Makino

Apartmani Kastro Maistro i Villaggio Maistro, Agios Joanis

147 poruka u ovoj temi

Mi smo prošle godine hteli da rezervišemo ovaj smeštaj (Villagio Maistro), međutim deluxe studio koji nam se dopao nije bio slobodan i tako odosmo u Libre na Kathismi i nismo se pokajali. Villagio je noviji kompleks, veći je i meni se više svideo. Što se tiče lokacije, nisam baš sigurna da je idealna. Ok, to je dobra polazna tačka za sve plaže na zapadnoj obali, blizu je gradu, ali, kao što prethodni forumaš reče, auto je neophodan, kako do plaže, tako i do grada. Nekako sve je blizu, ali opet moraš kolima. Plaža Agios Iannis stvarno nije za kupanje, to je raj za windsurfere, išla sam da ih vidim, vetar je užasno duvao (zaista, ne zamišljajte neki prijatni povetarac). Tako je bar bilo prošle godine u prvoj polovini jula kada smo mi bili. Čini mi se da je Putnica pisala da su se oni i okupali koji put na toj plaži, ali kad smo mi bili nije bilo nikakve šanse.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam takodje rezervisala Kastro u julu i uplatila sam rezervaciju i nisam imala za sada nikakvih problema sa Nikolasom. On mi je potvrdio da je dobio i to je to. Sada se spremam i zaista ne ocekujem probleme. Kada odete na more morate da budete spremni na razne kompromise sa ostalim turistima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tek sada videh ovo pitanje.Mi smo 2008.bili u Kastro Maistro,uplatili avans preko banke i onda duuugo cekali onaj papir za vizu(srecom to sada ne igra ulogu).Smestaj korektan,kola obavezna za sve zivo(nista nema blizu).Istog leta,na drugom forumu javio se covek koji je uplatio avans za avgust,ali kada je stigao sa porodicom,Nikolas je pare vratio,apartman je bio izdat(verovatno za vece pare)...To malo baca senku na sva nasa pozitivna iskustva!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste da nije Castro Maistro, nego VIllagio Maistro, ali kako je isti vlasnik, ineću ovde svoja iskustva u vezi ovog smeštaja.

Prvo, nismo imali nikakvih problema sa rezervacijama ili nečim sličnim. Sa Nikosom sam komunicirao mailovima pre puta, i uvek je redovno odgovarao. Slična su iskustva i tri moja poznanika.

Sam kompleks VM je lep, u zelenilu, ima dosta bungalova, veliki parking (mada je opet bio pun početkom Septembra). Dva bazena, jedan plići u centru gde je restoran i jedan bliži ulazu pored njegove crkvice, koji je dubok.

Mi smo bili u mesonet (apartman na sprat). Lepo je osmišljen ali bi trebalo da je prostanije. Bilo nas je 4 odraslih i dete 6 god. Kuhinja je tesna za onog ko planira da ozbiljno priprema hranu. Mi smo samo spremali kafu i musli, tako da nam to nije smetalo. Kupatilo bi trebalo da ima bolju zavesu, tj kad se tuširate , zavesom odvojite tuš i WC šolju od ostatka kupatila, pa je skroz isprskate. Zato pločice deluju musavo.

Peškire su menjali svaki drugi dan, ali nikad nisu očistili prašinu sa podova i stepenica, a baš je se nakupilo za deset dana.

Sve u svemu, smeštaj je OK, ali mu treba tekućeg održavanja. Mi smo od 1-10. Septembra plaćali 50€ dnevno najam apartmana, što je OK. U sezoni je 100€. Mislim da je to previše za ovakav smeštaj.

Prijatelj koji je jedne godine bio u "običnom" apartmanu a duge u "lux" kaže da je lux dosta bolji i prostraniji.

Eto ako se neko bude razmišljao, možda mu ova zapažanja pomognu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam kako sam vec napisala bila u Kastru i slobodno mogu da kazem da je to najbolji i najjeftiniji smestaj na Lefkadi. Nije Lux, ali sve je novo bilo unutra, sporet, kreveti, okreceno, svaki dan su nam menjali peskire, davali sampone i papire, sa terase puca pogled na Lefkas i more, a samo malo nize u Viladju smo se kupali u preslatkim bazenima punim dece, za nasu decu je bio raj, naravno da cemo ponoviti odlazak tamo. Blizu je i grad i prelepa zapadna plaza, jedna od najlepsih...... Ma milina, a gazdaricu smo videli samo kad smo placali racun, vrlo je srdacna zena, dok smo gazdu videli samo u prolazu, njihov klinac je bio zvezda na bazenima u plivanju, vrlosimpaticno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kastro studija u Agios Joanisu imaju pogled na fantasticnu plazu (2 km.) i zelenilo. Ja licno bih tome uvek dala prednost u odnosu na velicinu aprtmana. Terase takodje nisu na suncanoj strani, tako da smo od ranog jutra ispijali kafe i ostalo gledajuci kako se boja mora menja iz casa u cas. Ta studija su vrlo komotna i kupatilo isto, a veoma lako se i rezervise preko banke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putnice, ti si cini mi se bila u Kastro Maistro. Zanima me samo koliko je grad Lefkas dostupan pesaka. Video sam da je oko dva kilometra, ali kakav je teren, da li je osvetljeno nocu i slicno. Ne trazi mi se uvece bas parking ako nije nuzno.

