malaBG

Bejrut

75 poruka u ovoj temi

Nerazumevanje je glavni problem. Namera nije bila loša nego smo navikli na vaše putopise zbog kvaliteta informacija pa je nestrpljenje logično. Od tebe naravno očekujemo tradicionalno sadržajan putopis. Nema svrhe zapitkivati sitnice jer kad ti opišeš sve je jasno. Da Liban planiram vrlo brzo i tvoje destinacije su mi ideja i inspiracija. Nekad te " preteknem" negde idem " tvojim stopama"

Ljutnje nema i nije bilo nikad prema tebi a o forumu bolje da ne komentarišem jer nije moje da kao gost pridikujem domaćinu. Kakav je takav je. Kome ne odgovara niko ga ne tera da " bleji" ovde. Nadam se da ćeš obrisati sve ovo jer je pre za pp nego za temu. Čekam-o tvoje " pero".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pročitah Bakijev putopis i razmišljam o brzoj realizaciji putovanja u Liban.

@ljerka, da li imate neki savet ili predlog? Gde preporučujete smeštaj, koji prevoz do/od aerodroma?

Dolar na crnom trzistu stalo skače, pa je za nas plićeg džepa, sad povoljno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih se drzala smestaja u centru grada, tacnije u Hamri gde ima dovoljno hotela koje mozes izabrati,  restorana, kafica, prodavnica, sve sto turisti treba.

Posle one stravicne eksplozije upali su u jos vecu krizu i inflaciju i jako mi je zao tog naroda koji je mnogo propatio u visegodisnjem ratu, a sad jos pored politicke, energetske i velika ekomska kriza. 

 Od aerodroma do hotela  obavezno taksi, jer gradski prevoz slabo funkcionise, 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala  :srce:

Još na spisak dodati začin :D 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

 Neko želi i da skupi inspiraciju za novo putovanje a ne da 1000 strana čita o Vrasni i Paraliji.

 

 

Niko vas ne tera da citate bilo koju temu.

Najvise se pise o mestima koja se najvise i posecuju.

Odvratno je pljuvati po bilo kojoj temi!

Ako neko ne pise, njegova stvar.

Ja sam u poslednjih 11 meseci, npr, bas puno putovala po Srbiji i nemam inspiraciju da pisem ili zaboravim ili vidim da nikoga ne zanima ili ne stignem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verujem da vecinu na ovom forumu zanima raspon cena tokom planiranja putovanja. Pa, da krenem :)

1US$ na crnom trzistu je oko 20.000 LBP i menja se par puta u toku dana. Sajt za pracenje je lirarate.org.

Novac se menja u menjacnicama ili OMT/WU oznacenim mestima ( u htl. mi rekose gde vidis zuto, tu menjaj), banke zaboravite, jer je zvanicni kurs dosta nizi. Racun ne dobijate, neko prodje bolje, neko losije. Negde red, a kurs nizi :D

Retko gde da cete videti cene u nekom butiku po trznim centrima, jer se menjaju u LBP u zavisnosti od kursa. Oni se ne drze zvanicnog, ako platite karticom, na gubitku ste, a ako menjate po crnom isto vam je, pa onda platite u dolarcicima, tj. kesu.

Hotel se placa iskljucivo u dolarima. Ne moze da se plati u LPB po zvanicnom kursu, a predhodno sam zamenio po crnom, pa umesto 100 platio sam hotel 20 US$. To su cesto pitali na tripadvisoru :) Cak nisu hteli da mi prihvate 2 izguzvana starija dolarcica (uvalio mi ih taksista, na foru prolazi to, nama su dolari potrebni), vec sam dala 40.000 LBP. 

Za neku razliku u kursu na odredjenu sumu (pa cak 10 do 20 dolarcica) mozete da kupite recimo vodu, neko pecivo, prevoz van Bejruta ili libanski fast food. Sad to nisu neke pare, ali ko krene na put sa nekom manjom sumom, njemu to znaci.

Nesto sitnije se vrti oko 0.5 US$, kao npr. srednja limunada, manji sladoled ili krofna u Dunkin' Donuts (ocajne su, preskociti).

Voda od 2 l se krece od 3.500 do 6.000 LBP u zavisnosti od proizvodjaca ili marketa.

Prevoz (slican dolmusu u dragoj Turskoj):

Br. 4 kosta 4.000 LBP po Bejrutu.

Byblos-Batroun 6.000, povratak je bio 10.000 (malo je precenio voznju, ali 'ajde).

Byblos-Beirut 10.000 LPB.

Ulaz na arheoloski lokalitet Byblos 8.000 LBP.

Posto cene uglavnom nisu istaknute, a i sama ekonomska kriza dala je povod nazalost za drp-sistem na mnogim mestima.

 

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Osvanuo je 4. avgust. Krenuh u tumaranje uspavanim seocetom. Prođe po neko vozilo. A mir i tišinu prekidaju još samo talasi što udaraju u stene. Primećujem da je sve zatvoreno, osim dve prodavnice i restorančića brze hrane. Vraćam se u hotel, jer je vreme za jutarnje kupanje.

U hotelu prate vesti. Aerodrom je zatvoren, Јеita Grotto takođe. Preostade mi kupanje do odjavljivanja iz hotela.

 

P_20210804_115123.jpg

P_20210803_141149.jpg

Izmenjeno (Eowyn)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko iz prve ruke može da malo pojasni situaciju oko viza za ulazak u Liban. Konkretno mislim na aerodrom u Bejrutu. Viza se dobija na samom aerodromu uz potvrdu smeštaja u nekom od hotela i povratnom kartom ako sam dobro razumeo.

Dodatno pitanje je da li su pripadnice lepšeg pola imale problema sa ulaskom u zemlju? Negde sam pročitao da nisu dozvoljavali ulazak u zemlju ako su putovale same turistički. Ne znam koliko je ovo tačno pa bih teo da proverim.

Zahvaljujem unapred na izdvojenom vremenu za odgovor.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

То су писали на другом форуму. Можда је било тако раније. Сада је потребно да имате потврду о смештају, то покажете при уласку у земљу на аеродрому и добијете визу за месец дана. Нико не пита за повратну карту, само их занима колико дана остајете.

Ако имате неки доказ о боравку у Израелу, бићете одбијени.

Тамо сам се одомаћила, па кад виде моје либанске визе, одушеве се.

Izmenjeno (Eowyn)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka