Alexia

Putovanje kolima nocu u Grcku sa malim detetom

383 poruke u ovoj temi

Veljice, svaka ti cast na ovom postu!

Drago mi je sto sam na ovoj temi uvidela da ipak ima ljudi koji shvataju ozbiljnost i problematiku cele price oko vezivanja dece.

Znaci nisam sama u odbrani stava da decu treba voziti u odgovarajucem sedistu, konstantno vezanu do zavrsetka putovanja!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda bi najbolje bilo da se deca radjaju sa 18 ogd.starosti pa su odmah punoletna i nema problema...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa tek tad pocinju problemi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i mog malog doprinosa ovoj temi.Pomalo me podseca na temu putnih osiguranja .Naime posto su ukinute vize i ne postoji zvanicno da vam trebaju putna osiguranja te putnici to i nerade.Malo njih razmislja da kada se razboli ili dozivi nesto strasnije rizikuje da za otprilike 20e moza da plati preglede i bolnicu mnogo vise.Kod ove teme imamo da je to i zakonom obavezno.Ali mi smo takav narod da uvek pokusavamo da izigramo zakon pa bilo i na nasu stetu. Kod putnih osiguranja rizikujemo da platimo vise samim neuzimanjem a kod nevezivanja dece rizikujemo njihove zivote.Zato vezujte decu,manite se price o komforu.Najveci komfor je kada su ziva i zdrava a narocito sigurna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

`Ajd da pogledamo to malo sa drugog stanovista. Mozda bi mama mogla da vozi a tata da sedi nazad sa detetom i da ga zabavlja pa samim tim i osigura od povreda-na primer!

Sve u svemu sam protivnik bilo kakvog vezivanja a mislim da i deca nisu odusevljena, uostalom nije poenta samo ih roditi a onda ce pojasevi,kompjuteri i ostale " tehnike" da ih odgaje do tih 18 leta kada oni konacno skidaju odgovornost sa "mame i tate"!!!

NIKOME OD NAS NECE KRUNA SA GLAVE DA SPADNE AKO SE MALO VISE POTRUDIMO OKO SVOJE DECE!

Zar ne mislite da je "malo" surovo, vezem dete nazad "propisi su propisi" a ja uzivam u pogledu, voznji i muzici...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

`Ajd da pogledamo to malo sa drugog stanovista. Mozda bi mama mogla da vozi a tata da sedi nazad sa detetom i da ga zabavlja pa samim tim i osigura od povreda-na primer!

Sve u svemu sam protivnik bilo kakvog vezivanja a mislim da i deca nisu odusevljena, uostalom nije poenta samo ih roditi a onda ce pojasevi,kompjuteri i ostale " tehnike" da ih odgaje do tih 18 leta kada oni konacno skidaju odgovornost sa "mame i tate"!!!

NIKOME OD NAS NECE KRUNA SA GLAVE DA SPADNE AKO SE MALO VISE POTRUDIMO OKO SVOJE DECE!

Zar ne mislite da je "malo" surovo, vezem dete nazad "propisi su propisi" a ja uzivam u pogledu, voznji i muzici...

Odavno ne videh ovoliku gomilu nebuloza...ne može se ni komentarisati.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nismo svi isti!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

`Ajd da pogledamo to malo sa drugog stanovista. Mozda bi mama mogla da vozi a tata da sedi nazad sa detetom i da ga zabavlja pa samim tim i osigura od povreda-na primer!

Sve u svemu sam protivnik bilo kakvog vezivanja a mislim da i deca nisu odusevljena, uostalom nije poenta samo ih roditi a onda ce pojasevi,kompjuteri i ostale " tehnike" da ih odgaje do tih 18 leta kada oni konacno skidaju odgovornost sa "mame i tate"!!!

NIKOME OD NAS NECE KRUNA SA GLAVE DA SPADNE AKO SE MALO VISE POTRUDIMO OKO SVOJE DECE!

Zar ne mislite da je "malo" surovo, vezem dete nazad "propisi su propisi" a ja uzivam u pogledu, voznji i muzici...

a da li se ti i supruga vezete napred...?

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

`Ajd da pogledamo to malo sa drugog stanovista. Mozda bi mama mogla da vozi a tata da sedi nazad sa detetom i da ga zabavlja pa samim tim i osigura od povreda-na primer!

