Guest vlada72

SKIATOS-UPAKOVANI RAJ

5421 poruka u ovoj temi

Autobusi su im odlični, dovoljno mesta za noge, klima radi taman koliko treba, jedino je malo mesta za lični prtljag iznad sedišta.. Ja sad prvi put čujem da ne sme da se pominje ime agencije a toliko agencija  dosad pominjasmo i po dobru i po zlu, na različitim temama, naročito rasprave o cenovnicima? Svakako svi znamo koja agenciji  radi jedina 15 noći... i mi smo došli preko njih. Kola vam nisu neopodna naročito ako idete u junu kad nema gužve u autobusima koji su inače redovni i klimatizovani. Mi smo išli i na plaže gde autobusi ne saobraćaju direktno pa ni to nije problem. Do svake od tih plaža posle izlaska na određenioj stanici ima najviše dvadesetak minuta peške (do nekih čak i manje) kroz prelepu borovu šumu. Gužve su već počele, pa nam se juče desilo da  je jedan  autobus  prošao pored stanice prepun, u drugi smo jedva ušli. 

дефинитивно су највеће гужве око 7,8 из правца кукунаријеса према граду, пола их се враћа са плажа, а пола иде у вечерњу шетњу, тако да је тад једина сигурица чекати бус на првој(тј.последњој бр.26) станици, јер се и нама дешавало крајем јуна да нас ноншалантно прођу... Додуше ми смо једном и пешачили од станице 13 до станице 3, боље и за здравље и за живце:)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo pre par godina sa stanice 10 skoro svako veče pešačili do grada, a nazad busom, i baš nam je prijala šetnja, svaki put smo sve brže stizali, a usput ima i svašta da se vidi.. . Sad nas je baš mrzelo. Ujutru prema plažama nema gužve, bude nas desetak u autobusu, ali mi krećemo na plažu već oko devet, pretpostavljam da je u podne gužva i prema plažama. Mi smo ranije bili krajem avgusta i nije bila ovolika gužva kao sada. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

нама сем тог предвечерњег периоде није било гужве, а на плаже смо ишли од 10 до 12, како кад, и није било чак никог ни да стоји, али опетпонављам крај Јуна је био у питању..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam uspela da pronađem previše informacija o vili Despo u blizini Troulos plaže. Da li je neko bio smešten tamo? Kakvi su utisci? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Putujemo na Skiatos 15.8.2019. i bukurali smo trajekt iz Volosa koji krece rano ujutro.Interesuje me,obzirom da karte treba da podignem na kiosku u luci,da li postoji neko radno vreme tih kioska kako ne bih upao u problem.Hvala unapred na informaciji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Da napisem i utiske sa Skijatosa dok su jos sveži..

Smestaj

Smešteni smo bili u Vili Manolas, Utisci su pomešani..moglo je da bude i bolje, a bilo je, u najboljem slučaju, prosečno.

1) Pozitivno

Lokacija je bila odlična, između nulte i prve stanice, sto znači da kada idete na plaže uvek možete da sedite. Glavna ulica Papadiamantis je na oko 10 minuta laganog hoda. Inače, osim ako ne idete sopstvenim prevozom ili planirate da rentirate auto (za 25-30 evra dnevno), ne preporucujem vam smeštaj van grada. U krajnjem slučaju, ako vam je najbitnija plaža a grad i nije naročito, tražite smeštaj u blizini Kukunarijes plaže, jer ćete biti odmah kod Kukunarijesa i Banane koje su, ne samo po mom subjektivnom mišljenju, dve najbolje plaže dostupne gradskim prevozom. Ostale su na severu ostrva, dostupne autom.

Osim toga, tople vode je uvek bilo, i to sa odličnim pritiskom. Kreveti nisu neudobni, i imaju sve sto je potrebno za kuvanje. U neposrednoj blizini vile je i aerodrom (nije bučno), za one koji vole selfije sa avionima koji se nisko spuštaju na jednu od najkraćih pista u Evropi. Preko puta je Oasis studio sa teniskim terenima i bazenom koji možete da koristite ako kupite piše. Špar, najbolje snabdeveni supermarket u gradu, je na 100 metara, odmah na raskrsnici, preko puta Eko pumpe.

2) Negativno

Najezda komaraca je bila kao biblijska najezda skakavaca u Egiptu (oni smešteni u prizemlju su se žalili i na skakavce i guštere koji šetaju po zidovima). Nikada me nisu toliko izujedali, bukvalno sam bila sva u ubodima. Klimu nismo koristili jer od nje kašljem ( a i neprijatno je spavati pod klimom), pa smo morali uveče da držimo balkonska vrata otvorenim, dok je bilo toplije čak i ulazna...jer je vila pod pločom, nema krov.

Posteljinu i peškire su nam promenili tek sedmog dana. Toalet paper i deterdžent smo morali sami da kupujemo.

Grad Skijatos 

Grad je prelep, i mesec dana da ostanete ne bi vam dosadilo da obilazite te uske uličice i plaže.  Dakle, nemojte se ograničavati samo na Papadiamantis ulicu, u kojoj uveče zna da bude velika gužva. Istražujte, zalazite po uskim, sporednim uličicama, uvek ćete naći nešto nove. Obavezno posetite kafic na polustrovu Bourtzi, ima odličan pogled, preporučujem da ga posetite ujutru, tada je mirnije.

Ako mapu grada ne dobijete od vodiča, možete da je uzmete besplatno u Fregio Ice Cream, to preporučujem, da ne lutate.

Hrana

Obavezno posetite pekaru Ariston u novoj luci...sve što smo tamo probali bilo je odlično..od pite od spanaća, preko kolača od čokolade i oraha, do krofni i sitnih kolača.

Fregio, sladoled po italijanskoj recepturi, jedan je od najboljih koje sam probala u životu, takođe u staroj luci i u blizini pekare Ariston. Ne preskačite.

U piceriji Gravisi, koja sa razlogom slovi za jednu od najboljih u gradu, jeli smo, bez preterivanja, najbolju picu u životu. Pica sa plodovima mora, testo penasto, dovoljno upečeno, nisu štedeli na plodovima mora. Platili ‚12 evra, a porcija dovoljno velika za dve osobe. Gravisi se nalazi u jednoj od sporednih uličica, sa leve strane Papadiamantis ulice, posle Atlas hotela, videćete putokaz.

Jeli smo i u restoranu Basilikos, takođe u jednoj od uličica levo od Papadiamantisa. Uzeli smo  rižoto sa škampima i mastilom od sipe, te svež filet ribe u citrusu, grčku salatu, veliku flašu vode, neki njihov ajvar sa hlebom za predjelo..i to zadovoljstvo nas je koštalo blizu 50 evra. Hrana veoma ukusna, ali i skupa.

Večerali smo i u taverni Dionysos, skrenete desno od Nikos taverne koja se nalazi na početku Papadiamantis ulice. Grčka salata, porcija mešanih plodova mora i velika flaša vode, koštali su nas 30 evra. Sve veoma ukusno.

Najbolji giros, ne samo na Skijatosu, već i u celoj Grčkoj, jeli smo u I love souvlaki..pri kraju Papadiamantis ulice, uličica desno. Nama su preporučivali No Name kao najbolji..ali nije nam se svideo. Za I love souvlaki sve preporuke, ukusna hrana, prijatno osoblje.

Čuli smo pohvale i za tavernu Koziakis, koja navodno ima odličnu jagnjetinu i svinjetinu, sa prustupačnim cenama.

Plaze

Skijatos ima preko 40 plaža, za svaki ukus, što peščanih, što šljunčanih. Gradski prevoz odlično organizovan, ide na svakih 15-20 min od nulte do 26 stanice. Od nulte do 13 stanice, prevoz je 1.6 evra po pravcu, od 13 do 26, 2 evra. Otprilike pola sata vožnje od nulte do poslednje stanice.

Nama je najbolja bila peščana plaža Banana, do koje dolazite tako što siđete na poslednjoj 26 stanici, pa kod rampe preko puta sačekate minibus koji će vas besplatno prebaciti do Banane, i ide na svakih deset minuta. Na vrhu imate račvanje, odakle možete da odlučite da odete peške prema Ambelakiji, lepoj, maloj peščanoj plaži, ili Maloj Banani, koja je nudistička plaža. 

Na Velikoj Banani imate restoran sa odličnom hranom, možete da se odlučite za ležaljke (20 evra) ili da se smestite u prirodnom hladu, koga ima dosta. Pesak sitan kao plazma, ulaz u vodu postupan, voda prozirna.

Kukunaries već dugo biraju za najbolju plažu na Skijatosu, i jednu od najboljih u Grčkoj. Nalazi se na 26 stanici, velika je, ima nekoliko restorana, najposećenija, dosta prirodnog hlada, jer je okružena borovom šumom i nalazi se u prirodnom rezervatu. Možete i da iznajmite ležaljke za 10 evra.

Plaža Vromolimnos, na 13 stanici, nema prirodnog hlada, na ulazu u vodu je kamenje, što mi se nije svidelo. Ima teren za odbojku i plažni bar iz koga puštaju muziku. Čula sam i da neki Kubanac od 17 h daje časove rumbe. Velika mana je i što su vam u povratku male šanse da sednete u gradski prevoz.

Agia Eleni, na 25 stanici, idete desno asfaltiranim putem, 10-15 minuta hoda. Mnogi su je hvalili, nama se nije dopala. Stesnjena previse. Pescana je, sa malo hlada, nekolicinom poluraspalih taverni i barova, i odbojkaskim terenom.

To su plaže koje smo mi posetili. Gradska plaža je Megali Ammos, na 5 stanici, do nje možete stići i iz Papadiamantis ulice za 20-25 min hoda. Možete da posetite, ali nije ništa posebno. Plaže do 13 stanice su generalno dosta lošije. Žao mi je što nismo obišli plaže Krifi Ammos (25 stanica, uzbrdicom 750 metara, od puta prema Agia Eleni), Troulos (20 stanica) i Agia Paraskevi (16 stanica).

Sve u svemu, uprkos pomešanim utiscima što se smeštaja tiče, ostrvo nas je oduševilo, i vratili bismo se.

Izmenjeno (aster)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Moram priznati da meni ovaj izvještaj pomalo "bode" oči. Ne ulazim u to šta se kome sviđa ili ne sviđa jer je to stvar ukusa.  Ali mi se čini da bi neke ljude, koji do sada nisu posjetili Skiatos, ovo moglo da dovede u zabludu.

Plaže na sjeveru su i te kako dostupne ukoliko isključimo automobil kao prevozno sredstvo. Potrebno je samo malo dobre volje, organizovanost i možda malo zdravlja. Što se tiče trećeg, znam čovjeka koji je imao preko 65 godina a pri tom je ratni vojni invalid i prepješačio je ostrvo uzduž i poprijeko. 

Od stanice 23 do npr. Mandraki plaže je 1,8 km. Prolazi se kroz borovu šumu, put je ravan i samim tim nije naporan. Na tom potezu se mogu posjetiti bar 4 plaže. Prema mom mišljenju, sve četiri su ljepše od Banane i Kukunaris plaže, ali ponavljam da je to stvar ukusa. 

Vromolimnos plaža nema prirodnog hlada? Da li su posjekli sve one borove i ostalo rastinje?

DSC02265.thumb.JPG.5ec3d3a5d8796baf9cb75

DSC02266.thumb.JPG.e6d00c52f044394babd49

DSC02251.thumb.JPG.5d3dde498cebb2a7f4c0b

Ne mogu reći da Skiatos nema šljunkovitih plaža, ali od 66 koliko ih reklamiraju, ja se jedva mogu sjetiti 5, a i od tih 5 nisu sve potpuno šljunkovite. Iz Vašeg izvještaja vidim da niste posjetili ni jednu od njih. 

Kažete da su plaže do 13. stanice generalno lošije, ali ste ih vidjeli samo iz autobusa. Kažem to jer su Grci na Skiatosu npr. ponosni na poluostrvo Kanapica i plažu Diamanti. 

Mislim da ste za 10 dana mogli da vidite više. Ukoliko niste htjeli da pješačite, mogli ste da obiđete ostrvo brodom i za jedan dan vidite bar 4 plaže. Na kraju krajeva, brodom tj. trajektom ste doputovali na ostrvo. Ali u redu. Znam žene koje su dva puta ljetovale na Skiatosu i provele su ga samo na Kukunaris plaži. Valjda stvar ukusa i izbora ljetovanja.

Ali onda, a to pišem bez namjere da uvrijedim bilo čija osjećanja, neko ko je za 10 dana vidio 4 plaže ne bi trebao dovoditi u zabludu druge posjetioce.

Izmenjeno (meteori)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Samo da ispravim od 13 do 26 stanice nije 2e karta.Mi smo od 10 do 26 plaćali prevoz 1,6e, i velika većina plaža može da se obiđe autobusom ili autobus i peške obično kroz borovu šumu.. Peške smo čak par puta od 1o stanice (Ahladija) išli do grada, naravno zaustavljajući se usput zbog slikanja. Nama su dve najlepše plaže Krifi Amos i Elia... 5d30d3cfa9438_Screenshot_20190718-2304515d30d3e038061_Screenshot_20190718-230436Elia i Mandraki5d30d3f1978af_Screenshot_20190718-2305145d30d4083b642_Screenshot_20190718-230415

Izmenjeno (mismas)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Астер је ипак нови члан и хтео је да помогне, тако да га не треба критиковати, али ипак све критике које су упутили метеори и мисмас су на месту...

Ми смо за 10 дана обишли 20 плажа(од тога само две колима која смо изнајмили један дан). Иначе споменути дијаманти и мојој жени омиљена плажа:) Мени лично све на северу, од Крифи Амоса до Кехрије(до које се, уз још ону једну пре ње, са екстра таверном, може стићи само колима).

Гирос сте требали пробати на станици 24, код језера кукунаријес, 'испод боровог дрвета' се зове и заиста је фантастичан и за класу већи и бољи од сваког којег смо у граду пробали...

Комарци ко комарци, нама су најмање проблема задавали на скијатосу, вероватно јер нам је смештај био мало повише граада, па је пиркао нон стоп пријатан ветрић... На Ситонији и Тасосу су нас урнисали али то никад није могло да нам поквари доживљај, а и после пар дана(и литара) ракије и уза, одустану од нас:)

Све у свему, нама се допао Скијатос, и ако Бог да, догодине га понављамо:)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Citam ponovo svoj podugacak komentar...I nije mi jasno cemu tolika negativnost? I kako to bude oci tekst u kome je glavna netacnost da na plazi Vromolimnos nema prirodnog hlada? (bili prvog dana, nije nam se svidela..pa se pozaboravilo). A to za sljuncane..kako ste iz mog komentara izveli zakljucak da je podjednak broj sljuncanih I pescanih?

Mozda bi trebalo da se naviknete na ideju da  nemaju svi istu ideju odmora. Mi mozda nismo pesacili do ili obilazili 10-20 plaza...ali smo za vreme boravka na ostrvu prepesacili preko 300 km. Ja znam svaki kutak grada Skijatosa, svaku ulicicu. Na odmoru mi je najbitnija lepota grada, jutarnje setnje, mogucnost da vezbam grcki..a plaza mi je svaka ista, dok god je pescana I sa cistom vodom.

Komentar da su plaze do 13 stanice generalne losije, culi smo od dvojice vodica.

Izmenjeno (aster)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Citam ponovo svoj podugacak komentar...I nije mi jasno cemu tolika negativnost? I kako to bude oci tekst u kome je glavna netacnost da na plazi Vromolimnos nema prirodnog hlada? (bili prvog dana, nije nam se svidela..pa se pozaboravilo). A to za sljuncane..kako ste iz mog komentara izveli zakljucak da je podjednak broj sljuncanih I pescanih?

Mozda bi trebalo da se naviknete na ideju da  nemaju svi istu ideju odmora. Mi mozda nismo pesacili do ili obilazili 10-20 plaza...ali smo za vreme boravka na ostrvu prepesacili preko 300 km. Ja znam svaki kutak grada Skijatosa, svaku ulicicu. Na odmoru mi je najbitnija lepota grada, jutarnje setnje, mogucnost da vezbam grcki..a plaza mi je svaka ista, dok god je pescana I sa cistom vodom.

Komentar da su plaze do 13 stanice generalne losije, culi smo od dvojice vodica.

Астеру опусти се човече, нико није ништа лоше мислио, поента је да на основу своје обиђене 4 плаже не можеш да оцењујеш оне 62 на којима ниси био... А ти водичи су магарци, валда треба да пусте људе да одлуче како им се свиђају плаже, јер су то све субјективни утисци, а не писани аксиоми... Плаже на станицама 10 ахладис, 11 канапица, и већ поменути дијаманти су по мени изврсне...

И ето свака част теби, ти волиш да табанаш и разгледаш град, неко други воли да табана шумом, трећи да истражује плаже, четврти да рони... Ја лично, на море идем због мора, плажа, природе, а ако уз то добијем и прелеп градић као штоје Скијатос уживање језагарантовано...

Али као што теби није битно каква је плажа, само да је пешчана, тако некоме није битно у каквом је граду(или селу) Скијатосу, Потосу или Паралији...

ПС: ни нама се Вромолимнос није свидео:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svim forumasima! ?‍♀️

Intresuje me da li neko ima iskustva sa hotelom Esperides? 

Planiramo put avionom, u drugoj polovini avgusta, sa detetom od 5 godina pa nas interesuje nesto vise o samom hotelu i lokaciji... 

Puuuno hvala unapred! ??

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svim forumasima! ?‍♀️

Intresuje me da li neko ima iskustva sa hotelom Esperides? 

Planiramo put avionom, u drugoj polovini avgusta, sa detetom od 5 godina pa nas interesuje nesto vise o samom hotelu i lokaciji... 

Puuuno hvala unapred! ??

Pozdrav...nemam licnog iskustva, ali mozete proveriti utiske na bookingu. Hotel se nalazi u neposrednoj blizini pescane Achladies plaze koja je na 10-ak minuta voznje od grada.

Ocena na bookingu je 7.3. Pretpostavljam zbog loseg odnosa cena-kvalitet. Najvise se zale na buku tokom noci (iz barova), los wifi I to da je hotelu neophodno renoviranje. Hvale zajednicke prostorije, osoblje I bazen.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ахладис је плажа где се највише окупљају млади(уз наравно Банану, мада не знам ни тамо каква је ситуација после изградње хотела). Верујем да је тамо у сезони озбиљан 'хаос', с обзиром да је и крајем јуна било прилично живахно:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

@aster Došli smo sa Skijatosa pre desetak dana. Bili smo smešteni na Ahladiji preko Sabre u vili Amy. Hotel Esperides je na samoj plaži. Obišli smo celo ostrvo ali naravno posle obilaska, vraćali se na Ahladiju. Plaža je peščana, ne od onih najlepših na ostrvu ali vrlo pristojna i mnogo bolja od nekih boljih plaža u drugim mestima. Ulaz u vodu je postepen, poslepodne u desnom delu ima nešto hlada,što smo koristili kad dođemo popodne s drugih plaža za večernje uživanje.  Kad smo boravili na njoj uzimali smo ležaljke po 8e. Na plaži su uglavnom bili Nemci, Englezi, uglavnom srednjih godina i starija populacija. Činilo mi se da se oni nisu ni pomerali s te plaže jer su im još ujutru ležaljke bile zauzete peškirima. 

Ахладис је плажа где се највише окупљају млади(уз наравно Банану, мада не знам ни тамо каква је ситуација после изградње хотела). Верујем да је тамо у сезони озбиљан 'хаос', с обзиром да је и крајем јуна било прилично живахно:)

Nema okupljanja mladih na ovoj plaži. Nije bilo sada, a ni pre par godina kad smo bili. Možda ste ovu plažu pobrkali sa Vramolimnosom gde se okupljaju mladi osim na Banani, ili su se ta okupljanja dešavala u periodu kad mi nismo letovali tamo. Nije bilo čak ni mnogo dece. 

Ahladija, naš deo plaže sa suncobranima.. 5d402055079dd_Screenshot_20190730-124602

Izmenjeno (mismas)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25912
    Ukupno tema
    863262
    Ukupno poruka