Alexia

Putovanje kolima nocu u Grcku sa malim detetom

383 poruke u ovoj temi

Posto prvi put idemo kolima na more i to sa detetom od godinu ipo, zanimaju me vasi saveti za samo putovanje. Isli bi nocu, sigurno ce dobar deo puta prespavati...E, sad, naravno imamo sediste, ali da li da dete drzimo sve vreme puta u njemu?

Nasi prijatelji uopste nisu stavljali dete u sediste nego je spavalo na zadnjem sedistu, skroz ogradjeno. Ali kad se probudi i sedne, meni je to nebezbedno za slucaj kocenja, a na autoputu ne mozes bas odmah da se zaustavis i stavis dete u sediste. Plus sto je zakonski obavezno, ali oni kazu niko ne gleda...

A opet u sedistu da sedi celu noc...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ranijih godina smo x puta pisali na ovu temu i sasvim sam siguran da ce i ovog puta kao i uvek do sad da izazove puno kontraverznih misljenja.

dakle-zakon decidno nalaze da deca do tri godine moraju da sede u decijem sedistu.

dakle-kud i kamo je bezbednije kad dete sedi u sedistu

medjutim-meni je potpuno nezamislivo da deca presede put od 7-8 sati u sedistu.svoja dva deteta smo vodili na letovanje u Grcku od njihove prve godine pa tako redom vec sedam godina.nikad ih nismo stavljali u sedista koja uzgred budi receno ni nemamo.napravimo lezaj pozadi,ogradimo ih jastucicima i oni spavaju dok ne stignemo pred apartman u kome odsedamo.tako su i brata i mene nasi matori vodili u grcku dvadesetak godina zaredom dok smo mi bili deca.mislim da policija ne bi pravila problem ako zatekne dete van sedista iako je to protiv zakonito.to mislim na nasu policiju jer u Makedoniji i Grckoj definitivno nikad nisu obracali paznju na to a zaustavljali su nas par puta.

Siguran sam da ce moje misljenje izazvati dosta polemike ali to je moje misljenje sa kojim se ne moraju drugi slagati

Izmenjeno (mirarbi)
Nema potrebe da i mi ovde Makedoniji dodajemo ono famozno BJR u naziv.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad bih znala da ce zaista spavati sve vreme, ni ja ga ne bih stavljala u sediste, ali mislim da je mala verovatnoca...Put je 10-12 sati...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi svake godine nocu putujemo za Grcku i zadnje sediste je redovno krevet :) deca spavaju celu noc, meni mir i milina za voznju........prespavaju ceo put a kad se probude ono malo vremena do krajnjeg odredista i dalje su u "krevetu" i zezaju se.......uopste nisam ni pomisljao da stavljam sediste, a na granici ili i ne zagledaju u auto a i ako bace pogled obavezno se osmehnu kad vide kako spavaju :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad bih znala da ce zaista spavati sve vreme, ni ja ga ne bih stavljala u sediste, ali mislim da je mala verovatnoca...Put je 10-12 sati...

kad se probudi a ti mama lepo ostavi tatu napred da vozi pa se prebaci nazad na improvizovani krevet pa se igras sa detetom..............eto resenja :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja iskustva su ista kao i od predhodnih kolega , vozio sam noću i klinci su spavali na zadnjem sedištu , kad se probude igraju se i zabavljaju (malo se i zadirkuju ) . Ćera je od svoje prve godine putaovala i nikad nismo koristili sedište , zaustavljali su nas policajci i nikad nisu ništa komentarisali zašto nema sedišta . Kad bi se ćera uželela mame mama je prelazila kod nje i to je to .

E sad , svedoci smo da Grčka mora da namakne kintu za izlazak iz katastrofe , kako će ??? Može da se sete da počnu da se pridržavaju zakona i vrše kontrolu svega :ljutko: :tuzni: :tuzni:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav

mi smo, sto neko rece, X puta putovali, prvo sa jednim pa posle i sa dvoje dece. dok je klinka bila mala, mama je sedela sa njom pozadi i "pazila" na nju a kasnije kada ih je bilo dvoje, stvarima napunimo prostor izmedju prednjih i zadnjih sedista i napravimo krevet, naravno tu je cebence jastucici, po neka igracka . . . 90% vremena su spavali a onih 10 % je vec pred kraj puta pa je sve lakse cim se vidi more. mislim da bi bilo "surovo" drzati dete u sedistu a mislim da ni jedan "normalan" policajac nece praviti problema kada vidi dete kako spava na zadnjem sedistu u gluvo doba noci.

jos jedan put pozdrav kacha

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja cu se sloziti sa vecinom. Mene je cak i zaustavljao policajac u Grckoj i aposulutno nikakav problem nije bio iako sedista nije bilo(sediste sam imao ali sam ga demontirao pred put, jer mi je bilo nehumano da dete sedi u njemu 10 sati). Sto rece talija, pa kako su isli ljudi na more pre 10-20 godina???

Zakon je zakon i uvek moze da se neki ludak pojavi koji moze da pravi problem, ali ja do sad nisam cuo da je neko ko je isao na more u Grcku imao problem jer nema sediste za dete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ranijih godina smo x puta pisali na ovu temu i sasvim sam siguran da ce i ovog puta kao i uvek do sad da izazove puno kontraverznih misljenja.

dakle-zakon decidno nalaze da deca do tri godine moraju da sede u decijem sedistu.

dakle-kud i kamo je bezbednije kad dete sedi u sedistu

medjutim-meni je potpuno nezamislivo da deca presede put od 7-8 sati u sedistu.svoja dva deteta smo vodili na letovanje u Grcku od njihove prve godine pa tako redom vec sedam godina.nikad ih nismo stavljali u sedista koja uzgred budi receno ni nemamo.napravimo lezaj pozadi,ogradimo ih jastucicima i oni spavaju dok ne stignemo pred apartman u kome odsedamo.tako su i brata i mene nasi matori vodili u grcku dvadesetak godina zaredom dok smo mi bili deca.mislim da policija ne bi pravila problem ako zatekne dete van sedista iako je to protiv zakonito.to mislim na nasu policiju jer u BJR Makedoniji i Grckoj definitivno nikad nisu obracali paznju na to a zaustavljali su nas par puta.

Siguran sam da ce moje misljenje izazvati dosta polemike ali to je moje misljenje sa kojim se ne moraju drugi slagati

Ne bi trebalo da bude polemike pisali smo i ranije, a ovo je skroz ispravno i tacno. Da sediste mora po zakonu mora ali i ovo sve ostalo je tacno, pa kako ko hoce. Mi ga stavimo u gepek da ga imamo za tamo i kada se vracamo danju ako ne spava, a nocu krevet.....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A gde su vam stvari ako je sediste u gepeku?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prošle godine putovali na Sitoniju sa klincem od 2 godine, kad samo krenuli oko ponoci dete je spavalo na zadnjem sedištu sve do pred grčku granicu gde se i probudio, pa smo ga zatim stavili u sedište gde je nastavio da spava bez prigovora do par kilometara pred odredište

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na komentarima...Mislim da cemo definitivno kombinovati. Deo puta u svom sedistu, a deo lezeci na zadnjem sedistu.

Ako se opredelimo da nocenje usput, onda ce sigurno biti u sedistu sve vreme.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prosle godine kombinovali,go grcke granice je lezao,tada se i probudio i zbog njihovog zakona,kod nas nije bio,prebacili smo ga na sediste.Moji kumovi imaju lose iskustvo sa grckom policijom,kada su isli na plazu kolima u samom mestu,kaznili su ih i to papreno sto im blizanci nisu bili u sedistima.Mi ove godine idemo sa detetom od 2.4 god i bebom od 8 meseci i pozadi ima mesta samo za 2 sedista i stvarno mi je nenormalno da bebu drzim 8 sati u sedistu.Neznam sta da radim.Ramisljali smo da umesto sedista pricvrstimo lezaljku zvanu majcino krilo,i tu se beba vezuje,ali u njoj beba moze i da spava.Imate li predloge

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prošle godine putovali na Sitoniju sa klincem od 2 godine, kad samo krenuli oko ponoci dete je spavalo na zadnjem sedištu sve do pred grčku granicu gde se i probudio, pa smo ga zatim stavili u sedište gde je nastavio da spava bez prigovora do par kilometara pred odredište

Ja planiram isto tako.

Dete smo navikli na sedište od momenta kada je mogao da sedi, sa nekih 6-7 meseci, tako da nikakvih problema što se sedenja u sedištu nemamo. On zna da tata i mama imaju svoja sedišta, on svoje, i normalno mu je da sedi u svom sedištu.

E sada, i meni je nehumano da mi dete 10-11 sati sedi, tj spava u sedištu, pa smo smislili sledeće rešenje: S obzirom da mu je nepune 4 godine, kupili smo buster sedište, tj sedište za decu koje ima samo sic, tj deo za sedenje.

Sada nam je plan sledeći: Spavaće taman negde do Makedonije, možda čak i Grčke, i onda, kada se probudi ide u sedište.

Na taj način imaćemo dosadašnju praksu vožnje u sedištu, a moćiće lepo i da odspava u klasičnom ležećem položaju, jer su buster sedišta toliko mala da bukvalno mogu da stanu gde god hoćete u autu, pa ne zauzimaju prostor kao velika sedišta.

Evo kako izgleda buster dečije sedište:

post-12593-1268116902,88_thumb.jpg

Izmenjeno (Svetozar Stojšin)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka