Guest vlada72

SKIATOS-UPAKOVANI RAJ

5591 poruka u ovoj temi

Ја сам негде прочитала: ''Више смо се укрцавали, него што смо путовали''...

Сад сам се и ја бацила у ребус колико је заиста, мени по карти не делује да има више од 30-45 минута трајекта...

Управо прочитах да ће кренути брод/трајект од Солуна до Скиатхоса...

Ајде ко зна више?

:blink:

Izmenjeno (dadolina)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz Volosa trajekt vozi oko 2.5h do Skiatosa, " Flying Dolphin " 1.5h.

Koliko sam cuo od ljudi iz Grcke voznja brodom od Soluna do Skiatosa/Skopleosa traje 5-6 h.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Одлична варијанта за индивидуални одлазак...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na informacijama! U međuvremenu sam uspela da nađem na netu istu informaciju. To me je malo začudilo, jer na karti Skijatos izgleda mnogo bliže, tj. deluje da može da se dođe do njega za mnogo manje vremena. Jedan lik na forumu krstarice je upozorio da je obavezno da se karte za trajekt rezervišu iz Srbije, jer može da se desi da nema mesta. Ako to neko bude radio, mogao bi da nam prosledi sajt preko koga to može, a ako ja budem prva, svakako ću napisati gde i kako se rezerviše...ako budem umela...a valjda ću umeti...ipak sam ja nekakav vođa puta :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...ipak sam ja nekakav vođa puta :)

Ако си вођа пута неких наших агенција које раде Скиатхос, боље се прешалтајте на трајект Солун - Скиатхос...

Ево нас пет одраслих и троје деце одмах уплаћујемо код вас :huh:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam! :) Sinoć pri planiranju letovanja, znalački sam nametnula svoj autoritet mužu, najboljoj prijateljici i njenom dečku. Uostalom, ja sam se najviše informisala na forumima i naotvarala strana preko googla, tako da je red da uživam određene beneficije i očekujem poštovanje mojih saputnika. B)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Е такав вођа пута сам и ја... :lol:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ужи избор је пао, али ме занимају неке појединости:

* Област Троулос и област Платаниес- каква је снадбевеност продавницама, ресторанима, колико има до најближих плажа ходом, колико су међусобно удаљене за премештање с једне на другу(Банана, Кукунарес, Св.Петка), колике су цене изнајмљивања лежаљки/сунцобрана...

*Колико коштају излети до Скопелоса...

*Колико је хладан тај део Троулос/Платаниес ноћу...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nismo isli dalje od Volosa, Skijatos nismo posetili. Nesto me jako nervira taj trajekt kad je u pitanju ovo ostrvo, narocito cena trajekta koja je po meni neopravdano visoka, zatim potrebna rezervacija, pa guzve pri ukrcavanju i iskrcavanju.....

Inace na forumu krstarice postoji tema o Skijatosu koju je pokrenuo nas covek koji tamo zivi i dao je ponudu smestaja, mozete ga pitati sta vas interesuje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ZA Dadolinu:

Troulos ima jednu prodavnicu i nekoliko restorana i par hotelcica i apartmanskih kompleksa, sto se place tice ona je u proseku udaljena oko 300 m glavnog puta, dakle i vecine smestajnih kapaciteta

-Agia Paraskevi - 2 prodavnice nesto vise restorana, par najlepsih hotela na ostrvu

- rastojanje izmedju te dve plaze je oko 3-4 km a u odnosu na Kukunaries , Bananu (Troulos 4-5 km, ova druga par kilometara vise)

- cena iznajmljivanja lezaljki je 7- 8 eur (Kukunaries) a izlet do SKopleosa ne kosta ispod 15-20 eur

- i jedan i drugi resort imaju jako prijatnu klimu u vecernjim casovima (narocito Platanias odnosno Agia PAraskevi) s tim sto se valja opremiti raznoraznim zasttitinim sredstvima protiv ujeda komaraca

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bice nas ,dakle, letos na Skiathosu vise nego obicno...Mi smo se odlucili da idemo 27.juna(videla sam da je agencijska smena od 26.pa rekoh da se makar malo smanje guzve na granicama).Ako toga dana bude brod iz Soluna ici cemo tako,ako ne onda iz Volosa!Mi smo se odlucili za smestaj blizu grada da bi nasi tinejdzeri imali uvece slobodu kretanja(tj.mi slobodu od vozanja i dovozanja)a plaze cemo i onako obilaziti kolima,kako nam kada dodje.Predpostavljam da se na plazama moze pobosti i sopstveni suncobran?Mislim da ce nam prijati ovo ostrvce!!! :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала Драгане.

Неки дан сам натрчала на тему Крстарициног форума, ал` ипак верујем Драгану и већ много што-шта питала...

:rolleyes:

Ми ћемо почетак августа, надам се да нећу морати судове да перем по ресторанима :lol:

Izmenjeno (dadolina)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da svi najvise verujemo Draganu :P .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A preko kojih agencija ste se odlucili da idete?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi idemo u sopstvenom aranžmanu. Neki prijatelji su nam preporučili smeštaj, a sve ostalo ćemo sami da organizujemo. Dosta mi je više smeštaja koje nude agencije koji na slici izgledaju superiška, a u stvarnosti su kuće koje gledaju na glavnu džadu i u kojima ne može da se spava jer su zidovi od flis papira i čuješ sve šta ti komšiluk radi počevši od klonje i završno sa bračnim dužnostima, a tako je bilo kad sam išla i na Tasos i na Krf.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka