doktorzaludilo

DOKUMENTA na granici HR,CG,BiH,MK licna karta ili pasos

121 poruka u ovoj temi

Kada ulazim u neku stranu zemlju, da li traze i licnu kartu ili samo pasos?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada ulazim u neku stranu zemlju, da li traze i licnu kartu ili samo pasos?

Pretpostavljam da se salis ali pitanje i nije bas bez osnova.

U svim zemljama se naravno trazi samo pasos osim kada ulazis u Bosnu (Republika Srpska). Tu ti je dovoljna samo licna karta.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jb nisam dugo putovao, fala na odgovoru brate

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve zavisi od toga kakav je medjudrzavni ugovor sklopila Srbija sa nekom drugom zemljom. U nasem slucaju sa licnom se moze u BiH, eventualno u CG (ne znam nisam bio odavno, ranije je moglo), a ostalo sa pasosem.

Licna karta je dokument za internu tj unutardrzavnu identifikaciju, a pasos za medjunarodnu, zato valjda i postoji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, :D

potrebna mi je informacija koja su potrebna dokumenta da bih dete koje ima 18 meseci uslo u BIH, naravno uz pratnju oba roditelja. Dali je dovoljan izvod iz maticne knjige rodjenih i zdravstvena (kao za CG), ili je obavezan pasos. Odrasli znam da mogu da udju i samo sa licnom kartom.

Unapred hvala. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavezan je pasos.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam pitanje. Planiram da posetim Mostar, a zelim da povedem svoju mladju sestru sa sobom. Ona ima 15 godina i ima svoj pasos. Zanima me da li joj je potrebno bilo sta osim toga, posto joj ja nisam roditelj, ni staratelj, a ona je maloletna? Neko odobrenje roditelja, neki potpis, ili ne znam, nesto slicno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre neki dan sam u mesnoj zajednici srela roditelje koji su pisali saglasnost da njihova deca mogu da idu na more sa tetkom.

A sad nadjoh i ovo tako da mislim da ce i tebi trebati ta saglasnost.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem na informaciji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel treba zeleni karton za BiH? Za CG ne treba!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba.

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrbno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav

Jedno pitanje. Krajem Maja organizujemo ekskurziju sa fakultetom. Tj samo moj smer na fax-u. Interesuje me jel da li moze da se udje u Bosnu i Hercegovinu samo sa LK ili mora i pasos. Ukoliko mora i pasos da li je moguc sa starim?

Unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može da se uđe i sa ličnom kartom, kao i sa starim pasošem. Osim ukoliko se nije nešto promenilo, a da ne znam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko ja znam sa licnom kartom RS mozes preci u BiH samo na granicnim prelazima sa BiH.Ako ides preko Hrvatske treba ti vazeci pasos.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, pored svih govorkanja u vezi rezima prelaska granice Srbija - Crna Gora nisam siguran da li su za leto 2011 godinu potrebni pasosi. Na sajtu crnogorske policije - granicna policija nema nikakvih blizih informacija pa mi je potrebna informacija. Ako neko zna nesto vise o ovome neka napise koju rec samo vas molim neka informacije budu pouzdane ali sa nekog sajta ili iz zvanicnog saopstenja nekog drzavnog organa a ne rekla kazala.

Hvala Unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka