gudajoka

Hotel Porfi beach, *** Nikiti

246 poruka u ovoj temi

sve sto si navela ima... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@aleknsadarns

Video sam na Googele Earth-u da se 300 metara od Porfi Beach-a nalazi Danai Beach Resort. Da li ste mozda isli do istog hotela? Pade mi na pamet neka setnja u toku dana do tog hotela, da vidim kako izgleda. Ne znam da li je dozvoljen ulazak turistima koji nisu gosti hotela.

Takodje, da li Porfi Beach hotel ima bilo koju vrstu interneta?

Izmenjeno (xsale)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

danai jeste blizu ali mi nismo imali zelju da idemo do njega...bezobrazno su skupi :)

a sto se neta tice...mi nismo nosili lap top pa ne znamo ima li u sobama ali znamo da kod recepcije ima usluzni net...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

danai jeste blizu ali mi nismo imali zelju da idemo do njega...bezobrazno su skupi :)

a sto se neta tice...mi nismo nosili lap top pa ne znamo ima li u sobama ali znamo da kod recepcije ima usluzni net...

Hvala na odgovoru, moracu da probijem led sam :), pa cu posle da pisem o iskustvima.

Imas neku plazu za preporuku u tom kraju (+- 50 km) ? Moje preporuke - sve plaze ka Neos Marmarasu, pogotovo Lagomandra (zbog prirodnog hlada pre svega).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

necete pogresiti u porfiu...sasvim ok hotel...a sto se tice plaza sve prema marmarasu su fantasticne...nama je najlepsa qoviu koja je i najbliza od nikitija prema marmarasu...a mozes pogledati o mnogim na postu o plazama sitonije...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U uzi izbor hotela je usao upravo ovaj. Ako neko moze da odgovori na par pitanja...

Koliko su daleko restorani od ovog hotela? Kakve su cene hrane za rucak u ovom restoranu?

Moze li se uzeti rucak umesto vecere kao PP?

Hvala!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

restoran se nalazi u sklopu hotela pored bazena...ako mislis na neke druge restorane njih imas u nikitiju koji je na 2-3km od hotela...za cene sam vec pisao pogledaj ranije postove...a sto se tice PP ne znamo jer smo mi imali samo dorucak...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!!! Nasao sam :) Ispada da je najbolje uzeti dorucak i po potrebi rucati/vecerati u tom restoranu.

Posto je iznajmljivanje lezaljki?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo u ovom hotelu od 02.-14.07.10. u standardnoj sobi u prizemlju. Soba je dovoljno prostrana da sa bracnim krevetom i pomocnim lezajem za dete komotno staje i stocic sa dve stolice kao i, duz zida, komoda sa ogledalom. Sobe sadrze i mali frizider, jos manji TV i klimu. Kupatilo je pristojne velicine sa kadom i zavesom, velikim lavaboom ugradjenim u "mermerni element" i velikim ogledlom. U sobe u prizemlju se ulazi sa "terase" koja je u nivou zemlje, sa metalnom garniturom za sedenje. Namestaj je stariji ali solidno odrzavan, duseci deluju novo ali malo meksi za nas ukus. Pomocni lezaj je metalni, rasklopiv sa tankim dusekom koji je toliko mekan da odrasla osoba ne bi mogla da ga koristi ali je za decu podnosljiv. Prvi utisak je bio pozitivan, prostrana soba, plocice na podu, cisto, sveze okreceno, solidan namestaj a jedino je orman za garderobu izgledao bedno i donekle drvenarija (ulazna vrata i prozori ali nista strasno).

Posle par dana smo primetili da nam je odeca u ormanu skroz vlazna pa je zavrsila nazad u koferima. Pomislili smo da je to zbog stalne barice u kupatilu (orman je odmah uz kupatilo) a sami smo krivi sto smo curenje iz creva kazanceta resili tek za 4-5 dana. Na zalost, to nista nije promenilo, vlaga je pocela da se uvlaci u sve zivo u sobi. Nove peskire koja sobarica ostavi pre podne na krevetima, uvece kada se vratimo sa plaze, budu skroz vlazni. Na kraju je i posteljina bila vlazna a tesko mogu opisati kakav je to osecaj kada lezete u krevet da spavate. Pricali smo i sa "komsijama" i svi su imali isti problem a u jednoj sobi je izbila i budj. Napominjem da se radi o sobama u prizemlju i to sobe od 200-207 i 100-104, nalaze se u levom spoljasnjem krilu hotela. Danas sam saznao da je i soba u prizemlju locirana u unutrasnjosti hotela takodje bila vlazna. Pricao sam sa osobom koja je bila smestena na spratu i taj problem nisu imali ali zato nisu imali ni vode u "udarnom terminu" zbog slabog pritiska a topla voda im je bila jos veci problem. Ja ovo sa nestankom vode nisam doziveo pa ne mogu da tvrdim i koliko je istinito.

Imao sam prilike samo da vidim neke sobe na prvom spratu, istih su dimenzija, isti dizajn namestaja ali noviji i od drugog materijala. Drvenarija (vrata i prozori) su novi, veci deo zida u staklu sa kliznim vratima. U sobu se ulazi sa jedne strane a na drugoj je terasa sa tim kliznim vratima. Ove sobe izgledaju mnogo bolje.

Malo sam zbunjen velicinom soba, deluju kao superior koje sam video na fotografijama a uzeli smo standardne. Porodicne sobe nisam imao prilike da vidim.

Dorucak mi je izgledao sasvim pristojno. U dva navrata sam nesto i pojeo i bilo je sasvim uredu. Ja ne doruckujem pa nisam merodavan da procenujem ali pijem kafu a ova je bila najgora koju sam ikada probao. Ustvari, i ne znam kakva je bila kafa jer se dobijala tamna tekucina bez mirisa i ukusa. Izmedju 8-10.07. hotel se popunio, hrana je bila raznovrsnija a cak se i kafa popravila pa sam je i pio narednih dana. Isto je bilo i sa sokom od pomorandze koji smo zvali "hemija" da bi se naknadno kvalitet znatno popravio.U svakom slucaju ponuda je sledeca: kajgana sa tikvicama ili jaje na oko, virslice, sunka, salama, tri vrste kackavalja, sir, tri vrste dzema, puter, margarin, maslinke, musli, suvo voce, kompot, salata, hleb a kasnije i neko pecivo, neki prelivi, pavlaka, mleko... Moj je utisak da se kvallitet dorucka poboljsava kako se puni hotel ali je onda u kasnijim satima teze nadji slobodan a rasciscen sto.

Nismo imali uplacenu veceru ali smo je probali po ceni od 15 evra po osobi a besplatno za dete (7 godina) i naravno bez pica. Vecera svedski sto je odlicna za hotel sa 3*. Neka razlika u raznovrsnosti u odnosu na hotele sa 4* i 5* postoji ali meni to ne bi smetalo. Posto smo bili samo jedanput nisam mnogo zapamtio sem da je bilo u ponudi 5 kuvanih jela, dva smo probali i bila su odlicna. Bilo je jos hrane u ponudi ali se ne secam tacno sta i koliko. Po nama, ova cena je velika jer u bilo kojoj taverni jela kostaju od 6-8 evra a riba A kategorije 40-50evra/kg. Kako mi malo jedemo ovo nam nije odgovaralo. Ako je doplata, preko agencije, za veceru do 10 evra mislim da se isplati i naravno kome to organizacijski odgovara.

Za rucak nude se tri kuvana jela po ceni od 6 evra po jelu (nije svedski sto). Morali smo i ovo da probamo a u ponudi su bila neka jela sa svinjskim, jagnjecim i ribljim mesom. Narucili smo sva tri i ni jedno nismo pojeli. Kvalitet je ispod svakog nivoa a i kolicina koja se dobije je minimalna. Za normalnu osobu to bi bilo pola obroka a mozda i manje. Koliko su kuvana jela za veceru odlicna ovo je susta suprotnost.

Naravno, hotel ima i klasican restoran gde mozete naruciti jelo iz menija. To smo i uradili par puta za veceru. Kvalitet je prosecan, ponuda prosecna pogotovo sto nemaju sve iz menija uz opravdanje da dobavljac nije doneo sirovine?? Kad kazem prosecno, ne mislim da je lose, moze se pojesti i zadovoljiti osnovna potreba. Ali nema onog dozivljaja narucivanaj neceg novog kada vam sva cula prorade, degustacije i zadovoljstva. Za to se mora otici na neko drugo mesto.

Sto se tice hrane, komentare treba uzeti sa rezervom jer je to ipak moj subjektivni dozivljaj.

Okruzenje hotela je fantasticno. Na sve strane se nalaze borovi, palme i razno cvece. Hotel se nalazi na blagoj padini koja se zavrsava prvom kaskadom gde su smesteni bazen i bar. Pored bazena se nalaze stolovi klasicnog restorana i stocici koji pripadaju baru. Vecera svedski sto se nalazi na terasi iznad bazena. Druga kaskada i poslednja pred plazu je u debeloj hladovini borova sa garniturama za sedenje. Ispod te kaskade je plaza. Sve ovo izgleda prelepo i opustajuce. Plaza je pescana (krupan pesak), ulazak u more je sljunkovit a dno je opet pescano. Voda je bistra, cista i topla ali nema onu lepu boju kao neke plaze na Sitoniji. Na drugoj kaskadi se nalazi tus i cesma. Koriscenje suncobrana i dve lezalje se placa 6 evra. Meni se prvi put u Grckoj desilo da placam lezaljke na hotelskoj plazi ciji sam gost ali vidim da je drugima to bilo normalno. Samo smo prvi dan bili na ovoj plazi a onda istrazivali Sitoniju u potrazi za najboljom.

Na kraju, pored izvinjenja za dugi tekst, savet: u startu izdejstvujte sobu na prvom spratu i ne prihvatajte prizemlje, uplatite polupansion preko agencije ako vam odgovara cena i da veceravate u hotelu i obavezno obezbedite neko prevozno sredstvo. Ostalo je jos samo da uzivate na Sitoniji.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo, ja sam iz Makedonije i forum vam je strava, bas sve sto zelis saznati o plazama i hotelima ima tu. Uplatili smo za Porfi Beach od septemvrog, pa sam citala ceo forum o ovom hotelu i bas me hvata panika.Dali neko ko je bio tamo moze mi reci dali mogu da izaberem sobu kako ne bi bili u one koj imaju vlaga zato sto idem sa malom bebom, a ako moze koja soba da uzmem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram letovanje u ovom hotelu u julu.Rezervisali smo junior svit za 4 osobe.

Zanima me nekoliko stvari:

Da li neko zna kakvi su ovi apartmani i gde se nalaze u zgradi u odnosu na plazu i bazen?Da li su renovirani i kakav je namestaj i kupatilo u njima?Da li je frizder upotrebljiv za hladjenje pica i vode koje donosimo iz prodavnice?

U koliko sati pocinju i zavrsavaju se dorucak i vecera ( uplatili smo PP pa da vidim da li ce nam biti neophodna neka klopa izmedju)?

Da li postoje peskiri za plazu,da li se naplacuju i da li neko zna tacno (posto sam ja samo nacula) da li se peskiri za plazu dobijaju samo ako se plate lezaljke?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nadjam

apartmani ili family sobe su odlicne cak i bolje nego u hotelima sa 4 zvezdice...imas slike na sajtu

nalaze se pored bazena...u sustini to nije veliki kompleks pa je sve blizu

sto se tice frizidera u njima...pre 2 leta kada smo mi bili je bio onaj mali bas mini...ali ipak smo mogli da stavimo

2-3 flase vode u vrata i na dve ploce nesto malo...

dorucak je mislim oko 8 a vecera mislim pocinje oko 19

za peskire se ne secamo ali se secamo da se lezaljke na plazi placaju...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NadjaM

Mi smo bili u losim standardnim sobama a video sam da postoje i novije, lepo sredjene. Obavezno pogledajte kako izgledaju apartmani na njihovom sajtu pa ako takav ne dobijete, insistirajte na drugom. Izlaze u susret ako imaju mogucnosti. Hotel se prosle godine popunio oko 10. Jula. Nadam se da su svi apartmani kako ih opisuje aleksandarns i da necete imati problema kao mi.

Frizider je najmanji moguci a nas je i prosecno hladio.

Dorucak je od 8-10h a mislim da je vecera od 19h.

Peskire za plazu ne dobijate a 6 evra se placa suncobran i dve lezaljke. Uz to dobijate dva "sundjera" za lezaljke a mislim da su nam ponudili i dva peskira ali nisam siguran. Na toj plazi smo bili samo prvog dana kada smo doputovali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pise mi u ponudi agencije,da je Porfi beach,nedaleko od Nikita.Koliko je to nedaleko?Pitam zbog nabavke u marketima,jer koliko sam shvatio iz predhodno napisanog,nema marketa u blizini ovog hotela?!?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pogladaj na google mapi...nije daleko 1-2km...on je na samom ulazu u mesto nikiti...kolima par minuta...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka