Alexia

Putovanje kolima nocu u Grcku sa malim detetom

383 poruke u ovoj temi

Cim udjemo u kola moj 14-godisnji naslednik automatski zauzima mesto pozadi i vadi,kao dobitak na lutriji pojas.Znaci nema dileme oko vezivanja.To je po pravilu i tacka.

Mala digresija.Tokom 70-ih i ja sam spavao u fici pozadi.Istina sad imam 40 ali se ne bih zajebavao kao pre 20 i kusur godina.

Za svaku pohvalu.

Meni se rugaju sto mi je dete od 6.5god u sedistu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jednu bezveznu temu smo nadam se okončali a to je ona u kojoj se pitalo da li treba međunarodna vozačka dozvola.

Treba i tačka!!!!!

Nadam se da ćemo i ovu završiti isto. Dakle, samo nenormalan čovek može decu voziti nezaštićenu. Ne samo propisi nego i zdrav razum nalaže da dete sedi u autosedalici upravo onako kako je utvrđeno i za koji uzrast.

Ne pametujte više o ovome i zatvorite ovu idiotsku temu!

Za dva i po sata sam bebu šest puta stavljao u autosedalicu i iz nje.

Nema priče o tome da li hoće ili neće. Niti da li je vama to teško ili ne! To mora da se radi, shvatite!

U pitanju je bezbednost malodobne osobe za koju vi kao roditelji odgovarate u svakom smislu!

Vidim da sam slično ako ne i isto pisao i prošle godine. I onda me kao i sada jeza uhvati kad vidim kako se "roditelji" odnose prema SVOJOJ deci.

Tačno, pre dvadeset-trideset godina nije bilo takvih propisa, ali...tada u većini kola nisu ni postojali pojasevi na zadnjim sedištima, ne sećam se da je iko imao sedište za dete...i, najbitnije, ljudi su normalnije vozili.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sećam se ovoga od prošle godine, baš je bilo sjajno napisano, adekvatne reči, blag ton prijateljski, bez vređanja itd....

Šta god da je napisano nisam obratio pažnju na poentu jer ne znam koja je potreba za ovakvim tekstom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam sedela kao mala, po prici mojih, vec sa 3god na zadnjem sedistu bez decijeg seedita i bez pojasa, sama ali.........

Pre 20-40god vozili su se slabiji automobili, sa manjom kubikazom, sporije se vozilo, manje udesa..... Vise su se postovali propisi. Na obukama za voznju se bolje ucilio....Vozim punih 20god i sada sam opreznija zbog klinaca koji su ko zna kako polozili,, voze jake automobile i misle da je ceo svet njihov.

Nasi su poznanici su imali udes, kola su im se prevrnula na krov. Dete od 4god nije imalo ni ogrebotinu, bilo je u sedistu!!!!

Svako neka radi po sopstvenom nahodjenu i nije glup zakon o decijem sedistu , jedino sto bhi drzava morala da se pobrine da je oprema za decu mnogo pristupacnija.

Moje vidjenje stvari je da se roditel;ji ne odlucuju tako lako jer pored redovne opreme za decu, sedita su kod nas poprilicno skupa!

Mozda bi trebalo ovu temu , za roditelje koji imaju bar malo svesti o bezbednosti dece, preimenovati gde i koje sedite kupiti!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Зна ли неко, по грчким законима о саобраћају, до ког узраста је обавезно седиште?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Зна ли неко, по грчким законима о саобраћају, до ког узраста је обавезно седиште?

Слагаћу те, али мислим да сам негдје некада прочитао до 12 година или 150цм висине, тј. таман толико да појас не прелази преко врата.

Елем, нашег клинца, сада петогодишњака, први пут смо водили на море кад је имао 10 мјесеци, у Росе, у Црну Гору. Плакао је у сједишту од Београда до Роса и назад, али смо издржали. Сада, кад год уђе у ауто, сам сједа у сједиште и, ако ми заборавимо, напомиње да га нисмо везали. Малену, од пола године, такође, никада нисмо држали ван сједишта.Чак и када је гладна, станемо да је супруга подоји.

Двојици комшија, који су "искусни" возачи а који дјецу од 3 године возе на предњем сједишту јер дјеца "неће" у сједалицу, припретио сам да ћу их пријавити полицији ако их још једном видим да то раде. Чуј неће!? Па, кад им кажете да једу или да спавају, а они неће, пустите ли их? Или, ако им кажете да недирају утичници, а они вам одговоре са "нећу", пустите ли их да наставе да је дирају.

Што се мене тиче, у недај Боже ситуацијама и у којима дјеца нису везана, ја бих то третирао као убиство с предумишљајем.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da smo prosle godine istrazivali istu stvar i da smo negde nasli da je sediste obavezno za decu do pune 3 godine a kasnije pojas ali da visina sedala bude odgovarajuca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

То знам да је по нашем закону, а да ли је по грчком? Алвировић у емисији ништа није прецизирао узраст детета, кад је било речи о грчким прописима. Прошле године нисмо имали проблема са полицијом у вези с тим.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

То знам да је по нашем закону, а да ли је по грчком? Алвировић у емисији ништа није прецизирао узраст детета, кад је било речи о грчким прописима. Прошле године нисмо имали проблема са полицијом у вези с тим.

Знам да је казна 100 евра ако је дијете ван сједишта. То пише у последњем САТ-у у којем је Патрола до Касандре.

Питаћу неке наше који живе у Грчкој да ли они знају.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Greece

Child Restraints

Children must be at least 10 years of age to sit in the front seat.

Seat Belts

The use of seat belts is compulsory for all vehicle occupants.

The relatively new and stricter law says any child under 135 cm. needs to sit in some kind of car seat. That may be a booster or a harnessed seat. Children under 3 years of age may not travel without an appropriate seat.

Kids under 12 and 135 cm. may not sit in front seat without a booster cushion There are some exceptions, like in taxis and temporary transportation.

Basically, kids under 135 cm. needs to be protected.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne zivimo u Srbiji tako da je nase dete od prvog dana u bebi/decijem sedistu.Nezamislivo mi je da se dete vozi van sedista bez obzira koliko je kratka voznja, a u Srbiji sam stalno morala nekome da se pravdam sto zelim sediste za svoje dete. U retkim prilikama kad nismo imali sediste svaka sekunda tog putovanja je bila puna stresa i brige. Vi koji mozete svoju decu da vozite do Grcke van sedista :shokiran: ne znam sta da kazem, sem da je to vrlo neodgovorno. Sta moze da vam bude prece od sigurnosti vaseg deteta! Mi na letovanje putujemo avionom, a auto iznajmljujemo kad stignemo sa obaveznim sedistem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

То знам да је по нашем закону, а да ли је по грчком? Алвировић у емисији ништа није прецизирао узраст детета, кад је било речи о грчким прописима. Прошле године нисмо имали проблема са полицијом у вези с тим.

A da Mirko slucajno to nije ni spomenuo...Vi ne bi ni razmisljali da vase dete stavite u autosediste...i nebi ste se ni pitali sta kazu Grcki zakoni, i koliku bi mogli kaznu zbog toga da platite...pa zar je uopste normalnom svetu potrebno da zna kolika je kazna i kakvi su propisi u drugoj zemlji, zarad sigurnosti VASE dece ?!!!

NE prave se stolice onako za tamo neku kilazu od 36 kg...ako Vam je dete ispod te kilaze, kupite odgovarajucu stolicu, ako je preko, vezite ga nazad pojasem...

Izmenjeno (Mirko)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја морам на задње седиште да сместим троје деце од којих двоје покрупне и израсле. Нормално је да ће сви бити везани, а најмлађем седиште уздигнуто да појас не иде преко врата. И уосталом нисам питала колика је казна него шта кажу прописи. По нашем закону о саобраћају седиште је обавезно за дете до три године, значи питам шта каже грчки закон. Ако не знате није ми јасно ко вас шта пита да саветујете. Уосталом не знате о коликом се детету ради. И ужасно ме нервира појам дете, као да сви имамо по једно дете. Ја имам ТРОЈЕ! И пишем то великим словима. Породица са троје деце не функционише као она са једним дететом, да се има све што се помисли. Породица са троје деце штеди где може и не доводи у опасност децу ако нема седиште, већ их веже појасевима.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sanja

Samo polako i bezbedno jer odmor počinje već u času kada se na put krene. Što češća zaustavljanja na proverenim mestima kako bi vozač bio odmoran, a nervoza kod dece svedena na najmanju meru. A šta je vašoj trojci najpotrebnije bolje od vas ne može da odredi ni jedan zakon. Zamislite tek moj problem s obzirom da ih imam četvoro, a auto registrovan za pet osoba. Dakle, polako ka odredištu, a onda počinje uživanje koje mi sa više dece imamo multiplicirano! Pozdrav!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Sanja

Pa dobila si odgovor, zar ne? Jes da je na engleskom, al ne znam grčki, sorry!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka