti si putnik koji se ne razbacuje parama pa te molim za detalje oko cena smeštaja-transfera -hrane......

Lep odmor i kad se vratiš da nam pričaš.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nebojša moj brat ha ha i ja sam tako blesav pa bih ko majmunče sve da vidim i probam ali što reče zbog ratova teško. Iskreno ja bih i do Egipta kolima ali... :neznam:

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uživajte! S nestrpljenjem čekam nastavak.

Ovih dana baš razmišljam o Libanu i Iranu, jer mi pasoš ističe krajem godine, a opet bih do Izraela, ali mi onda ne gine detaljno ispitivanje šta, kako i gde kad vide libansku ili iransku vizu. Srećom Izrael ne udara pečate, pa može da se slaže na libanskoj granici da nisi bio na području nekadašnje Palestine.

Mislila sam brzinski da organizujem putovanje, ali ako je ostao papren smeštaj, onda ništa.

Aegean Airlines iz Bgd-a leti do Bejruta od juna do oktobra, cena je od 250 e. Koliko se čeka u Atini, a možda i na Kipru, ne pogledah.

Lepo je kad imaš jedini problem, a to je gde ćeš da putuješ.

Na Kipru sam pričala sa jednom Libankom, tamo su počeli da kupuju nekretnine. Dala mi je savet da se ne političi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nešto je " trulo u državi Danskoj"?

Od svih " moderatora" koji su nedavno bili u Libanu samo Ljerka napisa malo komentara. Toliko od njih i želje da doprinesu kvalitetu foruma. Ipak je bitnije da li je kasnio avion za Hurgadu -da li se na autoputu vozi 131 km/ h i da li se odvalilo brdo na putu za Grčku ili je neko piškio u tunelu?!

Ako već neko pročita ovo nek i obriše da ne " prlja" temu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Forum je odavno izgubio kvalitet, a primećujem da ima sve više bivših članova.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nešto je " trulo u državi Danskoj"?

Od svih " moderatora" koji su nedavno bili u Libanu samo Ljerka napisa malo komentara. T

"Od svih moderatora"  , znaci dva, su bila skoro u Libanu a i na svim ostalim destinacijama  zajedno te svaka napisana rec ili okacena slika je plod zajednickog rada.  

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od moderatora foruma se očekuje najviše. Neki su (Ljerka) doprineli baš mnogo pa se njihovi komentari pogotovu cene. " od svih moderatora " je neodređen broj i kako ste pojasnili da je to dva vrednije bi bilo da se ne osećate uvređeno nego da podelite utiske o destinaciji koja nije " ižvakana" kao Grčka i Egipat. 

Ako imate razlog da ne delite utiske mi to poštujemo i ne morate ih obrazlagati. Dovoljno je da obrišete ovo što je polemika na temi i moja i vaša. Neko želi i da skupi inspiraciju za novo putovanje a ne da 1000 strana čita o Vrasni i Paraliji.

A neko želi i da forum deluje sadržajnije i smislenije.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@nebojsabrada

Ne znam cemu  ovakav ton i prozivanje?

Razumem da si mozda nestrpljiv ako ti je Liban  na uskoj listi prioriteta za  putovanje, ali nista konkretno ne pitas.

Javila sam se kratko sa destinacije iako nisam morala , sa minimalnim ali vaznim informacijama ako neko eventualno razmislja o Libanu da to planira svakako ranije nego sto smo mi bili u prilici, sa naglaskom sta je skupo a sta pristupacno sa cenama.

U svim dosadasnjim putopisima opsirno pisem o pripremama za put, utiscima, cenama, zapazanjima, sve popraceno fotografijama, što zahteva prilicno vremena zajedničkog rada sa drugim moderatorom.

Znaci, za utiske treba vremena, sto ne sprecava nikoga sa foruma da u medjuvremenu postavi  pitanja koja ga interesuju ako mu je hitno, ili je radoznao i sl

Liban svakako o zasluzuje putopis  kao  manje poznata destinacija,  ali  prvo  zelim da zavrsim putopis o Kruznoj turi kolima kroz Toskanu jer i na toj temi mnogi čekaju utiske. :rolleyes:

ps Inace, ako imas primedbe na rad mderatora, obrati se administratoru Urošu, jer je po pravilniku .... pogledaj sta zabranjeno.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26504
    Ukupno tema
    887647
    Ukupno poruka