Grad nije daleko, jeste to 2km ali nije zgodno pesaka. Mislim nije nezgodan ni teren ali mi se cini da nema nekih trotoara i sl. Mi smo isli kolima, parking nije problem ako se ne ide u avgustu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svim forumašima,

pošto sam pročitala da postoji problem sa vlasnikom vile Kastro Maistro a ja uskoro trebam da uplatim onaj čuveni avans molim za pomoć. On mi je već poslao žiro račun Pireus banke ali bez adrese i telefona. U velikoj sam nedoumici da li da tražim drugi smeštaj ili ne posle vaših komentara.Nadam se da ću dobiti još neko pojašnjenje od vas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemoj,da trazis drugi smestaj,Nikolas i Sofija su divni ljudi,i neces imati problema,pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi pre 3 godine nismo imali problema sa covekom, studiji su nas cekali kako je i rezervisano, mada bolje da nas nisu cekali, jer je na kraju ispalo da smo spustili malo cenu, a bilo je drugih jeftinijih smestaja i kvalitetnijih. No tada su trebale vize, pa je moralo da se rezervise. Nas problem sa covekom je jedino bio taj sto je on trebao da nam posalje kopiju licne karte i izvod iz registra da moze da se bavi turizmom, jer su to trazili u ambasadi za vize, pa je on to sve poslao tek dan-dva pre naseg termina u ambasadi. Ali generalno, nije bilo problema. I da vas ispali, kazem, ima jeftinijeg i boljeg smestaja, a pare ce vam sigurno vratiti.

Ono sto su par iz Kragujevca do nas zamerili Nikolasu je to sto su kada su placali sobe explicitno trazili i parking, sto im je ovaj rekao da je njihovo to jedno parking mesto na ulazu. Nakon neka 4-5 dana, doslo je do navale Italijana (poceo avgust) i neki zabar se uparkirao Audijem TT na njihovo mesto i covek je ispizdeo i onda se svadjao i sa italijanom i sa Nikolasom i na kraju je italijan oslobodio mesto :) Pa ispadosmo mi Srbi najgori, iako je Grk podvalio

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam mnogo ste mi pomogli da odlucim.Placam avans a 4 jula pravac Lefkada :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u Kastru su sva mesta za parkiranje slobodna, pa ko pre dodje. Inace, Nikos mi je javio da od ove godine Kastro ima i bazen, tako da je jos lepse. Meni je bolji nego Verde, jer ima pogled na more i bazen.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas smo i mi uplatili avans od 120e za apartman sa spavacom sobom i Nikos nam je rekao da su upravo renovirali Kastro i da je sad jos lepse. Videcemo 12.Jula nadam se da nismo pogresili u izboru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre desetak dana smo se vratili sa Lefkade koja je mnogo lepsa uživo nego što je forumaši opisuju. Pošto ovde govorimo o smeštaju htela bih sa vama da podelim naše iskustvo. Smešteni smo bili u vili Castro Maistro i želim da pohvalim ovaj smeštaj. Vila ima bazen, klimu, kompletno opremljenu kuhinju, sef i WiFi uključen u cenu pored toga apartmane čiste svakog dana a posteljinu menjaju na dva dana. Što se tiče vlasnika vile Nikosa o njemu najbolje govori činjenica da nam je pored svih obaveza koje je imao izašao u susret i odveo nas kod orl lekara pošto nam je nažalost ćerkica 15-og dana dobila upalu uva. Šta reći čovek je pravi ljubazni domaćin koji te ne gnjavi ali kada ti je potreban tu je za tebe. Preporučujem svima ovaj smeštaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas smo i mi uplatili avans od 120e za apartman sa spavacom sobom i Nikos nam je rekao da su upravo renovirali Kastro i da je sad jos lepse. Videcemo 12.Jula nadam se da nismo pogresili u izboru.

Deki, kakvi su vasi utisci za Kastro Maistro, jeste li bili tamo? Mi planiramo da idemo krajem avgusta i jos se nismo odlucili za smjestaj

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka