Alexia

Putovanje kolima nocu u Grcku sa malim detetom

383 poruke u ovoj temi

a i ti roditelji nemaju pravo da odlucuju sta je za dete bolje u kolima.

ako mislite da je detetu daleko da sedi 7 i vise sati u kolima...nemojte onda ici tamo..idite gde je blize..ili avionom...moramo misliti na decu...

kao sto neko rece...odakle nama roditeljima pravo da pustamo decu nevezanu...

rece covek svasta i ostade ziv.(da ne upotrebim neki grublji izraz).

kako bre nemamo pravo da odlucujemo u ime nase dece????

nego ko bi to trebao da odlucuje.

pa do pre par godina 95% nas ili vas savesnih nije koristilo ni sigurnosne pojaseve na prednjim sedistima a o posebnim sedistima za decu necu ni da pricam.a sad smo svi visoko edukovani i savesni roditelji.

pazi...

i da mislim da je maltretiranje i za decu i za mene kad ih drzim u sedecem polozaju 10 sati,nazalost blize more nemamo a avion mi se ne dopada kao resenje jer bih bio suvise statican na odmoru bez auta.

napisah ranije u nekom postu da me roditelji dvadeset godina vodise na more i nikad ne vezase i ne stavise u sediste za decu jer ih jednostavno nije ni bilo.i zar zbog toga treba da smatram da su moji roditelji bili nesavesni.ili smo trebali da letujemo na selu.

na kraju sveko ima pravo da odlucuje o nacinu putovanja sa svojom decom iako vi mislite drugacije.ali se nikako ne slazem da nas nekolicinu koji deci pravimo lezaj na zadnjem sedistu nazivate nesavesnim i neodgovornim roditeljima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa do pre par godina 95% nas ili vas savesnih nije koristilo ni sigurnosne pojaseve na prednjim sedistima a o posebnim sedistima za decu necu ni da pricam.a sad smo svi visoko edukovani i savesni roditelji.

pazi...

i da mislim da je maltretiranje i za decu i za mene kad ih drzim u sedecem polozaju 10 sati,nazalost blize more nemamo a avion mi se ne dopada kao resenje jer bih bio suvise statican na odmoru bez auta.

napisah ranije u nekom postu da me roditelji dvadeset godina vodise na more i nikad ne vezase i ne stavise u sediste za decu jer ih jednostavno nije ni bilo.i zar zbog toga treba da smatram da su moji roditelji bili nesavesni.ili smo trebali da letujemo na selu.

na kraju sveko ima pravo da odlucuje o nacinu putovanja sa svojom decom iako vi mislite drugacije.ali se  nikako ne slazem da nas nekolicinu koji deci pravimo lezaj na zadnjem sedistu nazivate nesavesnim i neodgovornim roditeljima.

pa dobro..kada si vec tako grub...ne znam zasto se osecas prozvanim...

ali i roditelji nasih roditelja su isli volovskim kolima i kocijama..a pre njih su isli peske...pa sta...

da li ti znas koja je sada godina...pazi pre dvadeset godina...???

kazem i ja sam vozio decu na zadnjims sedistima i gepeku na more...ali desava se mnogo ruznih stvari..pa zbog toga sugerisem onima koji jos uvek razmisljaju sta je pametno...i to je moje misljenje...

ako vec postoji minimalna mogucnost da ga zastitis...a imas mozga...narvano da ces to uraditi..

i nemoj da se vredjas...pojase i sedista za decu su ipak smislili neki...malo pametniji...pouceni nekim iskustvom...

a ti..mozes da radis sta hoces...kao i svako od nas...ali to nas ne obavezuje odgovornosti i brizi za decom...

pamet u glavu...i srecan put...

Izmenjeno (Mirko)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iskustvo od prosle godine...isli u Hrvatsku x 2,u maju i avgustu.Oba puta krenuli oko 5 ujutro,beban svo vreme bio zakovan u stolici(doduse super udobnoj),to je nekih 620 km So-Porec i max 7 sati voznje.Kad se probudila ,5 min klopa kod mame pa nazad u sediste,bunila se ali mislim da je njihova bezbednost primarnija od sentimentalnosti roditelja.E sad sta nas ceka ove godine,jer beban je vec veci a mama i tata sa manje zivaca a nece biti 600 vec 900 ohohoho km,videcemo.ohmy.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dete lepo smestiti u sdište, kupiti mu DVD portabl /onaj za kola sa nosačem/ i postiti mu omiljene crtaće, malo će da gleda, malo da spava, roditelji mirni, odmorni i vreme proleti dok dođete na željenu destinaciju:-P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zakon kaze da malo dete mora biti u posebnom sedistu a svi ostali na zadnjem sedistu da moraju biti vezani."Roditeljski" zakon kaze da svako treba da brine o svojoj deci.Posto i sam putujem nocu za Grcku sa decom vec godinama onda da zakljucim:

1.postujte oba zakona

2.lakse je putovati nocu jer deca tada obicno i spavaju

3.i nama je lakse putovati nocu zbog manje guzve i bez vrucina

4.prednost auta je sto mozete da stanete kad god i gde god zelite

5.i kao sto neko rece-cilj je stici ziv i zdrav na odmor i lepo ga provesti

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne razumem otkuda uopste dilema da li deca od godinu i po dana treba da putuju u autosedistu ili ne?! Nije mi jasno otkuda ideja da je detetu lose/neudobno/tesko u AS?!!!Naravno, da treba da putuju u autosedistu, nevezano za zakone i policiju, pre svega zbog svoje bezbednosti!!!

Argument da dete sedi 10 sati u AS i da mu je udobnije na zadnjem sedistiu, apsolutno je netacan : vecina AS imaju opciju obaranja, a detetu je svakako udobnije u ergonomski dizajniranom AS nego da se tumba lezeci na zadnjem sedistu. A argument da su nas roditelji tako vozili necu ni da komentarisem.

Mi smo sa bebom od godinu dana do sada dosta putovali i svaki put je svo vreme bio u svom sedistu, sem kad stanemo. Iskreno, nema sanse da bih mogla mirno da se vozim sa njim u krilu ili na zadnjem sedistu pored mene, kad znam da vrlo lako mogu put uciniti bezbednijim za svoje dete stavljanjem u AS!

Rasprave o tome ko je savestan a ko nesavestan roditelj su potpuno nepotrebne. Mene je cak jedna policajka pitala kakva sam ja to majka kad necu dete da drzim u rukama, nego ga, jadnog, stavljam u tu skalameriju!!!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Žestoko , baš mi se svideo , čak i malo me je jeza prošla.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobar,kaze isto sto i saveti vec gore pomenuti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema potrebe za emotivnim reakcijama na internet forumima, zaista. Ovde smo svi da razmenimo svoja znanja i iskustva i argumentovano diskutujemo. Samim time što znamo da upotrebljavamo računar i pišemo po forumu spadamo u mali % informatički pismenih ljudi (najčešće i visoko-obrazovanih).

pazi...

Inače, čovek se uči dok je živ i stalno usavršava, pa i taj koji se do pre par godina nije vezivao a sada se vezuje. Da li ga je na to naterao zakon ili savest nebitno je.

Na svom primeru mogu da posvedočim da se vezujem od kako sam položio (a to je bilo pre ravno 16 godina). Jednostavno sam izgradio naviku da čim sednem u auto ruka sama pođe po pojas. Ni ne razmišljam o tom.

Ko voli da u jednom cugu pređe put od 10 sati a zatim dobije decu, treba odmah da zaboravi na tu svoju naviku. Svoj ritam treba prilagoditi deci i praviti pauze na svaka 2-3 sata, što inače preporučuju i proizvođači sedišta. Deset sati neprekidnog putovanja veliki je napor za kičmu i odrasle osobe a kamoli dečiju, sedelo ono u auto-sedištu ili ne.

Jako je pogrešno ovako povlačiti paralele. Pre 20 godina se živelo mnogo drugačije nego danas. Automobili su išli sporije (100 km/h je bila ultra-fast opcija), bilo ih je dosta manje - putevi su bili prazni i broj nesreća je bio znatno manji (pogledajte statistike - broj nesreća rapidno raste svake godine). I ja sam prokrstario celu SFRJ spavajući na zadnjem sedištu očevog Fiće, ali mi ne pada na pamet da danas tako vozim svoje dete. Ipak bih od svojih roditelja trebao biti pametniji, kao i moje dete od mene ...

na kraju sveko ima pravo da odlucuje o nacinu putovanja sa svojom decom iako vi mislite drugacije.ali se nikako ne slazem da nas nekolicinu koji deci pravimo lezaj na zadnjem sedistu nazivate nesavesnim i neodgovornim roditeljima.

Zakon je izričit i kazne visoke upravo iz tog razloga da ljudi ne bi sami odlučivali šta će i kako će. Nepoštovanje zakona košta malo a kockanje sa sudbinom može da košta veoma mnogo. Razmisliti tri puta pre nego što se donese odluka.

Izmenjeno (NickS)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i moje iskustvo.Sa jednim detetom sam isao i do Krfa kolima 10 sati voznje,spavalo je na zadnjem sedistu (nocna voznja), ALI sam nosio i sediste koje sam montirao onog trenutka kad se dete probudilo.Polubezbedno ,inace sediste sam uspeo bukvalno da vezem da visi u kabini kola tako sto sam vezivao za rukohvate.Esad Bogu hvala imam jos jedno klince(1 godina) starije 3.3 godine kako ce ove godine ...bice tesno

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i moje iskustvo.Sa jednim detetom sam isao i do Krfa kolima 10 sati voznje,spavalo je na zadnjem sedistu (nocna voznja), ALI sam nosio i sediste koje sam montirao onog trenutka kad se dete probudilo.Polubezbedno ,inace sediste sam uspeo bukvalno da vezem da visi u kabini kola tako sto sam vezivao za rukohvate.Esad Bogu hvala imam jos jedno klince(1 godina) starije 3.3 godine kako ce ove godine ...bice tesno

Ne mogu i necu da verujem, da neko polazi na letovanje..stavi pojas (znaci,misli na sebe), a dete mu nije bezbedno !!!

Moram, i da navedem slucaj porodice iz Arilja (nasi kucni prijatelji), cini mi se 2004-5 godine:

majka je uzela dete iz vrtica,posla kuci....na raskrsnici,naglo zakocila (zbog budale !!!)... i izgubila, ono najmilije.

PRST NA CELO!!!

PS. "Veljice, svaka cast za video!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja cu sigurno koristiti sediste za cerku od 8 meseci ali sinu od 4g cu pored napraviti lezaj pa ce prespavati ceo put

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam veliki pobornik decijih autosedista i to ne zbog aktuelnih propisa vec iskljucivo zbog bezbednosti. Imam blizance od tri i po godine, i oni kategoricki odbijaju da se voze nevezani (stvar navike, jer od njihovog sedmog meseca sede iskljucivo u autosedistima). Prosle godine smo ih u Grcku vozili u sedistima i nije bilo nekih problema kako sam ocekivala. Bukvalno su presedeli 12 sati u njima!

Sada smo porasli, pa imamo bustere. I njih obozavaju.Vuku ih iz auta u auto jer muz i ja vozimo jedan a baka drugi, pa kada ona hoce negde da ih poveze zna se-premestaj bustera.

Velike nesrece se dogadjaju samo jednom.

Moju decu vezujem i za 100 metara voznje, bez presedana. Odbijam da povezem prijateljicu i njeno dete dok se ne vezu. Za sebe mislim da sam relativno dobar vozac, ali nikad ne znas sta moze da te snadje u sekundi i zato LJUDI VEZUJTE SE, I VEZUJTE SVOJU DECU.Nema veze sto je u pitanju put na more koji ce trajati pola dana. Bezbednost dece je vaznija od komfora pri dremanju.

I naravno nikakve improvizacije tipa krevetic na zadnjem sedistu skleptan od putnih torbi i cebadi, samo da bi klince malo odspavalo. Mozda sam vas malo smorila sa ovim svojim insistiranjem, ali to je zaista moje duboko ubedjenje, mislim ispravno...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uložio sam mali napor pa sam vam skenirao dodatak o vožnji dece koji je objavila SAT revija pre par meseci. Bilo bi dobro da svi koji voze decu ovo pročitaju.

1-001.jpg

2-001.jpg

3-001.jpg

4-001.jpg

5-001.jpg

6-001.jpg

7-001.jpg

8-001.jpg

9-001.jpg

10-001.jpg

11-001.jpg

12-001.jpg

14-001.jpg

15-001.jpg

16-001.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26041
    Ukupno tema
    869003
    Ukupno poruka