uzicanka

Kopenhagen

29 poruka u ovoj temi

Zdrale, puno ti hvala za ovaj iscrpan izvestaj :thankyou: !

Bila sam u CPH prosle nedelje, na dan (povoljan let tamo-vamo :vestica: ), pa samo da dodam neke od mojih sugestija, zapazanja i tehnickih informacija.

Dakle, ako dolazite avionom vec u onom delu gde se ceka na prtljag postoje automati za karte za prevoz i naravno, redovi su. Nemojte da zurite, tih automata ima i kad izadjete van tog prostora u glavnu ("normalnu") halu.

Kurs je na tom dolazecem terminalu bio ocekivano katastrofalan, pa sam se odlucila sa komforniju varijantu - kupovina karte za prevoz (samo jedna, do centra) preko VISA kartice (na kraju je to ispalo najbolje resenje, jer sam po gradu VISOM direkto uzimala krune, bez ikakve provizije).

Dakle izadje se iz tog kao pogranicnog prostora i ide se pravo oko 300-400m i direktno se stigne na peron metroa - pritom je i obelezeno pride ;)

Metro im je blesav, bez vozaca, pa ako imate mogucnost, gledajte da sednete napred, iza samog stakla. Kao da ste u nekoj kompjuterskoj igrici, narocito kad ste u tunelu.

Stanica za izlaz moze biti KONGENS NYTORV - ako hocete odmah u shopping zonu, u pozoriste, ili do divne luke (sa svih razglednica) Nyhavn.

Ja sam isla jednu dalje - NORREPORT - takodje centar, a meni je bila zanimljiva, jer je pijaca na toj stanici, a ja u drugim zemljama iste volim da obilazim. I onda sam se peske spustila do pesacke zone, to je opet par stotina metara do poprecnih ulica koje su zatvorene za saobracaj.

Cene su... hm, da... Pizze su od 100kruna na vise, usla sam u Mc Donald´s samo da bih videla koliko je mc obrok kod njih i on je oko 55kruna. Cisto opet kazem, kao reper. U pesackoj zoni sam sela na kafu i kolac :kafa: i to je bilo 45 (bolji cheesecake u zivotu ne pojedoh) i ta cena je bila u ponudi, inace je samo kafa 32krune.

Sve ostalo je zdrale super opisao :yesss: , pa se ne bih dalje ponavljala.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je l' moze mala pomoc?

Idem preko Wizz-a u Malme, pa bi direktno u Kopenhagen.

Avion nam slece oko pola 9 u Malme.

Je l' zna neko do kad idu vozovi?

Dok pokupimo prtljag i stignemo busom u Malme, bice verovatno 10.

Nesto sam kao google-a, ali nikako da nadjem neki red voznje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ovo ti moze biti od pomoci http://www.reseplaneraren.skanetrafiken.se/querypage_adv.aspx?language=en&epslanguage=EN vozovi idu bar do ponoci.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo da napišem par reda o mom boravku u Kopenhagenu.

Meni se grad svideo. Mali je, kompaktan i lak za snalaženje. Sve znamenitosti su blizu jedna druge, te se sve može obići bez upotrebe prevoza, u jednom danu ili dva dana - što je sasvim dovoljno za grad kao što je Kopenhagen.

Da je skupo - skupo je !!! Ja mislim da ništa ne košta ispod 5 evra ili bar 3 evra. Npr voda od litar i po koju u Parizu u supermarketima možete naći za 0.20 evra, u Kopenhagenu je 20 kruna što je dva i po evra. Nekako mi se činilo da je neka najmanja cena za bilo šta 35 kruna ... to je moj utisak.

Najviše turista, a i najlepše slike iz Kopenhagena su one pored vode, u delu Nyhavn. Tu su one kuće iz prethodnih vekova okrečene u različite boje. Imao sam sreću da moj hostel bude u jednoj od tih kuća. 23 evra je bio krevet - najjeftinije što našao, a da bude pristojno. A i hostel se u avgustu mesecu i otvorio. 

Isto,imao sreće i sa vremenom. Bilo je sunčano.

Državni muzej lepih umetnosti je besplatan i odličan! Imaju slike Modiljanija,Difija, Rembranta, Pikasa...i preko 15 Matisa! WiFi je isto besplatan i dostupan u muzeju. 

Ako ste više dana u Kopenhagenu, jednodnevni izlet do Malmea, Švedske je moguć. Idu vozovi ili busevi. Busevi su jeftiniji,ali malo sporiji. Swebuss vozi i polazi sa stanice blizu železničke. Za MAlme je, pak, par sati sasvim dovoljno... Bus staje praktično u centar grada jer je autobuska na 2 minuta od centra.

Sve u svemu, Kopenhagen je lep grad i prijatan za opuštene šetnje i razgledanja.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I sa zeleznicke nemas 5 minuta do centra grada...Predjes most i tu si...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel ima neko predlog za jeftin smestaj u Kopenhagenu? Gledam preko booking.com, za kraj maja cene su preko 1000 evra za 3-4 nocenja :ljutko:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za prevoz od Kopenhagena do Malme i nazad imate bus 999 i cena karte u jednom pravcu je oko 5 eur i ne ide nedeljom,

http://www.graahundbus.dk/9-plan.htm

Izmenjeno (predbog)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio u Kopenhagenu 2 dana. Video Nyhavn, Malu Sirenu skulpturu i Hans Kristijan Andersonov spomenik preko puta Tivolija. 

Isao u Hard Rock Cafe (idem u HRC u svaki grad gde se nalazi).

Vecera me izasla oko 32 eura. Famous fajitas i jedan koktel..a dobio sam 2 koktela jer sam naisao bas na happy hour :D

I posle pazario 2 suvenira, kriglu i otvarac za piva, to me izaslo oko 32 eura.

. Jako skup grad za nase uslove. Lep grad. Slike uskoro.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

...iz Stokholma sam rano ujutro hvatao voz za Kopenhagen (6 sati puta, karta 82 eura! U jednom pravcu:D )...mislio sam da ce karta biti oko 30-ak eura :D ali prc Milojka :D ipak je to dug put od skoro 700 km.

Stigoh u Kopenhagen oko 3 cini mi se. Cekiram se u hostelu u sobi za 4 osobe, kad ono u sobi mlada indijka oko 22 godine, sprema se da spava, bila sama u sobi :D

Upoznali se, procaskali 10-ak minuta i dogovorili se uvece za pice :D 

Posle sam isao da razgledam grad. Isao do Nyhavn-a. Pa do statue Male sirene :D 

Onda se vracao kroz centar grada, isao njihovom Stroeget ulicom (nesto kao nasa Knez Mihailova) . Uvece izasao sa indijkom :D Pitam je sta misli koliko imam godina, ona mi kaze 28 :D Kad sam joj rekao da imam 40 godina, sokirala se :D 

Inace vrlo je obrazovana i inteligentna. Radi u, necete verovati, indijskom ministarstvu za trgovinu :D Njeni roditelji su jako imucni, 

Ona tuche po viskiju i vinu, ja krigle piva...oko 5 tura smo obrnuli, mene bogami uhvatilo :D Do 1 ujutro smo tako :D 

Sutradan ujutro sam je ispratio do buske stanice. Isla na aerodrom nazad u Indiju.

Dala mi neki sitnis, kovane danske krune :D Ostali smo u kontaktu, fejs i tako to :D 

Ceo dan sam se muvao po centru i po Nyhavn-u. Posle sam isao u sjajni muzej Karlsberg Glyptotek koji se nalazi odmah blizu Tivolija i glavnog trga. Tu blizu se nalazi i skulptura Hansa Kristijana Andersena, odmah prekoputa Tivolija.

Kako je bio utorak, ulaz u muzej je bio dzabe :D Bio sam oko 3 sata u muzeju. Sjajne skulpture i slike.

Uvece sam isao na veceru u Hard Rock Cafe. Uvek idem u HRC gde god ga ima i kupim njihovu kriglu sa imenom grada :D

Narucio sam Famous Fajitas (grilovana junetina sa tonom raznih priloga i sa lukom). Porcija je ogromna, jedva sam se izborio cak i ja koji imam poprilican kapacitet, koji sam tezak 90kg.

Za pice sam narucio neki koktel od jagode. Kako sam dosao na Happy Hour, dobio sam jos jedan koktel gratis :D Mislim se u sebi, jedva cu i ovaj prvi da iskapim (case su ogromne) a kamoli ovaj drugi. Na kraju mi je ostalo 40% drugog koktela. Nije moglo da stane brate :D 

Ceh me izasao oko 32 eura. Odmah zatim u Hard Rock shop gde sam pazario kriglu i otvarac za piva. I to me izaslo oko 35 eura cini mi se.

Sutradan ujutro sam isao vozom za gradic Malme...o tome u temi Malme.

Evo par slika iz Kopenhagena.

k1.jpg

k2.jpg

k3.jpg

k4.jpg

k5.jpg

k6.jpg

k7.jpg

k8.jpg

k9.jpg

k10.jpg

k11.jpg

k12.jpg

k13.jpg

k14.jpg

k15.jpg

k16.jpg

k17.jpg

k18.jpg

k19.jpg

k20.jpg

k21.jpg

k22.jpg

k23.jpg

k24.jpg

k25.jpg

k26.jpg

k27.jpg

k28.jpg

k29.jpg

k30.jpg

Izmenjeno (ZexyS)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam zelju da posetim Dansku, Kopenhagen... preko nekih agencija sam nasal aranzman ovaj grad uz obilazak jos nekih dvoraca, deluje jako zanimljivo, mada i poprilicno skupo. Tako da verovatno necu nikog uspeti da nagovorim d aide sa mnom, jer niko nije nesto preterano zainteresovan, sta mislite o tome da uplatim i odem sama? Nisam  nikada to radila, ali mislim se zasto da ne, verujem da je grad bezbedan i kad ides sa grupom to je ok, vecina dana prolazice mi na izletima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uvek je bolje i jeftinije ici sam bez agencije :) Sama napravis program i to je to :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim Vas da mi neko odgovori ako zna, pitanje je možda nesuvislo, ali ipak da pitam: Imam mogućnost da uzmem avio kartu sa presedanjem u Kopenhagenu pri čemu bih tu imala pauzu od 12 sati, od 8 ujutu do 8 uveče. Da li može da se izađe sa aerodroma u Kopenhagenu, prođu sve pasoške kontrlole, sedne na metro, malo prošeta po gradu i predveče vrati na aerodrom i ponovo čekira (da li treba?) za put na dalje? Da li je tako nešto izvodljivo, mislim zbog čekiranja i zbog karte, pasoša? Ako jeste molim nekoga da me uputi kako najlakše to da izvedem i kako da provedem tih 7-8 sati. I da neću imati internet i mobilni telefon tokom puta. Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze sigurno zasto ne bi moglo. Danska je u sengenu i nije ti potrebna viza

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26499
    Ukupno tema
    887559
    Ukupno poruka