Guest vlada72

SKIATOS-UPAKOVANI RAJ

5457 poruka u ovoj temi

Drustvo pozdrav.

Iscitao celu temu (skoro celu), i interesuje me samo jedna stvar vezana za Skiatos,

a to je da li je bolje iznajmiti skuter ili kvad.

Po onome sto sam procitao ne prelaze se velike kilometraze pa ne bih uzimao auto,

ali nemam nikakva iskustva sa voznjom kvada pa ne znam sta mi je ciniti :)

Hvala

Ako znas da vozis motor onda skuter, neces verovati ali bezbedniji je od kvada. Kvadovi su kineski lako se prevrcu. A cena im je ista kao za neko manje auto. I vecina plaza ti je lako dostupna kolima.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav

potrebna nam je informacija za odlazak do Madraki plaze kolima. Kakav je put i moze li se do nje stici od plaze Krifi Amos? Ili je bolja opcija sa glavnog puta skrenuti i samo pravo do plaze? Koliko smo culi taj put je posut peskom pa da li je ok ici kolima tuda?

@Dexter2104 Mi smo trenutno na Skijatosu. Uzeli smo rent a car i ono sto mogu da ti kazem je da po pravcu voznja traje oko 10-ak min sto je kratko. Da nismo sa bebom sigurno bi uzeli skuter. Mozda ces do nepristupacnijih plaza morati malo peske ali mislim da je skuter svasvim ok. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svima na odgovoru, bice onda skuter :)

Saska988 - neka najsvezija vazna informacija o Skiatosu mozda?

Preporuka?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav

potrebna nam je informacija za odlazak do Madraki plaze kolima. Kakav je put i moze li se do nje stici od plaze Krifi Amos? Ili je bolja opcija sa glavnog puta skrenuti i samo pravo do plaze? Koliko smo culi taj put je posut peskom pa da li je ok ici kolima tuda?

@Dexter2104 Mi smo trenutno na Skijatosu. Uzeli smo rent a car i ono sto mogu da ti kazem je da po pravcu voznja traje oko 10-ak min sto je kratko. Da nismo sa bebom sigurno bi uzeli skuter. Mozda ces do nepristupacnijih plaza morati malo peske ali mislim da je skuter svasvim ok. 

Mi smo do Mandraki stigli glavnim putem,  skoro do same plaze. Stali smo iz straha jer sam na forumu  citala da samo 4x4 moze sidje.  Ali kada smo došli do plaze shvatili smo da je moglo do kraja. Bez obzira, nema mnogo da se pešaci. I mi smo isli sa dvoje dece od 4 i 7 god. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izvinjavam se zbog tri iste poruke, internet je slab pa sam pokusala vise puta. 

@majanedic hvala za odgovor. Isli smo na Mandraki danas. Ka tamo smo isli od Krifi Amos, u povratku samo pravo od plaze. Zaglavili smo se u pesku u povratku ali smo uspeli nekako da se izvucemo guranjem :)

po mom misljenju mnogo bolji put je od Krifi Amos plaze. 

Izmenjeno (Saska988)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Dexter2104

Vreme je odlicno, toplo, sunacno, more idealne temperature, ima ljudi, ali nije guzva (osim u autobusu, koliko mogu da primetim). 

Plaze su sve solidne, sto dalje od grada, to su lepse. Nama su favoriti Mandraki, Krifi Amos, Banana, Kukunarija zbog deteta, Marata. 

Manji marketi su znatno skuplji. Mi smo uglavnom kupovali namirnice u velikom marketu na stanici 3. 

Preporuka za klopu ‘s nogu’ a da je konkretniji rucak je Cooking Place. Neko je ovde to vec spominjao i hvala za to. Jelo je za poneti a cena 4,5-6€. 

Ako te zanima nesto konkretno, slobodno pitaj. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Dexter2104

Vreme je odlicno, toplo, sunacno, more idealne temperature, ima ljudi, ali nije guzva (osim u autobusu, koliko mogu da primetim). 

Plaze su sve solidne, sto dalje od grada, to su lepse. Nama su favoriti Mandraki, Krifi Amos, Banana, Kukunarija zbog deteta, Marata. 

Manji marketi su znatno skuplji. Mi smo uglavnom kupovali namirnice u velikom marketu na stanici 3. 

Preporuka za klopu ‘s nogu’ a da je konkretniji rucak je Cooking Place. Neko je ovde to vec spominjao i hvala za to. Jelo je za poneti a cena 4,5-6€. 

Ako te zanima nesto konkretno, slobodno pitaj. 

Hvala Saska :)

Ajde kad si vec raspolozena za pisanje da iskoristim pa da pitam i to.

Moze li se busem doci do Marathe, pa onda pesice da se obidju Kukunarija, Banana, Agia Eleni i Krifi Amos, tj. verovatno moze ali koliko je po tebi to izvodljivo i daleko :) Hvala

E da i preporuka za izlete :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bus staje kod Marate negde i Kukunarije. Kukunarija je poslednja stanica. Moze i negde pre da se sidje iz busa pa i tim putem. Ako vec uzimas skuter, onda se parkiras iznad Marate, i samo se spustis peske dole 2 minuta. Ostale su npr na udaljenosti 1-2km. Ne bih da dajem neprecizne informacije jer smo mi isli kolima pa smo se parkirali najblize moguce tim plazama a za sve ove navedene se mozes parkirati odmah pored/iznad njih. Nama su rekli da ne idemo sa detetom na Maratu i Krifi Amos zbog silazenja do dole, ali smo isli i na njih. Moja preporuka je da vidis koliko ti izadje skuter dnevno a koliko bus. Ako vas ima npr dvoje i idete u toku dana do plaze i nazad busom pa posle do grada i nazad saberes, pomnozis pa vidis sta je isplativije. Da sam sama sa suprugom, bez deteta, dosli bi vodjeni mislju da idemo busom ali bi vec prvi dan uzeli skuter i bili nezavisni od busa i guzve. Ako vec ides busom, ni to nije problem za dolazenje do navedenih plaza. Od poslednje stanice ima i free bus koji vozi na Bananu. Krifi Amos je udaljenija vrlo malo od navedenih plaza ali za one koji vole da pesace cak ni to nije problem. 

Kontaktiraj neku agenciju i trazi ponudu za inajmljivanje ili vidi na licu mesta. Pun ih je grad. 

Sto se izleta tice, mi smo ovde sa bebom od 10,5 meseci koja jeste avanturista ali sacekace jos koju godinu za brod :) Da smo sami, isla bih na Skopelos. 

Bus staje kod Marate negde i Kukunarije. Kukunarija je poslednja stanica. Moze i negde pre da se sidje iz busa pa i tim putem. Ako vec uzimas skuter, onda se parkiras iznad Marate, i samo se spustis peske dole 2 minuta. Ostale su npr na udaljenosti 1-2km. Ne bih da dajem neprecizne informacije jer smo mi isli kolima pa smo se parkirali najblize moguce tim plazama a za sve ove navedene se mozes parkirati odmah pored/iznad njih. Nama su rekli da ne idemo sa detetom na Maratu i Krifi Amos zbog silazenja do dole, ali smo isli i na njih. Moja preporuka je da vidis koliko ti izadje skuter dnevno a koliko bus. Ako vas ima npr dvoje i idete u toku dana do plaze i nazad busom pa posle do grada i nazad saberes, pomnozis pa vidis sta je isplativije. Da sam sama sa suprugom, bez deteta, dosli bi vodjeni mislju da idemo busom ali bi vec prvi dan uzeli skuter i bili nezavisni od busa i guzve. Ako vec ides busom, ni to nije problem za dolazenje do navedenih plaza. Od poslednje stanice ima i free bus koji vozi na Bananu. Krifi Amos je udaljenija vrlo malo od navedenih plaza ali za one koji vole da pesace cak ni to nije problem. 

Kontaktiraj neku agenciju i trazi ponudu za inajmljivanje ili vidi na licu mesta. Pun ih je grad. 

Sto se izleta tice, mi smo ovde sa bebom od 10,5 meseci koja jeste avanturista ali sacekace jos koju godinu za brod :) Da smo sami, isla bih na Skopelos. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Saska :)

Istrazivacemo ostalo sami i resavati u hodu.

Jos jednom hvala na informacijama

Ajde kad si vec raspolozena za pisanje da iskoristim pa da pitam i to.

Moze li se busem doci do Mara

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Dexter2104 Ako ideš busom na Krifi Amos, idi do stanice 25,pa peške putićem kroz šumu mislim oko dvadesetak minuta. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Trenutno na Skiatosu, a danas je fudbalski derbi. Da li neko zna da li postoji bar koji ima naše kanale, konkretno arenasport1? Ako ne onda bi mi trebao dobar wifi obzirom da imam na telefonu tv to go. Hvala vam unapred.

Izmenjeno (Lyric23)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25996
    Ukupno tema
    867363
    Ukupno poruka