uzicanka

Kopenhagen

30 poruka u ovoj temi

Pozdrav putnici,planiramo na leto posetiti grad iz naslova.Svaka informacija vezana za smestaj,atrakcije,hranu i ostalo bi nam doboro dosla.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hej, konacno neko da makar pomene Kopenhagen! tongue.gif Trenutno znam samo ponesto teoretski da vam kazem, ali idem tamo od 14.04. do 18.04. i cim se vratim rado cu podeliti sa vama sve sto naucim biggrin.gif U medjuvremenu, ako neko ima ikakve korisne informacije (pre svega vezano za smestaj) - bas bi mi pomogao cool.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas mi je drago da sam konacno nasla neki forum na kome se diskutuje i o putovanjima u Dansku. :D

I mene zanimaju sto jeftiniji letovi i kvalitetan smestaj, posto planiram da odem na leto.

Ako je neko vec bio, volela bih da podeli samnom svoja iskustva jer sam odusevljena ovim gradom, a jos nisam ni isla! :zaljubiska:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cimber uskoro pocinje da leti na liniji Bgd-Kph i povratne karte jesu 150-160 eur, sto je OK. Meni recimo nije odgovaralo sto u Kph slece u 22h tako da je slaba vajda od tog prvog dana rasplakani.jpg. Zato sam ja resila da idem Wizzom iz Budimpeste do Malmea, a od Malmea do Kph vozom za 10 eur i 40ak minuta wink.gif. Presudila je i cena povratne karte kod Wizza od 63 eur (sa taksama i prtljagom), kupljena mesec i po dana pre puta. Idem sredinom aprila na pet dana, prvi put cu biti u Danskoj, pa jedva cekam da podelim utiske i ovde sa vama. U fazi sam trazenja smestaja... za sad mi se cini da dvokrevetna soba sa kupatilom (bez dorucka) ne moze da se nadje za manje od 50 eur po osobi, al tako je to u Skandinaviji biggrin.gif Vidjala sam po netu dosta bed & breakfast opcija koje kostaju manje ali su to mahom sobe u stanovima u kojima zive danske porodice i sa kojima se onda deli i kupatilo.

Jedva cekam da odem a za sad citam Lonely planet i druzim se s googleom tongue.gif

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja planiram da pocnem putovanje po severu Evrope u Kopenhagenu, a za dalji tok puta, jos uvek razmisljam... :D

Bas mi je drago za Climber, jer iskreno nas JAT i Lufthansa su dosta skupi. Ako pronadjes neki kvalitetan smestaj, javljaj pa da se i mi okoristimo! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda nekom od koristi bude i informacija da Norwegian leti iz Budimpeste za Kopenhagen i da povremeno ima odlicne akcije. Ima za avgust povratnih karata Bud-Kph za 100 eur (prtljag od 20 kg ukljucen u tu cenu).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kopenhagen , prelep grad koji je zadrzao duh nekih proslih vremena ali ipak moderan i savremen, nebih se ponavljao jer je uglavnom sve receno u prethodnim postovima, mene licno je fascinirao broj bicikli i za nas koji nemamo toliki kontakt sa biciklistima kao ljudi u Vojvodini, treba malo vremena da se naviknu na to i na njih . A druga mislim veoma bitna stvar su finansije i cene svega u Kopenhagenu a mnogo je SKUPO , i to bas bilo gde ja sam stekao utisak da sve pocinje od 35 kruna/1 kruna otprilke 13 din/ ali da nedavim vredi videti grad i okolinu pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Datum tek sad utvrdjen krecemo u novembru..Malo se brinem zbog vremenskih prilika,ali prezivela sam jednu Moskovsku zimu,pa se nadam da nije bas u toj meri hladno..

Brinem se za smestaj,pa ako moze pomoci..Nemam nisra protiv smestaj u stanu kod neke porodice,oprobala sam takav vid turizma i meni je to savrseno,ako se nama novca za hotel.Pa bih vas molila za sugestije za cist a jeftin smestaj.

Do pisanja,

Pozdrav

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledaj ovde, ako vec nisi, opciju bed and breakfast.

http://www.visitcopenhagen.com/tourist/plan_and_book

Posto idete van sezone veca je sansa da nadjete nesto povoljnije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Avionske karte kupljene..Do Malmea pa onda vozom dalje po vasim savetima i iskustvima..Sad ostaje tezi - skuplji deo :) smestaj.Nesto mi se cini da je u Malmeu jeftinije spavati pa onda kao da idemo vozom ta 3 dana do Kopenhagena,ne mogu da budem pametna sta mi je bolje- jeftinije..

Od privatnog smestaja u oba grada nisam nista nasla,a ni sa hosetlima bas nesto nisam imala srece..

Pomoc,plizz :))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Karta za voz Malme - Kopenhagen je oko 12 eur u jednom pravcu. Karta za bus je oko 9 eur u jednom pravcu. Mislim da bi vas na kraju izaslo isto kao da ste smesteni u Kopenhagenu. Cini mi se da je za dvokrevetnu sobu sa kupatilom realnost 500 - 600 dkk (70 - 80 eur), u sirem centru grada. Nize cene od toga jedino u visekrevetnim sobama u hostelima. Skupo je...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prelep grad, prestonca Danske, ne preveliki ali obilat kulturnim i istorijskim sadrzajima. Uredjen grad sa odlicno organizovanim prevozom, metro, bus, s-tog voz. metro automatski, sa cestim kontrolama putnika.do aerodroma ide na svakih pet minuta linija M2 do centra, nekih 10-12minuta. aerodrom srednje velicine, sa puno radnji, letod bg traje oko 2h15min, norwegian air sasvim ok low cost kompanija.prepun let nasih ljudi na privremenom radu u inostranstvu.

grad kao grad, ima dosta zanimljivih destinacija,

muzeji su skoro svi besplatni nedeljom,kada treba iskoristiti i posetiuti ihjer su karte od 40DKK do 115DKK u zavisnosti od vaznosti. ZOO vrt je oko 150DKK, a akvarijum za odrasle 160DKK, sada u septembru su menjali za 1evro 7,30DKK, prtiom pazite na proviziju jer u dankoj banci obracunacaju 40DKK od pomenute sume a u FOTEX menjacnicama 50DKK. Ovo vazi za zamenu sume vece od 10evra. AKo menjate samo 10 evra dobijate punu sumu, za promene i dobijanje do 500DKK provizija kao sto rekoh 50DKK, za preko 500 ide od 130DKK provizija i tako se uvecava.SLicno vazi i u Svedskoj u Malmeu

Grad je generlano skup za nase uslove ali veoma uredjen i lep u svakom pogledu.

KArte se mogu kupiti na kioscima ili glavnim stanicama i automatima. najbolje uzeti slip sa 10 karata za 1i2 zonu je 150 DKK, a za zone 4zone 250DKK, do aerodroma od centraje potrbna jedna karta od 4zone (iako ih ima samo 3,a li se ta zove 4ta zona), ili ako idu dvoje mogu na kartu od 4zone da se voze u okviru zone 1-2. brzo cete se navici.

nacionalni muzej koji je vrhunski i muzej poste i telfonije koji takodje odlican imaju posebne delove muzeja prilagodjene za decu i zabavu, te omogucava da i mladjim narastajima bude zanimljivo. torvaldson muzje cuvenog danskog skulptora je takodje besplatan samo sredom inace j karta 80DKK, rozenborg castle ej 80DKK, bespaltan je davidova kolekcija muzje.

glavne ulice su stroget i kobmagergade pesacke zone sa puno radnji.

obavezn probati njihove lokalne kobasice i virske na pokretnim kioscima postavljenim po gradu, cne se krecu od 20do 35DKK, ali su vrhunski bez obzira na cenu.

akvarijum je za svaku perporuku, tura brodicem od newhavn po kanalima i morskoj obali kao i obilazak christianshavn je odlicna i za slikanje i razgledanje, moze se videti i cuvena morska sirena sa strane, opera, gradsk abiblioteka, i druge vazne znamenitosti,karta je 75DKK. traj eoko 1h 15min tura, postoje dve ture zuta i crvena.

vozom do Mlamea za 35 minuta od glavne zeleznicke u kopenhagenu, karta kosta uoba pravca za dve osobe i decu porodicna 280 DKK, u jednom pravcu je 175DKK, sitze veoma brzo preko Oresund cuvenog mosta. Malme lep grad, sa prelepim trgovima i narocito novim delom grada na obali mora gde se nalazi cuvena zgrada turning torso, jos se neki delovi dovrsavaju ulica, bulevara li je sve skockano pod konac. Dva muzeja treba videti obavezno muzej u zamku i tehnicku muzej, karta za oba kosta 40SEK, narocito je odlican tehnicki muzej sa dosta eksponata i vrhunski delom za eksperimente koji ce se svima svideti. jeftinije je mnogo od danske i kopenhagena, lai svkako jos skupo za nase okvire. vredi posetiti i ako posotji mogunoct ostati duze,. vozovi saobracaju po tri u jednom satu i popvezani su sa svim vecim gradovima u svedskoj.

tivoli u kopenhagenu narocito interesantan park ali je smaoulaznica 95DKK, dok se ulazak i voznje na bilo kom delu posebno naplacuju.ima toliko za videti da vredi doci vise puta, hoteli su skupi,najbolje je akoimate nekog od rodbine ili prijatelja gde biste mogli odsesti ili u nekim manjim nestima u okolini.

iam toliko mnogo i lepog za videti.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka