Loud Car Driver_

S psom na letovanje

13 poruka u ovoj temi

Jesenas sam nabavio kuce, Staforda, i od tada se ne razdvajamo ni malo (sem kad radim).

E sad, blizi se leto, pa i letovanje sto znaci 10ak dana van kuce i bilo bi mi zao da ga ostavim kuci sa mojima, pa me zanima kakvi su grci po pitanju dovodjenja psa u smestaj i na plazu.

Izmenjeno (Loud Car Driver_)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesenas sam nabavio kuce, Staforda, i od tada se ne razdvajamo ni malo (sem kad radim).

E sad, blizi se leto, pa i letovanje sto znaci 10ak dana van kuce i bilo bi mi zao da ga ostavim kuci sa mojima, pa me zanima kakvi su grci po pitanju dovodjenja psa u smestaj i na plazu.

Pored vakcinacija i pasosa, koji se vadi negde na Dedinju, treba i neke analize krvi koje se rade iskljucivo u NS, mnogo bre posla, mi smo se raspitali i odustali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa dobro, vakcinacija je obavezna u svakom slucaju. Samim tim kod veterinara se dobija i pasos i to je sve vec odradjeno. NS je na 45 min od BG, tako da ni to nije problem, nego me zanima da li je moguce odvesti psa u smestaj (ili mozda postoje posebni apartani za goste sa kucnim ljubimcima) i da li je moguce voditi ga na plazu. Mada plaza i nije neki problem, uvek se nadje neka divlja plaza, uvala i slicno gde nema nikoga.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa dobro, vakcinacija je obavezna u svakom slucaju. Samim tim kod veterinara se dobija i pasos i to je sve vec odradjeno. NS je na 45 min od BG, tako da ni to nije problem, nego me zanima da li je moguce odvesti psa u smestaj (ili mozda postoje posebni apartani za goste sa kucnim ljubimcima) i da li je moguce voditi ga na plazu. Mada plaza i nije neki problem, uvek se nadje neka divlja plaza, uvala i slicno gde nema nikoga.

Uvek se mora unapred pitati. Ako rezervišeš smeštaj preko neta, pokušaj da pored npr accommodation ubaciš i pets allowed, kao key word. Mnogi sajtovi imaju i tu opciju ubačenu u Main Facilities, recimo ako pretraživanje vršiš preko www.greeka.com. Ako pretražuješ hotele, preko npr. www.booking.com, pets allowed možeš štiklirati kao uslov po kome biraš hotel. Ukoliko nadješ smeštaj preko neta koji ti se svidja, a baš nigde ne piše da li primaju kućne ljubimce, moraš pitati vlasnike kakav je njihov stav po tom pitanju.

Mi smo na Skijatosu našli apartman u koji je bilo dozvoljeno dovesti psa, i unapred smo se dogovorili sa vlasnicom da ne bi bilo neprijatnih iznenadjenja. Na kraju smo ipak odustali, a vlasnica je izgledala iskreno razočarana. Ona je i sama imala jako simpatičnog psića, koji je šetao po "dvorištu" i razveseljavao nas svojom živahnošću...

Ipak, pravovremeni dogovor je imperativ, jer je generalni utisak da relativno malo Grka rado prima pse u svoje stambene objekte...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvek se mora unapred pitati. Ako rezervišeš smeštaj preko neta, pokušaj da pored npr accommodation ubaciš i pets allowed, kao key word. Mnogi sajtovi imaju i tu opciju ubačenu u Main Facilities, recimo ako pretraživanje vršiš preko www.greeka.com. Ako pretražuješ hotele, preko npr. www.booking.com, pets allowed možeš štiklirati kao uslov po kome biraš hotel. Ukoliko nadješ smeštaj preko neta koji ti se svidja, a baš nigde ne piše da li primaju kućne ljubimce, moraš pitati vlasnike kakav je njihov stav po tom pitanju.

Mi smo na Skijatosu našli apartman u koji je bilo dozvoljeno dovesti psa, i unapred smo se dogovorili sa vlasnicom da ne bi bilo neprijatnih iznenadjenja. Na kraju smo ipak odustali, a vlasnica je izgledala iskreno razočarana. Ona je i sama imala jako simpatičnog psića, koji je šetao po "dvorištu" i razveseljavao nas svojom živahnošću...

Ipak, pravovremeni dogovor je imperativ, jer je generalni utisak da relativno malo Grka rado prima pse u svoje stambene objekte...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene interesuje da li neko zna za neki apartman u Grčkoj gde dozvoljavaju pse. Reč je o rotvajleru, a idemo i sa malom bebom pa se ne bi baš usudili da idemo na slepo. Da li imate možda telefon od te žene na Skijatosu ili bilo kakav način da dođemo do nje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.errikos-evastudios.gr/

Ja čula da ovde može sa psom,ali nije zgoreg nazvati i proveriti.Dvorište je veliko,plaža blizu tako da ne verujem da bi pas nekome smetao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo proslog leta prvi put vodili francusku pudlu na Lefkadu.

Vlasnike morate pitati da li dozvoljavaju dovodjenje zivotinja.

Vakcinacija i pasos su obavezni.Bez toga ne krecite.I potvrda od veterinara ne starija od 48 h pred put, da je zivotinja zdrava. Analiza koja se radi jedino u NS jeste obavezna, ali je i koplikovana. Odneti krv ili zivotinju, pa cekati analize, cini me se bar 2 ili 4 nedelje.Ako je vakcinacija bila vise meseci pre analize, pitanje je kakvi ce rezultai i biti. A na granici uvek mogu da zadrze zivotinju u karantinu 7-10 dana.

Mi smo imali revakcinu neposredno pred put.I naravno da smo poneli zdrvastveni karton sa svim podatcima.

Krenuli smo na rizik,bez provere iz NS, jer je vecina koje znamo upravo tako i isla bilo kolima ili avionom.

Na granicama nas nisu ni pitali za psa, mada je mala sve vreme radoznalo virila kroz prozor. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo proslog leta prvi put vodili francusku pudlu na Lefkadu.

Mi takodje imamo Francusku srednju pudlu koja ove godine ide sa nama na Tasos.Da li vodite psa i ovoga puta,kako se ponasao-la na moru,kakvi su utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi takodje imamo Francusku srednju pudlu koja ove godine ide sa nama na Tasos.Da li vodite psa i ovoga puta,kako se ponasao-la na moru,kakvi su utisci?

Daaaaa...nema sanse da bi je moj suprug ostavio... :D

One su vodeni psi, uletala je u more bas kao i mi, voli da pliva, trci po plazi, kotrlja kamencice... pocrnela joj njuskica i stomacic...vodili racuna da ne izgori ili dobije suncanicu ...dodje mi kao trece dete! ;)

Ono sto me nerviralo je sto se u gradu, dok setamo stalno tresla kada nekoga izgubi iz vida, jer je zaostao pred izlogom ili usao u prodavnicu, kao da nas prebrojava, pa nismo svi prisutni :tuzni: . dobrica jedna. :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

10.%20Porto%20Katsiki%20beach%20(40).jpg

3.%20Igios%20Ioannis%20beach%20(113).jpg

3.1%20Gyra%20%20Kastro%20beach%20(19).jp

3.1%20Gyra%20%20Kastro%20beach%20(34).jp

osisali smo je na najkracu mogucu "frizuru" jer posle svakog brckanja u slanoj vodi obavezno mora ispiranje, samponiranje ne svaki dan.

voda, voda, voda uvek dostupna!

Izmenjeno (mungosava)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Daaaaa...nema sanse da bi je moj suprug ostavio... biggrin.jpg

One su vodeni psi, uletala je u more bas kao i mi, voli da pliva, trci po plazi, kotrlja kamencice... pocrnela joj njuskica i stomacic...vodili racuna da ne izgori ili dobije suncanicu ...dodje mi kao trece dete! wink.gif

Ono sto me nerviralo je sto se u gradu, dok setamo stalno tresla kada nekoga izgubi iz vida, jer je zaostao pred izlogom ili usao u prodavnicu, kao da nas prebrojava, pa nismo svi prisutni rasplakani.jpg . dobrica jedna. srce.jpg

I nasa obozava kupanje ,do sada samo u Dunavu,dok setamo kejom svaki dan ulece u vodu,bez pitanja i pliva kao luda.Jedva cekam da je vidim u moru.Nadam se da joj put nece tesko pasti,u kolima je malo guzva,suprug,ja ,dvoje dece i njeno velicanstvo na mojim kolenima.Vozimo nocu pa joj nece biti vruce.Brinem samo kako ce se ponasati na plazi.I mi planiramo sisianje na jedinicu pre polaska.Vama srecan put,lep provod i kuckamo se kad se vratite sa novim iskustvima,dragocenim,mi krecemo 14 jula.stidljivko.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i nas je prosle godine bilo petoro, ove god cerka vec sa drugaricama na moru, a mi cemo evo vec sutra. mada je Mona ili kod suvozaca u krilu ili izmedju prednja dva sedista.

nocu je ok T, ali danju smo morali da ukljucujemo klimu jer je "dahtala kao pas" :D

ma bice vam sve ok, samo neki ljudi na plazi ne vole da vide psa u vodi, mi smo obicno na manje poseceni plazama pa nam to i nije bio problem.

hvala na lepim zeljama, mi se vracamo 07.07. pa cu stici da ti prenesem ovogodisnja iskustva i pozelim i vama srecan put. pa vas cekamo da nam pricate kako je to bilo ;)

pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka