Guest vlada72

SKIATOS-UPAKOVANI RAJ

5457 poruka u ovoj temi

Mi smo trenutno na Skiathosu slazemo se za ampelakiu a sto se tice izleta nedelja gratis lalaria uz regularan izlet brod Posejdon.Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, evo nasih utisaka o Skiatosu i nekoh informacija o mestu mada je puno toga vec receno. Na Skiatosu smo bili preko agencije Barcino , njihov smestaj i prevoz, a smestaj smo uzeli u samom gradu zbog blizine svih desavanja i lokala i da uvece ne moramo daleko kasno da se vracamo .

Za pocetak o putu : iz Nisa do Volosa busom agencije uz korektnog vodica, standardne pauze na pumpi u Makedoniji i na pumpi u Polikastru u Grckoj, u rano jutro i svitanje smo stigli u luku Volos. Volos je izuzetno lep grad, kazu da je manja kopija Tesalonikija ali lepsa i uredjenija. Trajekt je posao na vreme, u pitanju je Hellenic Seaways , grdosija od trajekta ali odlicne dve udobne salonske klimatizovane palube gde mozete da se izvalite i popijete pice. Putovao je 2h 20 min do Skiatosa i isto toliko kad smo se vracali nazad. E sad, srpska posla, neko je u postu pomenuo da su ga uskratili za popust od 35% na cenu karte uz obajsnjenje da to nemaju vise, to nije tacno ! Agencije uzimaju unapred karte za putnike i obavezno dobiju GRUPNI popust jer uzmu po 60-80 karata odjednom, i na karti lepo pise cena 17,5 eur a ne 23 eur kao sto su nama naplatili po osobi po pravcu. Bezobrazluci nasih agencija. Po silasku sa trajekta ljude preuzima predstavnik agencije. O toj osobi cu samo sada - vrlo slaba ocena.

Sad malo o smestaju : vila Ourania ( Uranja na grckom ) u gradu, lepa lokacija,na neka 3 minuta od glavne ulice Papadiamanti i bez uspona ikakvog. U aranzmanu agencije je samo prizemlje vile koje gleda na malu ulicu i dvoriste, pet soba sa kupatilom koje oni nazivaju studio za dvoje, kupatilo u kome jedva imas mesta da se okrenes oko sebe, kreveti nisu francuski vec dva singla spojena. Klima se placa. Ima novu PVC stolariju i komarnike. Ulazna vrata  u prizemlje kuce uzasno lupaju kad se zatvaraju sto zna da bude ekstremno iritantno kad ih neko zalupi dok odmarate. Generalno najlosiji smestaj u kome smo bili do sad. Ali to je cena koju sam znao da cemo platiti da bi bili u gradu a ne u zoni neke plaze daleko od svega. Pozitivno je jedino sto je vlasnica gdja Boza Urania bas sjajna ljubazna zena, ona cisti sobe i to vrlo pedantno, zna lepo engleski, nas je odmah po dolasku pustila da udjemo u sobu i odmaramo jer sam bio gadno prehladjen, WI-FI je sasvim solidan jer je poseban za prizemlje poseban za sprat. I najveca mana ovog smestaja - nema mogucnost tusiranja poslednjeg dana boravka pred polazak nazad. Ourania nikako ne moze da dobije nasu preporuku ali mozda za neke mladje parove sa manje zahteva od smestaja i nece biti losa.

O Skiatosu : da se razumemo, i u sezoni i van sezone je tamo solidna guzva pa je odmor tamo ako niste motorizovani , kolima skuterom ili kvadom , vec zavisite od buseva CIST PROMASAJ. Ko voli da nosi torbu sa plaznim aksesoarom, suncobran ili sta jos svasta vec i da se guzva u prepunom busu , da gleda u nebo da li ce bus da stane ili je prepun, samo napred ali to nije nasa definicija odmora.Mi smo iznajmili skuter 50 cc na sedam dana, u agenciji u velikoj luci jer su nam tamo dali najbolju cenu 14 eur dnevno, zaokruzili na 95 eur ukupno. "Komsija" iz susedne sobe je u istoj uzeo na sedam dana kvad po 24 eur/dan. I automobili i skuteri mogu po sasvim pristojnim cenama da se nadju samo ako se malo obidju agencije i poprica sa vlasnikom. Skuteri i automobili su realtivno novi i dobri, za sedam dana nas je super :D izvozio nekih 200 km obilazaka plaza i obale, uz tocenje goriva za 13 eur ukupno ..a moglo je i manje ali nisam hteo da ga vracamo na rezervi. Gorivo je na ostrvu skuplje nego na kontinentalnom delu Grcke.

Lep je Skiatos, ceo svuda zelen u borovima i sa onim mmmmmmhh mirisom cetinara uz morski vazduh, putevi i magistrala su vise nego dobri , cene jesu malo vise nego na nekim drugim mestima ali ne tako osetno za najosnovnije stvari svakodnevne. Primera radi, giros u piti je svuda 2,5 eur , cak je kod Janisa na pocetku Papadiamanti ulice kod luke 2,3 eur , kod njega su sokovi 1,5 eur i kafa 2 eur , najnize cene ima i veseo je i gostoljubiv usluzan covek, sacuvao mi je mobilni telefon koji sam zaboravio u basti na stolu a vec sam ga bio otpisao. Basta lokala ima stolice morsko plave boje, svakako nasa preporuka za hranu i pice ako se zateknete tamo. Giros u glavnoj ulici je svuda dobar ali u lokalu Gyronimo kod stanice na Troulos plazi smo pojeli zaista los. Mesto za izbegavanje.Butici sa garderobom imaju vise ili osetno vise cene nego recimo bilo koje mesto na Halkidiju. Dok smo mi bili tamo celo ostrvo je bilo preplavljeno englezima, sigurno su cinili 70% gostiju, ali ne toliko mladi englezi koji pijani bauljaju ulicama vec middle age i stariji pristojni ljudi,slede italijani koji vole da pricaju glasno da se cuje da su italijani, pa onda svi mi ostali . Ima i dosta grka koji tamo dodju. Nocni zivot se odvija u 2 nocna kluba u vecoj/novoj luci pored puta i mora, i u kafeima u staroj/maloj luci. Neki od jacih kafea imaju svoje DJ-eve, svi imaju hostese ili muskarca na ulici koji vas mame da udjete, hostese uglavnom maksimalno smorene :D i nemaju pojma sta im je posao osim da budu lepe ali lepo je sto uopste nisu napadne ni napadni. Spremite se na cene koktela od 10-12 eur pa na iznad, ali kafa ( bilo kakva ) je sasvim pristojna i uglavnom je 3 eur. U maloj luci svake veceri stoji usidreno nekih 20-25 brodica ili srednjih brodova koji takodje imaju hostese ili nekoga od osoblja koji vas mame na neki izlet . Odlicna stvar je sto te hostese ili osoblje pricaju 3-5 jezika tecno tako da je sporazumevanje vrlo lako, nasa hostesa je bila albanka i izleti idu od 15-25 eur zavisno od rute. Mi smo uplatili Lalariu i Tsougrias plazu i ostrvce za po 15 eur po osobi. Vise o te dve plaze kasnije. I naravno, najkraca pista za avione u grckoj istocno od grada, pesaka mozda 20 min od manje luke. Vrlo zgodno je sto na nekih 70-80 metara od pocetka aerodroma postoji kafic u kome mozete da sednete dok cekate da usnimite sletanje ili uzletanje nekog aviona a na velikom LCD televizoru u kafeu stoji red sletanja i uzletanja po danima tako da znate kad da ocekujete uzbudjenje. Ako se kao ja :) usudite da prilikom uzletanja nekog aviona stojite i snimate odmah uz bankinu puta pored ograde aerodroma spremite se na mogucnost da vam kosu i lice malo izgori vreo vazduh iz dzetova ili da se opruzite po ledjima i dupetu nazad na asfalt od siline blasta. U kaficu su opremljeni i za to - posto je devojka pored nas pala i zavrsila da 4 jake oguljotine na telu onako ispraksirano su izneli povidon jod i alkohol i gazu da se posluzi.

Ima Skiatos sta da ponudi, ko zeli da ga upozna i obidje van tri najpoznatije plaze da vidi i severne zabacene prelepe vetrovitije plaze, put do plaza kroz borove sume,izlete brodicima, Skopelos i Alonisos odmah istocno od njega, ma stvarno ima. Ali isto tako je po nama previse izvikano mesto koje reklamiraju kao mondensko a nema ni M od mondenskog, uz neke povisene cene koje idu uz to, Najvise asociram na deset eura za dve splacine od kafa u pojedinim beach barovima.

U sledecem postu detaljnije o plazama koje smo od zacrtanih 14 uspeli da obidjemo i cekiramo 12.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada je ranije pricano o popustima za trajekt, mislilo se na ljude koji idu sopstvenim prevozom gde je popust od 30-35% postojao i na kartu za automobil i na putnicke karte, Taj popust zaista ove godine nije postojao.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@klokan 

Vratite se vi lepo na Halkidiki.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U ovom postu o plazama Skiatosa a time zaista ima da se pohvali jer su osim Lalarie sve plaze pescane  sto moja draga bas voli I ne zeli da cuje za kamenje, dok ja volim I oblutke pod stopalima .Vrlo vazan kriterijum koji imamo kad su plaze u pitanju je dostupnost plaze, znaci da ne moramo noge da polomimo dok se od parkinga spustimo do nje ili trista stepenika usput ili puno gubljenja vremena do same plaze I sa nje nazad do vozila. Toga na Skiatosu nema J   .  Jedina strmija kraca stazica od parking dole do plaze je na Micro Aselinos plazi ali je laganica. Idemo redom …

Po dolasku smo imali prva dva dana pljuskove kakve ne pamtim deset godina ali sledecih devet je bilo sa puno sunca I bez jednog oblaka. Poceli smo sa istoka ostrva od plaze Xanemos , plaza je dobra za obilazak na par sati zbog uzletanja aviona iznad vas dok leskarite na peskiru, naime kraj piste je odmah iza plaze. Ulazak u vodu je kratak, tj u dubinu, ima vise talasa I vetra nego juzne I zapadne I bas smo imali talase na njoj tog dana pa je moja draga ostala van vode dok sam se ja jurcao sa talasima u vodi. Van toga nije neka plaza za ceo dan ali je treba obici. Topless friendly plaza. 

Posle Xanemos smo se odvezli na Vromolimnos plazu, na njoj ni traga od talasa I vetra jer gleda na jug, pescana plaza sa terenom za odbojku na pesku I plutajucim montaznim molom na desnoj strani gledano ka moru tako da nam je bila zanimljiva za skakanje u more sa mola J  Lepa ali ima lepsih. Moze topless varijanta ali nije nesto zastupljeno, makar kad smo mi bili, nema previse pogleda ali nekako I nije za to.

Zadnja za taj dan Troulos plaza. E sad, plaza jeste stvarno dobra I lepa, ima hladovinu borova jednim delom iza nje I konobe I kafice odmah iza plaze sa pogledom na more, gde dve ledene kafe ekvivalent nasem hladnom nesu kostaju pristojnih 6 eur , ima l zanimljiv pogled na neku veliku stenu iz mora na nekih 150 metara od plaze,muzika iz pozadine prijatna, mekan pesak, siroka…. ali bas zbog te hladovine borova dosta ima starijih ljudi, roditelja sa decom ili bebcima, mnogo se cuje samo nas jezik , tako da nas ta plaza vise nije videla. I bas zbog takvih posetilaca nije topless friendly.

Drugog dana I nadalje, nebitan redosled , nasi neki utisci su ovakvi :

Mandraki Elias plaza , ma raj, cista desetka, dolazi se do nje posle odvajanja sa asfalta kroz solidnu voznjicu putem kroz borovu sumu , sama voznja je uzivancija zbog vazduha I cetinara ali pazljivo !!!  ako idete skuterom ili kvadom jer ce tockovi neminovno par puta da vam proklizaju zbog toga sto je ceo put prekriven nabacanim peskom solidne dubine. Sa kojom idejom su to uradili da bacaju pesak na zemljani put nemam pojma, mozda zbog pozara sumskih, nebitno, put nema uspone ni nizbrdice ni jake okuke ali oprezno zbog tog peska. Auto ide bez problema . Sama plaza je uhhh sloboda od plaze, dugacka I siroka, ima bas pristojan beach bar I ok cene kafa, ulazak u vodu je najduzi od svih plaza dok se dodje do neke dubine iznad glave, gledano ka moru levo od beach bara I ispred njega ima nesto lezaljki I punooo mesta za peskire I suncobrane, potpuno topless friendly plaza, a desno I malo udaljenije od beach bara je neki komotan deo gde je ok nudisticka varijanta , mahom parovi , bez mesanja sa levim delom plaze. Od nas cista desetka ocena. Levo od plaze je litica sa borovom sumom I stazama za setnju uz panorama . Buldozer ravna plazu I cisti je od morske trave svaki dan oko 20h uvece kad posetioci odu.

Mandraki Xerxi plaza, levi sused Mandraki Elias plaze I malo manje atraktivan po nama, bez nudistickog dela ali isto lepa dugacka pescana plaza. Nema ni blizu toliko dugacak ulaz u vodu ka dubini. Topless friendly.

Aselinos Micro, kao sto naziv kaze manja ali po nama lepsa Aselinos plaza, desno od glavne Aselinos.  Severnija plaza tako da racunajte na vise vetra ili talasa. Voznja asfaltom pa odvajanje sirokim makadamom do parkinga iznad plaze, puca panoramski pogled odozgo dok se vozi ka njoj, lepa zavucena pescana plaza za odmor od guzve. Ima beach bar neku kolibu sa tihom muzikom. Po nama treba je obici I uzivati jedan dan u bekstvu od guzve.

Agios Eleni je plaza u rangu sa Vromolimnos recimo,dobra ali po nama samo previse izvikana bez da nudi nesto previse lepo I odatle I guzva na njoj , gleda na cist zapad I lep je pogled na zalazak sunca sa nje ali je taj pogled isto lep I sa jos nekih ostalih plaza. Sa Agios Eleni se pesice preko litice I lepe retke sume  stazom moze doci prvo na nudisticku mala Banana plazu pa posle nje na Bananu, I obrnuto. Nije strma staza niti predugo hodanje jer su te tri plaze jedna iza druge.Nemojte se iznenaditi ako stazom naidjete na nudiste koji opusteno setaju goli iznad male Banane, najnormalnija stvar za tu plazu I taj put.

Banana plaza, uh koliko ovde treba opisa ne samo zbog plaze nego zbog cele okoline I dolaska na istu , ajde gledacu da budem koncizan I sazet pa malo izvinite zbog toga J  , naime plaza je nekad bila sinonim za dinamicnu plazu sa zurkama I zabavom za mladju populaciju, gde jos uvek gledam I mene I moju zenu, ali je izgradjen hotelski kompleks koji je to ugasio. Sto nije tako losa stvar jer je kompleks apartmanskih kuca svaka sa bazenom ispred nje stvarno lep za videti dok se ide ka plazi, zbog tog kompleksa je izgradjen besplatan parking velikog kapaciteta sa security ceo dan, rampa pred ulazak putem u kompleks,gosti se voze elektricnim auticima za golf terene, moze da se prodje samo pesice ili ako vas vozi besplatan minibus koji kruzi na desetak minuta. A I pesice od parikinga je nekih 7-8 minuta hoda . Na plazi je beach bar koji dere sa cenama, plaza je pescana lepa komotna, I dalje vise mladje nego starije populacije, isto cist zapad I zalazak sunca perfektan, neki srednji ulaz u vodu ka dubini I puna je lezaljki pa malo manjka slobodni deo plaze. Lezaljke koliko smo primetili na svim plazama kostaju oko 8 eur komplet ali nama je miliji bio topao pesak I peskir. Neko je rekao da ce od sledece godine zabraniti tu plazu svima osim gostima kompleksa ali mislim da od toga nikad nece biti nista jer je fizicki/geografski neizvodljivo.

Mala Banana, potpuno nudisticka plaza za opustanje ko voli takvo plivanje I suncanje, inace jesmo jedni od takvihi na toj plazi smo provodili najvise vremena. Dugacka je, neki srednji ulazu u vodu I dubinu, kristalna boja vode I dna I ribice oko stopala I kolena,ima I slobodnog dela I dela sa baldahinima I lezaljkama, beach bar koji takodje dere sa cenama , ali van toga prelepa plaza sa jednom malom tajnom J . Iza desne litice ka Agios Eleni plaza, a to sam uocio dok sam detaljno gledao Google Maps , nalazi se mala uvala I plazica nekih 15 metara duzine do koje moze da se dopliva ali se ne vidi od litice I pomalo je skrivena I uvucena. Tamo nikad nije bilo vise od 7-8 ljudi ukljucujuci I nas kad otplivamo do nje. Ono sto je nama skroz pokvarilo utisak te plaze, a mozda je bilo I do takvog termina ili smene gostiju, je sto je uz starije opustene ljude I parove plaza okupirana gay populacijom , jedan transvestit koji se setao non stop celom plazom kao reklama, ali ajde to na stranu plaza je ipak svacija , ali generalno odnos zenskog I muskog pola tih dana na toj plaza je bio makar 30:1 u korist muskog . To je mojoj lepsoj polovini a I meni na kraju zasmetalo, na drugim nudistickim plazama na kojim smo bili nije ni blizu bila takva situacija.

Lalaria , istocna plaza od belih oblutaka koja je dostupna samo camcem ili brodom, meni ta plaza puno bolje izgleda na slikama , posto je maksimalno reklamiraju, nego uzivo gde sam se osecao kao u podnozju nekog kamenoloma. Tog dana bili su izrazeniji talasi pa smo na nju pristali na nekih 45 min samo zbog bezbednosti , zahvaljujuci tim belim oblutcima ima neku zanimljivu boju vode ali nista posebno, ulaz u vodu i dubinu kratak. Neki nas utisak je da ta plaza ne zasluzuje toliki marketing i slavu.

Tsougrias , istoimena plaza na malenom ostrvu na nekih deset minuta plovidbe od luke Skiatos , e ta plaza je bila iznenadjenje :):):) , cista desetka od plaze ! Malo podseca na neku lagunu sa dugacim ulazom u vodu , najsitniji pesak na plazi i dnu, boja vode prelepa, levi deo plaze ima lezaljke a desni je potpuno slobodan. Guzve nema jer se samo plovidbom moze do nje pa na celoj plazi ima uglavnom po pedesetak ljudi , mladja i srednja populacija, a iza plaze i borova na jednoj strani se nalazi poljana prekrivena tim belim peskom i covek se bukvalno zapita odakle pesak na poljani gde treba zemlja da bude. Mozda ga je vetar naneo ali je svejedno lepo za videti. Ima beach bar za osvezenja. Plaza je potpuno topless friendly i nekako prenosi na svakog posetioca taj neki duh slobode. Po silasku sa brodica zena mi je rekla da me je kapetan glasno ispsovao za deset jer sam po prilasku plazi nenajavljeno skocio u more sa boka camca, ako to volite da radite ne skacite na glavu da se ne zakucate u dno jer je voda solidno plitka i na vecoj udaljenosti od obale. Od nas - plaza koja mora da se poseti :)

Kukunaries plaza za kraj, zadnja juzna plaza posle nje je Banana na zapadu, o njoj je skoro sve receno i sve stoji koliko je to dobra plaza sa toliko lepom bojom mora , zaklonjena pitoma a velika, jeste zbog toga maksimalno iskomercijalizovana ali to joj ne umanjuje lepotu. Tik uz plazu iza nje je borova hladovina , tu se nalaze i kabine za presvlacenje i toaleti koji deluju bas pristojno, cene kafa i pica po beach barovima su razlicite pa savetujem da prodjete svaki dok  odlucite gde ce te da budete gost sledecih par dana odmora. Primer, u prvom baru dve kafe 8,5 eur, u drugom 6 eur itd...  Na plazi mozete iznajmiti pedolino ( 15 eur/sat ) , water jet ( 30 eur/ 15 min ) i ostale zanimacije na vodi neke kojima ne znam ime , mi smo otisli na para sailing let koji kosta 70 eur za dvoje a 50 eur za solo let , nekih 15 min leta . Preporucujemo svakome ! :):)  Osecaj skoka adrenalina u pocetku, pa spokoja u toku leta posle toga i plavetnila svuda oko nas je prosto neopisiv recima i vredi svaki cent.  Mali info ako nekoga zanima - u razgovoru sa skipperom naseg glisera dok smo se vracali sa leta skipper Janis , inace extra ljubazan komunikativan Grk, mi je objasnio da taj gliser trosi oko 40 litara goriva na sat plovidbe, 340ks motor , jedan sat plovidbe a da nije pod punim gasom kosta oko 65 eur samo u gorivu.

Mozda sam nesto izostavio , nadam se da cemo buducim posetiocima biti od neke pomoci ovim tekstom, moram da naglasim da je sve do sad napisano nas subjektivan utisak i drugima ne mora da se svidja sta pise.  Postoje lepa mesta na koja se vracamo i lepa mesta koja pamtimo ali menjamo - Skiatos je ovo drugo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada je ranije pricano o popustima za trajekt, mislilo se na ljude koji idu sopstvenim prevozom gde je popust od 30-35% postojao i na kartu za automobil i na putnicke karte, Taj popust zaista ove godine nije postojao.

Onda se izvinjavam, prevideo sam u brzini citanja da je popust trebao da bude za automobil a ne za pesake samo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio smešten u hotelu Ifigenia, u samom gradu Skiatosu, i može li da podeli iskustvo s nama?

Komentari na Trip-u i Booking-u su solidni, ali iskustvo nekog forumaša bi bilo neprocenjivo.

Big Blue/Kontiki rade ovaj hotel, razmišljamo o uplati za septembar...

Da ponovim pitanje...kanda ga za sledeće leto radi samo Big Blue, a Kontiki ne.

Išli bismo početkom jula, a zanima nas prvenstveno da li je hotel čist, koliko je osoblje spremno da uputi (izleti, prevoz, mape,...).

Hrana nam je manje bitna, uzeli bismo samo n/d, a pošto je u gradu, večerati se može svugde gde se nađeš...

Izmenjeno (Dobra Jela)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko, koje online rezervisao kartu za trajekt preko Hellenic-a, zna mora li da se plati pun iznos prilikom rezervacije? 

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mora da se plati pun iznos i cini mi se da nema refundacije u slucaju odustajanja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mora da se plati pun iznos i cini mi se da nema refundacije u slucaju odustajanja.

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav

Molim vas za info vezano za smestaj ROULA BEACH STUDIO na Skijstosu.Nasao san malo komentara a i dosta su stari.Mozda neka preporuka za 2 osobe + dete od 15 meseci.

Bili avgust 2018. u ovom smestaju i mogu samo reci da je sve bilo ok.Za preporuku

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u vili Agapi u gradu?Koliko ima do plaže pešice?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mene zanima kakva je sansa da pivo iz prodavnice ponesem na Kukunaries  plazu i zabodem se negde u hlad??isto vazi i za plaze u blizini.ici cu pocetkom juna

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mene zanima kakva je sansa da pivo iz prodavnice ponesem na Kukunaries  plazu i zabodem se negde u hlad??isto vazi i za plaze u blizini.ici cu pocetkom juna

Moze i na Kukunaries plazi i na Ampelakii..Na svim je moglo osim na Marata plazi...ali levo od Marate gledano ka moru imaju divne uvale za potpunu komociju..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25994
    Ukupno tema
    867201
    Ukupno poruka