Sve u svemu sam protivnik bilo kakvog vezivanja a mislim da i deca nisu odusevljena, uostalom nije poenta samo ih roditi a onda ce pojasevi,kompjuteri i ostale " tehnike" da ih odgaje do tih 18 leta kada oni konacno skidaju odgovornost sa "mame i tate"!!!

NIKOME OD NAS NECE KRUNA SA GLAVE DA SPADNE AKO SE MALO VISE POTRUDIMO OKO SVOJE DECE!

Zar ne mislite da je "malo" surovo, vezem dete nazad "propisi su propisi" a ja uzivam u pogledu, voznji i muzici...

Prosto ne znam odakle da pocnem sa iznosenjem kontraargumenata na komentar padiga.

Prvo, deca nema sta da budu odusevljena ili ne sa vezivanjem (moja deca ne vole da jedu brokole, ali moraju jer je zdravo, jer ja tako kazem).

Drugo, padigo insinuira da ljudi koji vezuju svoju decu tokom voznje su u najmanju ruku zlostavljaci, i da ih zanemaruju, a situacija je u stvari totalno obrnuta. Ne obezbediti ono sto ti je najmilije-e pa to je jedan oblik zanemarivanja.

Trece, ja uzivam najvise u svojoj deci: kada bacim pogled na zadnje sediste auta, i vidim njih VEZANE u sedistima kako se goste grisinama, piju sokice, listaju slikovnice, smeju se, zapitkuju mene i mog muza raznorazne gluposti....

To je za mene uzivanje, sve ostalo je marginalno.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cemu tolika nervoza?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cemu tolika nervoza?

Dok sam pisala onaj post, uopste nisam bila nervozna.

Mislim da sam reagovala zdravorazumski.

Inace, za nas vojvodjane kazu da bas nismo u fazonu "Toza nervoza".

Taj negativan osecaj je rezervisan za mnogo teze situacije i diskusije od ovih ovde na forumu.

Mi forumasi samo razmenjujemo konstruktivne ideje i poneko turisticko iskustvo, zar ne?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prilikom sudara pri brzini od samo 40 km/h, dete od 6 kg ce imati, zbog inercijalne sile, tezinu od preko 120 kilograma.

Kalkulaciju za 140 (autoput) ne zelim da izvodim.

Cak i da ga cvrsto drzite u narucju, nema sanse da cete uspeti da ga zadrzite. Sa prednjeg sedista, izletece pravo kroz sofersajbnu. Ako se dotle jos nije razbila, razbice je svojom glavom. Sa zadnjeg sedista, ili ce zavrsiti izlomljeno u naslonu sedista, ili se nasaditi na menjac, ili izleteti kroz razbijeno staklo. Sve lepse od lepseg.

Prosle godine, na putevima u Srbiji poginulo je osam stotina osmoro nesrecnika.

Svim klincima na planeti zelim mirno, lepo i srecno detinjstvo.

Svim forumasima zelim srecan put, prijatan odmor i bezbedan povratak kucama.

Slobodno ostavite decu da uzivaju ispruzeni na zadnjem sedistu. Nemojte ih maltretirati formalnostima poput vezivanja pojasa.

Svakako ste 100% sigurni da se nesrece desavaju samo drugima.

Jeste li?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto vidite, bez nervoze.... i nesto novo moze da se nauci i sazna!

Svakom je svoje najdraze zar ne?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ne zanima me uopšte šta su drugi odgovorili, samo sam se sledio od pomisli da neko iole

zdrave pameti može i da pomisli da bebu od osamnaest meseci vozi bez autosedalice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

`Ajd da pogledamo to malo sa drugog stanovista. Mozda bi mama mogla da vozi a tata da sedi nazad sa detetom i da ga zabavlja pa samim tim i osigura od povreda-na primer!

Sve u svemu sam protivnik bilo kakvog vezivanja a mislim da i deca nisu odusevljena, uostalom nije poenta samo ih roditi a onda ce pojasevi,kompjuteri i ostale " tehnike" da ih odgaje do tih 18 leta kada oni konacno skidaju odgovornost sa "mame i tate"!!!

NIKOME OD NAS NECE KRUNA SA GLAVE DA SPADNE AKO SE MALO VISE POTRUDIMO OKO SVOJE DECE!

Zar ne mislite da je "malo" surovo, vezem dete nazad "propisi su propisi" a ja uzivam u pogledu, voznji i muzici...

Moze trud i na drugi nacin. Mi smo isli na put pre neki dan i supruga je vozila, dete je bilo vezano, a ja sam sedeo sa njim pozadi i pravio mu drustvo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka